Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... kvar i dalje ali nesto drugo...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

... kvar i dalje ali nesto drugo...

Počalji od Goga_EG taj Pet Avg 16, 2013 9:00 pm

Pozdrav svima, auto je bio kod majstora, zbog kvara antipollution fault. Ociscen ceo rezervoar, creva, regulator, kacen na autocom sve ok, nema kvara. juce radio, danas opet isto samo jos gore, npr. u sred voznje se ugasi i stane!!! malopre 2x na sred puta samo se ugusi i stane. Devojka i ja razmisljamo, i kontamo, da je prvi put stao kada smo isli kolima uzbrdo bas, drugi put kada smo isli nizbrdo. Da li je moguce da u trenutku nagiba rezervoara povuce vazduh i stane. upalim sva cetiri vratim kljuc i upali... jel to ima neko pravilo da npr. mora da ima min 10l goriva ili dve trecine rezervoara...
Goga_EG

Broj poruka : 1473
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: ... kvar i dalje ali nesto drugo...

Počalji od Goga_EG taj Pet Avg 16, 2013 10:12 pm

čitam po netu sve i svašta, toliko toga  
npr. možda gubi masu napajanja ECU, i odmah se gasi, trošna bosch pumpa visokog pritiska, i špona od tog trošenja začepljuje regulator, i staje... probao sam šta nisam više, evo već 15 dana. majstori me sklepali do sad za ništa 13000din. Mogu Vam reći, da sam se baš razočarao u moj 2.0 hdi...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 16, 2013 11:04 pm

Zaista je problem kad čovek ne naiđe na majstora koji ume da locira i otkloni kvar pa čoveku ogadi i auto i vožnju. Ne znam šta bih ti rekao, da si negde blizu Beograda ili Novog Sada pa da ti nekoga i preporučimo, ovako...a gde si ti?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Avg 17, 2013 10:56 am

... K R A G U J E V A C ...

Petrucci, apsolutno si u prasvu. Auto extra, unutra kao nov, sve njegovo original, spolja vrh, ljudi se cudi kad kazem godiste, ali eto vidis, nece pa nece... veliki i mali servis, sva ulja, filteri, nova creva za kuciste goriva, novo kucite filtera goriva, nova pumpa rezervoara, termostat, antifriz, sve jbt.... i kao da nista nisam uradio. Klepnuli me po 5 000din, 2xmajstori.... Sad sam nasao po preporuci druga, kaze da nije aljkav i da je ok... Pa    
videcemo...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Avg 17, 2013 5:59 pm

Da, iz kog dela, da se raspitujemo kod prijatelja pošto tebi auto na dalje mora da se šlepa, a to košta.
U nekom od prethodnih postova si pitao da li ima neko pravilo o minimumu goriva u rezervoaru, za običnu vožnju nema ali za aktivaciju čišćenja FAP filtera ima. Neće da se uključi na malim količinama goriva i na malim brzinama (računaru treba dokaz da vozilo nije u gradskoj sredini) uz podatak o pritisku i temperaturi. Pazi, na kraju će ispasti neka banalnost ali majstori i postoje zato da je lociraju, a ne da nagađaju, to može svako.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Avg 17, 2013 10:07 pm

bio kod novog majstora...jbt extra tip, cas sve ovo ono...sve ti kaze do j...mislim se u sebi, e slepce, sto ne ode odmah...nemam fap filter, i sve je ok//// sad ispade da neki od releja nije ok, tj, da se greju i onda se auto gasi...jbg, sto i ima neke logike...meni auto samo stane, ugasi se sve, motor, pumpa goriva...bilo bi extra da ga sredim...razmisljam i da sipam neki od adativa malo da ga procistim...ne vredi, klin se klinom...  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Avg 18, 2013 12:56 am

Dobro je da si našao tog majstora, valjda će rešiti problem
Odlično je što nema FAP, da ti bez veze ne pravi trošak

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content