Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Re: Problem sa regulatorom pritiska...2.0 hdi

Počalji od Жиле taj Pet Avg 28, 2015 10:54 pm

mladenmi16 ::Ja sam imao istu igranku sa paljenjem i trokiranjem kad je hladan kad mi je ispao konektor od sauha. Šta je na dizelu zaduženo za taj deo posla?
MAF (Mass AirFlow) senzor

Ovaj senzor prati količinu (zapreminu) vazduha koji ulazi u motor. Senzor radi ili na principu vruce žice (hot wire), ili vrućeg "filma" (hot film), i istovremeno registruje i airflow (protok vazduha) i air density (gustinu vazduha). Osetljivi elementi MAF senzora se lako kontaminiraju obzirom na lokaciju na kojoj se nalaze, a problemi vezani za njihov loš rad se vezhu za otežano startovanje motora, nepravilan rad motora na leru, pogoršane performanse motora, kao i probleme sa "gušenjem" motora u radu.

MAT (Manifold Air Temperature) senzor

Montiran na usisnoj grani, ovaj senzor konstantno menja elektro-provodljivost sa promenom temperature usisanog vazduha. Signal koji na taj nachin dobija ECU koristi kako bi korigovao smeshu obzirom na promene u gustini vazduha. Problemi u radu MAT senzora umanjuju sposobnost ECU da pravilno kontrolishe kvalitet smeše vazduha i goriva, što se u praksi manifestuje prebogatom ili siromašnom smešom.

Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Avg 29, 2015 10:03 am

mishja ::e pa kad je ovnina videla da ima opiljaka onda se radi pumpa prvo , sad su ti opiljci otisli i u novi regulator i pojebace njega i pojebace ti opet dizne, skidaj to i vidi jel ima jos opiljaka i radi pumpu da ti negde ne zakaze auto, trebao si otici za Bg da ti bosista odma kaze sta i kako a ne da somina nabada ko corava koka
sad sam se iznervirao

Isto sam i ja hteo da napisem dok sam citao temu, a onda videh da ti mishja vec rece ovo. Znaci prvo proveri ima li opiljaka.
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Avg 29, 2015 8:07 pm

Pozdrav,
posto sam i sam imao problema sa antipolution fault-greskom...
Ti nadjeni opiljci su "uvek" u sistemu skoro u svakom autu, pitanje je samo u kojoj kolicini, uglavnom se javljaju kada je pumpa u rezervoaru pri kraju (unutar pumpe deo koji gura gorivo se trosi, i tako pusta opiljke u sistem), a uzrok opiljaka je kada pumpa nije uvek u gorivu, deo se susi i trosi, znaci u rezervoaru uvek nekih 10l goriva..........
napravio si kao i ja, pocetnicku gresku, tj, kupio si regulator pritiska, odradio dizne, jurio majstore, nervirao se, a kvar mozda totalno nesto bzv......
umesto da si odmah otisao kod jednog kvalitetnog majstora i cao................................................
meni je izbacivao gresku antipolution fault jer mi je na dve dizne otisao teflon i gumice, te je dizna gubila kompresiju, tu losu kompresiju je regulator pritiska na komonrejl sipci ocitavao sa greskom, a ujedno ni regulator pritiska nije mogao da ima uredno ocitavanje... auto odmah po gasenju ide u safe mod, i nakon gasenje ne dozavoljava pumpi da pokrene gorivo, znaci ne pali auto (ta agonija traje nekih 1-2min).
dobro je jingjang sto si to odradio, miran si nekih 100 000km minimum....
predlazem ti da odes u Novi Sad, dizel servis Vilic  
[You must be registered and logged in to see this link.]

mislim da ce ti oni 100% otkloniti kvar, bez greske....

pozovi i ovaj servis, ljudi su besprekorno dobri, cak mozda i najbolji u zemlji, pa se raspitaj...

pozovi vilic servis pitaj majstora, meni je preko telefona rekao sta da popravljam i bio je u pravu, a pola srbije sam zvao i jurio....
Goga_EG

Broj poruka : 1658
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Pon Avg 31, 2015 2:51 pm

pozdrav dobri ljudi...
za sada ovako stoje stvari...auto je kod prijatelja, skinuo je regulator pritiska nafte, bilo je opiljaka, treba da očisti, al staviće svoj, pa će probati sa njim...takođe mi je rekao da će očistiti sito iz rezervoara...nema nikakvih grešaka za sada....
Jel te opiljke pravi bosch pumpa?
merio je dizne i u onim menzurama, ako sam ga ja dobro shvatio, jedna samo malo više ima nego u ove 3, al kaže da je to zanemarljivo...
preneću mu sve ovo što ste mi napisali, jer se ja ne razumem toliko u celu ovu priču...
ono što ne razumem, to su ovi mrtvi šusteri po Zrenjaninu, koji kažu, ovako, onako, a ništa ne urade...
Javiću vam šta je bilo na kraju, ako ga bude uskoro Very Happy
Trudim se da ostanem optimističan, al radije bi da uzmem pušku pa redom Very Happy Very Happy Very Happy

samo još jedno pitanje, ako nije problem, koliko košta servis te moje Bosch pumpe?
ono, od - do!
hvala vam svima, jebo me pas trebao sam ranije da pišem, a ne da trošim živce sa ovim magarcima....hvala svima, i izvinite za psovke...umem ja i bolje Very Happy

Alex ZR

Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.08.2015
Godina : 32
Vozilo: : Citroen C5 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 31, 2015 3:11 pm

Ako ima opiljaka, a ima nemoj to više paliti i voziti.
Prelivi na diznama su ok.
Daj Bože da nisu opiljci završili u diznama.
Ako si u mogućnosti da ispustiš gorivo iz rezervoara , njega opereš filter nov za grivo , oprati kućište filtera za gorivo, isto tako cevi od goriva produvati da izađe iz njih ako ima. To bi trebalo da se uradi.
Uštedešeš mnogo para ako je regulator sve zadržao u sebi , mislim na opiljke.
Pumpa pravi opiljke, mislim da su mesingani, neka me neko ispravi u vezi boje opiljaka, ako nij etako.
Da li si vozio taj auto često na rezervi?
Ono sa gašenjem mi nešto odgovara i pumpi u rezervoaru.
Majstor ili ti morate izmeriti pritisak na pumi (to pod obavezno) sve kontakte pregledati i očistiti.
Za pumpu ne znam , mislim nekih 250 e , zavisi šta je otišlo. Mogu ti dati broj telefona dobrog majstora ovde u Zemunu ako ti bude trebalo , ili da se informišeš kod njega. Čim mu ukratko ispričaš priću u vezi opiljaka. Sve će ti reći šta sve može biti problem i koliko para.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Avg 31, 2015 3:30 pm

koliko košta servis te moje Bosch pumpe?
ono, od - do!
250-300e ne bi trebalo da je vise
nasi majstori su cudo, cim nesto ne valja odma na dizne
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Avg 31, 2015 3:45 pm

Te "biksne" na pumpi visokog pritiska hoce da odu ali pre dizni i mnogih stvari, pustaju opiljke, ali ne u toj meri kao pumpa u rezervoaru. Uglavnom 99% problema kupovine polovnih automobila je sto se ne zna gde je i koliko odlezao, sto znaci, ako je bio negde na nekom placu za prodaju, ili u garazi, nije vozen, PUMPA SUVA, i to je to, opiljci u sistemu celom. ako su od pumpe iz rezervoara nije strasno za dizne, ako je od pumpe visokog pritiska onda je problem.
ja sam ih imao u sistemu, ooprao sam sve, rezervoar, filtere zamenio, regulator promenio, dizne odradio i sad je sve ok.
Goga_EG

Broj poruka : 1658
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Pon Avg 31, 2015 4:19 pm

Mrčela ::
Da li si vozio taj auto često na rezervi?
Nikad nije imao ispod pola u rezervoaru, sad je spao, jer sam pomislio da su opiljci u rezervoaru, pa nisam hteo da sipam, da ukoliko bude trebalo da skida rezervoar - lakše skine, ali i sad ima nešto manje ispod pola...
znači da očistim, od rezervoara, pa do filtera - sve!
Sad ću da zovem drugara, da vidim šta i kako...
Mrčela, da li može broj od tog majstora na privatnu poruku?
ništa, redom pa polako...naći ćemo valjda šta je!
Alex ZR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Avg 31, 2015 4:30 pm

ako ima opiljaka u regulatoru pritiska, common rail-u a ja sam razumeo da ima onda je pumpa VP, pumpa niskog pritiska gura do filtera za gorivo, ispravite me ako gresim
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Pon Avg 31, 2015 4:43 pm

da da, u regulatoru pritiska goriva, kaže mi ortak da su toliko sitni da se bukvalno jedva vide, ...sutra ujutru meri pritisak na pumpi...voleo bi kad ne bi izbio sebi 250-300e iz džepa,za pumpu VP al ako mora - odma bi radio, ne bi trunku razmišljao...
Alex ZR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 31, 2015 5:13 pm

Evo ti broj 011-31-63-717 , 064-48-137-99
Traži Peru ili Zokija .
To je ozbiljan servis i proveren majstor.
Nazovi pa se raspitaj.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Pon Avg 31, 2015 5:19 pm

hvala Žile, u toku nedelje ću zvati, a i javljaću ovde ukoliko se nešto reši...
hvala svima još jednom za sve napisano, puno mi je značilo.
Alex ZR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 31, 2015 5:20 pm

mishja ::ako ima opiljaka u regulatoru pritiska, common rail-u a ja sam razumeo da ima onda je pumpa VP, pumpa niskog pritiska gura do filtera za gorivo, ispravite me ako gresim
Ne grešiš!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 31, 2015 5:23 pm

Alex ZR ::hvala Žile, u toku nedelje ću zvati, a i javljaću ovde ukoliko se nešto reši...
Samo se ti javi slobodno i pitaj , pomoći čemo svi da se to sredi
Znam ja šta su bitange od majstora ima ih časnih i poštenih, pismenih samo ja na takvog nisam naleto, mislim na ovu gubu od mehaničara

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Avg 31, 2015 5:47 pm

Alex ZR ::hvala Žile, u toku nedelje ću zvati, a i javljaću ovde ukoliko se nešto reši...
Samo se ti javi, slobodno pitaj , pomoći ćemo svi da se to sredi
Znam ja šta su bitange od majstora  ima ih časnih i poštenih, pismenih samo ja na takvog nisam naleto, mislim na ovu gubu od mehaničara

jel ovo eho od prethodne poruke Question
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 31, 2015 10:36 pm

Ma žurio ! Koji je meni k....c?!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Sep 01, 2015 12:48 pm

Nego, Alex sad se setih da te pitam da li je tvoj C5 od 66 kw ?
Imas li ti pumpu u rezervoaru ? Da li je imas ili ne utvrdis tako sto cujes da li zuji ili ne kad das kontakt, ili jos lakse, otvoris haubu pa lociras drukalicu, ako uspes da je lociras, nemas pumpu u rezervoaru, ako ne uspes da je lociras imas je. Tako mi je objasnio odlican majstor. Moj je 66kw i ima drugalicu za gorivo ispod plasticnog poklopca motora i nema pumpu u rezervoaru.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 01, 2015 2:00 pm

Ovako izgleda rezervoar od C5 90 ks [You must be registered and logged in to see this image.] kako bez pumpe u rezervoaru? Ovako izgleda kućište sa filterom za motor sa 90 ks [You must be registered and logged in to see this image.] evo i pumpe sa regulatorom [You must be registered and logged in to see this image.] Sigurnosni filter cjevi za gorivo, ovde je cela instalacija [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Uto Sep 01, 2015 2:56 pm

shix ::Nego, Alex sad se setih da te pitam da li je tvoj C5 od 66 kw ?
ne ne, moj od 81kw - 110 konja + jedna volina
čuje se pumpa kako zuji...kad dam kontakt, radi...
gosn Žile, ako ovako nastaviš ima da zajebem ove računare i prešaltam se u majstore Very Happy Very Happy Very Happy
nisam se još čuo sa drugarom, neću da ga zivkam svakih 5 minuta, preneo sam mu vaše pozdrave, sad on nešto čačka, valjda će naći šta je i kako je.
Ja samo svodim račun na kraju i dajem pare, ko da sam gastos iz Njemačke
Još jedno pitanje, pa kad budete u mogućnosti, vi dajte odgovor...
Ako budem radio Bosch pumpu, jel moram da radim opet sve 4 dizne, budući da sam ih već radio,jel ?
Pitam jer, iskren da budem, ako on očisti taj regulator, i operem ceo rezervoar, cevi, kućište, nov filter itd, a posle mesec dana se vrati ista priča, onda kontam da odradim pumpu, a preskočim dizne jer sam ih radio (ako je to moguće, naravno) i operem rezervoar i ostale stvari, pa da sam miran neko vreme...
Ortak treba da da izmeri pritisak u pumpi, pa ću javiti šta kaže...
Alex ZR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 01, 2015 3:15 pm

Ma ne diraj dizne, ne čačka se to svaki čas, uostalom, one su najpristupačnije i najlakše ih je proveriti - ukoliko bude potrebe za tim

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Sep 01, 2015 3:35 pm

Mrcela, postoje modeli bez pumpe u rezervoaru. Pumpa visokog pritiska kod njih radi sve. Povratni ventil je drugaciji. Majstor mi je sve objasnjavao. Moj auto npr moze da radi i na gorivo iz flase ili kantice. Zato i imaju drukalicu odnosno pumpicu da se rucno dovede gorivo do pumpe viokog pritiska kad npr ostanes bez goriva. I sam sam morao da drukam kada sam menjao filter goriva. Npr Peugeot 206 1.4 hdi takodje nema pumpu u rezervoaru. Evo ovako je i kod mene kao na slici ispod. Ono iznad zelene strelice, gumeno, jajasto je drukalica.

shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 01, 2015 4:33 pm

Verujem ja tebi.
Nego ovo nije moguće jer sam proverio , naslabiji motor i ima. Sledeći je od 110ks , 133, 136  svi oni imaju pumpu. Koliko konja ima tvoj C5 ?
Drukalica znam šta je i čemu služi. :xexe

Evo ponovo sve sam proverio, piše merač goriva bez pumpe i sa pumpom.
Prvi put ovo čujem da ovakvim autim postoji tako nešto.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 01, 2015 4:55 pm

Alex ZR ::
Ortak treba da da izmeri pritisak u pumpi, pa ću javiti šta kaže...
Ovaj je podatak bitan, jer se gasio auto. To se prvo proverava pa redom.
Ovde je i majstor Nidžo, kome je uža specijalnost sistemi ubrizgavanja , pa mogao bi da prozbori koju , a ne da ćuti. [/quote]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Sep 01, 2015 5:32 pm

Mrčela ::Verujem ja tebi.
Nego ovo nije moguće jer sam proverio , naslabiji motor i ima. Sledeći je od 110ks , 133, 136  svi oni imaju pumpu. Koliko konja ima tvoj C5 ?
Drukalica znam šta je i čemu služi. :xexe

Evo ponovo sve sam proverio, piše merač goriva bez pumpe i sa pumpom.
Prvi put ovo čujem da ovakvim autim postoji tako nešto.

Eto vidis. Moj ima 66kw ili ti 90 ps-a. Postoje 2 varijante od 66kw. Obe imaju bosch pumpu visokog britiska ali se razlikuju po filterima goriva i njihovim kucistima, kao i po diznama. Kod jednih je bosch kuciste filtera goriva i bosch dizne, a kod drugih siemens. Moje kuciste filtera goriva je siemensovo, e za dizne ne znam, nisam proveravao. Moz da budu i bosch i siemens, ali vidis da postoji i tako nesto. Kako je meni objasnio majstor, ovo moje je cak i bolja varijanta, jer nema pumpe za gorivo koja moze da rikne. To radi po nekom principu slobodnog pada itd, tu vec nisam strucan... I ovaj ortak koji drzi auto delove je proveravao za moj auto i kaze da `ladno nema pumpu goriva u rezervoaru.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Čet Sep 03, 2015 4:38 pm

pozdrav ljudi, jedan update
@ Mrčela - izmerio je pritisak, sve je "normalno". njegove reči, nisam ga pitao koliki je i šta je...
pregledao je sve spojeve i konektore, očistio itd...
očistio je moj regulator pritiska nafte, stavio je drugi senzor na radilici, i još jedan, na nekoj grani ako sam ga dobro razumeo...(ima drugara koji valja polovne delove, pa može da uzme proba/stavi skine itd)
kaže da sad pali kao mina, i ne varira na obrtajma...
isto tako kaže da je pumpa zadnja solucija da se radi...ako bude trebala...
ostavljam auto kod njega do sl. nedelje, jer sutra treba da ga registrujem i prevedem itd...
valjda će se do tada nešto znati podobnije...
eto samo prenosim šta je on meni rekao...
Alex ZR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 03, 2015 5:50 pm

Ovo je za tebe više nego dobra vest.
Na grani imaš MAP senzor koji meri opterećenje motora (jako bitan senzor), senzor radilice ima auto iste simptome kakve si ti imao, gasi se, ne može da upali itd. Dobro je krenulo , samo da nebude više opiljaka.

Ovo je senzor na usisnoj grani MAP [You must be registered and logged in to see this image.] ili je zamenio MAF on je iz filtera vazduh i meri protok vazduha i temperatur vazduha , ovako izgleda [You must be registered and logged in to see this link.] simptomi su , slabo vuče, variraju obrtaji na praznom hodu itd.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći