Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

...PEUGEOT 206 2.0 HDI...

Strana 6 od 28 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ...PEUGEOT 206 2.0 HDI...

Počalji od Goga_EG taj Pet Jan 30, 2015 6:41 pm

posle svih frkica oko auto, posle kupovine, i sad kad je sve prestalo i vozi se ok, to je kao najgora nocna mora koja postoji, kao najnaj-najgora nocna mora

Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Jan 30, 2015 8:28 pm

Meni je isto tako pištalo, posle menjanja kaiša, ja ignorisao, a on batalio sa cviljenjem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Pet Jan 30, 2015 9:51 pm

Dayco kaisevi su postali djubre obicno, u svakoj malo bolje opremljenoj radnji ima Continental Contitech kaiseva koji su oko 1400 dinara ili Gates kaiseva koji su odlicni evo ja peglam gates nista ne skripi a na Marei mi je pravio problema da sam dolazio u situaciju da menjam lezajeve klima kompresora, alternatora i ostalih stvari iz pk grupe, reko sam sebi daj da promenim kais kad sam stavio Continental sve skripanje, cviljenje ,i cak i lupkanje su prestali to je licno moj primer. Za pocetsk kreni od kaisa to je najjeftinije pa onda gledaj dalje. Mada skriveno skripanje i lupkanje hoce od remenice alternator jer je ona u sustini jednosmerni lezaj kad zavrtis motor ona zaleti alternator ti pustis gas motor se vrati na ler recimo a gonjen inercijom rotor alternatora se vrti kao lud unutar statora zahvaljujuci remenici cime se obezbedjuje bolje punjenje akumulatora, kad remenica blokira ili proklizava hoce da pucketa , skripi, cvili udara kao da je riknuo plivajuci zamajac. Remenica jeoko 4000 dinara marke INA Ako je kojim slucajem budes menjao obavezno promen Pk remen jer kad stavis novu remenicu puca kais odma kao da ga nisi menjao 100.000 km.
jculum

Broj poruka : 286
Datum upisa : 09.12.2014
Godina : 41
Vozilo: : Fiat Ulysse 2.0 (jtd) HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Jan 30, 2015 9:59 pm

Goga_EG

Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 4:53 pm

Pozdrav kolege forumasi,
opet mi se javlja problem sa mojim ljubimcem, ebem ga u ... posle onog pistanja, sve je ok, nista vise ne pisti, sad bruji.... kad vozim auto po gradu, kratke relacije, sve ok... vracam se pre nedelju dana iz bg-a, i danas opet, znaci duze relacije, cuje se brujanje prednji levi i desni tocak.... kao da se nesto greje, negde fali mast... kad pomerim volan na kratko na levo ili desno, zvuk brujanja nestane, pa se pojavi opet na pravcu, pa u krivini....
svasta mi se mota po glavi.... lezajevi, trap, desna i leva poluosovina.... sta li to moze da bude???
-da li se moze javiti da npr. treba skinuti manzetne poluosovine i namazati sa npr. litujumova mast...
-greju se diskovi, pa se sire....
-lezajevi treba da se podmazu sa mascu, da smanji trenje, hladi........
-letva volana..................................

buni me to sto po gradu i na kratke relacije nema brujanja, samo duze relacije, znaci da je u pitanju trenje, grejanje, ili ko zna....
dobrodosla mi je svaka preporuka...... hvala....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Feb 28, 2015 5:10 pm

Ako menja zvuk na cimanju volana levo desno meni miriše na ležajeve.
mislim da ništa nećeš postići podmazivanjem ispod manžetni, tu ti je homokinetički zglob a on krcka.
Mislim da nije ni do kočnica, diskovi se greju samo ako kočnica blokira a to bi itekako osetio.
Moja sumnja pada na ležajeve...
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 28, 2015 5:18 pm

Moguće ležaj, ali proveri i gume. Strpi se dok ovih dana ne vratiš letnje pa uporedi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 5:24 pm

Kako zbog guma???? vozio sam negde 120-130km na auto putu ne trese.... pazi, meni se to javlja od kad sam stavio te m+s... ali ne verujem da gume mogu da prave ovakav zvuk.... mislim da je cista mehanika.... mada???
ja sam sebi nesto ubacio u glavu da je poluosovina (i ako ne znam kako se manifestuje kad je u kvartu)....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Feb 28, 2015 5:31 pm

Nije nemoguće, i ja sam primetio da su određeni modeli zimskih guma dosta bučni na većim brzinama. Konkretno mislim na Winteru, kad ih montiram tačno mi treba neko vreme da se priviknem na "brujanje"
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Sub Feb 28, 2015 6:28 pm

Ovo je definicija kako treba neko da napiše kad odu prednji ležajevi točka! Ništa nemože da brunda kao ležaj! Ako je ležaj isprala voda što je najčešći slučaj stradanja ležajeva vožnja kroz ne dajbože poplavu ili duboku vodu neminovno dovodi do ispiranja masti iz ležajeva koji ubrzo posle toga stradaju! Napravi blagi zalet izaci iz brzine auto otvoriš prozor turi glavu napolje i čućeš ako brunda i onda definitivno ležajevi točka! Mislim da možeš proći sa otprilike 6000 za oba ležaja i to ako uzmeš u kvaliteti plus 2000 ruke!
jculum

Broj poruka : 286
Datum upisa : 09.12.2014
Vozilo: : Fiat Ulysse 2.0 (jtd) HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 28, 2015 7:35 pm

Goga_EG ::Kako zbog guma???? vozio sam negde 120-130km na auto putu ne trese.... pazi, meni se to javlja od kad sam stavio te m+s... ali ne verujem da gume mogu da prave ovakav zvuk.... mislim da je cista mehanika.... mada???
ja sam sebi nesto ubacio u glavu da je poluosovina (i ako ne znam kako se manifestuje kad je u kvartu)....
Moguće da se čuje brujanje od guma , ja sam na svom auto to primetio , zavisi o podloge,asfalta,a poluosovina zna da trese volan na tim brzinama.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 7:51 pm

to izgleda npr. ovako....
-pre 10 dana do bg-a nista, sve ok... u povratku kako sam prosao bubanj potok, bbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
-danas do topole sve ok, od topole i u povratku, bbrrrr

brujanje nije stalno, stalno je npr. na pravcu.....cim malo pritisnem kocicu i tako sasvim malo pritegnutu drzim, brujanje nestane, ili bruji ja sasvim malo volan prebacim na desnu stranu brum nestane, tj. reaguje na te stvari, zvuk nestaje....mozda su lezajevi suvi???? imam litijumovu mast, da li da stavim na njih???
mene nervira to sto po gradu i npr, do 50km nista... ako su otisli lezajevi, da li bi trebalo non-stop da bruje, ili cas ne cas da??? ako su gume, ne verujem da mogu da prave takvo brujanje, mada????? nista mi ne pali lampice na bordu, sve ok///////////
da stavim mast na lezajeve, ako su suvi, pa da probam???
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Feb 28, 2015 7:55 pm

Pa u principu ne može da škodi, ako imaš mast koja je namenska za ležajeve,slobodno narokaj, ništa te ne košta.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 8:07 pm

probacu da stavim, roknem litijumovu, i gde su manzetne unutra isto???? stavljao neko???? da li ta mast ide???
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 28, 2015 8:23 pm

Homokinetički je moguće podmazati mada, kad je HK 'bolestan', onda je 'bolestan', i tu pomaže samo zamena. Simptomi nikako ne odgovaraju HK, a mislim da ležajeve točka (u glavčini) nije moguće podmazivati. Svejedno, kad ležaj točka prozuji onda zuji u svim položajima volana. Digneš vozilo na dizalicu, zavrtiš točak, a neki mehaničari ga testiraju i pokretanjem - neće se ništa desiti, vrteće se samo taj točak u vazduhu, ali ja to nikad nisam smeo da uradim. Svakako proveri HK namotavanjem do 'daske' i pokretanjem vozila. Ako škljoca - HK, mada bi to do sada sigurno primetio. Meni to stvarno deluje kao guma. Ja sam na 405 imao MS Uniroyal i zujale su kao da mi je u gepeku košnica.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Feb 28, 2015 8:38 pm

Jesu ti letnje gume na felnama? Ako jesu turi ih sutra na auto pa ga poteraj malo, tako ćeš najpre znati jel do guma.
Hoće zimska guma na suvom asfaltu da bruji, pogotovo na suvom asfaltu.
Petrucci u pravu si, ležaj se ne podmazuje, ne znam šta mi bi da lupim tako nešto Embarassed
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djordje taj Sub Feb 28, 2015 8:41 pm

Imam auto peugeot 206 1.4 HDI 2002 godiste...imam problem sto mi se auto gasi nema pravila da li je u toku voznje ili je auto u leru ili da li je zagrejan ili hladan...da li je imao neko slicno iskustvo sa tim ili da je cuo za to da zna u cemu je tu problem?
Djordje

Broj poruka : 14
Datum upisa : 28.02.2015
Vozilo: : peugeot 206 1.4 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 28, 2015 8:45 pm

Nekada su možda i mogli, bili otvoreni, ovi novi su svi zadihtovani zato i ne igra ulogu vožnja kroz vodu. U vodi može da strada HK, za ležaj točka bi baš morao dugo da bude u vodi. Ono, i HK je zaštićen manžetnom, ali opet se desi da sklizne pa propusti vodu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 8:48 pm

Djordje ::Imam auto peugeot 206 1.4 HDI 2002 godiste...imam problem sto mi se auto gasi nema pravila da li je u toku voznje ili je auto u leru ili da li je zagrejan ili hladan...da li je imao neko slicno iskustvo sa tim ili da je cuo za to da zna u cemu je tu problem?

Djordje, da li ti je upaljenja neka od lampica na instrument tabli, da li izbacuje neku poruju na bordu???? Da li si bio kod dijagnosticara???
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 8:55 pm

Petrucci ::Nekada su možda i mogli, bili otvoreni, ovi novi su svi zadihtovani zato i ne igra ulogu vožnja kroz vodu. U vodi može da strada HK, za ležaj točka bi baš morao dugo da bude u vodi. Ono, i HK je zaštićen manžetnom, ali opet se desi da sklizne pa propusti vodu.
To i mene buni, sto se ne cuje odmah i stalno, vec posle izvesnog perioda voznja, mozda grejanja... da su lezajevi, brujali bi stalno, culo bi se, od pocetka voznje???? nego tek posle neke deonice puta, znaci to nije.... da probam redom da podmazem sa litujumovom mascu, pa da vidim...nesto razmisljam,pored guma koje su u opciji, sta mislis o diskovima, prednjim, grejanje, kocionim kljestima......kakvo li se manifestuje lezaj diferencijala....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Feb 28, 2015 9:02 pm

To sa kočnicama lako vidiš, provozaj par kilometara, izađi i pipni točak. Ako je do kočnica točak ima da se usija, inače treba da je hladan, odnosno mlak.
Kakav diferencijal ti imaš, znam da sam ih ja imao samo na kolima sa zadnjom vučom?
Mast maži gde god možeš osim na diskove
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djordje taj Sub Feb 28, 2015 9:03 pm

Goga_EG ::
Djordje ::Imam auto peugeot 206 1.4 HDI 2002 godiste...imam problem sto mi se auto gasi nema pravila da li je u toku voznje ili je auto u leru ili da li je zagrejan ili hladan...da li je imao neko slicno iskustvo sa tim ili da je cuo za to da zna u cemu je tu problem?

Djordje, da li ti je upaljenja neka od lampica na instrument tabli, da li izbacuje neku poruju na bordu???? Da li si bio kod dijagnosticara???

Ne pali se nikakva indikacija na instument tabli...na bord testu nista ne prikazuje kaze da je sve uredu...
Djordje

Broj poruka : 14
Datum upisa : 28.02.2015
Vozilo: : peugeot 206 1.4 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 9:10 pm

Djordje ::
Goga_EG ::

Ne pali se nikakva indikacija na instument tabli...na bord testu nista ne prikazuje kaze da je sve uredu...

to bi bilo kao nemoguce... mora neki od senzora da prikaze nepravilan rad,,,, npr. dizne, pumpa, neki do senzora.... mora na dijagnotici da izbaci neki kod.... ako je samo od sebe, onda ecu ne dobija neke informacije od senzora....imao sam skoro neku informaciju da se auto gasi od senzora pritiska na komon rail spici, tj. konektor sa dve zice se olabavio....ali, opet mora da prikaze gresku....npr. nedovoljan pritisak goriva, regulator, pumpa, dizna....mora....
jel si probao da ozracis sistem za gorivo....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Feb 28, 2015 9:12 pm

pravite zabunu, nek Djordje otvori njegovu temu, ja ne mogu da vas povatam, usput nije ni rekao dobro vece
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 28, 2015 9:13 pm

I ja htedoh da predložim

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Feb 28, 2015 9:14 pm

pa mogu da ti kazem, da su dobosi bili prilicno vruci, kad sam ih pipao kod Rakovice....vruce.... to bi bilo sad kao, agregatno stanje, dobos se zagreje, lezaj ne prileze kako treba i bruji... ali, zasto se greje??? nema masti da hladi???? preveliko trenje??? to za diferencijal citam po forumima, pa pitam, iskreno nemam pojma kako se manifestuje????
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 28 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh