Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Probi uši :)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Probi uši :)

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 18, 2013 6:01 pm

Imam problem sa bukom na autu,u predelu motora,tj iza motora,skoro kad sam menjao auspuh video sam da su cevi u veoma dobrom stanju i da nemaju korozije ni rupa,a opet veoma je bučan,kažu mi da je verovatno ''pletenica''... Da li je moguće da ona pravi buku i uopšte koja je njena namena na vozilu,ako neko zna da mi kaže nešta više o njoj,kada sam zvao po auto delovima da pitam,svi su mi rekli da mora da se skine da se vidi koja je,pošto može da se stavi više nekih,kao ne pomaže ni katalog ni broj šasije...;traktorce 
djuro2.0hdi

Broj poruka : 52
Datum upisa : 15.07.2013
Vozilo: : peugeot 206 2.0 hdi xs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Probi uši :)

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 18, 2013 7:54 pm

buka??? u kom smislu djuro??? lupa, jace se cuje rad motora, bruji zbog rupe na grani, pisti zbog turbine???
-----izduvni sistem "pletenica" 4 grane iz motora u 1 izduv napolje------------------------------------------------
sta tu reci, dihtung na svakoj grani treba da je ok, tu ne bi trebalo da bruji, osim ako nije naprsla neka od grana pa bruji i mozda vuce fals neki??? mislim, nemoj da te deru opet!!! kupi prvo donju zastitu motoram pa gornju... ili obrnuto... imam tel i za gornju, polovno, 20evr........
pojasni tu buku...................   
Goga_EG

Broj poruka : 1473
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pet Okt 18, 2013 9:04 pm

Namena pletenice je da amortizuje vibracije auspuha da ne bi doslo do mehanickog ostecenja istog. Vrlo je lako vizuelno pregledati pletenicu, ukoliko se vidi garez na bilo kom delu pletenice verovatno je ostecena. Imam ja sve vrste pletenica tako da nije problem da se ili posalje ili zameni ista u servisu...Ako si iz Beograda mozes doci kod mene u servis na besplatan pregled da vidimo odakle dolazi ta buka...
Ryan

Broj poruka : 9013
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 18, 2013 9:42 pm

Goga_EG ::buka??? u kom smislu djuro??? lupa, jace se cuje rad motora, bruji zbog rupe na grani, pisti zbog turbine???
-----izduvni sistem "pletenica" 4 grane iz motora u 1 izduv napolje------------------------------------------------
sta tu reci, dihtung na svakoj grani treba da je ok, tu ne bi trebalo da bruji, osim ako nije naprsla neka od grana pa bruji i mozda vuce fals neki??? mislim, nemoj da te deru opet!!! kupi prvo donju zastitu motoram pa gornju... ili obrnuto... imam tel i za gornju, polovno, 20evr........
Buka u fazonu bušnog auspuha,motor radi normalno,kao i turbina,onako kad je hladan trese mi se cela instrument tabla od buke,nije ništa oko motora,znači verovatno ili neki od tih dihtunga ili pletenica?
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 18, 2013 9:56 pm

Ryan ::Namena pletenice je da amortizuje vibracije auspuha da ne bi doslo do mehanickog ostecenja istog. Vrlo je lako vizuelno pregledati pletenicu, ukoliko se vidi garez na bilo kom delu pletenice verovatno je ostecena. Imam ja sve vrste pletenica tako da nije problem da se ili posalje ili zameni ista u servisu...Ako si iz Beograda mozes doci kod mene u servis  na besplatan pregled da vidimo odakle dolazi ta buka...
A je li moguće da ona proizvodi buku? Iz Užica sam,a od 1. decembra radim u pančevu,pa ću svratiti svakako! Hvala puno!
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pet Okt 18, 2013 9:58 pm

[quote="djuro2.0hdi"]
Goga_EG ::buka??? u kom smislu djuro??? lupa, jace se cuje rad motora, bruji zbog rupe na grani, pisti zbog turbine???

E Goga a daj mi telefon za taj gornji poklopac.
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pet Okt 18, 2013 10:23 pm

djuro2.0hdi ::
Ryan ::Namena pletenice je da amortizuje vibracije auspuha da ne bi doslo do mehanickog ostecenja istog. Vrlo je lako vizuelno pregledati pletenicu, ukoliko se vidi garez na bilo kom delu pletenice verovatno je ostecena. Imam ja sve vrste pletenica tako da nije problem da se ili posalje ili zameni ista u servisu...Ako si iz Beograda mozes doci kod mene u servis  na besplatan pregled da vidimo odakle dolazi ta buka...
A je li moguće da ona proizvodi buku? Iz Užica sam,a od 1. decembra radim u pančevu,pa ću svratiti svakako! Hvala puno!
Svakako je moguce da je u pitanju pletenica. Pogledaj da nije pod haubom spalo neko crevo od vazduha ili kuciste filtera vazduha da ti nije otvoreno. Na dizelu cesto puta buku stvara kuciste filtera...
Ryan

Broj poruka : 9013
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Okt 19, 2013 7:42 am

???? cela instrument tabla, jbtttttttt   kupi gumeni nosac ramena 1 500din u svakoj radnji, neka ti zameneeeeee, obaveznoooooo bounce bounce bounce bounce bounce 

donja zastita motora

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

gornja zastita motora

063/114-077-0 Istvan, Pancevo (polovnna 20evr)

p.s. po meni, toliko da ti trese od pletenica, tesko, ne toliko, buka da, zameni taj gumeni nosac motora, tako ce da ti trese, trese, i zbog toga ti je i pletenica prsla, jer je fiksirana za motor, koji zbog loseg gumenog nosaca ramena, motor trese, i tako se pletenica usled tog treskanja (a inace je fiksirana i za izduv, i menjac zavisi od toga) trese i puca sve viseeeeeeee.......bounce bounce bounce 

Goga_EG

Broj poruka : 1473
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: