Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... Opet glavobolja ...

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

... Opet glavobolja ...

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 12, 2013 11:17 pm

Taman sam sredio probleme, vozio nedelju dana, danas opet sou program...
U toku voznje, a inace sam ga vozio nekih 100-tinak km, na jednoj zescoj  nizbrdici, krece neko lupanje u predelu motora, skoci mi temperatura antifriza na 100c, i pap, ugasi se. to se desilo na 30-tak km do kg-a. Krece da mi se pali antipolution fault, ugasi se par puta, nesto onako jako cangrlja u motoru kao da se nesto otkacilo, i npr. radi ok i samo krene da seca, seca i onda ok.... da poludis, propade mi dan.... zanimljivo, na bordu nema nikakve greske tipa stop neka lampica....
nagadjam dve stvari za pocetak, da mi se raspao deo odmah iz motora izduvna grana, ali da jeste ne bi se gasio, bio bi bucan, i na cepu rashladne tecnosti mi otisla gumica unutra, i kad se pregreje izbacuje antifriz na motor, pa mozda ciljam da je otislo po indzektorima (diznama) voda pa se gusi,,,,,, taman krene na bolje i pam, problem,,,,, u pm.......  
Goga_EG

Broj poruka : 1512
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: ... Opet glavobolja ...

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 13, 2013 12:14 am

Zbunjuje zašto je temperatura otišla gore scratch  Šta se dešava sa uljem, da li je promenilo boju, ima li tragova ulja po motoru? Da li je senzor temperature na svom mestu, curi li negde antifriz?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 12:44 am

gumica na cepu rashladne tecnosti nije original i hoce kad ga kidam da pusti antifriz po motoru... i sad je isto kad sam otvorio haubu bilo mo bloku i slivalo se dole... meni verovatno taj termodavac ne radi kako treba, ali...sto trzanje, i opet antipolution fault i gasenje... jel moguce da se antifriz izlio po diznama, bas bzv, trza kao lud, lupa nesto u motoru, moram da pregledam, mozda se nesto otkacilo...puklo....ko zna....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 13, 2013 10:17 am

Dizne hoće da lupaju.
Je li struja ok.
Pogledaj davač temperature motora.
Probaj kada upališ skinuti konektor,zbog njega hoće da trza .
Jel dimi na auspuh,a nebi me čudilo da je egr ventil,može i on da zaglavi u nekom položaju pa lupa.Eto ptoveri to za sada pa javi.
Koji si ti antifriz stavio,kako vodena pumpa radi,kakav je termostat,pregledaj creva na spojevima konektore.
Probaj skinuti crevo s egr ventila i nabi neki šaraf u njega i provozaj ,pa javi kako ide bez egr ventila. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 4:29 pm

za sada nisam nista gledao, tj. zavlacio se ispod, pipao, dirkao,,,,, ali sam  naisao na problem lupanja....

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

kad sam podigao haubu, provalio sam da je "sraf" koji se ispod ecu-a, koji se skida za kajs, odvijen skroz.... verovatno je zbog toga i lupao, tj. ceo motor je otisao u pm,   kad mi je radio majstor br.1 veliki servis, on je skinuo tu gumu pod x, i samo zasrafio. kad sam ga pitao sta sa gumom, kao nema veze. meni je bilo sumnjivo tad, jer, ima ta gornja guma "x" i dve sa strane, sto znaci da motor ima "hod" od nekih 2-5mm, ali kad nema tu gumu ide i do 1cm, a plus kad se odvijo, imao je hod i do 5cm... to je verovatno  lupalo, i ko zna sta je povuklo jos...npr. pukotina na izduvnoj grani na motoru, i mnogo toga,,,,zbog toga se i ona zagrejao jer je radio kao lud.... buni me sad najvise kad sam gledao ulje koliko ima u motoru, ulje je crno skroz, a bilo ok....
izbacio mi je juce kao i jutros opet antipollution fault, i oznaka check engine lampica ne gasi se.... ne verujem da je opet regulator, nov je.... ko zna sta se pojebalo....jbt, sta rade ovi majstori, tacno da poginem negde bez veze.....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 13, 2013 7:10 pm

Šta reće,pa uhvati tog majstora za vrat ,i onda mu lepo opišeš kako je sve radio i ''uradio'',dok mu pričaš o problemu ,svo vreme stežeš za vrat i sve tako dok mu se ne razdani ili se otrezni. Teraj njemu i neka sve to popravi.Ako nisi fizički jači,onda mu doteraš auto ,i neka sredi što treba i dovede to u red. Kada sve reši sedeš u auto i gas,kao u majstorskoj radionici. Ma jebi mu majku majčinu!!!  
Da to nije nosač motora,a te gume ''amortizeri''? Pa to mora da se tresao motor ko lud pri kretanju.Jel' podigao nivo ulja u kateteru?
Malo sam proguglo,ovako: Nije zamenjeno ulje,nije filter ulja zamenjen,izdzvni gasovi idu u motor. Ja mislim da ako nisi gledao šta je majstor radio onda možeš i sam zaključiti šta je uradio. 

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Okt 13, 2013 8:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 7:43 pm

to zile, evo sad bas gledam, drzac motora guma, ne mogu da nadjem koliko kosta i gde ima, taj gumeni deo... Sta znaci "Jel' podigao nivo ulja u kateteru" jer, danas kad sam gledao ulje u motoru, bilo je crno skroz...a, tako nije bilo...    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 13, 2013 8:11 pm

Kada nije bilo? koliko si siguran da je filter promenio,a i ulje?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 13, 2013 8:12 pm

U karteru, mislio je na karter. Izvuci šipku pa pogledaj da li je povećan nivo ulja. Što si ti odabrao majstora, kao za inat.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 13, 2013 8:14 pm

Goga_EG ::to zile, evo sad bas gledam, drzac motora guma, ne mogu da nadjem koliko kosta i gde ima, taj gumeni deo... Sta znaci "Jel' podigao nivo ulja u kateteru" jer, danas kad sam gledao ulje u motoru, bilo je crno skroz...a, tako nije bilo...    
Pa gde je guma koju majstor nije ugradio?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 13, 2013 8:22 pm

Gde si nestao!?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 8:25 pm

isekao je, nije mogao da pridje srafu, tj. nije imao odgovarajuci alat. bio kod njega kad sam pitao za fazu kajsa, kaze ma jok to, sta to... jbg, ja znam o 206 mnogo, ali ne sve. bilo mi je sumnjivo, ali... u sustini, nisu to inzinjeri stavili bzv... znas kako je to lupalo u voznji, cimalo, jedva sam dosao kuci...
sad moram da stavim gumu, pa da vidim tek onda sta je crklo... redom polako.
eto, opet postavljam pitanje bezbednosti, svoje tudje, a tek da sam bio sa decom... tacno da mu j.... m......   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 8:28 pm

Petrucci ::U karteru, mislio je na karter. Izvuci šipku pa pogledaj da li je povećan nivo ulja. Što si ti odabrao majstora, kao za inat.
gledao jutros ulje, stoji izmedju dve crte, donja i gornja granica, ali je crno??? kad sam gledao pre ovoga bilo je ok.... full sintetika...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 8:49 pm

Mrčela :: Gde si nestao!?
ttu sam, nego se spremam idem na posao, u pm.... celo jutro krecio, kola u kvaru   nesto mi nije dan.........................    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 13, 2013 11:11 pm

Drži se družeeeee!
E,da samo opušteno. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 13, 2013 11:30 pm

nisam toliko u opste u frci...malko mi je krivo sto sam konacno popravio auto posle kupovine, kad ono vidis, mali propust i ode sve i to jos gore... nadam se samo da je sa motorom sve ok, i da je upalio tu lampicu neki od senzora usled tog velikog drhtanja... inace ako je nesto otislo, onda... a nadam se da nije... necu ni da idem kod majstora, nema vise smisla ici kod njih, pricati i ispravljati neke stvari, samo ih lagano zaobici u sirokom luku, ali, sad nesto razmisljam, ako je nesto prslo, bolje da plati pa neka klati.... videcemo, i onako nisam obezbedio zimske gume, neka kuti i ceka "nesto", mada razmisljam da ga prodam, nekako, kao da nije za mene, ne svidjam mu se  pa neka nadje lepseg,,,,,,,,,,,,,,,   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Okt 14, 2013 9:30 am

Tako se i meni ogadi auto,kada se nešto pokvari,pa najgore mi je dati za dijagnostiku,uvek neki problem. 
Napiši ime majstora da ga ljudi zaobiđu,ako ne misliš da reklamiraš.
Ja bih ga zadavio!  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pon Okt 14, 2013 1:07 pm

Zile je podpuno u pravu,ljudi uzmu lepe pare za to sto rade i jos te na kraju ujebe skroz da nemozes ni da vozis auto,i sta coveku da dodje nego da prebije govedo..  
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 27
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Okt 14, 2013 1:28 pm

... bio kod njega u radnji, doveo odmah kuci, gledali taj deo, i na kraju nista... taj gumeni nosac motora, nije donji na koji leze, nego gornji koji je zajedno sa srafom.. taj sraf se odvijo, a ta guma koja ide na sraf gornji, mora da se isece da bi mogao sraf da se odvrne, tako da ispade da je majstor u pravu... jedino mi se zgadio sto mi je rekao, kao proslo 1,5 meseci od servisa, kao nikom nista.... a i ja sam se sjebao, uleteo sam u radnju, sa recima: gde si bre majstore, umalo ne poginuh zbog tebe, i stegao mu ruku... i onda ajmo kod mene da vidis sta si uradio... i t d .....
malopre upalim auto, teram po ulici, cepam, sve ok nista ne cima, samo mi je upaljena lampica check engine, ne gasi... to je verovatno ostalo u memoriji ecu-a, i treba da se brisi, eto zasto je dobro sad imati svoju dijagnostiku...
crno ulje je izgleda doslo iz turbine, posto sam ga cepao 5-tom, pa je sislo dole... mozda???
sta reci, a ne poreci... voleo bih da mi se to nikada vise ne desi, pogotovo na putu....   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Okt 14, 2013 4:30 pm

Ja prvi put čujem da treba nešto uništiti da bi popravo!
Što ti nije onda rekao ,da kupiš novu gumi i da to lepo stavi?!
Nisi ga cepao na mesec da pocrni ulje.
Ništa meni tu nije jasno,kako se sada sve poravilo?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pon Okt 14, 2013 4:35 pm

Mrčela ::Ja prvi put čujem da treba nešto uništiti da bi popravo!
Što ti nije onda rekao ,da kupiš novu gumi i da to lepo stavi?!
Nisi ga cepao na mesec da pocrni ulje.
Ništa meni tu nije jasno,kako se sada sve poravilo?

Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 27
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Okt 14, 2013 4:43 pm

znas koja je fora... ta guma u stvari ide zajedno sa tim gornjim srafom, i da bi skinuo nosac motora mora da se ta guma cepa, bar kod njega, u servisima ne znam... skidao sam danas sve, i sve izgleda kako treba... taj gornji sraf se odvrnuo ali sraf ispod koji drzi nosac je ok... pravo da ti kazem, malo je falilo da ga bijem, ali kad vidim da sebe cepam vise nego sto se on sekira zbog mene, ja ispadam majmun...
upalio auto, izbacuje mi antipollution fault, vozio sam jedno 15-tak minuta i sve ok, znaci i lampica check engine je upaljenja ali motor radi ok... verovatno je ostalo u memoriji i treba da se izbrise... sta znam....
citam jutros, ulje jeste ok kad e sipa, ali kod dizelasa on i teba da bude crno jer ima ulogu cistaca, znaci ok je kad je ulje crno, jer skida stroku raznu, kod benzinaca je to frka....
tako da...ici cu kod jednog majstora na dijagnostiku da vidim samo sta izbacuje, pa... onda dalje....
nemam vise ni energije niti zivaca da se sekiram, i sebe i druge oko mene zbog toga..................... mislim da tu stvarno teba jedna generalka, ciscenje izduvne grane, dizni, teba tu jos poraditi i doraditi...
sad ne ide da ga prodam, s obzirom koliko sam novca ulozio...tako da.....   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Okt 14, 2013 6:05 pm

Da za ulje si u prvu kada kžeš da čisti motor,a i podmazuje ga,tako da je to u redu.
Ja sam irazio sumlju,da je majstor'' zaboravio''da zameni filter ulja,a još gora ,da je'' zaboravio 'i ulje da zameni.To ti govorim jer nije redak slučaj da to naplate a ne urade,a tek drugi filteri što mnogi i ne znaju gde se nalaze. Ako je ispustio sve ulje i zamenio filter onda nešto je rano da pocrni. Ja sam onako reagovao u vezi majstora jer si napisao svašta... jebiga klima se motor ,trese se,izbacuje antifriz,napukla iduvna grana itd. Treba znati za šta je majstor stvarno kriv, a kako si opisao sve ukazuje na njegovu nemarnost. Jbg ,šta je tu je. opušteno uz Milojicu! 
Pozdrav druže! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Okt 14, 2013 6:26 pm

Sve to stoji, nemarnost i sve... Da nema te nemarnosti sve bi bilo ok, i svi bi bili zadovoljni... Najveci biser sto se nemarnosti tice: prica mi cove pre neki dan, tip iz grada ima servis, i radio nekoj fabrici promenu paknova i diskova, ceo vozni park... Stavljao im samo prednje a zadnje ne... provalili ljudi, frka vrh, itd... eeeee, kad to rade na veliko, stsa ja znam sta radi meni. kad nisam tu... to je to... DOBAR MAJSTOR ZLATA VREDI...
javljam dalje sta se desava, icicu kod majstora prekosutra, a svi problemi stoje, izduv, motor, sve to stoji, videcemo sta je tu prslo a sta je ok...
pozdrav i Tebi  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Okt 15, 2013 12:13 pm

I tako nekako, ipak se okrece, i situacije se menjaju iz dana u dan... pozovem da vidim za dijagnostiku, 2000 din, drugi majstor za neki dan, nabijem glavu ispopd haube, skinem ecu, ocistim par konektora iz njega, koji su onako prljavi, skinem + na 2 sata, isprazni memoriju, pocistim malko jos po nesto, sednem upalim, nema check engine lampice, ide super, ne prijavljuje gresku, i tako... ipak se okrece... sad da ga cepam da vidim sta ce biti opet, ako se ponovi opet da znam sta cu dalje,,, da me ne deru 2000 din za dijagnostiku, koju cu prvom prilikm da kupim 100%...   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh