Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Ljubav na prvi pogled

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Re: Ljubav na prvi pogled

Počalji od Tamgawa taj Pon Sep 09, 2013 9:57 am

Ma i ja tako nekako radim, ali sam mislio da lukavo izbegnem te idiotske gužve. Užasavam se redova, čekanja... Čim vidim neki red meni opadne imunitet, bre.

Tamgawa

Broj poruka : 113
Datum upisa : 16.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Sep 09, 2013 12:04 pm

Ja obožavam redove, podsećaju me neke minule dane. Tako smo nekada, u vreme nekih redova, imali običaj da 4-5 drugara stanemo ispred neke prodavnice i napravimo red. Za sat vremena iza nas bude po 20 ljudi i onda, šatro, 'pobesneli od čekanja', demonstrativno odemo i negde iz prikrajka gledamo kako onaj mučeni prodavac trpi kritike nervoznih penzionera kojima pokušava da objasni kako nema ni kafe, ni deterdzenta ni brašna...eehhh..stari, dobri, redovi...a sad...izobilje. Nema čovek koga ni da za*ebe!

Poslednji izmenio Petrucci dana Pon Sep 09, 2013 3:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15368
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Pon Sep 09, 2013 2:49 pm

Ijaooo, crni Petrucci, zlobo jedna zlobna. Sram te bilo. Takve kao ti treba čvarcima i kavurmom gađati u glavu!
Tamgawa

Godina : 67
Vozilo: : Renault Clio 2 1.5 dci
Raspolozenje : Bas dobro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Sep 09, 2013 3:29 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Pet Sep 27, 2013 10:47 am

Ko pita - ne skita. A i gde, bre, da skitam po ovom šugavom vremenu? Elem, da pitam... Clio 1.5 dci 60 kW, najveću snagu razvija na 4000 obrtaja. Maksimalni obrtni momenat mu je na 2000 obrtaja. Koliki mu je maksimalni broj obrtaja? Dakle, koliko ta mašina može da se vrti pre nego što mu ventili ne poispadaju kroz auspuh?
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 27, 2013 11:26 am

Drži se onog famoznog crvenog polja na obrtomeru koje je obeležila fabrika. E toliko pa malo manje, obzirom da je to 1.5 motor, a oni prave iste satove i za 1.5 i za 1.9 ccm. Inače, retke su situacije kada bi ga trebalo vrteti preko pomenutih 4000 r/pm, a posebno ne u dužem intervalu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Sep 27, 2013 1:52 pm

Petrucci ::Ja obožavam redove, podsećaju me neke minule dane. Tako smo nekada, u vreme nekih redova, imali običaj da 4-5 drugara stanemo ispred neke prodavnice i napravimo red. Za sat vremena iza nas bude po 20 ljudi i onda, šatro, 'pobesneli od čekanja', demonstrativno odemo i negde iz prikrajka gledamo kako onaj mučeni prodavac trpi kritike nervoznih penzionera kojima pokušava da objasni kako nema ni kafe, ni deterdzenta ni brašna...eehhh..stari, dobri, redovi...a sad...izobilje. Nema čovek koga ni da za*ebe!

Da, sada svega ima,samo što para nema,a ko bi uvek udovoljio narodu!     

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11009
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 27, 2013 2:49 pm

Nema i jare i pare!

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Sub Sep 28, 2013 10:26 am

A, bre, ljudovi, pa nisam pitao da li i kad da ga vozim preko 4000 obrtaja. Pitao sam koliki mu je maksimalni broj obrtaja? Interesantno mi je da se u specifikacijama motora (kojekuda po netu) daje i broj obrtaja kada postiže maksimalnu snagu, i broj obrtaja kada mu je najveći obrtni momenat, ali nigde, baš nigde ne nađoh koliko može maksimalno da se vrti. Na obrtomeru nema nikakvih crvenih polja, nema ničega sem brojeva. A i da ima, ništa ne bi značilo jer, kako je lepo primetio Petrucci, to je oprema koja ide u različite modele pa je onda i  bez veze i glupo uzdati se u tako nešto.

I za one koji nisu pazili na času - pitanje glasi: Koliko može maksimalno da se vrti? (Maksimalan broj obrtaja motora)

Ako opet dobijem neki odgovor tipa Ma ne sekiraj se, samo nemoj da ga mnogo gaziš pod visokim obrtajima staviću na forum slike svih učesnika u kompromitujućim pozama i situacijama.
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Sep 28, 2013 1:17 pm

Nema označenog crvenog polja?! Vidi gluposti, stvarno nema

Ne znam, koliko tvoj klića ima konja? 75? Onda mu je plafon 5500 rpm. Koja je oznaka motora

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Sep 28, 2013 2:41 pm

Ma bre nabodes mu pun gas i videces gde tuce blokadu i to mu je to :)
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Sep 28, 2013 4:25 pm

Evo kolko ga ovaj baja tera :

shix

Broj poruka : 2863
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Sre Okt 02, 2013 10:08 am

E, ovako... Uspeo sam da nađem maksimalni broj obrtaja - 5000!!! U zavisnosti od snage ili ne znam čega još, neki modeli 1,5 dci mogu da naguraju i do 5500. Dalje nema. Ni makac.

Interesantno je to što ima raznih tehničkih podataka za sve i svašta (u vezi 1,5 dci motora) ali podataka o max. broju obrtaja nema. Kao da je vrhunska svetska tajna. Nadam se da me sad neće pratiti ljudi u crnom, i da mi neće uleteti neki boing u sobu, onako slučajno.
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 02, 2013 10:12 am

Ima podataka OVDE samo moraš da znaš oznaku motora

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Sre Okt 02, 2013 10:47 am

Nema! Nema, crni Petrucci, nigde na netu. Preturio sam i nebo i zemlju, ali badava. Moj motorčić je K9K 702, i o njemu ima sve sem toga. Možeš da nađeš šta je glavni inženjer doručkovao tog dana kad je dovršio dizajn, možeš da nađeš koje su mu boje bile pertle na cipelama, rođendan njegove tašte... Sve može ali max. broj obrtaja ne može. Samo uz pomoć Vudu magije ili pasulja tetovca može da se stigne do tog podatka. Ne znam kako je za druge mašine ali za ovu je tako. Doduše, max. broj obrtaja i nema nešto mnogo smisla za mašine sa turbom, pa je možda to razlog.

Sve u svemu, nekako nađoh da je to cifra 5000-5500. 
E, sad, nije da mi treba ta cifra, nego sam ja takvo stvorenje - nemam mira dok ne saznam. Sad mogu mirno da spavam. Sleep
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 02, 2013 11:03 am

Moguće, kad na onom linku klikneš na link motora K9K 702/704 Renault Clio II, on te odvede OVDE a tu već ima gomila različitih modela motora, ko bi se tu snašao pa iščačkao tvoj model. Bolje je da ti lepo lalaš, 'beš obrtaje.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Sre Okt 02, 2013 11:28 am

Jok! Zar misliš da bih propustio tako nešto? Neće da može. Nema.

Da samo znaš gde sam sve čačkao, tražio... Ma, prekrstio bi se i nogom i rukom. A što se tiče spavanja... Da, ovo je ptičije vreme - za sovu i za ševu!
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 02, 2013 11:38 am

Dobro, ja sam ove godine ševio zamalo, pa sad odoh da sovim

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Okt 02, 2013 2:19 pm

Ali ovde gde ti je Petrucci postavio lepo pise :
1.5 dCi K9K 1,461 cc SOHC 8v 82 PS (60 kW; 81 hp) @ 4,000 rpm 185 N·m (136 lb·ft) @ 2,000 rpm 2002–2005
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sre Okt 02, 2013 3:25 pm

Tamgawa prijatelju ti neces da me poslusas ???  
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Pet Okt 04, 2013 11:33 am

shix ::Ali ovde gde ti je Petrucci postavio lepo pise :
1.5 dCi K9K 1,461 cc SOHC 8v 82 PS (60 kW; 81 hp) @ 4,000 rpm 185 N·m (136 lb·ft) @ 2,000 rpm 2002–2005
Možda ja ne vidim dobro - gde je tu max. broj obrtaja, bre??? Ali, da ne tupimo više o tome i da zaključimo ovu milozvučnu raspravu. Ja srećan, mašem repom, Petrucci srećan što je zamalo ševio, samo nesrećno ovo ptičije vreme - sve više navija za sovu a sve manje za ševu.
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Okt 04, 2013 4:24 pm

To valjda znaci max power na tom broju rpm, sto podrazumeva da se ne tera preko.
Evo i odje pise : Maximum power - Output - Horsepower : 82 PS (81 bhp) (60 kW) @ 4000 rpm
To je preuzeto odavde : http://www.ultimatespecs.com/car-specs/Renault/55736/Renault-Clio-2-Phase-2-3Doors-15-dCi-80HP-Community.html
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Okt 04, 2013 5:48 pm

Ma ko ce ga vise znati,kao sto sam reko pun gas i gde bije blokdadu to je to,ja sam vozio par puta clia sa ovim motorom mislim da je 5000 ili 5500 max broj obrtaja zaboravio sam tuko sam blokadu sa njim,ali nemogu da se setim...
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamgawa taj Čet Okt 24, 2013 6:00 pm

Pitanje glasi: Da li se članovima foruma dostavljaju cigare i čvarci u zatvor? 

Pre mnogo godina prodam čoveku auto. Čovek je voleo da vozi ali nije voleo da plaća parking, tako da su meni uredno stizale kazne za parkiranje koje sam ja dostavljao njegovom bratu (koji je radio samnom u istoj firmi) a brat njemu. Auto se i dalje vodio na mene jer čovek nije (kao) imao para da ga prenese. A ja bio glup i nisam insistirao na prenosu. Elem, vreme je prolazilo, kazne se plaćale i sve je bilo manje-više ok.

A onda, juče mi stigne sudski izvršitelj sa zahtevom da platim kaznu za parkiranje sa pripadajućim kamatama (oko 9000 din.) iz 2007. godine. Pobogu, iz 2007!!! E, sad, ja pitam da li takva budalaština zastareva posle toliko vremena? I šta bi bilo pametno uraditi? Nešto mi se ne daje 9000 a i nešto nisam voljan da se davim po sudovima.

Uzgred, vinovnika ovog problema ne mogu da pronađem - adresa promenjena, telefon promenjen... Gubi mu se svaki trag.
Tamgawa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Okt 24, 2013 9:46 pm

Tamgawa ::Pitanje glasi: Da li se članovima foruma dostavljaju cigare i čvarci u zatvor? 

Pre mnogo godina prodam čoveku auto. Čovek je voleo da vozi ali nije voleo da plaća parking, tako da su meni uredno stizale kazne za parkiranje koje sam ja dostavljao njegovom bratu (koji je radio samnom u istoj firmi) a brat njemu. Auto se i dalje vodio na mene jer čovek nije (kao) imao para da ga prenese. A ja bio glup i nisam insistirao na prenosu. Elem, vreme je prolazilo, kazne se plaćale i sve je bilo manje-više ok.

A onda, juče mi stigne sudski izvršitelj sa zahtevom da platim kaznu za parkiranje sa pripadajućim kamatama (oko 9000 din.) iz 2007. godine. Pobogu, iz 2007!!! E, sad, ja pitam da li takva budalaština zastareva posle toliko vremena? I šta bi bilo pametno uraditi? Nešto mi se ne daje 9000 a i nešto nisam voljan da se davim po sudovima.

Uzgred, vinovnika ovog problema ne mogu da pronađem - adresa promenjena, telefon promenjen... Gubi mu se svaki trag.
sto se mene tice donosio bi ti cvarke i cigare   nemoj da platis,auto nije kod tebe nemoze ti niko nista.. 
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Čet Okt 24, 2013 9:49 pm

Ja 'pak mislim da si prdnuo u chabar... 
Ryan

Broj poruka : 9232
Datum upisa : 12.12.2011