Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Re: Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Počalji od vojkan taj Sre Avg 09, 2017 6:01 pm

Ako ne variraju obrtaji i auto se ne gasi onda je on problem. Probaš da ga očistiš po upustvu na ovom forumu ili kupuješ nov ako to ne pomogne.

vojkan

Broj poruka : 1309
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Avg 09, 2017 7:29 pm

Ili proveris egr dal radi
mishja

Broj poruka : 3659
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 09, 2017 9:08 pm

Ako ima opiljaka onda su najverovatnije i dizne dobile. Skini regulator ponovo i vidi da li ima opet opiljaka. Svaki senzor se može čitati na dijagnostici , a pokvaren obavezno prijavljuje grešku. Dobar majstor koji zna šta da gleda za par minuta će ti reći šta je u kakvom stanju.
Što kod mene nije bio slčaj, al to sada nema veze.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10936
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Sre Avg 09, 2017 10:08 pm

vojkan ::Ako ne variraju obrtaji i auto se ne gasi onda je on problem. Probaš da ga očistiš po upustvu na ovom forumu ili kupuješ nov ako to ne pomogne.

Hvala Vam, razumeo sam. Jasan i konkretan odgovor.
cvoja

Broj poruka : 17
Datum upisa : 09.08.2017
Godina : 50
Vozilo: : C5 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Sre Avg 09, 2017 10:15 pm

Жиле ::Ako ima opiljaka onda su najverovatnije i dizne dobile. Skini regulator ponovo i vidi da li ima opet opiljaka. Svaki senzor se može čitati na dijagnostici , a pokvaren obavezno prijavljuje grešku. Dobar majstor koji zna šta da gleda za par minuta će ti reći šta je u kakvom stanju.
Što kod mene nije bio slčaj, al to sada nema veze.

Žile hvala Vam, to sam hteo da čujem, da znam, da me ne "vozaju" - da će dijagnostika prijaviti grešku svih tih senzora ukoliko ne valjaju. To bi onda trebalo da "skrati lutanje" i da odradi neki sistem eliminacije mogućih kvarova (uzroka)

A kako mogu da znam da li su dizne dobile opiljke, i šta onda ako su kojim slučajem i one dobile (mada, kada je radjena dijagnostika nakon čišćenja regulatora, majstor je rekao da su dizne ok)?
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 09, 2017 10:34 pm

Ako su dizne ok., onda je ok.
Ako u regulator dođu metalni opiljci oni će doći i do dizn i uništiti i njih. Nego da se to proveri (pumpu vp. ) ako treba da se remontuje da spasiš sve .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Sre Avg 09, 2017 10:51 pm

da probam da generalizujem sled koraka:
- prvo dijagnostika da pokaze sta ne valja od senzora
- nov filter za gorivo , oprati kućište filtera za gorivo,  cevi od goriva produvati da izađe iz njih ako ima
- proveriti da li ima opiljaka na regulatoru - ocistiti ih (kako da znam da li mora da se menja regulator ?)
-proveriti MAF senzor onako kako je vojkan napisao (ili ce i njega dijagnostika prijaviti ako ne valja ?)
-proveriti MAP senzor (i njega dijagnostika prikaze ako ne valja, jel tako ?)
- izmeriti pritisak na pumpi (to je ona iz rezervoara ?) (da li to dijagnostika prikazuje/ukazuje ako ne valja taj pritisak?)
-sve kontakte pregledati i očistiti (koje sve to kontakte)
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 09, 2017 10:57 pm

Ja govorim o pumpi visokog pritiska a ne u rezervoaru. Ako ima opiljaka pumpa mora na remont da bi sprečio da uništi i dizne.
Pritisak pumpe u rezervoaru se meri manometrom. MAP i MAF može da vidi na dijagnostici koje vrednosti pokazuje. Možeš ti preventivno da ih očistiš. To sve dijagnostika čita. Kada radiš dijagnostiku traži da ti sve parametre pročita i objasni ako mu je teško zaobiđi ga.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Avg 09, 2017 11:02 pm

Za MAF i MAP postoje neke referentne vrednosi pri radu na ler i one se menjaju sa oduzimanjem i dodavanjem broja obrtaja ili pri vožnji. Dijagnostičar bi trebalo to da prepozna. Nov filter goriva obavezno, uz njega ide i nova gumica. Treba i prisak pumpe da se proveri, da li dobar i ne varira. Možeš kontakte na MAF u da očistiš i poprskaš kontakt sprejom i one u njegovom konektoru dolaznom.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1309
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Sre Avg 09, 2017 11:09 pm

Hvala Vam drugari - vojkane i Žile
Jasno mi je sada.
da...samo ješ jedno da pojasnim sebi (ne zamerite mi na pitanjima, jesu laička, ali meni pomažu d shvatim i "porazgovaram" s majstorom): ta pumpa visokog pritiska, kako se ona proverava, tj kako se proverava da li ima opiljaka ?
odnosno, šta se i kako proverava kod pumpe u rezervoaru, a šta i kako kod pumpe visokog pritiska (hm... ova pitanja pokazuju da mi baš to i nije najjasnije, zato i pitam, da probam da razumem)?
- kako da znam da li regulator mora da se menja ili je dovoljno da se samo očisti

Poslednji put izmenio cvoja dana Sre Avg 09, 2017 11:17 pm, izmenio ukupno 2 puta
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 09, 2017 11:12 pm

Obično pokaže regulator pritiska, (kada se pojave opiljci pumpa je za remont) a može se čuti s onim slušalicama , neki i šarafciger koriste da bi čuli njen rad.
Regulator se menja kada prestane da radi ili gasiauto , otežano pali i to se može videti na dijagnostici.
Za pumpu je najbolje da se skine i bošisti na sto onda se sve vidi šta i kako radi i šta treba da se remontuje(što pre to bolje).

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Čet Avg 10, 2017 8:41 am

Hvala Vam.

Ako sam  sve dobro shavtio, onda bi to bilo ovo:
opiljke pravi pumpa visokog pritiska. Ako regulator ima opiljke, to bi trebalo da znaci da pumpa vp mora na remont, jer ona pravi te opiljke, pa ako bih samo cistio regulator i ostale senzore - vrtio bih se u krug, jer bi pumpa vp ponovo pravila opiljke na regulatoru...

Da li dijagnostika prijavi da pumpa vp pravi opiljke, ili mora da se skine pa na pregled i eventualni remont ?
Ovo svakako: nov filter za gorivo , oprati kućište filtera za gorivo, cevi od goriva produvati da izađe iz njih ako ima

Sledece nedelje cu ga terati kod majstora (neke korisne informacije sam dobio od vas, nesto sam naucio, malo se pripremio) pa cu se javiti kako sam prosao.
Ako imate bilo sta jos da dodate, napomenete...slobodno i hvala
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Avg 10, 2017 9:28 am

Mislim da same opiljke od pumpe dijagnostika ne vidi, ali zato vidi kad zboh tih opiljaka druge komponente stradaju ili sama pumpa ne radi kako treba. Koliko sam ja naučio na forumu tu mogu i dizne zbog tih opiljaka da stradaju. Neko je ovde pisao da opiljke možeš uočiti ako sipaš naftu koja je prošla pumpu u plastičnu čašu i odozdo pomeraš magnet. Ako nafta talasa ima nečistoća. E sad, jel neko probao ne znam, ja se baš zbog tih peripetija držim benzinaca Naučio sam još nešto, svi auti sa pumpom u rezervoaru ne smeju da se voze na rezervi, treba ih držati na 1/2 rezervoara baš iz razloga hlađenja pumpe.
mladenmi16

Broj poruka : 6392
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Čet Avg 10, 2017 7:57 pm

Ako dijagnostika pokaze da je pritisak pumpe vp Ok, da li to znaci da je ona ispravna i da nema opiljaka?
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Avg 10, 2017 8:17 pm

Ne obavezno, opiljci se prave a pumpa može još ohoho da radi u dobrim parametrima.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Avg 10, 2017 8:23 pm

ne mora da znaci, mozda je tek pocela da se kruni, svakako jeftinije je da proveris sve nego da te zadesi kvar, tu posle lete stotke
rece mi juce majstor da bosova pumpa retko ima opiljke, simenns je dres
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Čet Avg 10, 2017 8:30 pm

ajdete molim vas pojasnite, šta da radim ako se desi ovakav slučaj:
regulator ima opiljke (ili, ajd čak i da nema), dijagnostika prikaže da je pritisak pumpe vp Ok - da li da pumpu vp dajem na remont, ili šta već?
naravno, proveriće dijagnistika sve senzore (MAP,MAF,senzor radilice - valjda je to dovoljno), zamenuću svakako filter goriva, oprati kućište filtera za gorivo, cevi od goriva produvati
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Avg 10, 2017 8:35 pm

Hoćeš to sam raditi ili terati kod nekog majstora?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Avg 10, 2017 8:40 pm

Velika je razlika ima opiljke i nema, kad nema ne diras nista a kad ima a ok pritisak to je tek rebus, ja ne znam sta bih ja radio pa tako ni tebi ne mogu reci, ti nam svakako reci sta sutra kaze majstor i dijagnostika
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Avg 10, 2017 8:55 pm

Na nekoj temi vec napisah za onaj servis sto mi gazda rece da su opiljci normalni na takoreci svakom drugom Pezou. Kaze, vozi i ne brini. On sam to vraca nazad.
Palo mi je na pamet, da jednostavno pravi posao. Ali auto vec 3 godine ide tako.
Na prvom malom servisu se videli na dnu kucista filtera za gorivo. Tada su pokupljeni, uz opasku da je pumpa vec spremna za remont ili zamenu.
Sledeci mali servis, u mnogo manjoj meri su bili. Ali bas mnogo manjoj.
Zadnji mali servis, nije mi ni receno da ih uopste ima.
Ono iznad receno, prosle godine kada bila ona zezancija oko dpf-a i onih vakum ventila, bas sam pitao. Obzirom da se servis bavi Pezoima 30 ili 40 god vec, racunah da su dovoljno kompetentni da mi kazu misljenje.

Lightsoft

Broj poruka : 520
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Čet Avg 10, 2017 9:10 pm

da ne tražim po forumu, ako može kratko: da li si imao isti problem kao i ja (ne miran rad na leru pogotovo kada je ugrejan, ugasi se ponekad npr pred semafor, opiljci na regulatoru koji su potom očišćeni - a problem se vratio), i kako si ga rešio (tj tvoj servis) ?
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Avg 10, 2017 9:14 pm

Ne, ne. Nikakvih problema. Da nije bilo tog prvog malog servisa, ne bi ni znao da ima opiljaka.
Ovo kasnije je bilo nakon skoro 2 god. Otisla 2 vakum ventila i dpf zacepio totalno. Izbacivao crni dim gusci nego fabricki dimnjak. Ventili zamenjeni, dpf skinut, softverski sredjen, zamenjena neka crevca i auto i dan danas ide bez problema.

Pu, pu, pu da ga ne urocim. Very Happy

Lightsoft

Broj poruka : 520
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 10, 2017 9:20 pm

Kod tebe je senzor radilice ispod samog termostata ima jedan šaraf koji ga drži i jedan konektor skineš , onda ga lepo očisti i vrati nazad(obavezno kontakte napršći kontakt sprejom). Ako bude i dalje problema sa gašenjem onda na dijagnostiku da se vidi šta je problem. Ovo možeš sam da odradiš i sačuvaš koju crvenu za sebe.

Poslednji izmenio Жиле dana Čet Avg 10, 2017 9:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Čet Avg 10, 2017 9:23 pm

Lightsoft ::Ne, ne. Nikakvih problema. Da nije bilo tog prvog malog servisa, ne bi ni znao da ima opiljaka.
Ovo kasnije je bilo nakon skoro 2 god. Otisla 2 vakum ventila i dpf zacepio totalno. Izbacivao crni dim gusci nego fabricki dimnjak. Ventili zamenjeni, dpf skinut, softverski sredjen, zamenjena neka crevca i auto i dan danas ide bez problema.

Pu, pu, pu da ga ne urocim. Very Happy
eee, pa super. Vi niste imali "ovakve" muke
U svakom slučaju, hvala Vam što ste se uključili i pokušali da pomognete
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 10, 2017 10:18 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
Ako nešto zatreba tu smo!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvoja taj Pet Avg 18, 2017 10:28 pm

Kratko pitanje:
kako da budem siguran tj kako da ustanovim da je regulataor pritiska u kvaru, da ne vredi da se cisti, vec da mora da se menja?
cvoja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh