Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... Pomoc oko dela ..

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ... Pomoc oko dela ..

Počalji od Petrucci taj Pet Maj 06, 2016 10:33 am

Bitno je da u blok nije upalo ništa čvrsto, ostalo, masnoće, prašinu i slično, mašina će 'progutati'.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Maj 06, 2016 10:37 am

I ja tako mislim.
Vrh dizne slobodno očisti.
Uzmi ovakav sprej i skini crevo na usisnoj grani i po uputstvu očisti motor.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Oncle_Vania taj Pet Maj 06, 2016 12:25 pm

Carevi ste kako brzo reagujete!
Oncle_Vania

Broj poruka : 41
Datum upisa : 11.06.2015
Vozilo: : Xsara picasso 1.6 HDi 110cv 2005
Raspolozenje : Zavisi od auta!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Maj 06, 2016 12:47 pm

Jesi radio nešto?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Oncle_Vania taj Sub Maj 07, 2016 10:21 am

Nesto nije u redu... Poslao sam bio jednu podužu poruku sa YouTube linkom ali je ne vidim ovde :/

Nisam jos nista radio (poso/slava/deca) sem sto sam se vozio da proverim da li negde nesto pusta, šišti i sl...

Nabijao sam obrtaje da malo produvam mašinu kad mi se upali lampica motora... Bomba! Razz

Izbacio mi prvo ove kodove:
P0238
P0054

A posle, pri pokušaju brisanja grešaka pomocu ELMa dodao još i
P0056
P0057

Obrisao sam sve i za sad se ne vraća (pri normalnim obrtajima).
Mislim da ovo nema veze sa promenom podloske, jer mi se palilo i pre jedno mesec dana kad sam ga malko nagario na autoputu. Posle se sama i ugasila. Ista stvar proslog leta...
Izgleda Picasso nije baš za garenje Razz

Elem, sta sam mislio sledece da radim:

1. Sprej EGR3 (kao sto reče Mrčela), samo nemam pojma gde treba da prskam tačno :/ Valjada ima u uputstvu neka šema. Ranije sam prskao u cevku pre turba, a posle protokomera. Što se usisne grane tiče, priznajem, nemam pojma šta gde prskati

2. sprej za turbo

3. Sredstvo sto se stavi pre zamene ulja da malo opere makinu

4. Nešto za dizne jer nisam smeo da diram vrh ove sto sam skidao - gde god sam citao/gledao govore "ni slucajno dirati vrh" Razz

Razmišljam ovu metodu da primenim, sta vi kazete, jel ovo rizicno ili genijalno?

Oncle_Vania

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Maj 07, 2016 1:21 pm

Ako imaš inter kuler skini crevo koje ide od njega na usisnu granu ( sa usisne grane) i tu pršći da očistiš motor ,a to ujedno i iduv čisti. Kako ovo misliš da izvedeš što je na vidu? to bi trebalo ovako nešto da bude.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Maj 07, 2016 1:51 pm

Vidi druze, cisto bacanje para...ja sam se s tim zezao i to bas, i gore nego ovaj majstor!!!! Zasto mislim da je glupost????

Majstor je ovde skinuo vod dolaznog i odlaznog (prelivnog) goriva iz motora tako da onu prljavstinu sto motor izbaci napolje on odmah i vrati unutra mozda ce te imati nekog blagog efekta ali kratkotrajnog vremena.
Wynns masine imaju komoru gde se prljavstina zadrzava tako da ne vraca to u motor, ako mozes da na ovo dodas jos jednu flasu sa mrezicom nekom sitnom, nekim filterom koji bi zadrzao prljavstinu onda bi i moglo nekako.
Ta tecnost za pranje kosta oko 1500din (toliko je litara dovoljno za rabotu) a taj isti rad kod ovlascenog wynns-ovog majstora s masinom i sve ruke oko 4500din, pa ti vidi racunicu.............................
Goga_EG

Broj poruka : 1507
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Oncle_Vania taj Ned Maj 08, 2016 12:15 am

U pravu ste... Odradio sam ciscenje dizni u auto-centru, na profi masini pod pritiskom - Bardahl!
Razlika izmedju cene samog sredstva i cene celog ovog postupka 23e, tako da odluka nije bila teska

Posle tog zahvata, resiJo sam da poprskam zver prema Mrcelinom uputstvu...

Skinuo ono rebrasto crevo sto izlazi iz interkulera (zelena strelica na slici ispod) i usput mi zapao jedan plasticni prsten ispod motora... nanu li mu naninu! Jedva sam ga isceprkao!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Elem, dok sam prskao davao sam gas, a izgleda nije trebalo :(
Nista nisam skontao, u leru lepo vuce tu vazduh, pravi vakum kad stavim ruku, ali kad dodam gas i prscem - ono pola izlazi napolje!

Pored ovog vracanja tecnosti, primetio sam da mi pri vecim obrtajima iz turba izlazi DIM! Sivi dim... Pri velikom opterecenju samo...
Tu sam se opasno izentovao pa sam kupio i tecnost za turbo koja se sipa u rezervoar pa sam ga malo terao po autoputu (kao prema uputstvu)

Ne znam,motor lepo zvuci iz kabine... Lepo startuje i fino se ponasa... Zamena podloske je ocigledno bila uspesna i bez preciznog zatezanja srafova sa onim posebnim kljcem... Lampica motora se vise ne pali...

Brine me samo taj tdim iz urba

Prskacu ovih dana opet u usisnu granu, ali i ispred turba/protokomera, pa cu osmotriti malo bolje odakle taj dim izbija...

Kad potrosim taj aditiv, sipacu aditiv za ciscenje motora pred zamenu ulja i zameniti opet ulje (nakon ove zamene podloske na dizni)
Negde sam procitao da francuzi (proizvodjac) preporucuju dve zamene ulja posle zamene podloske dizne koja je procurela! Jednom da se ispere stroka i druga sa kojom ce da se tera novih 20000km. Ludilo!  

Eto, danasnji izvestaj...

Oncle_Vania

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8