Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... pomoc predlozima i price sta i kako ...

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ... pomoc predlozima i price sta i kako ...

Počalji od Жиле taj Pon Sep 23, 2013 6:53 pm

Moli Boga da je taj senzor!

Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Sep 23, 2013 7:56 pm

Dobra ideja, treba da je u motornom prostoru, ovako izgleda na 406

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad se auto ugasi, otvori haubu i pritisni taj crveni deo, treba da klikne, zaverglaš i on pali. Ima rezona da on budali.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Sep 23, 2013 8:42 pm

Petrucci ::Dobra ideja, treba da je u motornom prostoru, ovako izgleda na 406

Kad se auto ugasi, otvori haubu i pritisni taj crveni deo, treba da klikne, zaverglaš i on pali. Ima rezona da on budali.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Sep 23, 2013 10:40 pm

..... jbg, ne mogu da ga nadjem kod mene a na sajtu traze da platim za dokumentaciju.... a i ne mogu da nadjem nijednu sliku za 206.... ima dosta foruma na ovu temu, stvar nije za zezanje.......    
Goga_EG

Broj poruka : 1507
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 24, 2013 7:52 am

Naći ćemo nešto

Ovde ima puno podataka, nemam sad vremena da tražim pa pogledaj ima li tu nešto 'što te greje'.

Kod:
http://www.peugeot206cc.co.uk/repair-206/206/info/gb/recap3.htm

Poslednji izmenio Petrucci dana Uto Sep 24, 2013 10:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 24, 2013 10:02 am

Goga_EG ::..... jbg, ne mogu da ga nadjem kod mene a na sajtu traze da platim za dokumentaciju.... a i ne mogu da nadjem nijednu sliku za 206.... ima dosta foruma na ovu temu, stvar nije za zezanje.......    
Inercioni ventil koji prilikom sudara ili velikog usporavanja vozila zatvara dovod goriva,isti se može nalaziti u prostoru motora s leve ili desne strane ispod haube,ispod sjedišta vozača,u gepeku s leve ili desne strane  ispod  PVC obloge.
Ovo kaže stručnjak!

Druže,sada sam pogledao na nekoliko mesta, pominje se senzor radilice,senzor pritiska,rele pumpe u rezervoaru,instalacija,loši kontakti na pojedinim delovima instalacije. Sve sam ti rekao ovo samo bez senzora radilice i senzora pritiska goriva.
Rele je 99%,a instalacija da se pregleda.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Sep 24, 2013 6:40 pm

kolege, prijatelji...
bio sam danas kod elektricara (najbolji u gradu), na putu do tamo 3xgasenje, udjem u njegovu ulicu i pred radnjom bbrrrrrr............... ugasi se.....ubacim auto unutra, covek me pita sta kako, i odmah ga kaci na dijagnostiku, na dijagnostici opet ista prica, 2 greske (regulator i senzor pritiska goriva).... znaci opet ista stvar, obrise memoriju, upali ga, auto radi ne gasi se (jbm mu ....) i na dijagnostici opet isto. gleda tip sve ja mu pricam pumpa ovo ono, on mi kaze to sve ide iz kompa, kaze auto je malo budzen, sto mene i ne cudi jer ima 10god.....jbg... (ali je majmun kao nov)....i tako lepo on mene otkaci ko zadnju budalu.... idi vozi jbg, ovo ono, pa ako ti se opet gasi, dodji.... samo mi je kao namestio neki konektor koji je bio gotov da ispadne, nesto oko kocnica.... ja od njega do kuce, 10xse gasi.....i posle tog 10-tog paljenja, samo ode kazaljka....brrrrrmmmmm na 5000 obrtaja, probio je to sto nije mogao da predje 2000 obrtaja.... sad opet vuce....i to je to ista prica...tako ce da radi sigurno jos neki dan pa opet bbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr  
na kraju sam pozvao novog mehanicara (decko jeste do j...), nisam isao kod njega zbog mora, itd....
tip mi kaze doteraj auto da ga procesljam. i uz to me pita gomilu pitanja.... kaze da je isto struja, ali mora da pogleda sta je sa "diznama"???? kaze da regulator i taj senzor odlepe ako nema povratak goriva nazad u sistemu, sto je moguce da naidje vazduh ili vuce fals, i onda gasi.... u fazonu dizne ne salju dobro gorivo to ludi regulator i senzor i t d...... meni jeste oko dizni bilo crno spolja, ja sam to ocistio, kako li je unutra???? ciscenje dizne 30evr po komadu, ruke majstor???? ali, zar nije dijagnostika trebala da pokaze da neka dizna ne radi kako treba??? .......................................................................................................................   

p.s. da mi nije slucajno to antipollution fault zagadjenje koje dizne prave dizni??????
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 24, 2013 7:23 pm

Slušaj neću više ponavljati!!! Kreni od pumpe gde je električar stao,ispitaj relej,pregledaj ožičenja. Ne može da sve ne valja! Rekao sam ti da se skoncentrišeš i polako,kreni od pumpe. Da su dizne kompijuter bi to pokazao,ako majstor zna išta sem očistiti greške? Ovi simptomi mogu biti kao što sam naveo:senzor pritiska,regulator pritiska na pumpi,pumpa u rezervoaru,struja ,rele. Taj što čisti dizne po komadu 30 ne daj da čačka ništa. Ako budeš trebao da radiš onda se dobro raspitaj,za cene i majstore,to je mnogo,to rade za 40 za sve 4 s rukama,mada možeš i sam to skinuti.To sa zagađenjem može biti od regulatora na pumpi,tako je kod mene registrovao moj kompijuter,a kod tebe dijagnostika stalno isto pokazuje.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Sep 24, 2013 7:50 pm

Kolega, da i hocu ne razumem se toliko da sad sve sam radim. Konektore sam gledao, osigurace, releje, i koliko znam toliko sam i uradio. Tip mi radio dijagnostiku, pokazalo bi sigurno 100% da je nesto od elektrike, jer to dijagnostika sigurno to  i pokazuje, da je bilo neke greske oko pumpe, releja, pokazala bih dijagnostika 100%. masjtor je ovog puta malo, sto mi se svidja, razmisljao kao i ja, nasli smo se, donekle, a to je, sta uzrokuje konstantne greske na regulatoru i senzoru (a senzor sam menjao, nema sanse da treba da se gasi)??? kaze mi covek da ce da vidi sta je, mozda su dizne, nesto oko povratnog sistema, da proceslja malo auto neki dan.... sta cu mrcela tebra, sta da radim???? bigaje kad vidis sta me snaslo. rekao sam sebi danas, jos ovo cu da odradim, dam kintu, garanziram auto preko zime , pa polako, i naravno, necu da dozvolim da me deru, ovog puta ako nije to sto jeste..........................   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 24, 2013 8:27 pm

J*bote, ja sam se pogubio u ovoj vašoj priči Embarassed scratch a i mali sam pglu za autoelektriku

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 24, 2013 8:48 pm

Goga_EG ::Kolega, da i hocu ne razumem se toliko da sad sve sam radim. Konektore sam gledao, osigurace, releje, i koliko znam toliko sam i uradio. Tip mi radio dijagnostiku, pokazalo bi sigurno 100% da je nesto od elektrike, jer to dijagnostika sigurno to  i pokazuje, da je bilo neke greske oko pumpe, releja, pokazala bih dijagnostika 100%. masjtor je ovog puta malo, sto mi se svidja, razmisljao kao i ja, nasli smo se, donekle, a to je, sta uzrokuje konstantne greske na regulatoru i senzoru (a senzor sam menjao, nema sanse da treba da se gasi)??? kaze mi covek da ce da vidi sta je, mozda su dizne, nesto oko povratnog sistema, da proceslja malo auto neki dan.... sta cu mrcela tebra, sta da radim???? bigaje kad vidis sta me snaslo. rekao sam sebi danas, jos ovo cu da odradim, dam kintu, garanziram auto preko zime , pa polako, i naravno, necu da dozvolim da me deru, ovog puta ako nije to sto jeste..........................   
Povratna creva se nalaye na vrhu dizni pregledaj jesu li ispucala ,labava i sl.Bilo bi najbolje da takva nova kupiš koštaju možda 200 dinar i zameni sam ,skineš jedno i izmeri i nabiješ novo tako sva. Pregledaj filter goriva,creva sto su spojena na njega da nema falš vazduha.Kada si menjao filter? Ne znam jel možeš doći do senzora radilice,pa da ga preventivno očistiš. Vidi hajde ovako:skini creva sa filtera za gorivo skini poklopac izvuci onim medecinskim špricem gorivo ,ono na dnu izvuci i stavi u plastičnu čašu ispod stavi magnet i vidi kada pomeraš magnet ispod čaše jel se pokreće išta,ako da ,onda ima opiljka od pumpe,a to je mnogo zajebano.Jesi li pogledao vakum creva? Eto ovim redosledom.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 24, 2013 8:50 pm

Petrucci ::J*bote, ja sam se pogubio u ovoj vašoj priči Embarassed scratch a i mali sam pglu za autoelektriku

Jebiga i mi se bogubišmo! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Sep 24, 2013 8:53 pm

bio sam kod elektricara, nemam gresaka na elektrici, tip me vratio kao da nista bilo nije, bile su dve greske, regulator i senzor pritiska, to je ono samo, i samo to izbacuje na dijagnostici. kaze tip koji je najbolji u gradu da nije elektrika. trenutno sam u pregovarima sa jednim mehanicarem koji hoce da pogleda, "da se malo vise zalozi" od ostalih balavandera, da pogleda sta je u pitanju???
sto sam znao to sam uradio, ne znam vise, jbg...
tip se brini i razmislja sta "prouzrokuje" to da regulator i senzor brljave, pa me pita za dizne.... videcemo....mozda su one strokave i sve nikakve, ali ja napominjem da nesto nije u redu sa njima, dijagnostika bi pokazala (sad dali pokazuje da li su u kvaru ili da li lose rade)???? ne znam.... auto i onako ima nemiran ler, trese se kad se gasi, treba mu 2-3sec kad ugasim bravu da se ugasi, sve nesto bzv
relaxxxx........................    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Sep 24, 2013 8:58 pm

p.s. nema toga marcela, regulator cist kao suza, cistio sam ga mnogo puta sa medicinskim benzinom, znaci cist je skroz. creva, kao i kuciste filtera, i filter sam stavio nov, cisto kao suza, ako ciljas na opiljke bosch pumpe, nema sanse....gledao sam to i cistio sve.... sve to ok.....cak sam i rezervoar skidao i prao... i da dam za ciscenje dizni, jbg i onako je presao dosta, neka i to ociste, pa da vidimo,...... nesto mi govori da ce ovaj tip da mi to sredi, deluje me tako....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 24, 2013 9:03 pm

Goga_EG ::bio sam kod elektricara, nemam gresaka na elektrici, tip me vratio kao da nista bilo nije, bile su dve greske, regulator i senzor pritiska, to je ono samo, i samo to izbacuje na dijagnostici. kaze tip koji je najbolji u gradu da nije elektrika. trenutno sam u pregovarima sa jednim mehanicarem koji hoce da pogleda, "da se malo vise zalozi" od ostalih balavandera, da pogleda sta je u pitanju???
sto sam znao to sam uradio, ne znam vise, jbg...
tip se brini i razmislja sta "prouzrokuje" to da regulator i senzor brljave, pa me pita za dizne.... videcemo....mozda su one strokave i sve nikakve, ali ja napominjem da nesto nije u redu sa njima, dijagnostika bi pokazala (sad dali pokazuje da li su u kvaru ili da li lose rade)???? ne znam.... auto i onako ima nemiran ler, trese se kad se gasi, treba mu 2-3sec kad ugasim bravu da se ugasi, sve nesto bzv
relaxxxx........................    

Regulator na pumpi ne valja,što odmah nisi rekao da ne možeš ugasiti auto i da se trese.
Zamoli nekog da ti pozajmi regulator i onda opiči po gasu. Netreba dalje da ideš dok regulator ne bude radi kako treba,zato piše zaprljanje. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 24, 2013 9:06 pm

Goga_EG ::p.s. nema toga marcela, regulator cist kao suza, cistio sam ga mnogo puta sa medicinskim benzinom, znaci cist je skroz. creva, kao i kuciste filtera, i filter sam stavio nov, cisto kao suza, ako ciljas na opiljke bosch pumpe, nema sanse....gledao sam to i cistio sve.... sve to ok.....cak sam i rezervoar skidao i prao... i da dam za ciscenje dizni, jbg i onako je presao dosta, neka i to ociste, pa da vidimo,...... nesto mi govori da ce ovaj tip da mi  to sredi, deluje me tako....
Ma jebeš to što si ti njega očistio sto puta !A, elektronika što upravlja s njim?
Nešto sam razmišljao,a to sam ti već nave u ranijim postovima: očisti maf senzor,map senzor,ponovo pogledaj kako stoji konektor na pumpi u rezervoaru,jer pumpa može da pravi problem s regulatorem na pumpi vp. Ovo možeš sam da uradiš.Javi kako izgleda maf i map senzor ,jesu li zamašćeni. Nemoj da ti to bude teško to je 20 minuta posla:xexe: 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 25, 2013 10:24 am

kolege, jel moguce da dijagnostika ne moze da ocita ako neka dizna ne radi kako treba... meni inace trese auto posle gasenja, malo na leru, pri paljenju. kad sam cistio ispod haube, konektori koji idu na motor, pa okolo dizni, je bilo crno...jbt, auto je stao dugo, to znam, i samo je doteran iz francuske, pa sam ga ja malko drao na putevima nekih 250km, da ga je sve stiglo, npr. sva stroka je sad izasla na dizne, plus lose gorivo, ko zna sta jos...sad ja razmisljam, u sistemu goriva (koji sam ceo skidao i prao -rezervoar,regulator, cevi) je bilo dosta stroke, jos je bio na minimumu rezervoara, pa je i povukao sve sa dna, je tek sad krenulo sa diznama...... malko sam se raspitivao oko tog ciscenja, svaki 10-ti to radi kuci.... kao vecina cisti wynns preparatima, ali je najbolje ultrasonicno... boscista u kg-u koga sam jutros zvao mi trazi 40evr po komadu, stavlja sve neke gumice konektore sve sto ide uz to + 3000 din ako on skida.... nije bas dranje, ali.... firma radi vec 30 god i cini mi se da su ok.....
sto se tice tih senzora, ja sam to vec sve pregledao i ocistio, prskao, cistio....konektore sve pregledao, i to je sve ok................................    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 25, 2013 10:30 am

Dijagnostika često omaši i ne registruje loš rad dizni, za to postoji poseban softver i način na koji serviseri proveravaju dizne.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 25, 2013 10:56 am

to, pa to sam i citao.... los rad ne registruje, ali je dovoljno da npr 2 dizne imaju odskakanja pa se dalje vezuje los rad regulatora, i senzora.... to me i asocira da kupim tu ultrazvucnu kadicu i krenem sam da sredjujem (za neki sledeci period)....
da probam jos i sa tim diznama....pa polako....ako nije ni to, vozim ga tako malko zimi po gradu, pa na prolece iz pocetka... ali osecam da ce ovaj tip da mi sredi, osecam da ce da se zalozi, nije pokvarenjak...."mene moj instinkt nikada nije varao"  .............................    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 25, 2013 11:05 am

Dizel dizne nisu baš tako jednostavne za DIY varijantu održavanja, trebao bi negde da se malo raspitaš o tome. Ti miožeš da je očistiš, ali tu ima i prelivanja, pa merenja protoka, pa nekih zavrzlama...

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 25, 2013 11:07 am

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 25, 2013 11:08 am

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 25, 2013 11:11 am

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee....to.....petrucci....to oko prelivanja......... to mi je pricao tip koji drzi auto otpad kad sam mu trazio regulator, on mi kaze, ja hocu da ti prodam, ali sigurno ti prelivaju dizne (posto mi se redovno gasi kad saltam 2-3 ili 3-2)....prelije gorivo i ugasi se.......... sad sam skapirao sta mi prica.....pa onda najbolje kod bosiste, imam i garanciju ako nesto nije kako treba.... super.....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 25, 2013 11:18 am

Hehehe, taj je prilično improvizovao ali je, u suštini, obezbedio veći deo aparature. Čini mi se da treba još nešto, ali ne mogu da se setim šta sam još viđao. I pazi čime ih ispiraš, da ne oštetiš taj teflon unutra.
A to oko prelivanja je česta pojava i pravi dosta problema. To dobar serviser dizni lako reši, osim ako nisu Siemens, te su nešto zamršenija priča.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Sep 25, 2013 12:00 pm

necu ja nista to da diram....teram kod majstora pa neka on to radi...nemam vise zivaca, a jos manje para  neka mi urade jos to pa da vidimo sta onda....bosch sistem su dizne,,,,
nego sam u rebusu...da li da teram kod majstora koji ce i jos neke stvari da mi sredi (pregleda ceo auto da nije nesto po zivot opasno  ) skine te dizne, i onako ce bosista da mi uzme 3000 din za to, ocistim dizne, vratim kod majstora pa da ga on utegne, ili odma kod bosiste....sta znam....mozda bolje kod majstora,, mozda ne budu dizne, ko zna sta ce da buuddeeeeeeeeeee  ....................................    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 25, 2013 12:03 pm

Najbolje sve kod jednog, bolje se upozna sa autom i nedostacima

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu