Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

307 2.0hdi 110ks ne vuce (ne ukljucuje turbinu)

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

307 2.0hdi 110ks ne vuce (ne ukljucuje turbinu)

Počalji od kozzz taj Ned Jun 02, 2013 3:38 pm

Imam problem sa svojim autom jer nece da vuce (ne ukljucuje turbinu ide kao klasican dizelas bez turbine) a izbacuje Polution Fault.
Auto je Peugeot 307 2.0hdi 110ks iz 2002.
Prethodni vlasnik je skinuo FAP.
Proverio sam crevo turbine i nije osteceno, MAF senzor je ociscen.
Da sve bude komplikovanije, auto ponekad hoce da ukljuci turbinu (znam da je radila jer sam proverio da li napumpava crevo) i onda vuce kao lud. To mi se desilo vise puta kada je ujutru auto bio hladan (a i napolju) i tako ide nekoliko minuta, valjda dok se ne ugreje... posle se vraca na staro.
Da li je moguce da je do EGRa, da li da ga blokiram?
Gde se nalazi EGR na mom autu i sta sve treba najpre da se skine da napravim mesta i da stignem do EGR-a?
kozzz

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.06.2013
Vozilo: : 307 2.0HDi

Nazad na vrh Ići dole

Re: 307 2.0hdi 110ks ne vuce (ne ukljucuje turbinu)

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 02, 2013 4:26 pm

Nisu te stvari za ovako, 'dopisno', rešavanje. Prva stvar je dijagnostika, očitavanje koda greške, zatim utvrđivanje stanja vezano sa uklonjenim FAP filterom. Taj posao nije komplikovan za ljude koji imaju znanje, ali i softver, bez toga - . Ako nije uklonjen kako valja, hoće da dovede do gomile problema, a ne bih znao da ti kažem da li je neuključivanje turboponjača jedan od njih.
Ne znam da li je EGR na tvom modelu vakuumski ili elektronski. Stalno otvoren EGR ventil bi mogao da napravi slične probleme, ali i da dovede do crkavanja turbine. Ako je vakuumski, skida se jednostavno, pod njega se podmetne parče lima i piči, ali ako je elektronski onda je priča kao i sa uklanjanjem FAP filtera - neophodna su određena softverska podešavanja, remapiranja.

Ovako izgleda vakuumski EGR, ima tu kapicu na vrhu, kao 'leteći tanjir'

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ovako elektronski

Zagledaj ispod ovog creva

Dakle, elektronski možeš da probaš da očistiš pa ga vratiš, uklanjanje bez prilagođavanja softvera pravi veću štetu nego korist.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kozzz taj Ned Jun 02, 2013 4:42 pm

OK, hvala na potpunim i korisnim informacija, to je pravi odgovor koji mi je trebao.
Pogledacu da li je vakumski ili elektronski pa javljam...
Hvala puno!
kozzz

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.06.2013
Vozilo: : 307 2.0HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 02, 2013 10:54 pm

Pogledaj ovaj link [You must be registered and logged in to see this link.] možda nađeš nešto što će ti koristiti

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od markoni001 taj Čet Jan 02, 2014 9:20 am

MOze li meni neko da odgovori, moj pezo 307 2.0 hdi, 110 konja, nepali nikakvu gresku, a kad je hladan nece preko 3000 obrtaja, kad se zagreje na radnu temperaturu odma probije i ide kao lud, dali postoje neke svercerske fore kad prodaju auto da naprave nesto slicno tome, to mi se pojavilo posle tri dana kako sam kupio auto
markoni001

Broj poruka : 6
Datum upisa : 25.12.2013
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 110ph

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 02, 2014 10:29 am

markoni001 ::MOze li meni neko da odgovori, moj pezo 307 2.0 hdi, 110 konja, nepali nikakvu gresku, a kad je hladan nece preko 3000 obrtaja, kad se zagreje na radnu temperaturu odma probije i ide kao lud, dali postoje neke svercerske fore kad prodaju auto da naprave nesto slicno tome, to mi se pojavilo posle tri dana kako sam kupio auto
Ako imaš vakumski egr -ventil začepi vakum crevo i javi kako ide.  

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 02, 2014 10:39 am

kozzz ::Imam problem sa svojim autom jer nece da vuce (ne ukljucuje turbinu ide kao klasican dizelas bez turbine) a izbacuje Polution Fault.
Auto je Peugeot 307 2.0hdi 110ks iz 2002.
Prethodni vlasnik je skinuo FAP.
Proverio sam crevo turbine i nije osteceno, MAF senzor je ociscen.
Da sve bude komplikovanije, auto ponekad hoce da ukljuci turbinu (znam da je radila jer sam proverio da li napumpava crevo) i onda vuce kao lud. To mi se desilo vise puta kada je ujutru auto bio hladan (a i napolju) i tako ide nekoliko minuta, valjda dok se ne ugreje... posle se vraca na staro.
Da li je moguce da je do EGRa, da li da ga blokiram?
Gde se nalazi EGR na mom autu i sta sve treba najpre da se skine da napravim mesta i da stignem do EGR-a?
Najverovatnije je do el. ventila za regulisanje rada turbine.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 02, 2014 10:46 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Na 17 strani imate obojica gde ide koji vakum i koji je el. od čega.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Pezo 307 2.0 hdi ne vuce

Počalji od maksa18360 taj Sre Jun 25, 2014 4:37 pm

Zdravo svima.

Imam probem sa Peugeot 307 sw 2.0 hdi,110

Da pocenm od toga da auto ne vuce,radi kao da je obican dizelas bez turbine,Sumnjam na EGR ventil,ali mnogo nepristupacan,kako daa mu najlakse pridjem da bi ga ocisti?
Kako da porverim dali turbina radi?
I jos nesto.
Ispod creva turbine iz hladnjaka prema usisnoj grani imam neka dva prikljucka za creva ,a slobodna su nista nije pprikljuceno cemu sluze?  Ta dva prikljucka su pored samog termostata . Imam sliku ,ali se nisam snasao da je postavim.

Zahvaljujem vam se.
Pozdrav
maksa18360

Broj poruka : 11
Datum upisa : 25.06.2014
Vozilo: : peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jun 25, 2014 5:37 pm

verovatno su ti vakumi od EGR-a, al meti sliku da vidimo
odes na dodaj.rs tamo sliku obradis i postavis link do nje, ako nece tako skines je na tvoj komp tako obradjenu i bacis je posle ovde, naravno moras prvo da se registrujes
na sajt
mishja

Broj poruka : 3230
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 6:37 pm

Da ne idu ta creva na ovakav ventil : [You must be registered and logged in to see this link.] , a egr bi trebalo ovako da izgleda :[You must be registered and logged in to see this link.] Za turbinu vidi isti ovakvi ventil treba da upravlja sa njom, pogledaj ta crevca da nisu oštećena,ispitaj el. ventil. Egr zatvori crevo od vakuma pa probaj. Ovo je kod c5 mog ,a trebalo bi da je i kod tebe slično ,. Jel ovaj ventil ide crevo sa interkulera u usisnu granu? [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 6:53 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] Evo ima dva linka pa vidi koji ti je lakši za slike  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Priljucci za creva,ali cem???

Počalji od maksa18360 taj Sre Jun 25, 2014 8:34 pm

Evo slike ;
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Hvala na brzim odgovorima.
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 9:47 pm

Na prvoj slici se vidi konektor kod protokomera, kraj njega imaju dava crevca gumena što idu na klapnu vazduha, levo crevce je oštećeno proveri oba,zbog toga ti auto neće da vuče. Ako je to u redu skini crevo sa egr.a i začepi vakum i probaj tako pa javi. Ove konektore od dizni sskini i očisti,kao i na protokomeru a i sakm protokomer pogledaj jel prljav. Map takđe skini očisti. Auuu, tvoj je sw on ima elrktronski egr, Jel tako?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 10:04 pm

Ajde majstori gde ste?!
Misliš na ona dva pipka ima neko belog praha po njima?
Ja to nisam nikada video.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Sre Jun 25, 2014 10:09 pm

Da na to sam misleo ,te dve cevcice za rpikljucak nekog creva cemu to sluzi?
Protokomer sam gledao vec radije ,bio cist.Isprskao sam ga sprejom  WD-40.Map isto tako.

maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Sre Jun 25, 2014 10:14 pm

Ne egr je vakumski,hvala bogu i zavucen je pozadi ,ne moze da mu se pridje skoro nikako.Pokusao sam da zavucem ruku ,ne me mogu srafove da napipam,cudim se kako cu da ga skinem,ako budem morao.
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 10:18 pm

hahahahhaa, i mene je moj namučio! Stavi ogledalo pa tako vidi poziciju šarafa tako ćeš lako doći do šarafa. Probaj skinuti crevo sa egr -A i začepi ,tako je egr isključen pa probaj .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 10:22 pm

maksa18360 ::Da na to sam misleo ,te dve cevcice  za rpikljucak nekog creva cemu to sluzi?
Protokomer sam gledao vec radije ,bio cist.Isprskao sam ga sprejom  WD-40.Map isto tako.

WD-40 nikako nisi smeo da to radiš!!!! Odmah skidaj to i kontakt sprejom za elektroniku očist, samo špricaj po njima nikako mehanički to pipati!
ODMAH SKIDAJ I ČISTI TO!  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Sre Jun 25, 2014 10:39 pm

Oho ,zeznuo sam vec nesto izgleda??? Nisam pipao ,to sam pazio ,a sad je i kasno za skidanje vozio sam ga vec ,a i neko vreme je proslo od tada.
Sutra ide na dijagnostiku ,pa cu valjda nesto vise da znam.
Ali svaka vam cast ,ekspresni ste.  
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 10:46 pm

To nisi smeo da uradiš. kako se auto ponašao posle tog ''čišćenja''? Da li je palio greške?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Sre Jun 25, 2014 11:20 pm

Ne pali nikakve greske.Moze da bude da sam koristio "pravi"sprej,kontakt.Ne secam se tacno vise.Znam da sam o tome procitao na nekom Forumu,tako da se i sam nadam da sam koristio kontakt sprej.Sutra za pocetak menjam ono gumeno crevce na cevima za vakum,pa onda na dijagnostiku.Kada budem vise znao javicu vam se.Laku noc
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jun 26, 2014 9:51 am

Ako je do vakuma ,ne moraš na dijagnostiku ,samo sva ta creva proveri. Šta se tebi konkretno dešava s autom?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Čet Jun 26, 2014 10:16 pm

Zdravo Mrcela i svi ostali ,kao sto sam  obecao,da ju se javiti  i evo me.
Bio sam na diajgnostiku danas.Evo kodova greske koje  je dijagnostika pokazala;P0246, P0100, P0110, P1537.
Vi cete bolje znati o cemu se radi,mada sam i ja malo Guglao i ovde na Forumu nasao o cemu se radi.Mada sam ja te sve snzore vec skidao  ,vadio dzekove  i cistio, pa mislim da i to ima malo veze da je te greske pokazala dijagnostika.
Majsto mi odradeo i dijagnoz u datom vremenu ,j. dok je radolo auto.Parometri su u granicama normale osim  pre dizne pokazuje nesto vece vrednosti,ali kaze da to ne moze da bde ralog mojim problemima.
Greske smo samo obrisali ,majstor mi rekao da vozim par dana  i nista ne diram.Sledece nedelje idem opet kod njega ,da vidimo koje greske ce onda da prikaze?

Da dodam jos nesto i pitam:KAda auto prvi üut palim (ladan start) sacekam da se iskljuci relej grejaca i palim.Zavergla malo jer auto ima 185 000 km ,mislim da je tu i tamo ok."moze i bolje",ali kada je auto vreuc  posle voznje bas mora da odvergla da biupalio.To ne razumem ,to je jos jedno moje pitanje?

Za Mrcelu odgovor na poslednje pitanje.

Auto kao sto reko pali,radi,broj obrtaja na ler gasu normalan 800,miran bez trzanja.Kada ga  isturiram u mesto  i pratim obrtomer na 3000 obrtaja kao cimne ,ugusi se za tren i onda dalje normalno.
U voznji mie je lenj,on ide ,autoput 140-!50 km/h be problema ,moze i vise,ali trazi da se zaleti.KAda ga vozim u gradu kada sam npr. u trecoj brzini na oko 2000 obrtaja tek onda povuce,ali ne pprimetim turbinu,da me lepi za sediste ,kada mu nacepim gas,nego treba mu vreme.Kada ga opteretim u vecoj brzini on povlaci ne trokira ne cima,sto mislim da nije tako lose  i ubrzava postepeno sto je  normalno.
Danas sam npr. vozio Renalt Senic 1,9 dizel sa  oko 120 ks i velika razlika izmedju tog i mog auta.

Javicu kada nesto vise znam,nadam se da ce moje iskustvo i probelmi nekome pomoci,da se bar tej neko manje muci od mene  
Osaje mi jos samo da vam se zahvalim.
Pozdrav
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jun 27, 2014 2:56 pm

Ne povlači zbog el. ventila turbine, vakum sistema turbine, rasteretnog ventila turbine, senzora turbine, MAF senzora, egr ventila, Fap filter začepljen , regulator pritiska na pumpi v. preitiska,struja. Kako majstor nije pregledao punjenje turbine? Koji k....c je radio?
Kad u mestu daš gas ,ili kada kreneš pa oko 2000 obr. mora se čuti lagano turbina. Da li se čuje? Map senzor kakav je ? Pogledaj vakum crevo na turbini da ono nije oštećeno , nalazi se na rasteretnom ventilu. Ako si u Zemunu ili blizu ja ti mogu pogledati greške i obrisati besplatno.
-Otkači protokomer i probaj bez njega, egr zatvori kako sam ti rekao.
Javi šta si uradio. Srećno! 
Sada sam video da on tebi loše pali na radnoj temperatur, može lako da je do falš vazduha, pumpe za gorivo, jedne i druge. Pregledaj ta creva od goriva ono providno crevo vidi jel u njemu ima mehurića. Kakav je to majstor što ti je radio to? Pa ja sam totalni lajik pa ne bih tako lupao kao on.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu