Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... Pomoc oko dela ..

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

... Pomoc oko dela ..

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 4:09 pm

Zamolio bih poznavaoce Peugeot 206 masina, da mi kazu koji je ovo deo koji je oznacen sa crvenom strelicom, odmah iza svetla.....  

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
Goga_EG

Broj poruka : 1475
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: ... Pomoc oko dela ..

Počalji od Жиле taj Sre Okt 16, 2013 5:56 pm

Jel to tvoj auto? Motor je prljav na prvoj slici. 
Da nema veze s ABS ili nečim vezano za kočenje. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sre Okt 16, 2013 5:59 pm

Mislim da to jeste ABS...
Ryan

Broj poruka : 9013
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 8:32 pm

nije moj auto, gledao sam danas neke automobile po sajtovima, i primetim deo koji ja nemam... na tom mestu nemam nikakav konektor, a primecujem da ga ima na ostalim automobilima...mozda zavisi od godista proizvodnje, a ako je abs, majstor bi mi rekao da ga nemam, a i rekao mi je da je dole... uhhhh    
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 8:49 pm

jeste abs modul... ja ga nemam, sto znaci prevario me prodavac, kako sad to funkcionise bez, nisam primetio nikakve razlike u kocenju, rade kocnice super, gume 195/55/r15... koja je sad tu fora???
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 16, 2013 9:26 pm

Čisto sumnjam da postoji 206-ica tog godišta bez ABS-a. Verovatno je na nekom drugom mestu

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovih dana je kišovito pa ti je lako da proveriš. Malo se zaletiš i naglo i do kraja stisneš kočnicu. Morao bi da osetiš lupkanje u pedali.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 9:46 pm

pa to me buni, zato sto na tom mestu nemam nijedan kabl za taj modul, tj. pumpu koja vraca - kontrolise pritisak posle kocenja... slike koje sam postavio su sa istih modela kao i mog, mozda i nemam, ali sta li se desava kada nemam pumpu, tj, naglo kocenje, pritisak u kocnicama, nemam pumpu, gde ide pritisak... blokada tockova????? senzori se vezuju za ecu, kontrolise broj obrtaja tockova...
kupicu pumpu, nije problem, ali auto mi ne prijavljuje nista, mozda su softverski prevarili ecu da je modul tu a nije, ili je tu a ja ne znam....   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 16, 2013 9:49 pm

Nema tu filozofije, ako auto prilikom snažnog kočenja blokira točkove i gume škripe - nema ABS-a. Ko zna, možda je neka verzija za ko zna koje tržište pa je bez ABS-a. I ako ga nema, ne brini, Pežoi imaju odlične kočnice.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Okt 16, 2013 10:05 pm

Neka ti neko proveri napiši broj šasije ili znaš sam i eto rešenje.
Moralo bi se videti jel tu nešto bilo ili ne.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Okt 16, 2013 10:10 pm

Goga_EG ::nije moj auto, gledao sam danas neke automobile po sajtovima, i primetim deo koji ja nemam... na tom mestu nemam nikakav konektor, a primecujem da ga ima na ostalim automobilima...mozda zavisi od godista proizvodnje, a ako je abs, majstor bi mi rekao da ga nemam, a i rekao mi je da je dole... uhhhh    
Znači tvoj je čist:xexe: jesi li sredio makinu?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 10:13 pm

Petrucci ::Nema tu filozofije, ako auto prilikom snažnog kočenja blokira točkove i gume škripe - nema ABS-a. Ko zna, možda je neka verzija za ko zna koje tržište pa je bez ABS-a. I ako ga nema, ne brini, Pežoi imaju odlične kočnice.
kocnice rade extra, i onako moram da menjam paknove koje su pri kraju... hvala svima na informacijama, extra sajt, uvek imam podrsku kolega.... 
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 10:17 pm

Mrčela ::
Goga_EG ::nije moj auto, gledao sam danas neke automobile po sajtovima, i primetim deo koji ja nemam... na tom mestu nemam nikakav konektor, a primecujem da ga ima na ostalim automobilima...mozda zavisi od godista proizvodnje, a ako je abs, majstor bi mi rekao da ga nemam, a i rekao mi je da je dole... uhhhh    
Znači tvoj je čist:xexe: jesi li sredio makinu?
moj extra cist, nemam primedba ni malo, sredio sam za sad sve... kupio juce i zamenio cep rashladne tecnosti koji je bio krs, skidao ecu, proveravao konektore, itd... provalio jos mnogo toga i uci se stalno... moracu jos da uradim a ne zna kako, da ocitim egr pomocu spreja duvanjem u izduvno crevo... da probam........ 
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 16, 2013 10:19 pm

Teško. Koji ti je EGR, vakuumski ili električni?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 16, 2013 10:24 pm

Vakumski.....

[You must be registered and logged in to see this link.]
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 17, 2013 8:14 am

Najbolji i jedini dovoljno pouzdani metod je skidanje i čišćenje ventila.

Vakuumski može i da se ukloni i zatvori, ako je baš zalepio

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 17, 2013 9:40 am

nije frka, pitam jer bih voleo da ocistim radi preventive tu izduvnu granu, pa sam naleteo na neke komentare oko tog ciscenje gde ljudi ciste sa tim sprejom, i kao pomaze u pm....
meni se iskreno oseca pri paljenju neki miris izduva kao sagorevanje, ne izlazi mi crni dim iz auspuha, a posto ne mogu od pocetka da zadjem i skinem taj egr, jer veoma ima malo mesta za alat, mene kopka dugo u kom je stanju....to cu kod majstora da mi digne ceo motor pa da skidam polako...
nego to ciscenje sprejom [You must be registered and logged in to see this link.] nasta li to lici to prskanje u usisno crevo itd  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 17, 2013 9:48 am

Skini usisnu cev onu što ide od filtera do turbine i onda bi trebao imati pristup egr ventilu,elektro ventil koji upravlja egr-om proveri tako što kada upakiš auto skini crevo s egr-a pipni prstom ne sme biti vakuma,kada se ugreje skini crevo i stavi prst,jagodicom začepi neka neko doda gas do 2000obr. treba crevo da ostane na prstu,znači treba da ima vakum.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 17, 2013 9:53 am

Goga_EG ::nije frka, pitam jer bih voleo da ocistim radi preventive tu izduvnu granu, pa sam naleteo na neke komentare oko tog ciscenje gde ljudi ciste sa tim sprejom, i kao pomaze u pm....
meni se iskreno oseca pri paljenju neki miris izduva kao sagorevanje, ne izlazi mi crni dim iz auspuha, a posto ne mogu od pocetka da zadjem i skinem taj egr, jer veoma ima malo mesta za alat, mene kopka dugo u kom je stanju....to cu kod majstora da mi digne ceo motor pa da skidam polako...
nego to ciscenje sprejom [You must be registered and logged in to see this link.]  nasta li to lici to prskanje u usisno crevo itd  
Taj sprej je dobar i najeftinija opcija za čišćenje ventila komore za sagorevanje,usis izduv. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 17, 2013 11:23 am

zile, da li si koristio sprej??? nesto me tera da upotrebim sredstvo, ali ne znam da li i koliko je delotvoran, stetan za druge stvari.... moracu da ga prsnem....  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 17, 2013 1:05 pm

Nisam,ja sam koristrio vinsa mašinu,a ovo ti je isto,a mnogo jeftinije radi po uputstvu kako je napisano,pa možeš ponoviti kroz neko vreme,pred zamenu ulja. Radi poso ne brini((drži se upustva) u usisnu granu, a ne u onu gde turbina vuče,nego u usis gde se spaja crevo što ide od interkulera,u usisnu granu e tu otpojiš i pršćeš kako je napisano.Srećno druže!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 17, 2013 1:13 pm

Goga_EG ::Zamolio bih poznavaoce Peugeot 206 masina, da mi kazu koji je ovo deo koji je oznacen sa crvenom strelicom, odmah iza svetla.....  

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

Evo ovde vidim egr ,rekao si da te zeza desni šaraf gledano spreda,ako sam dobro upamtio:xexe: da li tebi ssmeta ta usisna cev što ide na turbinu? Ako da skini ju nije teško,malo ogledalo ako treba za pomoć i sve ćeš to uspeti sam jebo majstora. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 17, 2013 3:13 pm

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 18, 2013 5:48 pm

Ni ja nemam ovaj deo,niti mi lupka pedala pri naglom kočenju,znači da ni ja nemam abs,ali auto koči fenomenalno,verovatno se pravila serija bez abs-a,2001 je god... Inače nemam ni poklopac motora ni donji šusplek pa ako neko ima da proda polovan neka se javi,a motor mi je veoma prljav,ali ne usuđujem se da ga operem,plašim se za*ebaću nešta...
djuro2.0hdi

Broj poruka : 52
Datum upisa : 15.07.2013
Vozilo: : peugeot 206 2.0 hdi xs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 18, 2013 6:24 pm

Kupi neki odmašćivač s onom pumpicom,a u drugu flašu vodi isto s pumpicom ,krpu u ruke i polako ima de se sija k'o nov. Sve konektore očisti s kontakt sprejom.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 18, 2013 7:09 pm

djuro2.0hdi ::Ni ja nemam ovaj deo,niti mi lupka pedala pri naglom kočenju,znači da ni ja nemam abs,ali auto koči fenomenalno,verovatno se pravila serija bez abs-a,2001 je god... Inače nemam ni poklopac motora ni donji šusplek pa ako neko ima da proda polovan neka se javi,a motor mi je veoma prljav,ali ne usuđujem se da ga operem,plašim se za*ebaću nešta...
to je to, i meni koci fenomenalno, znaci to sam od samog pocetka cenio kod auta... moj je 2002god.. za ta donji šusplek, to ti mnogo znaci, veruj mi, jer dole ti je vrlo vazan, ali sitan deo mehanike, a to je konektor senzora pritiska goriva... svako ko vozi nas auto, mi je savetovao da taj konektor odrzavam, jer ako se malko uprlja, zice razglibave, senzor gasi auto, pa ti druze daj 300evr za popravku ko zna cega??? ja, licno, sam ga vezao za deo motara, zastitio grkljan crevom, i siguran je od vlage, stroke...
sto se tice te donje zastite motora, evo ti par linkova pa izaberi... pozdrav...

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole