Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 09, 2013 7:17 pm

zile, snimi kako je prost otvarac za kucista..... ili gedora...mada gedora i dovodi da se lomi poklopac...zapnu ko mutavi... ovo je vrh vrha....................    

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Okt 09, 2013 7:47 pm

Nisam ovu igračku nikada vidio ! 
Pa kada, zapnu i polome ,pravac prodavnica i novi da stave.  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 10, 2013 6:48 pm

ovaj gornji je lak da se napravi, i on je stvarno vrh... gore se stavi gedora i odvija se ceo poklopac, a ovaj nov na sledecej slici je onako, moze da prodje................   
p.s. ovaj novi je iskljucivo po upustvu za francuze, i hdi motore....

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />
Goga_EG

Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 10, 2013 7:22 pm

Kolega ,ovo je već alat! 
Samo što Srbi teško se razdvajaju od para za filter:.hahaxexe: ,a nije skup ,kao ni filter vazduha. 
Kolega alat je vrh. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 10, 2013 7:28 pm

djuro2.0hdi ::E narode,aj mi recite ovo-uz filter goriva sam dobio neku gumicu,koju majstor nije stavio kada mi je menjao filter,da li to može da bude razlog ''drhtanja'' motora?????

Kolega jesi li rešio problem,ako jesi u čemu je bio? 
Ovo napiši radi drugih koji budu imali sličan problem pa da se nekako orjentišu:xexe: .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Čet Okt 10, 2013 11:48 pm

[/quote]Kolega jesi li rešio problem,ako jesi u čemu je bio? 
Ovo napiši radi drugih koji budu imali sličan problem pa da se nekako orjentišu:xexe: .[/quote]
E nisam rešio,ali sam saznao kvar.Nije ona gumica,kada mi je menjao filter majstor je ostavio staru,tako da to nije problem,regulator me zeza,kačili smo na dijagnostiku i pokazuje osciliranje pritiska,ali ne veliko,verovatno u granici da ne upali grešku,majstor mi je rekao da je on skidao regulator i da je sito na njemu mali rasečeno i da je to uzrok drhtanja... IMA LI KO DA PRODA REGULATOR?? Ili samo to sito ako može posebno da se zameni.... i koliko li to košta???
djuro2.0hdi

Broj poruka : 52
Datum upisa : 15.07.2013
Vozilo: : peugeot 206 2.0 hdi xs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 11, 2013 7:16 am

uh, uh    
to je taj kupljen polovan.... kupljen... eto vidis, dao si 30evr za polovan koji je crko, i daces opet 30 evr za drugi polovan...ako si pri paricama kupi nov i miran si... ja sam kupio pre 10-tak dana, i imam garanciju 1. godinu... mogu da ti dam telefone za polovne u bg-u, i cacku.... to ti je 50evr sa postarinom... buni me to sto je toliko malo osciliranje, ne prijavljuje gresku a trese....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 11, 2013 9:43 am

Stavi tu novu gumicu na poklopac kućišta filtera.
Skini taj regulator i proveri to sito,to nije teško.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 11, 2013 8:20 pm

Goga_EG ::uh, uh    
to je taj kupljen polovan.... kupljen... eto vidis, dao si 30evr za polovan koji je crko, i daces opet 30 evr za drugi polovan...ako si pri paricama kupi nov i miran si... ja sam kupio pre 10-tak dana, i imam garanciju 1. godinu... mogu da ti dam telefone za polovne u bg-u, i cacku.... to ti je 50evr sa postarinom... buni  me to sto je toliko malo osciliranje, ne prijavljuje gresku a trese....
Nije to Goga,meni ja ovaj menjao senzor i neki deo unutar pumpe,to sam platio po 30e,a regulator mi je tad skidao da izduva i video da je sito malo oštećeno,dovoljno da ''drhti'',a i sinoć mi je i upalilo lampicu! E DANAS JE PROBLEM NAPOKON REŠEN!!!! našao sam regulator,polovan ali rekao mi je čovek da mogu da ga vratim ako bude zezao,dok ga malo probam,70e sa ugradnjom,sad je sve ok,videćemo još dok se ohladi,ali deluje mi da je to TO...
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 11, 2013 8:24 pm

i da sumiramo moje troškove u prethodnih 7 dana:
1. 60e za mali servis(ulje,filteri,antifriz)
2. 90e za zamenu senzora i tog nekog dela na pumpi(koji po mom mišljenju nisu ni morali da se menjaju)
3. 70e za 2 gume
4. 70e regulator
                    =290e!!!!!

A DRVA JOŠ NISAM KUPIOOOOO jooooojjjj!!!!
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 11, 2013 8:30 pm

Ma bitno je da makina sada radi k'o Doxa! 
Jebo drva ,biće drva! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Okt 11, 2013 9:03 pm

Nemam 300 evra, a i da imam odakle mi  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 11, 2013 9:18 pm

djuro2.0hdi ::i da sumiramo moje troškove u prethodnih 7 dana:
1. 60e za mali servis(ulje,filteri,antifriz)
2. 90e za zamenu senzora i tog nekog dela na pumpi(koji po mom mišljenju nisu ni morali da se menjaju)
3. 70e za 2 gume
4. 70e regulator
                    =290e!!!!!

A DRVA JOŠ NISAM KUPIOOOOO jooooojjjj!!!!
Djuro, sto kaze Zile, zavrsio si posao... sad sve ok... 300evr za sve to, nije da je mnogo, ali nije ni da nije.... kolega mi skoro prica, vozi opel merivu, 40 000din egr elektronski, ima i kineski za 15 000din, komsija isto puko para za polo.... dobri su francuzi, i ti hdi... sta riknjava, eto, taj regulator, bosch pumpa koja se trosi posle 200 000km, dizne posle ko zna kad, cetkice u pumpi posle 200 000km, torzija kad teras dzakove, spone kako kome... + odrzavanje....
Cepaj ga i uzivaj...............   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 11, 2013 10:17 pm

Petrucci ::Nemam 300 evra, a i da imam odakle mi  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

307 2.0 hdi 2001 god. 66 kw, 90 ks Dg: senzor visokog pritiska na rampi goriva

Počalji od dadenta taj Sre Dec 18, 2013 2:32 pm

Goga_EG ::malo mi je jos nejasno, gde je majstor merio pritisak, pumpa goriva, bosch pumpa, ali sad je sve ok. dobro si prosao, nisi kupovao novo, sredili ti kvar... to samo ne znam za taj regulatorcic, sta li je to radio.... senzor pritiska ocitava dotok goriva iz pumpe preko regulatora, i auto hoce da se gasi zbog senzora, ali po meni taj deo retko riknjava, najveci problem kod njega je taj sto je konektor od senzora skroz dole ispod, bukvalno dno motora, i taj deo hoce da se zaprlja, pogotovo ako nemas zastitu donju motora, ili ako su ti nesto radili pa se slivalo,  taj konektor se ocisti (senzor) provere zice i radi normlano, gomila ljudi ide kod majstora skidaju im sve i svasta, a mogu da budu samo te zice na kontaktu.... kontakt sprej i vozi do mile volje...
ako ti se opet, ne daj Boze javi nesto, CIMAJ odmah da te majstori ne deru kao pojedince   
vrmmm---vvvrrrmmmmmm ...........................  

Pozdrav!
Novi sam na forumu i ne kontam se baš puno u auta. Radi se o 307 2.0 hdi, 2001. god 66 kW. Slučajno sam otišao na dijagnostiku. Na dijagnostici mi je u Peugeotovom servisu ustanovljeno da je u kvaru senzor (regulator) visokog pritiska na rampi goriva. U PG servisu kažu da kad mjenjaju tu rampu onda mjenjaju i sve okolo, tako da to ispadne praaaaavo skupo. Ja neke promjene u radu motora nisam primjetio osim što mi je jednog hladnog jutra komšija rekao da mi je dim iz auspuha malo plavičast. Bojim se da mi ne počinju sve one nočne more koje imaju ljudi sa ovim hdi-ovima. Zbog toga se prije nego mi bilo ko šta čačka po motoru, želim dobro informisati o svemu. Moja pitanja su:
1. Da li bi i kod mene mogao biti problem sa konektorom.
2. Da li bih, ako nije do konektora, mogao promijeniti samo taj senzor (regulator ??? jeli to isto) ili moram mijenjati čitavu rampu.
3. Da li ima smisla stavljati polovnu rampu ili da nabavim novu.

Iskreno se nadam da ćete mi pomoći svojim savjetima i iskustvu koje vas je došlo puno para.
Pozz Damir
dadenta

Broj poruka : 3
Datum upisa : 18.12.2013
Vozilo: : peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Dec 18, 2013 3:24 pm

Pozdrav,
1. može,proveri konektor da nije labav,loš kontakt oksidirao.
2.Senzor se menja sam,nikakva rampa,ne daj da te z....u .
Znaš gde stoji senzor?
[You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Dec 18, 2013 3:41 pm

Zdravo, ljudi iz servisa imaju pravo kada su ti to rekli, jel su i ukazali na moguc scenario...
Vrlo, i NAJBITNIJE, ti je da ustanovis da li je regulator u kvaru ili je blokiran od strane necega...
npr... ako je on u kvaru (ventil blokiran), onda ok, kupis nov 12000din-polovan 5000din, majstor ti skine1000-2000din, stavi nov-polovan, uradi dijagnostiku, pobrise greske, i to 1000din, ali ako je blokiran od strane necega (tj.nije u kvaru -nesto ga blokira, npr. nepravilan rad pumpe visokog pritiska, dizne, opiljci u sistemu) onda moras da ides redom i da skidas deo po deo, a na to su mislili majstori kad su ti to rekli....
obicno ako je pumpa u kvaru onda bi tebala dijagnostika da pokaze da je pritisak u comonrail sipci nizak-previsok, to se vidi na dijagnostici i to pokazuje senzor pritiska goriva, ako je on u redu na dijagnostici, pritisak ok, onda je verovatno i regulator i pumpa dobra, nego je onda nesto trece.
naravno, da mozes da pogledas sve konektore, i to trebas uvek prvo da vidis, pa ostalo, i ne daj da ti uzimaju pare, jer taj vid kvara moze biti vrlo velik novcano (pumpa, regulator, senzor, dizne)....vodi racuna i polakok se upustaj u popravku...
p.s. mozda mi je i ovde nejasno jel tebi senzor pritiska ili regulator pritiska u kvaru....... u svakom slucaju to je ta prica.... ako je senzor to skini, stavi drugi 30evr komad, ja sam skidao imam jos jedan u rezervi, ali, opet, vidi sta je tacno dijagnostika pokazala, da li je pritisak u sipci visok - nizak ili je senzor u kvaru... to je vrlo bitno.....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dadenta taj Sre Dec 18, 2013 6:11 pm

hvala puno na savjetima i brzom odgovoru, javim vam se čim odem kod majstora. pozz
dadenta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Dec 18, 2013 6:34 pm

Javi sta si uradio, i obavezno pitaj majstora kad ti bude radio dijagnostiku (da li je senzor u kvaru- crko, da li je nizak-visok pritisak u rampi pa senzor ocitava fault codove, greske), zatim ako je regulator (da je mehanicki blokiran u kvaru, ili je blokiran od strane necega, tu ima rad, npr. ako je mehanicki, onda se ventil ne otvara i ne radi, a ako ga nesto blokira, losa pumpa, opiljci, onda treba raditi nesto trece).... znas sto ti ovo pricam, pola majstora nema odgovarajucu dijagnostiku, npr. ocita gresku regulatora i misli da je u kvaru a nije, ili senzor greske, misle da je crko a nije, da ne pucas pare... 30+50+30....itd a kvar nesto trece.....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dadenta taj Čet Dec 19, 2013 9:43 pm

OK super savjeti, hvala. Javim se
dadenta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Pet Avg 28, 2015 6:30 pm

Pozdrav svim forumašima, nov sam pa ako slučajno nešto radim kako ne treba, molim recite.
Imam Citroen C5 2.0 HDI 2003god bez FAP-a, Bosch pumpa/dizne...kupio sam ga polovonog pre godinu dana...imam problem pa se nadam da neko zna kako da mi pomogne, ili bar uputi u dobrom smeru.
Pre 2-3 meseca primetio sam da mi auto radi neravnomerno na leru...palio je normalno, samo dok se ne ugreje radio je neravnomerno. Kad sam radio mali servis, u filteru je majstor primetio neke opiljke, pa je rekao da je moguće da je od goriva i koje čega...
simptomi su postajali sve gori, bukvalno do te mere da kad upalim auto, kazaljka skače od 500-1000 obrtaja, a gas ne reaguje jedno minut...
onda mi je izbacivao Antipolution fault, i koji put ostane duže da radi kad se ugasi (ne ugasi odma motor, nego sekundu duže ostane da radi). Oterao sam kod majstora, on je verovatno grešku izbrisao i teraj dalje...međutim opet se dešavalo da po startovanju auto u leru radi nemirno i opet problem sa gasom...
Drugi majstor je na dijagnostici video da regulator pritiska goriva ne fercera najbolje...
Zamenili smo, stavili original Bosch, koji je usput 18000 rsd, ali posle dan - dva nije hteo da pali...i tu da izvinete počinje agonija...
vratili smo stari regulator, ali je majstor ustanovio da dizne ne rade kako treba
[You must be registered and logged in to see this link.]
pa smo dizne poslali u Popesku Bosch servis u BG-u....vratile se dizne, stavili u auto, lepo radi, nema grešaka sve super 2-3 dana...4 dan auto neće da upali...nekad upali iz druge, nekad iz 10-te, a i kad upali radi neravnomerno, dok ne dostigne radnu temperaturu...i ja evo mesec dana teram od jednog do drugog majstora, i svi kažu, "rešićemo samo ostavi dođi za dan dva"...
i tako, reše na dan dva, al ništa značajno jer opet prokletinja neće da upali...
ljudi, ako neko ima iskustva sa ovim, molim za pomoć...živim u Zrenjaninu i svi majstori samo tupe k*** , a niko ne zna šta je...
kad smo menjali regulator pritiska goriva, menjali smo i filter goriva...
sad nema opiljaka....
dao sam 300e za remont tih dizni, ako treba da se radi pumpa - ok, treba i to je to, al neću da se igram sa majstorima, e možda je to, možda je ovo...
Izvinjavam se još jednom al ovo su činjenice:
- pre mesec - mesec i po dana nov regulator pritiska i filter goriva
- 2 dana posle toga vraćen stari, jer se isto ponašao kao i novi (auto isto nervanomerno radio u leru i nije hteo da upali)
- 5-6 dana posle toga odrađene dizne (jedna je na prelivu imala nešto)
- par dana posle toga, auto opet neće da pali
- dijagnostika(e) ne pokazuju nikakve greške

znam da pišem nepovezano, al ne znam šta stvarno da radim više, jer ja nisam majstor, al kako stvari stoje, nisu ni ovi što su mi radili auto...bilo kakav savet bi dobro došao...
hvala na izdvojenom vremenu
- Očajni domaćin Very Happy
Alex ZR

Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.08.2015
Godina : 32
Vozilo: : Citroen C5 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Avg 28, 2015 8:41 pm

Prijatelju tebe su baš iscedili "majstori". Ima ovde par iskusnih ljudi sa tim HDI motorima, samo da sačekamo da se pojave. Ja sam sa tim slab, vozim se na 98 oktana ceo život Very Happy Žile bi mogao dati neki pametan predlog, on je magistrirao na C5
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Avg 28, 2015 8:53 pm

Ovo što je ostajao sekund dva da radi posle gašenja je 100% regulator pritiska na pumpi. Vidim da je majstor skidao i menjao . Trebao je da proba sa čišćenjem , da proveri ima li opiljaka od pumpe.  Ovi simptomi na kraju što pomnješ je od : davača temperature rashladne tečnosti, senzor temperature vazduha koji se nalazi u protokomeru. Skini sve konektore što imaš i očisti kontakt sprejom. Skini filter goriva sa dna sipaj u plastičnu providnu čašu i ispod okreći magnetom, ako magnet pomera mulj to ti je veliko sranje onda. Ako majstor to nije proverio kada je konstatovao da ima mulja , onda najgora opcija je remont pumpe, dizni, pranje celog sistema za gorivo.
Kakvi su možda su pomešali vakume od egr-a i klapne na usisu!
Ajd ti skini vakum sa egr-a i začepi.
Probaj kada upališ auto da skineš konektor od MAF senzora on ti je iza filtera vazduha.
Interesuje me kako će da se ponaša motor tada.
Evo pročitaj u vezi senzora pa če ti biti mnogo jasnije [You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Avg 28, 2015 9:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Avg 28, 2015 9:01 pm

e pa kad je ovnina videla da ima opiljaka onda se radi pumpa prvo , sad su ti opiljci otisli i u novi regulator i pojebace njega i pojebace ti opet dizne, skidaj to i vidi jel ima jos opiljaka i radi pumpu da ti negde ne zakaze auto, trebao si otici za Bg da ti bosista odma kaze sta i kako a ne da somina nabada ko corava koka
sad sam se iznervirao
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Avg 28, 2015 9:16 pm

Ja sam imao istu igranku sa paljenjem i trokiranjem kad je hladan kad mi je ispao konektor od sauha. Šta je na dizelu zaduženo za taj deo posla?
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Avg 28, 2015 10:54 pm

mladenmi16 ::Ja sam imao istu igranku sa paljenjem i trokiranjem kad je hladan kad mi je ispao konektor od sauha. Šta je na dizelu zaduženo za taj deo posla?
MAF (Mass AirFlow) senzor

Ovaj senzor prati količinu (zapreminu) vazduha koji ulazi u motor. Senzor radi ili na principu vruce žice (hot wire), ili vrućeg "filma" (hot film), i istovremeno registruje i airflow (protok vazduha) i air density (gustinu vazduha). Osetljivi elementi MAF senzora se lako kontaminiraju obzirom na lokaciju na kojoj se nalaze, a problemi vezani za njihov loš rad se vezhu za otežano startovanje motora, nepravilan rad motora na leru, pogoršane performanse motora, kao i probleme sa "gušenjem" motora u radu.

MAT (Manifold Air Temperature) senzor

Montiran na usisnoj grani, ovaj senzor konstantno menja elektro-provodljivost sa promenom temperature usisanog vazduha. Signal koji na taj nachin dobija ECU koristi kako bi korigovao smeshu obzirom na promene u gustini vazduha. Problemi u radu MAT senzora umanjuju sposobnost ECU da pravilno kontrolishe kvalitet smeše vazduha i goriva, što se u praksi manifestuje prebogatom ili siromašnom smešom.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći