Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... pomoc predlozima i price sta i kako ...

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

... pomoc predlozima i price sta i kako ...

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 18, 2013 6:27 pm

Duze vremena vodim bitku oko problema sa auutomobilom,promenio vec 3 mjastora ali problem i dalje stoji i ceka. U toku voznje auto se samo ugasi,a imam struje na instrument tabli. Okrenem kljuc sve se dize, ali pumpa u rezervoaru ne sprica (napominjem da sam stavio novu pumpu), cuje se kao samo skljoc. Tako kljuc par puta, ne pumpa. Sacekam 1min okrenem kljuc i pumpa sprica, krenem, radi nekih 200m i tako u krug. Prenos 2-3 brzina uvek gasi, kada vozim 4 ide, i ima obicaj da se gasi kada predjem 2000 obrtaja.
Na kolima sam radio veliki sevis, mali, nova pumpa, cistio rezervoar...
Od problema koje imam su:
- antipollution fault... ovde osecam neki put miris sagorelog dizela, neki smrad onako kao da se nesto zagusilo, pipao sam rukom pozadi izduvnu gradnu ispod egr ventila (vakumskog) i bilo mi je na prstima prljavo, crno, kao crna smola. Tipujem da je i katalizator sav nikakav, to mesanje lambda sonda, komp pobrljavi i gasi??? mozda...predpostavka... i verujem da je cela izduvna grana prljava...
- kada ugasim auto radi jos nekih 3-4 sekudne pa tek onda gasi...
- na dijagnostici je pisalo da je regulator pritiska goriva prijavio gresku i greska senzor pritiska (senzor sam stavio drugi, gde mi je majstor rekao da nece da se gasi ako ga promenim pa se opet gasi)...

hvala svakome na svim savetima...
pozdrav
Goga_EG

Broj poruka : 1507
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: ... pomoc predlozima i price sta i kako ...

Počalji od Жиле taj Sre Sep 18, 2013 7:36 pm

Kolega,znam šta su muke s majstorima.
Kada je rađena dijagnostika ,je li majstor pogledao sledeće:MAF,MAP,senzor radilice,bombina,kablovi,svećice,egr,lambda sonda,katalizator,izduv.Ovo što ti je majstor rekao da zamjeniš senzor od goriva,neka ti vrati pare jer to nije greška.Ako auto radi još sekund,dva posle gašenja onda je do regulatora pritiska na pumpi,može da se očisti pa proba.Ja bih probao sledeće: očistiti EGR ventil i onu cev što ide u usisnu granu,a i granu ako ti nije komplikovano.Očisti MAF,MAP senzor,filter za gorivo zamjeni.http://autoelektrika.forumotion.com/t131-senzori,http://www.automobilizam.net/moguci-kvarovi-u-radu-motora/,Pogledaj ovo s senzorima možda imaš neke od simptoma ,pa ćemo videti šta dalje. Kolega koji je to auto?
Ti voziš Pežo 206 hdi,ako je tako onda nema labda sondu,a ni ovo što sam pobrojao je za benzinca:bombina,kablovi svećice.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 18, 2013 9:25 pm

U pitanju je Peugeot 206 2.0 hdi...
Ta mi je najslabija karika ... Majstori ...  
menjao sam senzor pritiska, da se ne bi gasio, ali se i dalje gasi... a regulator sam ocistio, mnogo puta, cist je ko suza...
To u vezi egr, i izduvne grane, to radim sledece, samo da jos vidim elektricar sta ce da mi kaze... Znam da je izduvna grana strokava... Mada ne dijagnostici egr elektronski rade ok... To u vezi izduva me i buni... Ne bi trebalo da se gasi od toga, kao smanjuje 50%snage... jedino ako ga neki od senzora zbog stroke ne zalude pa ga gase...
kako stvari stoje, kupio radio ok, odem kod majstora na veliki servis, i od tad sou program...
Ja sad moram da trazim iglu u plastu sena...  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 18, 2013 10:20 pm

Taj majstor sa velikog servisa je nešto gadno za*ebo, ko zna i da li je motor 'u fazi' kako valja.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 9:25 am

Ne znam koje znacenje ima "u fazi" ali je menjao kajs, rollere, pumpu, sve... Kacio na dijagnostiku i kao sve ok... Mozda i to zagadjenje koje prijavljuje ima veze sa tim servisom, nesto nije kako treba pa se gasi... Sad jbg, kajs i to gasenje motora, cas radi cas ne... sta znam... da idem da ga pitam, sta si bre radio, ovo ono... potegnem usranu motku, u pm...  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 10:23 am

Slažem se s kolegom koji ti je rekao da je majstor loše uzubčio motor.
Ti kažeš kakve veze ima 'u fazi',svi ti siptomi ,a mogu biti još gori,da ne upali uopšte.
Ovako ,ako je to nastalo odmah po odrađenom velikom servisu,teraj nazad majstoru neka to uradi kako treba,a mislim da i kompijuter je to morao otkriti kada je radio dijagnostiku,zanči gotovo neverovatno.
Pominjao si pumpu niskog pritiska,to ako ne znaš šta treba gledati neka pogleda auto električar,možda je rele pumpe,rekao si da si stavio novu i opet ne valja.Kada rešiš to sa pumpom trebalo bi da bude sve ok. ,i to je najverovatnije kvar.Ovo što sam ti nabrojao,da očistiš ,sredi to obavezno.
Nebi bilo loše da izbiješ katalizator,očistiš egr ventil i ima da ide k'o raketa.Javi šta si uradio.Pozdrav!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Sep 19, 2013 12:22 pm

Rebrasti kaiš pokreće 'gornji' i 'donji' (radilicu, bregastu i pumpu za vodu) i to mora da radi u preciznoj sekvenci u čemu učestvuje i elektronika. Na pogonskim delovima postoje oznake koje moraju strogo da se poklope, pravilno 'uzupče', da bi motor sve sekvence odrađivao po neophodnom redosledu (bio 'u fazi'). U situacijama kad to majstor ne uradi kako valja onda se ne slože ritmovi motora pa, recimo, ventil zakasni sa otvaranjem ili prerano zatvori ili varnica ode pogrešno u odnosu na kretanje klipa i zbivanjem sa procesom u komori za sagorevanje. Neuzupčen motor nikada ne može da radi kako valja i, u zavisnosti od 'promašaja', može da napravi ozbiljan problem. Prvo što si trebao da uradiš je da auto posle servisa vratiš majstoru koji je menjao kaiš. Pazi, ne mora da znači, ali ja bih, na tvom mestu, uradio upravo to i u traganju za uzrocima lošeg rada motora (koji je do velikog servisa radio bez greške) krenuo od eliminisanja ili potvrđivanja mogućnosti lošeg uzupčenja prilikom zamene rebrastog kaiša. I nemoj da misliš da je to retkost, pogotovo kod motora kod kojih se teško prilazi prostoru u kom je rebrasti kaiš, pa onda majstori glume supermene i to pokušavaju da odrade 'na osećaj'. Nekad im uspe, a nekada i ne.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 2:21 pm

u pm... premomenih 3 majstora i sad opet iz pocetka... kasno sad da idem ej aj pogledaj to sto si radio pre... moram opet iz pocetka, ali trenutno cekam elektricara, bio sam kod coveka, i upravo pred njim se ugasio kao meni. cekam ga da vidim sta ce da mi kaze, a ako nista ne bude, iz pocetka.
Skinuo bih ja sam egr, granu, nego ne mogu lepo da pridjem da krenem da skidam. u stvari ne znam sta prvo. sve je tako zbijeno. kod egr mogu levi ali desni sraf nikako, da skinem komplet egr i cev mogu, ali mi smeta poklopac turbine. sta znam??? ne verujem da vade ceo motor, da bi ocistiili granu... znaju fore i t d
auspuh bih i mogao...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Sep 19, 2013 2:26 pm

Obavezno majstoru reci da je do velikog servisa radio bez problema

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 4:22 pm

Petrucci ::Rebrasti kaiš pokreće 'gornji' i 'donji' (radilicu, bregastu i pumpu za vodu) i to mora da radi u preciznoj sekvenci u čemu učestvuje i elektronika. Na pogonskim delovima postoje oznake koje moraju strogo da se poklope, pravilno 'uzupče', da bi motor sve sekvence odrađivao po neophodnom redosledu (bio 'u fazi'). U situacijama kad to majstor ne uradi kako valja onda se ne slože ritmovi motora pa, recimo, ventil zakasni sa otvaranjem ili prerano zatvori ili varnica ode pogrešno u odnosu na kretanje klipa i zbivanjem sa procesom u komori za sagorevanje. Neuzupčen motor nikada ne može da radi kako valja i, u zavisnosti od 'promašaja', može da napravi ozbiljan problem. Prvo što si trebao da uradiš je da auto posle servisa vratiš majstoru koji je menjao kaiš. Pazi, ne mora da znači, ali ja bih, na tvom mestu, uradio upravo to i u traganju za uzrocima lošeg rada motora (koji je do velikog servisa radio bez greške) krenuo od eliminisanja ili potvrđivanja mogućnosti lošeg uzupčenja prilikom zamene rebrastog kaiša. I nemoj da misliš da je to retkost, pogotovo kod motora kod kojih se teško prilazi prostoru u kom je rebrasti kaiš, pa onda majstori glume supermene i to pokušavaju da odrade 'na osećaj'. Nekad im uspe, a nekada i ne.
Kolega sve ovo stoji,tako struka kaže,međutim čovek kaže da mu pumpa u rezervuoaru ne radi kako treba.Ja bih se pozabavio s njom ,pa ako nije onda krenu tom majstoru.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 4:40 pm

[quote="Goga_EG"]u pm... premomenih 3 majstora i sad opet iz pocetka... kasno sad da idem ej aj pogledaj to sto si radio pre... moram opet iz pocetka, ali trenutno cekam elektricara, bio sam kod coveka, i upravo pred njim se ugasio kao meni. cekam ga da vidim sta ce da mi kaze, a ako nista ne bude, iz pocetka.
Skinuo bih ja sam egr, granu, nego ne mogu lepo da pridjem da krenem da skidam. u stvari ne znam sta prvo. sve je tako zbijeno. kod egr mogu levi ali desni sraf nikako, da skinem komplet egr i cev mogu, ali mi smeta poklopac turbine. sta znam??? ne verujem da vade ceo motor, da bi ocistiili granu... znaju fore i t d
auspuh bih i mogao... [/quote

Kolega,samo smireno,hajde da vidimo šta će električar reć ,pa ćemo dalje.
Biće to sve ok. I ja sam se zezao sa egr ventilom,pa sa šelnam,popi.dio!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 4:46 pm

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 4:49 pm

Je li rešio električar pumpu?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Sep 19, 2013 4:55 pm

Može i tako, za proveru pumpe mu neće trebati mnogo vremena, ako je problem u njoj - super, a ako nije - pokušavati dalje. Samo što sve to košta i živaca i para.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 6:02 pm

ma neeee... to ja onako ubacio kolce...
marcela kaze opusteno kolega...pa da ga poslusam...
A to u vezi pumpe... cekam da se elektricar javi... pumpa je nova i ne bi trebala da pravi problem, i predhodna pumpa koja je kao bila pokvarena je isto tako radila...secam se kad je majstor br.3 gledao, da se isto tako ponasala, samo sto je on bio misljenja da su cetkice lose (kad smo vec kod toga-zajebato to, te cetkice, kao najbolje da su stalno u gorivu, tj. da rezervoar bude uvek, makar trecina puna) sto u danasnje vreme mozda za nekoga, moze da bude bolno... bemti je cektice kad sam kod toga...
video je majstor da pumpa cas dobija struju cas ne... gledao sam kad stavlja glinericu i gleda masu... ali je kao misljenja da je to do motora???? bumo videl kad me pozove...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 6:37 pm

Pumpa se hladi s gorivom i zato ne treba da se vozi na rezervi. Sada si rekao da pumpa dobiva struju u prekidima.Jbg kako ne zna da to odradi? Neki kontakti nisu dobri ili rele od pumpe,kontakt brava,nije to neka nauka za električara.
kolega ,najverovatnije je rele za pumu:miloica: 

Poslednji put izmenio Mrčela dana Čet Sep 19, 2013 7:49 pm, izmenio ukupno 2 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Sep 19, 2013 7:18 pm

Valjani majstori su postali prava retkost

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 7:45 pm

ali nekako, ima taj neki zivotni fazon... gde gledas da ustedis, posle ti se sve nekako odbije o glavu, kao "bumerang"... npr. kad sam kupio auto, zvao sam peugeot servis ovlasceni, koliko-toliko para, uh sto mi je to nesto skupo + sam morao da cekam na neke delove, ajde onda kod majstora u komsiluku, ok momak, kad ono show program... ajde opet, po preporuci kod onog, ono bauk, uaaaaaaahhhaaaa, ajmo kod onog, on je strava, ma kakvi, kad ono 100evr a nista...
Burazer mi pricao, imas tipa radio u Francuskoj, opasan je ali malo skup, ja kao ovo ono... i gledaj sad, ne moze da me opere ni dunav ni sava...
najbolje je odmah kod nekog ok, neka je malo skup, pa sta bude, a ne posle da se kajem...
inace, veliki servis sa cekanjem kod ovlascenog servisa me je kostao nekih 500evr...koliko se secam... sto ne ode...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Sep 19, 2013 7:55 pm

Nije obavezno da skupo bude i dobro. Rade ljudi servise i za upola manje para i prođu bez problema. A i majstorima se dešavaju greške, nije da se ne dešavaju. Recimo, majstor kod kog ja održavam auto i nemam nikakvih zamerki, radio je veliki servis na Seniku mog prijatelja, nije mnogo naplatio, uljudan momak, sve super, ali...auto slabo vuče, nešto se gasi, trokira, ne valja. Prijatelj se vrati kod ovog čoveka i on mu kaže 'izvinjavam se, dođite sutra po auto, moja greška'. Sutradan u gepeku rebrasti kaiš. Prijatelj pita šta je bilo i ovaj mu odgovori da nije dobro postavio kaiš, a da je sada ponovo stavio nov i uzupčio ga kako valja. Mislim, ja sam navalio na rebrasti kaiš 'ko smrt na babu', ali mi je strašno indikativno to - auto odvezeš na servis, radi bez greške, vraćaš se sa servisa, ništa ne radi kako valja.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 9:16 pm

Goga_EG ::ali nekako, ima taj neki zivotni fazon... gde gledas da ustedis, posle ti se sve nekako odbije o glavu, kao "bumerang"... npr. kad sam kupio auto, zvao sam peugeot servis ovlasceni, koliko-toliko para, uh sto mi je to nesto skupo + sam morao da cekam na neke delove, ajde onda kod majstora u komsiluku, ok momak, kad ono show program... ajde opet, po preporuci kod onog, ono bauk, uaaaaaaahhhaaaa, ajmo kod onog, on je strava, ma kakvi, kad ono 100evr a nista...
Burazer mi pricao, imas tipa radio u Francuskoj, opasan je ali malo skup, ja kao ovo ono... i gledaj sad, ne moze da me opere ni dunav ni sava...
najbolje je odmah kod nekog ok, neka je malo skup, pa sta bude, a ne posle da se kajem...
inace, veliki servis sa cekanjem kod ovlascenog servisa me je kostao nekih 500evr...koliko se secam... :peace:sto ne ode...

Probao sam i tu varijantu ,skupi,a i jeftini i ne znaju i neće da rade.Pa jebeš majstora ako ne zna da uzubči motor,pa koji k...c onda znaju,a ovi što imaju kompijutere za dijagnostiku to su tek lopovi ,prevaranti ,ološ i to 99% ne zna da pročita kodove grešaka i objasn ih.Njima je dijagnostika pita šta je ,pa ako ne mora ništa raditi onda obriše greške i lupi neku glupost,a ti kupiš deo i to bude uvek nešto skupo ,i na kraju nije to,pa mu ne bi nabio usta da ga proguta.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 9:25 pm

hihihihihihihi...nasmeja me, svaka ti cast, a ja na poslu, neraspolozen...
cim mi elektricar odradi stas vec, jer sam bio kod coveka, idem kod majstora da mi vidi kajs...mislim i da si u pravu, od tad, kad je radio sve krenulo naopako. A to mi je majstor u komsiluku, majstor br.1. Puno svaki dan. kaze on meni 15 000 din delovi svi, jakupim za veliki servis, filtere, naj ulje, sve ono, jer sam se upalio bio kad sam ga kupio, ko majmun na bananu, i on kao 4 000din ruke, ok-ok. Kaze meni doji ujutru rano u 09h. Ja dodjem, ne mogu sad radim nekog megana aj posle. cekao sam ti ja brale tako do 18h, otac i ja, da bi mi zavrsio tek u 23h. Jbg, prvo iskustvo koje me je naucilo mnogo toga. Mlad decko, neiskusan, veruje svima...
Sad mi iskreno malo glupo da odem i da mu kazem posle ovoliko vremena, moja greska. ali recicu mu, polako, nagazicu ga, ko ,,,,,
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 9:39 pm

Kolega ništa nije glupo u koliko si siguran da je majstor kriv. Ja sam nakon dve godine došao i na dve strane napisao od reči,do reči šta je dogovoreno a kako je urađeno i naplaćeno,sam je rekoa ti si došao po pare ja ćutim on vadi i baca u auto.Ja pare uzo i kući,mada sam mislio svašta da mu uradim.Ako nisi gledao ko zna da li je išta dirao sem ulja koje možeš sam videti.Meni je namestio majstor kod velikog servisa da mi skoro remen zubčasti pao,olabavio namerno španer,a sve zato što sam sve gledao i još da mi uvali španer ležaj i to moj .Napisaću i ime Slobodan zvani boban iz Zemuna iz Carara Dušana,zaobiđite ga ,kao i Šimurinu Gorana iz Batajnice ul.Karlovčićka,Majstora Petka u Prvomajskoj,svi rade Pežo aute.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 19, 2013 9:41 pm

p.s. kaze mi drugar pre neki dan... ja sam to tek danas ukpirao sta je hteo da kaze...
"Brate, idi kod njega, ja idem nikad nisam imao problema"
" COVEK PEDANTAN" - to se trazi..................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 19, 2013 10:00 pm

Koji je to sada?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Sep 20, 2013 9:03 am

Spominjnu se tu razni. Ovaj "pedantan" je kao dobar majstor. Eto iste price, drug imao kvar na kombiju (mercedes vito), drali ga ljudi (sto opet meni nije jasno ta "dijagnostika") drali, ode kod tog pedantnog i on covek ustanove da mu na crevu za turbo vuce fals vazduh, ima neku rupu. pronadju to, kombi sljaka evo vec kaze 4-ta godina, a da sreca bude veca, drugar samo zalepio tu rupu sa nekom dobrom trakom.
Meni na primer isto tako ide na k.... ta dijagnostika. majstor br.1 jeauto kacio na komp i sve ok, majstor br.3 isto je kacio na komp, gledao sam vrh uredjaj, i na dijagnostici 2x greske (regulator, senzor - zamenjen). a, verujem da je nesto trece. I tako odes, kazu ti na osnovu kompa to i to, ti to uradis, kad ono... Patka... Te dve greske su garantovano nastale usled glavnog kvara, pa je regulator i senzor ustanovio gresku. A taj glavni kvar se ne vidi na kompu... patka... 100%...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu