Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

... Pomoc oko dela ..

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ... Pomoc oko dela ..

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 24, 2013 6:19 pm

da li mozda neko zna da li posle skidanja dizni kod 206 2.0 hdi dizne moraju da se kodoraju na ecu-u???

Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 24, 2013 7:37 pm

Delfhi dizne imaju 16 cifara (kod) - Bosch dizne NE!!!
Goga_EG

Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 24, 2013 10:05 pm

Meni na Citroenu nisu podešavali imam Boš.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 25, 2013 4:15 pm

ja sam postavio pitanje, jbg, nikog nije bilo on line, pa sam seo i nasao snimak i manual pdf da delfi dizne imaju zastitu 16 cifara, gde se prilikom svake reparacije mora ucitati kod kao i kod vracanja na ecu. to zadovoljstvo kosta 3000din, naravno ko ima tu masinu...
a, sto se tice mojih dizni... u toku je priprema pravljenja radnog stola za popravke... ne vredi kolege, mora se... svidja mi se i ciscenje na wynns masini, to cu isto, ali probao bih sam da ih ocistim. poskidao sam seme kako da napravim da sve to radi... KRECE GRADNJA...   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Okt 25, 2013 5:02 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 25, 2013 5:14 pm

Kolega, Teslu ćeš prevazići. Kako to misliš napraviti,na kom principu da radi?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 25, 2013 6:27 pm

ostali su mi delovi od velikog servisa (pumpa, senzor pritiska, regulator, creva) pa sam mislio samo da kupim cev comonrail-a, napravim postolje za 4 dizne, sve to lepo povezem (creva preliv, dovod) i simuliram rad...
ali, sam se odlucio na postolje na jednu diznu, (mrzi me sad da radim), prikljucak 12v, dobar adativ za ciscenje i to je to... necu da rasklapam jos, a, skinuo sam juce ceo manual za rasklapanje i sklapanje dizne, prosto bas...
princip ubrizgam mu adativ, pustim da sprica 1-2 sec, iskljucim napajanje, opet ubrizgam, ukljucim i tako u krug... bice to ok 100%...  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 25, 2013 9:17 pm

Ajd okini neu sličicu pa okači,stavi i to ,kako se rasklapa dizna. Na onom video snimku,koliko jaku struju pušta? 6 ili 12 v
Pa to onda napraviš kao na onom snimku 20 minuta posla da se povežu žice sa prekidačem i   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 25, 2013 9:46 pm

12v je amperaza konektora, ali??? zavisi koji mi pritisak pustis... npr. puste da radi na 2000, 4000, 5000obrtaja i to ga cisti extra... mada sam danas provalio, da i hdi dizna moze da se rasklapa, uz odgovarajuci alat i to bas lako... pratis korake i nema frke, i posle toga sve te delove stavis u ultrazvucnu kadicu i skida sve extra... vise mi se svidja taj rad nego samo ciscenje pod pritiskom... sto bi znacilo da te 'kadice" nisu samo za benzinske i plinske dizne...
skinuo sam mnogo snimaka i to... povezem u glavi i vozi... iskreno, tesko je, makar za mene i ima vise solucija i nacina rada, ali  snacicu se...

Poslednji izmenio Goga_EG dana Pet Okt 25, 2013 10:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 25, 2013 10:07 pm

delovi bitni pri rasklapanju i sklapanju...

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

prost nacin gledanja koja dizna ima veci preliv, direktno u radu...

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 25, 2013 10:38 pm

i naravno, nocna mora dizel motora... pumpa visokog pritiska... ta sto se trosi, kao opiljci u sistemu, itd    

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 10:36 am

Kolega ,šta misliš da ti dobro obrišeš krpom oko dizni pa vidiš ,hoće li ostati čisto i suvo.Ako da ,onda da probaš s prelivima ,sam si rekao da je jednostavno.
Bito je smo creva dobro staviti ,što naravno znaš i upali makinu ,pa vidi za neko određeno vreme kako rade prelivi.Pe onda da ideš na dalje terapije! Kako on sada radi?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 26, 2013 12:55 pm

Pozdrav Zile...
zamisao mi je da skinem dizne (poskidam gornji i donji deo, sredisnji ne zbog posebnog kljuca kojeg nemam) pustim ih da rade na postolju koje pravim (tu cu ih ocistiti kao da rade, simuliraju rad sredstvom za ciscenje), ocistim lezista, stavim podloske i teram na wynns masinu kao zavrsna faza ciscenja celog sistema.
kupio sam jutros kljuc 13cm, 25cm za odvijanje dizni...
malopre palim auto posle voznje po gradu nekih 30min, pam - antipollution i krece auto da se trese, ali... KAD je krenuo crni dim iz auspuha da kulja  znaci nemam reci, to izlazi kao foruna, ljudi me gledaju, ja ga przim na leru, dim kulja  ugasim ga, sacekam 1min, palim sve ok i kuci...
da ga sredim koliko mogu, da me majstori ne "klepaju" po usima...
pozdrav  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 1:11 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] imaš objašnjenje zašto crni dim:xexe: Ja predpostavljam da je zaglavio rasteretni ventil na turbini ili elektro ventil ne valja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 1:23 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Evo druže možda pomogne:miloica:  A nekom će sigurno! Koji je k....c s ovim Milojicom,nešto zabušava?! 

Poslednji izmenio Mrčela dana Sub Okt 26, 2013 1:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 1:28 pm

Goga_EG ::Pozdrav Zile...
zamisao mi je da skinem dizne (poskidam gornji i donji deo, sredisnji ne zbog posebnog kljuca kojeg nemam) pustim ih da rade na postolju koje pravim (tu cu ih ocistiti kao da rade, simuliraju rad sredstvom za ciscenje), ocistim lezista, stavim podloske i teram na wynns masinu kao zavrsna faza ciscenja celog sistema.
kupio sam jutros kljuc 13cm, 25cm za odvijanje dizni...
malopre palim auto posle voznje po gradu nekih 30min, pam - antipollution i krece auto da se trese, ali... KAD je krenuo crni dim iz auspuha da kulja  znaci nemam reci, to izlazi kao foruna, ljudi me gledaju, ja ga przim na leru, dim kulja  ugasim ga, sacekam 1min, palim sve ok i kuci...
da ga sredim koliko mogu, da me majstori ne "klepaju" po usima...
pozdrav  
Ja sam nekoliko dijagnostika o+dradio i niko mi nije rekao da turbina prepunjava,a kada s to desi ,auto jednostvno ide u leru 2000 obr. ,a ako staneš i držiš gas idu razni dimovi k'o iz lokomotive,ja mislio da je FAP jer on zna da se zapali i možeš misliti u Beogradu kada stane u raskrsnici a iz auta dimi niko me nemože videti:xexe: Jebiga na kraju majstor otkrije da je el. ventil koji reguliše rad turbine.Ma,jebem ti majstore!!! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 26, 2013 3:46 pm

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 4:27 pm

Jesi li sredio to oko dima?   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 26, 2013 7:33 pm

ne desava mi se to stalno, samo kad se izgleda zagreje motor pa se topi stroka ko zna gde... sad sam bio van grada sve ok nista, cak nema ni check engine lampicu upaljenu, a smrdi neki put, malopre npr, kao da sagoreva jos adativ koji sam sipao.......

vidis zbog cega ne smem da rasklapam sredisnji deo dizne, jer mi je potreban sledeci alat, koji bi me kostao zajedno sa izradom stola"?"........ potrudicu se da ga kupim, preko ortaka, radi sa alatom.... jbg, nema se za sve...

npr. ovaj alat za tacno zatezanje (pricamo o profi stvarima, ne o zatezi dok ne ocenis sam) u stepen...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

dalje, alat za tacno namestanje "tog sredisnjeg" dela dizne pod odredjenim stepenem, i rekao bi u stotu...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

i ova rucak koja kombinuje gedoru - viljuskasti, i ko zna sta se jos stavlja na nju, znaci tacno u stotu tip radi zatezanje...

i kako da covek ne pozeli da ima sve ovo i sam da radi, kako ljudi profi rade, namestaju u stotu svaki sraf, oprugu, itd...
znaci, zaljubio sam se... deda mi je bio alatnicar u zavodima crvena zastava, a vidim da cu i ja brzo nekim njegovim stopama........  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Okt 26, 2013 8:15 pm

Pa ako ti sve ovo savladaš možeš da počneš malo i da zarađuješ po nešto

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 8:31 pm

Druže moj, nije to nikakva štroka,već nešto sa turbinom ili egr blokira . Ima na onom linku što sam ti poslao o turbini. A,ovo ako savladaš,onda se počni profesionalno baviti tim.  Ja se plašim da će to sve u staro gvožđe,mislim na auto!   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 26, 2013 8:39 pm

ma zile, zaludjivanje je to... evo sad pricam sa ljudima, treba mi transformator (elektronicar) sa razlicitim vidom podesavanje slanja impulsa, jer sam sad naucio da DIZEL DIZNE rade na 75v do 150v, tj. to im je struja potebna za ciscenje, uz naizmenicno slanje razlicite snage impulsa, Delphi Dizne na pr. Renault DCI rade ne 12v, a Piezo Dizne na pr. Ford rade na 150v.... pa ti vidi....znaci pustis im prvo 75v da im nateras da krenu da rade, i povecavas do 150 v da sljakaju i same sebe ciste.... uz naravno dodavanje pritiska od 2000obrtaja do 5000... nije bas lako, zar ne??? zajebato.... nije ni cudo sto ih ljudi ne rade bas profi....tu se izgleda prsnu para za neku masinu od 10 000evr koja radi sve, i ti si kao majstor, a masina radi sve....
ja provalio sve, odavno, ali iskopace ga njega Bili, napravicu cudo od masine.... samo pravilno da sve to u glavi povezem, jer mi stalno padaju lude ideje......   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 8:41 pm

Goga_EG ::   ne desava mi se to stalno, samo kad se izgleda zagreje motor pa se topi stroka ko zna gde... sad sam bio van grada sve ok nista, cak nema ni check engine lampicu upaljenu, a smrdi neki put, malopre npr, kao da sagoreva jos adativ koji sam sipao.......

vidis zbog cega ne smem da rasklapam sredisnji deo dizne, jer mi je potreban sledeci alat, koji bi me kostao zajedno sa izradom stola"?"........ potrudicu se da ga kupim, preko ortaka, radi sa alatom.... jbg, nema se za sve...

npr. ovaj alat za tacno zatezanje (pricamo o profi stvarima, ne o zatezi dok ne ocenis sam) u stepen...

dalje, alat za tacno namestanje "tog sredisnjeg" dela dizne pod odredjenim stepenem, i rekao bi u stotu...

i ova rucak koja kombinuje gedoru - viljuskasti, i ko zna sta se jos stavlja na nju, znaci tacno u stotu tip radi zatezanje...

i kako da covek ne pozeli da ima sve ovo i sam da radi, kako ljudi profi rade, namestaju u stotu svaki sraf, oprugu, itd...
znaci, zaljubio sam se... deda mi je bio alatnicar u zavodima crvena zastava, a vidim da cu i ja brzo nekim njegovim stopama........  
Da si ovde, kod mene,ja bih kupio mašinu,za ispitivanje i ultrazvučno čišćenje dizni,a kroz vreme da proširimo posao:xexe: 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 26, 2013 8:43 pm

Mrčela ::Druže moj, nije to nikakva štroka,već nešto sa turbinom ili egr blokira . Ima na onom linku što sam ti poslao o turbini. A,ovo ako savladaš,onda se počni profesionalno baviti tim.  Ja se plašim da će to sve u staro gvožđe,mislim na auto!   
jbg, bio sam na dijagnostici 5x, nikad nije pokazalo egr ili turbina, radilica...
znam da mi su mi bas to i gledali..... jbg sad.....................................................

Poslednji izmenio Goga_EG dana Sub Okt 26, 2013 8:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 26, 2013 8:45 pm

Goga_EG ::ma zile, zaludjivanje je to... evo sad pricam sa ljudima, treba mi transformator (elektronicar) sa razlicitim vidom podesavanje slanja impulsa, jer sam sad naucio da DIZEL DIZNE rade na 75v do 150v, tj. to im je struja potebna za ciscenje, uz naizmenicno slanje razlicite snage impulsa, Delphi Dizne na pr. Renault DCI rade ne 12v, a Piezo Dizne na pr. Ford rade na 150v.... pa ti vidi....znaci pustis im prvo 75v da im nateras da krenu da rade, i povecavas do 150 v da sljakaju i same sebe ciste.... uz naravno dodavanje pritiska od 2000obrtaja do 5000... nije bas lako, zar ne??? zajebato.... nije ni cudo sto ih ljudi ne rade bas profi....tu se izgleda prsnu para za neku masinu od 10 000evr koja radi sve, i ti si kao majstor, a masina radi sve....
ja provalio sve, odavno, ali iskopace ga njega Bili, napravicu cudo od masine.... samo pravilno da sve to u glavi povezem, jer mi stalno padaju lude ideje......   
Druže moj,iskreno bih voleo da uspeš! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 26, 2013 8:45 pm

Mrčela ::
Goga_EG ::   ne desava mi se to stalno, samo kad se izgleda zagreje motor pa se topi stroka ko zna gde... sad sam bio van grada sve ok nista, cak nema ni check engine lampicu upaljenu, a smrdi neki put, malopre npr, kao da sagoreva jos adativ koji sam sipao.......

Da si ovde, kod mene,ja bih kupio mašinu,za ispitivanje i ultrazvučno čišćenje dizni,a kroz vreme da proširimo posao:xexe: 
to kolega, bice sve ok, radimo profi, samo da napravim masinu da radi, trebace mi malko vremena.... imam ljude i sve u glavi.... dont worry be happy                       
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh