Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Počalji od djuro2.0hdi taj Ned Okt 06, 2013 11:13 am

Uradio sam mali servis pre nekoliko dana,sledećeg dana nakon nekih 20km mi se upali greška motora i izgasi auto,upalim,krenem malo i opet se izgasi i tako nekoliko puta,posle toga upali,ide ali neće preko 2000 obrtaja,stanem ostavim malo da radi na leru dok se zagreje i posle toga ide normalno ali ne gasi grešku.Oterao sam kola odmah kod mehaničara,prikačio je na dijagnostiku i kaže da prijavljuje problem sa regulatorom pritiska,ima jak pritisak... Malopre sam se čuo sa njim,kaže da je zamenio regulator,senzor i još neki valjda relej na pumpi,i kaže isto se dešava... Da li je neko imao takav problem i zna li neko kako da ga rešim? Hvala unapred! 
djuro2.0hdi

Broj poruka : 52
Datum upisa : 15.07.2013
Vozilo: : peugeot 206 2.0 hdi xs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 06, 2013 11:49 am

Imao jedan naš drugar iz Kragujevca i ubio se dok je rešio problem, ti si bar imao sreće da naiđeš na pismenog mehaničara. Pojaviće se on pa će ti objasniti šta je i kako radio. A šta kaže majstor, jel i dalje prijavljuje neku grešku?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 2:12 pm

djuro2.0hdi ::Uradio sam mali servis pre nekoliko dana,sledećeg dana nakon nekih 20km mi se upali greška motora i izgasi auto,upalim,krenem malo i opet se izgasi i tako nekoliko puta,posle toga upali,ide ali neće preko 2000 obrtaja,stanem ostavim malo da radi na leru dok se zagreje i posle toga ide normalno ali ne gasi grešku.Oterao sam kola odmah kod mehaničara,prikačio je na dijagnostiku i kaže da prijavljuje problem sa regulatorom pritiska,ima jak pritisak... Malopre sam se čuo sa njim,kaže da je zamenio regulator,senzor i još neki valjda relej na pumpi,i kaže isto se dešava... Da li je neko imao takav problem i zna li neko kako da ga rešim? Hvala unapred! 

zdravo, po pitanju problema, prosao sam skoro isto kao i ti, i vozim 206 2.0 hdi xs, tako da...to je to...
odmah me cude neke stvari, a to je, ako je dijagnostika pokazala regulator, zasto menja senzor i relej??? senzor 15 000 din relej oko 1 500 din.... plus ruke...   
p.s. zanima me, koja je pumpa (bosch ili simens), i sta si tacno radio na servisu, zasto je majstor menjao toliko delova, i sta se sada desava???

Goga_EG

Broj poruka : 1475
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Ned Okt 06, 2013 4:35 pm

[/quote]E ovako,sad sam uzeo kola od majstora. Zamenio mi je senzor pritiska i neki mali regulatorčić u pumpi(kao neki klipčić,inače Bosch je pumpa),sad normalno radi...A na dijagnostici je prikazivalo problem sa pritiskom(ja sam pogrešno razumeo regulator).Stavio je polovan senzor(30e) i taj regulatorčić(30e) i za ruke 2500 din...A na servisu klasika,ulje filteri i menjao sam antifriz...
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 4:48 pm

malo mi je jos nejasno, gde je majstor merio pritisak, pumpa goriva, bosch pumpa, ali sad je sve ok. dobro si prosao, nisi kupovao novo, sredili ti kvar... to samo ne znam za taj regulatorcic, sta li je to radio.... senzor pritiska ocitava dotok goriva iz pumpe preko regulatora, i auto hoce da se gasi zbog senzora, ali po meni taj deo retko riknjava, najveci problem kod njega je taj sto je konektor od senzora skroz dole ispod, bukvalno dno motora, i taj deo hoce da se zaprlja, pogotovo ako nemas zastitu donju motora, ili ako su ti nesto radili pa se slivalo, taj konektor se ocisti (senzor) provere zice i radi normlano, gomila ljudi ide kod majstora skidaju im sve i svasta, a mogu da budu samo te zice na kontaktu.... kontakt sprej i vozi do mile volje...
ako ti se opet, ne daj Boze javi nesto, CIMAJ odmah da te majstori ne deru kao pojedince   
vrmmm---vvvrrrmmmmmm ...........................  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Okt 06, 2013 6:05 pm

Sto vise citam ispada da dizelasi imaju mnogo vise problema...?
shix

Broj poruka : 2288
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 6:14 pm

ne verujem bas da je tako, svaki za sebe ima svoje probleme, mislim da je tu glavna rec u nacinu ODRZAVANJA... biti upoznat kad i sta raditi, na koji nacin.........................     
p.s. hocemo da otvorimo novu temu da vidimo razliku izmedju benzinaca i dizelasa, potrosnja, delovi, kvarovi, servisi, odrzavanje?????????????????? da lepo saberemo i vidimo............
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Okt 06, 2013 6:42 pm

Ne mora nova. Evo ovde :
[You must be registered and logged in to see this link.]

a i ovde:
[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 7:55 pm

a, ne to.... to je sve praksa, cista teorija.... a i primeri su npr. fijat 500, primeri za nove automobile, fabricka cista deklaracija... znamo svi mi sta je benzinac, a sta dizelas, a sta naftas  

Pricacemo o temi kako se trosi novac na npr. uvezene automobile, polovnjake, skoro nove kupljenje... koliko kosta popravka (veliki, mali servis) za peugeot, citroen, renault automobile, koliko kostaju delovi (kako novi tako i polovni), brzina ugradnje, znanja majstora, sve sto pomaze i odmaze...
Pa mozda i da glasamo  koji je najisplativiji, koji je najvise ekonomican, koji se najmanje kvari a ko najvise,,,, otvaramo diskusiju, teme, price... to nam treba, a ne teorija.................    

p.s. predlazem da rayan ili petrucci otvore tu temu, a cini mi se da je rayan tako i rekao skoro.....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 06, 2013 8:07 pm

Svaka ti je k'o u Njegoša!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Ned Okt 06, 2013 8:50 pm

[quote="Goga_EG"]malo mi je jos nejasno, gde je majstor merio pritisak, pumpa goriva, bosch pumpa, ali sad je sve ok. dobro si prosao, nisi kupovao novo, sredili ti kvar... to samo ne znam za taj regulatorcic, sta li je to radio.... senzor pritiska ocitava dotok goriva iz pumpe preko regulatora, i auto hoce da se gasi zbog senzora, ali po meni taj deo retko riknjava, najveci problem kod njega je taj sto je konektor od senzora skroz dole ispod, bukvalno dno motora, i taj deo hoce da se zaprlja, pogotovo ako nemas zastitu donju motora, ili ako su ti nesto radili pa se slivalo,  taj konektor se ocisti (senzor) provere zice i radi normlano, gomila ljudi ide kod majstora skidaju im sve i svasta, a mogu da budu samo te zice na kontaktu.... kontakt sprej i vozi do mile volje...
ako ti se opet, ne daj Boze javi nesto, CIMAJ odmah da te majstori ne deru kao pojedince

To za senzor koja je njegova uloga i da retko crknjava to mi je i majstor rekao,dao mi je ovaj pokvaren ali ja mogu samo da ga gledam  e sad,malopre sam ga vozio,auto ide super kao i pre,ali na leru nekako čudno radi,onako drhtavo,jeste mi malo manji ler gas,ali ne znam da li je to zbog toga,šta li sad to može da bude i da li je nešta vezano za ovo što je zamenjeno?
A tema dizeli ili benzinci... DIZEL JE MAŠINA SAMO NEK SE OKREĆE TURBINA!!!! 
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 9:20 pm

dobro je ne gasi se cepaj mahinuuu vvrrrrmmmmm, a to drhtanje, to, kako kazu, auto mora da bude utegnut, znas po oglasima, utegnut maximalno, kad se sve nastima mora da radi kao doxa...   
mora verovatno da se dosteluju neki od senzora... meni majstor to kad je radio, smanjio mi je ventil na glavi motora, koji regulise ulaz vazduha, mesanje.... to je ventil odmah ispod senzora, na motoru, sad mi ne drhti vise... ler gas probaj sam. imas na njemu jednu zicu, koja regulise jacinu lera. upali motor, i slobodno okreni zicu na levo na desno okreci po 2 zavrtnjam da vidis sta se desava. ako ne znas gde je to, pitaj..............vvvrrrmmmmmm    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 9:34 pm

Ryan ::Moja je ideja bila kada smo osnivali ovaj forum da svako u svojoj temi pise sta je radio na automobilu i koliko je para dao. Na zalost ljudi zaista kriju svoja ulaganja kao da ce neko da pomisli da mu je auto manje vredan. Na svu srecu ja u svoj auto nista ne ulazem jer za sada nema potrebe ali kada bude znacete svaki detalj...
p.s. pronasao sam deo price koja me je zainteresovala....
izvolte.... tako cemo i lepse diskutovati, pricati do besvesti, pljuvati nesposobne majstore i t d
cekam samo da neko otvori temu...... rayan, petrucci, ili zile  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Okt 06, 2013 10:09 pm

Goga_EG ::a, ne to.... to je sve praksa, cista teorija.... a i primeri su npr. fijat 500, primeri za nove automobile, fabricka cista deklaracija... znamo svi mi sta je benzinac, a sta dizelas, a sta naftas  

Pricacemo o temi kako se trosi novac na npr. uvezene automobile, polovnjake, skoro nove kupljenje... koliko kosta popravka (veliki, mali servis) za peugeot, citroen, renault automobile, koliko kostaju delovi (kako novi tako i polovni), brzina ugradnje, znanja majstora, sve sto pomaze i odmaze...
Pa mozda i da glasamo  koji je najisplativiji, koji je najvise ekonomican, koji se najmanje kvari a ko najvise,,,, otvaramo diskusiju, teme, price... to nam treba, a ne teorija.................    

p.s. predlazem da rayan ili petrucci otvore tu temu, a cini mi se da je rayan tako i rekao skoro.....
Sad te ne razumem. Jel mislis da je sve ono praksa ili teorija ? Nekako si napisao s`brda, s`dola,pa te ne razumem najbolje. Ja sam mislio na to, da se o benzincima i dizelima, sve ovo sto si nabrajao i pise ali u jednoj od ove dve teme,da ne otvaramo trecu temu o istoj problematici.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 06, 2013 11:00 pm

shix ::
Goga_EG ::a, ne to.... to je sve praksa, cista teorija.... a i primeri su npr. fijat 500, primeri za nove automobile, fabricka cista deklaracija... znamo svi mi sta je benzinac, a sta dizelas, a sta naftas  

Sad te ne razumem. Jel mislis da je sve ono praksa ili teorija ? Nekako si napisao s`brda, s`dola,pa te ne razumem najbolje. Ja sam mislio na to, da se o benzincima i dizelima, sve ovo sto si nabrajao i pise ali u jednoj od ove dve teme,da ne otvaramo trecu temu o istoj problematici.
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Ned Okt 06, 2013 11:32 pm

Goga_EG ::    dobro je ne gasi se :gitarista:cepaj mahinuuu vvrrrrmmmmm, a to drhtanje, to, kako kazu, auto mora da bude utegnut, znas po oglasima, utegnut maximalno, kad se sve nastima mora da radi kao doxa...   
mora verovatno da se dosteluju neki od senzora... meni majstor to kad je radio, smanjio mi je ventil na glavi motora, koji regulise ulaz vazduha, mesanje.... to je ventil odmah ispod senzora, na motoru, sad mi ne drhti vise... ler gas probaj sam. imas na njemu jednu zicu, koja regulise jacinu lera. upali motor, i slobodno okreni zicu na levo na desno okreci po 2 zavrtnjam da vidis sta se desava. ako ne znas gde je to, pitaj..............vvvrrrmmmmmm    
E to taj ventil,mislim da bi to rešilo problem,kako izgleda i da li bih mogao sam da to sredim,je li komplikovano?
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Okt 07, 2013 8:33 am

Goga_EG ::
shix ::

hajde opet, sto rece, s`brda - s`dola, da probam, da, ima tekstova o potrosnji procentima, uporedjivanje, komentara ne bas korisnih, a i tema je prilicno stara.
mislio sam o uporedjivanju francuza, :peugeot :citroen renault sta se desava posle kupovine polovnjaka, koliko kostaje delovi za koga, cena auto delova, cena na otpadima, brzina ugradnje, znanja majstora (ja kod god da sam isao 206 2.0 hdi redje znaju od ostallih) i vise znaju npr. renault, crko mi taj deo ne mogu da ga nadjem, kosta toliko, polovan toliko....sve sto je od pomoci, problematike.... a, ono kao znamo sta je benz a sta :compactpower dizel .........................   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

sad se setih...

Počalji od djuro2.0hdi taj Uto Okt 08, 2013 10:56 pm

E narode,aj mi recite ovo-uz filter goriva sam dobio neku gumicu,koju majstor nije stavio kada mi je menjao filter,da li to može da bude razlog ''drhtanja'' motora?????
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Okt 09, 2013 9:58 am

Odmah nazad kod majstora da stavi tu gumicu,vuče falš vazduh i zato trese.
To je k.....,od majstora. tako je meni stavio ,pa nakon 3 meseca izbije nafta iz filtera po bloku motora,skoro se zapalih. Na kraju, majstor nije to "menjao, ja sam izgubio, stavio bi da sam doneo gumicu". I sada mi dođe da ga dobro našamaram,jeb...m ga usta. 
Odmah to sređuj!

Poslednji izmenio Жиле dana Sre Jul 05, 2017 3:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 09, 2013 10:26 am

Mudro zbori Mrčo, majstoru dooobru zaušku i da to sredi. Pa jel on misli da je on pametniji od proizvođača koji je predvideo i spakovao i dihtung uz filter? *ebo falš vazduh i tresenje, može da se zapali

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 09, 2013 3:51 pm

scratch meni majstor uzeo gumicu kad mi je menjao filter, ja nisam ni video, posle sam prodao kuciste bez gumice za 1000din, bzv...secam se da je namestao tu gumicu pola sata, taman krene da zavija ona pobegne  ne zna sta da mislim za to treskanje...bosch je to, video bi da preliva, toliki fals vazduh, nema sanse..... ja sam 99% siguran da su dve stvari: dizne ili smesa goriva (neko mesanje).... ja sam sipao adativ skoro i nema treskanja.... a, mislim da su mi i dizne strokave.......
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Okt 09, 2013 5:13 pm

Pa ti si poklonio to kućište!
A , ovo za majstora što je nameštao gumicu pola sata ,šta reće ,a ne zaplakati.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 09, 2013 6:01 pm

jbg... trazio mi decko, polomio mu majstor poklopac dok je radio...meni ne treba to kuciste, znam kad je muka, i dao mu... jbg, mislim sta reci... 100% popravka tog kucista zavrse sa lomljenjem poklopca. 90% majstora rade pogresno, skidaju npr. krug kucista nekim velikim kljestima ili vec, a mrzi ih da uzmu gedoru...... kupim kuciste u radnji za 3500din... znaci krs, neka plastika mekana, jedino dobro zbog te gumice i novog filtera... kupim na pezo otpadu, skoro novo bosch kuciste, 20evr, ,kvalitet do j...
primecujem da si se i ti "dobro" nagledao tih majstora, i cini mi se da ti je VRH  ideja da kupis neku dijagnostiku, i sam lagano....  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Okt 09, 2013 6:33 pm

Koji k.....c majstor ne kupi kućište ,pa on ga je polomio? 
Ovo je lepo od tebe što i dao čoveku kućište,a gumica ide s filterom.Pa kada odvijas onaj plastični šaraf samo ga malo šarafcigerom i kucneš čekićem  i ide samo tako ,pa ja sam popizdio i sam to radio i skidao i rastavljao sve prao kućište,i nikakvih problema.A da mi majstor polomi a ja da idem kupiti,am nabio bi mu usta sve sa filterom.  Ma neka idu u p.m. i mene su jebali samo tako. Jebiga ne možeš sve znati,a došlo vreme da moraš. Tako je i kod doktora i gde god dođeš,nažalost. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 09, 2013 7:17 pm

zile, snimi kako je prost otvarac za kucista..... ili gedora...mada gedora i dovodi da se lomi poklopac...zapnu ko mutavi... ovo je vrh vrha....................    

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći