Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

307 2.0hdi 110ks ne vuce (ne ukljucuje turbinu)

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 307 2.0hdi 110ks ne vuce (ne ukljucuje turbinu)

Počalji od Жиле taj Pet Jun 27, 2014 2:56 pm

Ne povlači zbog el. ventila turbine, vakum sistema turbine, rasteretnog ventila turbine, senzora turbine, MAF senzora, egr ventila, Fap filter začepljen , regulator pritiska na pumpi v. preitiska,struja. Kako majstor nije pregledao punjenje turbine? Koji k....c je radio?
Kad u mestu daš gas ,ili kada kreneš pa oko 2000 obr. mora se čuti lagano turbina. Da li se čuje? Map senzor kakav je ? Pogledaj vakum crevo na turbini da ono nije oštećeno , nalazi se na rasteretnom ventilu. Ako si u Zemunu ili blizu ja ti mogu pogledati greške i obrisati besplatno.
-Otkači protokomer i probaj bez njega, egr zatvori kako sam ti rekao.
Javi šta si uradio. Srećno! 
Sada sam video da on tebi loše pali na radnoj temperatur, može lako da je do falš vazduha, pumpe za gorivo, jedne i druge. Pregledaj ta creva od goriva ono providno crevo vidi jel u njemu ima mehurića. Kakav je to majstor što ti je radio to? Pa ja sam totalni lajik pa ne bih tako lupao kao on.

Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jun 27, 2014 3:22 pm

Pa jebiga evo zašto ne vuče: P0247 Regulator radnog pritiska u turbo punjacu (TC) B - kolo neispravno zračenja ,to sam ti već napisao da proveriš. Evo i sledeći problem : P0100 Senzor protoka mase vazduha (MAF)/Senzor protoka mase vazduha (MAF) - kolo neispravno radi - problem nećeda vuče ,motor na praznom hodu ne radi dobro itd. Rekao sam skini konektor sa MAF senzora i onda opiči , ako radi dobro,povlači i preko 3000 obr onda je do MAf senzora.-Sledeća greška zbog koje možeš imati slične probleme je -P0110 Senzor temperature usisanog vazduha (IAT) - kolo neispravno radi ,to je posledica čišćenja sa WD-emo ,ako si sa njim čistio. Rekao sam ti šta da proveriš, i bežiod tog majstora što dalje !
-Napisao si da u trećoj pri 2000 tek povuče, ako je tako onda je u redu turbina. Idi Maf ,isključi ga i provozaj preko 3000 obr. ,to sam već rekao. Dosta od mene , neka neko drugi nastavi  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Pet Jun 27, 2014 3:47 pm

Hvala ti Mrcela.Nisam u blizini Zemuna,ali nema veze,bitno dao si mi uputstva.Greske je majstor obrisao,jer ih je previse pa da ne bi lutao od senzora do senzora .Vozicu ga u toku vikenda ovako, kako jeste ,necu nista da diram.A u ponedeljak ili utorak idem opet kod njega ,da ocita opet greske ,da vidi tacno sta ce da pokaze ,jer se nada da ce ih biti manje.
Pozdrav.
maksa18360

Broj poruka : 11
Datum upisa : 25.06.2014
Vozilo: : peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pet Jun 27, 2014 10:32 pm

Pozdrav.Imao sam na jednom c5 isti problem i kad sam ga prikopčao na lexiu davao mi je slab pritisak turbine .Kasnije se ustanovilo da vakum pumpa uopće ne može da stvori vakum na crijevima do onih ventilića preko kojeg ide i vakum na turbinu.Kočnice rade ok ali na one male šlafiće ne može da stvori vakum.Sad čekam da čovjek promjeni ono crijevo od serva do vakum pumpe jer nema gumice.Pitaj majstora nek ti pogleda had stisneš gas da vidi koliki pritisak turbina daje ,to se vidi na onim parametrima i onda buš znal jeli turbina u pitanju.Ovo na c5b ne mora biti isto ko na 307 ali vrijedi pogledati.
citromen

Broj poruka : 354
Datum upisa : 22.06.2014
Godina : 43
Vozilo: : C5 V6 break automatic
Raspolozenje : Zadovoljan onim što imam,ma k...c želim više

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Pet Jun 27, 2014 11:35 pm

Hvala za savetu citromen, predlozicu majstoru da pogleda i te parametre na taj nacin.Pozdrav
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Sub Jun 28, 2014 9:53 am

Vidi sistem je najverojatnije isti,možeš i sam da pogledaš ako imaš gde ,da se onaj šlafić što ide na vakum-pumpu na turbinu nije izvadio ili da ga masnoća nije gde obalavila pa se stisneumesto da napravi vakum.Tamo na onom crevu kod usisa što ide na servo bubanj imaš kod usisne grane još jedan mali izlaz koji bi trebao bit blindiran,možda ispala blinda pa vuće zrak(tak ima c5).Proveri vizualno ta creva,nemaš što da zajebeš,samo vadi i vraćaj jedno po jedno.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Čet Jul 03, 2014 10:44 am

Zdarvo evo mene opet,sada sa kokretnijim rezultatuma dijagnostike. Bio sam kod majstora i sada pokazuje samo P0246 gresku,slab pritisak turbine.U daljem opisu pise da senzor pritiska i senzor temperature ulja ne rade.
Sta moze da bude uzrok tome i da li je to uzrok da turbina ne radi ,a mozda isto uzrok da tesko pali? Question 
U ponedeljak ostavjam auto kod majstora na par dana,da mi resi te probleme.
Rekao je da mora prvo da ispita Egr  ventil vakum pumpom, i pregleda ventile  i creva  ispod auta oko turbine.Nadam se da nije turbina kompletno riknula.

Hvala svima,pa se javljam da napisem moja dalaja iskustva sa lavom 2.0 hdi

pozdrav :peugeot
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maksa18360 taj Čet Jul 03, 2014 12:06 pm

Evo me opet .Kao sto ste mi vec pisali ,skinuo sam vakum crevo sa senzora,prema Egr ventilu i zastopovao ,vozio i nista se ne menja nema razlike.Sta je tu problem Egr ili onaj vakum ventil?
Muke moje niko ne zna"osim vas"
maksa18360

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 03, 2014 1:28 pm

Šta će majstor da radi nekoliko dana ,kada se to može za pola sata ispitati?
Beži od takvog majstora.
Šta je sa egr -om?
Ustvari, šta se tebi dešava sa autom?
Bilo bi dobro da ti to slikaš i postavi slike.
Ne razumem sa kog si senzora šta skinuo,zaštopao?
Egr ima svoj el. ventil koji preko vakuma reguliše rad istog. Siptome već znaš. Ili ne znaš?
Proveri vakum creva na el. ventilu turbine ,rasteretnom ventilu koji se nalazi na turbini, creva do i od interkulera,dotegni šelne . Jebiga SLIKAJ TO SVE PA POSTAVI PA ĆEMO TI POMOĆI . 
E, da, nebi bilo loše da vidiš klapnu na usisnoj grani, ona zna da pravi velike probleme ,a siptomi su slični egr ventilu. I tu pregledaj ožičenje ili ako je na vakum ,onda vakum crevo.   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Čet Jul 03, 2014 10:15 pm

maksa18360 ::Evo me opet .Kao sto ste mi vec pisali ,skinuo sam vakum crevo sa senzora,prema Egr ventilu i zastopovao ,vozio i nista se ne menja nema razlike.Sta je tu problem Egr ili onaj vakum ventil?
E sve si krivo skužil.To crevo koje si zaštopal ,kroz njega bu ti meštar projeravao vakum.To crevo se nesmije zaštopat već mora bit propusno da može pomoću njega da napravi potlak.EGR se blokira nepropusnim dihtungom od lima, a ne blokira se crevo pomoću kojeg bi egr radio..Majstor pomoću alata će ti isprobati da li se radi potlak,ako se napravi potlak onda je membrana dobra ,bila ona na EGRu ili ona na turbini.Krivo si shvatio.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc, isti problem

Počalji od mujak taj Ned Avg 17, 2014 9:04 pm

Pozdrav drustvo, ja sam novi ovde na forumu,registrovao sam se kako bih saznao nesto od vas u vezi mog problema kao i kod prethodnog korisnika..
Naime imam automobil Peugeot 307 2.0 HDI 2004 , auto je u super stanju, ali pravi probleme vec 2 i vise mjeseca..Gubi snagu-nema snage kako bi povuklo onako kako vuce 100kW.. Kada ga vozim u drugoj ili trecoj brzini nakon 2000 obrtaja, mozda malo vise, tek tada se osjeti 'otvaranje' turbine i kako me zalijepi za sjediste, a ispod 2000 obrtaja, puni gas - ne desava se nista, isto kao i da sam malo pritisnuo gas..ne nabija brzinu kako bi trebalo, ne znam sta da radim vise..Auto je bio u Peugeot servisu,prikopcan je na diagnostiku medjutim nista nije ocitavalo,bez greske,zapravo imao je gresku na njemackom 'Apgas Anlagen' nesto takvo,ne sjecam se najbolje.
Auto je radjen u servisu cijeli dan,medjutim nista nisu napravili, nakon toga je odvezen kod majstora i tu je bio par dana, pregledao je sve moguce, cak su i novi injektori kupljeni, međutim nikakvih promjena.. Na providnom crijevu su se vidjeli mjehurici i to poveliki, medjutim to se rijesilo, ali opet nista..Ako neko zna bilo sta, bio bih zahvalan..Hvala!
mujak

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.08.2014
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 17, 2014 9:19 pm

maksa18360 ::Evo me opet .Kao sto ste mi vec pisali ,skinuo sam vakum crevo sa senzora,prema Egr ventilu i zastopovao ,vozio i nista se ne menja nema razlike.Sta je tu problem Egr ili onaj vakum ventil?
Ako je tako onda egr ostao otvoren u  nekom položaju. Tako sam ja moj zatvorio dok nisam kupio drugi el. ventil,a i egr za to vreme zapekao.
E da,kako si došao do zaključka da je to do egr-a ili njegovog le. ventila?  

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Avg 17, 2014 9:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 17, 2014 9:24 pm

mujak ::Pozdrav drustvo, ja sam novi ovde na forumu,registrovao sam se kako bih saznao nesto od vas u vezi mog problema kao i kod prethodnog korisnika..
Naime imam automobil Peugeot 307 2.0 HDI 2004 , auto je u super stanju, ali pravi probleme vec 2 i vise mjeseca..Gubi snagu-nema snage kako bi povuklo onako kako vuce 100kW.. Kada ga vozim u drugoj ili trecoj brzini nakon 2000 obrtaja, mozda malo vise, tek tada se osjeti 'otvaranje' turbine i kako me zalijepi za sjediste, a ispod 2000 obrtaja, puni gas - ne desava se nista, isto kao i da sam malo pritisnuo gas..ne nabija brzinu kako bi trebalo, ne znam sta da radim vise..Auto je bio u Peugeot servisu,prikopcan je na diagnostiku medjutim nista nije ocitavalo,bez greske,zapravo imao je gresku na njemackom 'Apgas Anlagen' nesto takvo,ne sjecam se najbolje.
Auto je radjen u servisu cijeli dan,medjutim nista nisu napravili, nakon toga je odvezen kod majstora i tu je bio par dana, pregledao je sve moguce, cak su i novi injektori kupljeni, međutim nikakvih promjena.. Na providnom crijevu su se vidjeli mjehurici i to poveliki, medjutim to se rijesilo, ali opet nista..Ako neko zna bilo sta, bio bih zahvalan..Hvala!
Druže turbina do 2000 obrtaja nije ništa . Kada stisneš gas da li lepi za sedište?   Ovo je sve dobro. Na šta se ti konkretno žališ? Možda ti je FAP zaprljan, ili je do egr- ventila. Ima tu dosta stvari koji utiču na to. Da li on tebi dimi pri dodavanju gasa? Probaj u mestu kada je na radnoj temperaturi drmnut ga po gasu mora do kraja lagano da ide kazaljak obrtaja do 5000. Ako nije tako FAP je zaprljan. Pogledaj sva vakum creva na svim ventilima, takođe filter goriva proveri kako je legla dihtug gumica i stegni taj poklopac dobro, i sav tri creva što idu na filter goriva proveri da li su dobro nalegla, prelivna creva. Javi šta si uradio.

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Avg 17, 2014 9:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Avg 17, 2014 9:37 pm

Ako turbina povuče od 2000 rpm, ne zviždi, nema lagova, rupa u ubrzanjima i konstantnim većim brzinama, onda je tu sve OK. A to što je možda malo kilaviji na nižim obrtajima, to se desi i od lošijeg goriva

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Avg 17, 2014 9:43 pm

citromen ::
E sve si krivo skužil.To crevo koje si zaštopal ,kroz njega bu ti meštar projeravao vakum.To crevo se nesmije zaštopat već mora bit propusno da može pomoću njega da napravi potlak.EGR se blokira nepropusnim dihtungom od lima, a ne blokira se crevo pomoću kojeg bi egr radio..Majstor pomoću alata će ti isprobati da li se radi potlak,ako se napravi potlak onda je membrana dobra ,bila ona na EGRu ili ona na turbini.Krivo si shvatio.

Verovatno je mislio na neka iskustva, to su 'provalili' Britanci, kada se EGR (elektronski, ne vakuumski) 'rešava' zatvaranjem creva. Na ovom [You must be registered and logged in to see this link.] je jedna od takvih priča, doduše, na engleskom.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 17, 2014 10:14 pm

EGR vakumski se može blokirati: stavljanjem pločice ispod egr-a, a isto tako ako nije ostao u otvorenom položaju i skidanjem vakum creva sa njega, a crevo se može staviti u funkciju za par sekundi. Ako je otišao el. ventil isto se skine crevo i obično ubaci kuglica, šaraf...  auto će i dalje vući normalno samo kod greške u el. ventilu ostaje upaljena greška. Sa elektronskim je drugačije.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Avg 17, 2014 10:16 pm

Da, to je ta priča sa onog linka

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 17, 2014 10:18 pm

Nisam otvarao link.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Avg 17, 2014 10:30 pm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 17, 2014 10:34 pm

Pa više od dve godine čitam o tim pizdarijama.      

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pon Avg 18, 2014 9:10 am

Da sve je to kak velite ,ali ja sam mu napisal ,pošto ima elekronskih EGRa i ima onih koji su na vakum,znači vuće ih potlak.On mi je napisal da je to crijevo zaštopal,a to mu niš ne znači ako je EGR ostal otvoren,inače se egr blindira limenim dihtungom koji nema rupe.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Avg 18, 2014 9:17 am

Da, sve mi je jasno šta pričaš, samo navodim primer da ljudi EGR rešavaju i na navedeni način. Koliko takav način ima učinka, to je pitanje

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 18, 2014 9:45 am

Svi smo ovde u pravu, jer ako egrostane u poluotvorenom položaju ,mora dole, znači skidanje i pranje . Ultrazvučna kadica je ok za to, a ljudi se snalaze svakako. Vakumski egr , se može zatvoriti skidanjem creva sa njega. Ako el. ventil ne radi ili ako se hoće blokirati egr ,a da ne skidaš blokiraš vakum crevo. Sve sam ja to kod sebe radio .   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

ja sam imao isti problem sa 1.6hdi 110ks

Počalji od gagi.xd taj Pet Jan 16, 2015 2:09 am

kozzz ::Imam problem sa svojim autom jer nece da vuce (ne ukljucuje turbinu ide kao klasican dizelas bez turbine) a izbacuje Polution Fault.
Auto je Peugeot 307 2.0hdi 110ks iz 2002.
Prethodni vlasnik je skinuo FAP.
Proverio sam crevo turbine i nije osteceno, MAF senzor je ociscen.
Da sve bude komplikovanije, auto ponekad hoce da ukljuci turbinu (znam da je radila jer sam proverio da li napumpava crevo) i onda vuce kao lud. To mi se desilo vise puta kada je ujutru auto bio hladan (a i napolju) i tako ide nekoliko minuta, valjda dok se ne ugreje... posle se vraca na staro.
Da li je moguce da je do EGRa, da li da ga blokiram?
Gde se nalazi EGR na mom autu i sta sve treba najpre da se skine da napravim mesta i da stignem do EGR-a?
gagi.xd

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.01.2015
Vozilo: : 407 1.6hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagi.xd taj Pet Jan 16, 2015 2:17 am

Imao sam problem koji je vidim na većini pugovih dizelasa novije generacije. Naime kad je auto hladan vuce, a cim se ugrije postane trom, turbine kao da nema. Malo sam sebi dao vremena, i potrazio problem. Te turbine imaju vakuumski ventil koji konrolose protok zraka kroz turbinu. Klip koji ide iz vakuumskog ventila prema gore, treba sa se pomjeri kad se auto upali i kad se dodaje gas on ide gore dole. Ako se ne pomjera provjerite sva crijeva vakuuma. Skinete crijevo koje ide u taj ventil, ocistite i ustima nabijete pritisak, ako ne pruuza otpor, neko crijevo je puklo, sto se da i cuti. Objasnjenje za snagu dok je auto hladan: ako postoji rupica na crijevu, koja je dovoljno mala da kada je crijevo hladno,ona je zanemarljiva, medjutim na toploti se prosiri i vakuma nema, zrak vuce na rupicu koja se proširi. Ako nije to, ili je taj ventil riknuo ili je egr (ako nema fap filtera koji je u 90% slicajeva slučajeva krivac). Sam egr mozete sami skinuti, sredstvom za rerne, za skidanje cadji ocistite i vratite. Ima par snimaka na youtube. Klapne na usisu ocistiti odmascivacem takodje. Nadam se da ce vam dobro doci ova poruka. Pozdrav!
gagi.xd

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.01.2015
Vozilo: : 407 1.6hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Apr 18, 2015 4:24 pm

Drustvo,zelim i ja da podelim svoje iskustvo sa vama po pitanju problema iz ove teme.Odmah po kupovini automobila ustanovljeno je da je prodavac izvadio katalizator i da je automobil stalno radio regeneraciju pa sam zbog toga nerado izbacio DPF filter jer volim da je na automobilu sve onako kako je proizvodjac propisao.Nisam smeo da se upustam u rizik kupovine drugog katalizatora a ne znajuci da li cu resiti na duzi vremenski period problem sa DPF filterom.Prilikom malo detaljnijeg zagledanja po motornom prostoru konstatovao sam i da je jedno od vakum creva fizicki zatvoreno i ja sam ga onako laicki spojio,ne znajuci da je to vakum od EGR i da ga je neko pre mene,verovatno zbog problema sa istim i zatvorio.Sve je bilo u redu dok spoljna temperatura vazduha nije pala na nekih 5-6 stepeni kada automobil nije hteo da vuce dobro sve dok se ne zagreje.Iscitavajuci vasa iskustva na forumu,dosao sam do ideje da bih,zbog nepristupacnosti EGR ventila, mogao pokusati delimicno ocistiti isti WYNN'S sprejom za ciscenje EGR i usisne grane.
Iznenadjen sam koliko automobil sada bolje vuce.Pretpostavljam da ce se rezultati poboljsati kada budem imao vremena skinuti fizicki ventil i lepo ga ocistiti.
Ono sto sam od vas jos saznao je i da mi je leptir(klapno)koje se nalazi na kraju creva od intercoolera neispravno jer se klapno ne pomera prilikom dodavanja gasa a i deo oko njega je zamascen.Novi kosta oko 20.000,00 din a polovni jos nisam nabavio jer ga prodavci polovnih delova ili nemaju ili ne znaju o kom delu se radi.Vakum na tom klapnu radi ali je izgleda u samom delu klapna pretpostavljam ostecena membrana i propusta vakum.Na sajtovima GB vidim da ga zovu AIR DOSER.
Neven67

Broj poruka : 74
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu