Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... Pomoc oko dela ..

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ... Pomoc oko dela ..

Počalji od Goga_EG taj Ned Nov 03, 2013 5:08 pm

Nista Zile, ista stvar, opet antipollution i svi siptomi isti... nista od egr-a... ma, to je preliv garant, malo saltovanje 2-3 i 3-2 dizne dobije preliv, i auto sam ode u safe mod, ogranici mi obrataje na 2000 i to je to... Pade mi juce na pamet, to oko preliva, naisao sam na alat za poliranje lezista dizne, 50evr, isplati se to, ako je zacepljenje dizne, skinem, otpusim, ispoliram leziste koje takodje uzrokuje preliv i teraj.......... bounce bounce bounce bounce bounce 

Goga_EG

Broj poruka : 1471
Datum upisa : 07.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 03, 2013 6:03 pm

Treba da se ispita kako puni tirbina,najverovatnije prepunjava i onda se to dešava. Ne leti na dizne još,najverovatnije el. venti za regulaciju turbine To prover,najpr creva o kojima sam ti pričao . Kod mene se isto dešavalo i turbina je prepunjavala .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10065
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Nov 03, 2013 7:15 pm

ja sam ti rekao, meni je najlakse da ih skinem i sredim, najlaksa stvar, skinem stavim podloske, rasklopim, ocistim nozzle, vratim, i sve ok.... meni je vise problem taj deo iza motora kome ne mogu da pridjem, a ne znam ni majstori kako to rade, verovatno skidaju deo po deo... ja cak ne mogu ni da vidim turbinu, taj deo, crevo i ventil...
znam sta mi pricas, ja npr. moram to da odradim i dizne i to ce biti skoro celokupna generalka.

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

plava boja crevo rastretngo ventila koje otvara u slucaju velikog pritiska u turbini... znaci, sve vise verujem da je turbina puna ulja i kad se zagreje pusta ko zna kakve izduvne gasove i tu ecu vidi gresku...
ja bih najvise voleo, to sam rekao juce, svi me gledaju kao cudaka, da dam pare da mi skinu ceo motor, stavim u radionicu i polako sredjujem tokom zimskog doba... pa posle kad sve to pocistim, teram na wynns masinu da mi usisa svu stroku iz sistema........bounce bounce bounce bounce bounce 
Goga_EG

Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 03, 2013 7:44 pm

E,to je to,taj ventil, može da pravi probleme,a i to crevce što ide na njega. Treba ti neko izmeriti kako puni turbina ,ja sam porilično siguran da el. ventil ne valja. Proguglaj malo oko tih stvari , i videćeš da sve ovo ljudi pominju. Moj ti je savet da : izmeriš punjenje turbine,tako ćeš videti jel treba dalje. Ne navaljuj na dizne i ceo motor. Je li tebi motor radio i vukao pre ti dešavanja? Jeste,kako ti kažeš jeo asfalt. Slušaj mene ,radi kako misliš da treba.  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Nov 03, 2013 7:52 pm

ma da, on vuce ubiva-jede asfalt, i u nekom trenutku samo pam-antipollution fault i onda limitira obrtaje na 2000 i to je to, cim ga cepam tako valjda ne moze senzor da podrzi toliki pritisak u comon railu sini i gasi ga... to je sve iz upustva za dizne, ali, imas pravo, ima tu i uticaj turbine, egr, jer sam isto tako siguran da pored dizni izduvna grana zajedno sa turbinom lose radi, tj, tu mi ispusta neki crni dim.... sto moze da znaci da ili je pletenica pukla, ili turbina prilikom zagrevanja pusta taj crni dim i pusta u sistem zagadjen crni dim i stvara zagadjenje....
idem redom, ta creva, turbina, pa polako....   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 03, 2013 8:37 pm

A jel elektronika tu kako valja? Da ne blesavi ECU?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14620
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Nov 03, 2013 8:56 pm

Bio sam kod elektronicara, kacio ga vise puta, kao i majstor 2, svi su mi rekli da je elektronika ok.... imam foru da mi neki put pokazuje da nisu desna vrata zatvorena, neki put, onda se mozda dese i te stvari, gledao sam zicu koja ide od ecu-a ka vratima i zadnjem delu, deluje mi ok, cak sam i prskao sa kontakt sprejom.... sta znam???
silom ili milom sam svih ovih meseci morao da ucim da bih naucio mnoge stvari oko auta, kako zbog losih ili zlih majstora, tako i zbog novca kojeg je danas tesko zaraditi, a lako potrositi, do sad naucio mnogo toga, poceo da pravim sam neke masine, mozak mi puca kad cujem to antipollution, ludim lagano, ali sigurno.................... lepsa polovina mi savetuje da prodam maloga, ali se i njoj svidja, da odradim jos tu rubinu, dizne, izduv i ako uspem onda sam skoro 90% stvari sredio, i onda ti hdi motori mogu da izdrze jos mnogo toga....
borba, stalno neka borba, u pm.......................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 03, 2013 9:06 pm

Baš te zapao problem sa tim autom.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 03, 2013 9:24 pm

Kada izmeriš kako puni turbina biće lakše dalje .
Ništa se ne pali u turbini već,ako prepunjava dolazi do tih simptoma. Može da i ne puni dovoljno. Ja sam gotovo siguran da je el. ventil za regulisanje rada turbine.
Nije isključeno da i rasteretni ventil zaglavi,nekada je samo do creva od vakuma koja su oštećena.

Crni dim na auspuhu motora?

Mogući uzroci:
Ventil rasterećenja turbine neispravan
Ventil rasterećenja turbine zaglavljen
Oštećeno kompresorsko ili turbinsko kolo
Kućište turbine oštećeno – pukotina
Instalacija za odvod vazduha probušena
Zaprljan / prigušen filter vazduha
Zaprljan interkuler
Probušen interkuler
Neispravan sistem za napajanje gorivom
Neispravna motorna kočnica
Pukla ili nedovoljno pritegnuta izduvna grana
Poremećeno paljenje
Ventili, karike, cilindri motora oštećeni
Loše opšte stanje motora, loša kompresija i visok unutrašnji pritisak u motoru, pojava karter gasa usled pohabanih klipova, karika hilzni, gumica i ventila

Evo i stručno ojašnjenje:xexe: 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 03, 2013 9:44 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Evo ovde imaš sve o dimu:xexe: 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Nov 03, 2013 10:15 pm

Turbina,turbina. Meni je Alfa 155 TD dimila tako ali i trosila ulje i onda sam slao turbinu bas u ovaj Turbo servis u Uzicu. 300 evrica reparacija. Za 3 dana ti je salju nazad kao novu. Sve dotrajale delove zamene i jos je i ispeskarare i naravno daju garanciju. Posle vise nije trosila ulje ali je i dalje ponekad dimila.. Ali nije gubila snagu ni pre servisa ni posle. Isla je ko nevreme...
Ali ti nisi siguran da li je turbina. Prosto mi neverovatno da nema majstora koji to moze da ustanovi. Pa ovaj moj mehanicar bi provalio sta mu je, siguran sam 99 %.
shix

Broj poruka : 2284
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Nov 04, 2013 7:58 am

Slazem se sa vama.... meni npr.nije problem da dimi nonstop, ili da trosi ulje, naprotiv, ulje ne trosi ni malo, kako gledam na sipki kartera, stoji ne mrda, dimi samo posle tog zveckanja u motoru, ali ovako ne, a, oseca se neki miris sagorevanja, smrad npr, iz izduvne grane... to verovatno jos sagoreva adativ sto sam sipao....
meni je najveci problem sto ne mogu da zadjem iza, nego moram kod majstora za to, skidanje slanje, reparacija, 350evr, i dizne, i t d..... benoje......
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 04, 2013 9:30 am

To što smrdi to je smeša,nema dobar  razmer gorivi  vazduh,jer ti turbina prepuni i to smrdi strašno ,tako je kod mene bilo. Zajebi taj aditiv,ne može on da toliko gori.
Rekao sam ti da sad izmeriš punjenje turbine.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Nov 04, 2013 1:24 pm

zile majstore, Ti ocigledno imas bas veliko znanje i reci za mnostvo problema oko raznih stvari... trenutno sam odradio test preliva dizni i sve su tu, priblizno iste, sto bi znacilo da sve rade ok...

sve su tu negde, priblizne su, tako da je mogucnost dizni smanjenja, osim tog preliva....
i u pravu si za taj smrad, u vezi turbine, samo sto za to merenje moram da je skidam i saljem van, ovde ne znam ko to radi, a i raspitacu se...kako si ti resio taj problem sa turbinom??? kakvi su bili kod tebe siptomi???
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 04, 2013 1:44 pm

Brate, pa ti si car. Kako si ti savladao tu čitavu skalameriju, za svaku pohvalu, ali ne zajebavam se.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 04, 2013 2:09 pm

Goga_EG ::zile majstore, Ti ocigledno imas bas veliko znanje i reci za mnostvo problema oko raznih stvari... trenutno sam odradio test preliva dizni i sve su tu, priblizno iste, sto bi znacilo da sve rade ok...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

sve su tu negde, priblizne su, tako da je mogucnost dizni smanjenja, osim tog preliva....
i u pravu si za taj smrad, u vezi turbine, samo sto za to merenje moram da je skidam i saljem van, ovde ne znam ko to radi, a i raspitacu se...kako si ti resio taj problem sa turbinom??? kakvi su bili kod tebe siptomi???
Drugi el. ventil. simptomi ,posle dodavanja jačeg gasa i oduzmeš u to vreme blokira obrtaje,ako staneš i držiš gas ide dim ne vidi se auto,a smrdi ,štipa za nos. Turbina se meri manometrom ,raspitaj se ko bi ti to odradio,nikakvo skidanje tebi je turbina ok. Druže dizne su vrh. Sad izmeriti kako puni turbina,probaj posuditi od nekog el. ventil za probu i najlakša dijagnostika. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 04, 2013 2:18 pm

Petrucci ::Brate, pa ti si car. Kako si ti savladao tu čitavu skalameriju, za svaku pohvalu, ali ne zajebavam se.
Kolega ovo je naj jeftiniji naj lakši način da se uradi ovaj test"uradi sam"  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Nov 04, 2013 2:24 pm

Kupio creva 20din metar, izmerio sublerom fi dizne, kupio 2m, isekao na 4 dela, npr. fi dizne gore gde dizna vrsi preliv, je 11cm, uzeo creva 10cm, nabio ih na dizne, zapusio prelivno crevo i to je to. motor radio 10min i to je to....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 04, 2013 6:14 pm

Kako fi na prelivu 11cm ,toliki nije za auspuh!?   Možda ja ne razumem ?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Nov 04, 2013 7:07 pm

pardoniram senjor, nije 11cm, nego 1,1cm................

pricam malopre, kontaktirao sam decka preko mejla, imao isti problem kao ja....sve isto..... kaze da treba neka "iglica" na pumpi visokog pritiska da se izvadi, i tu na vrhu ima sito koje treba ocistiti ili izlomiti/////////// ???????????????????????//
jbg, ne mogu da verujem, to kao sve ima veze i nista nema veze.... moze da bude, pazi sad: dizna, regulator, senzor, pumpa, turbina...... EEEEEEEEEEEEEE, sad je dobro imati kvalitetnu dijagnostiku, za neke stvari, mada opet, turbinu i neke stvari ne moze da prepozna....................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 04, 2013 7:26 pm

Samo ti izmeri punjenje turbine. Ništa drugo ne čačkaj.Motor ti izgleda kao nov,ja sam zamišljao da je sav prljav i mastan,kao si ti to opisivao do sada. Rekao sam ti ako možeš da posudiš el. ventil za turbini i probaš,ako ne majstor i manometar. Ili na gugl pa nađi kako se to radi, i probaj sam ,ja ne znam,i ne bih ti pametovao oko toga,samo znam da se tako radi. Ovim patentom možeš zaraditi neku lovu,znanje je uvek na ceni. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Nov 10, 2013 7:48 pm

Jel ima neko neka iskustva sa flesovanjem ECU-a???
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Ned Nov 10, 2013 8:17 pm

Javi se Nikoli on ce ti pomoci..

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ryan

Broj poruka : 9013
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Oncle_Vania taj Čet Maj 05, 2016 11:21 pm

Ne znam da li ovu temu  neko jos prati, ali imam pitanje za Mrcelu...

Menjao sam danas podlosku dizne. Xsara picasso 1.6 110, 2005, 127000km

Iscimao sam se za medalju!

Jedva izvadio diznu od gareži u rupi.
Prilikom čišćenja rupe i vadenja podloske, nema sanse da nesto nije upalo u blok motora.
Koliko je to strasno i ste bi sad trebalo da se uradi?

Promena ulja?
Kontrola kartera i sita?
Primena nekog aditiva/spreja?

Vrh dizne nisam dirao, ali deluje dobro čadjav...

Iskustva? Saveti?

Veliki pozdrav, forum je do j!
Oncle_Vania

Broj poruka : 39
Datum upisa : 11.06.2015
Vozilo: : Xsara picasso 1.6 HDi 110cv 2005
Raspolozenje : Zavisi od auta!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Maj 06, 2016 10:28 am

Ništa nemožeš napraviti ovim što si nabrojao.
Ako se plašiš da je upal dosta prljavštine a nisi palijo auto, uzmi usisivač i probaj namontirati crevo koje je skoro ko dizna pa usisaj to.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Maj 06, 2016 10:33 am

Bitno je da u blok nije upalo ništa čvrsto, ostalo, masnoće, prašinu i slično, mašina će 'progutati'.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content