Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pežo 406 2.0 Turbo - ECU

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pežo 406 2.0 Turbo - ECU

Počalji od NikolaPg406 taj Sub Nov 23, 2013 4:34 pm

Evo sada kada sam čitao predstavljanje XM sa istim motorom kolege SHIXa vidio sam da jedan od kolega je pomenuo problem sa TURBO-RUPOM ili Turbo LAG. Zna li iko išta o tome, kako se rješava i da li to šteti autu? Da napomenem da mi naravno ne radi ventil za pritisak turbine, koji sam gore ranije naveo i da je jedno crijevo koje ide sa ventila na turbinu skinuro!

NikolaPg406

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 23, 2013 5:18 pm

'Lag' je vreme koje je potrebno da gasovi stignu do turbine i zavrte je, najkraće rečeno. Šire objašnjeno, od strane upućenog, to izgleda ovako:

'Motori sa turbo punjacima teorij-
ski koriste eksergiju izduvnih gasova radi poboljsavanja punjenja cili
bdra smesom . Ovaj izraz „eksegija” ne treba da te buni to je samo
strucan izraz za energiju izduvnih gasova jer se ona sastoji iz kineticke energije i toplotne . Izduvni gasovi poseduju priličnu energiju i turbo punjacem se pokusava REKUPERACIJA dela te energije .
Turbo punjac ti je uredjaj koji ima na jednoj osovini dva takozvana
IMPELERA , jedan je turbinski a drugi kompresorski . Turbinski hvata
energiju gasova tj. ti izduvni gasovi gone taj impeler a na istoj osov
ni je kompresorski impeler koji usisava vazduh u salje ga u cilindar
motora ili direkno ili preko interkulera . E sada da bi bolje shvatio
šta znaci pojam TURBO LAG shvati da je turbo kompresor uredjaj koji
usisava vazduh kroz centralni deo ili aksijalno a onda ga lopatice
gotovo radijalno izbacuju i to onda ide u cilindar .
Kompresor može biti veci , manji , sa vise ili manje lopatica,uglavnom
konstrukcija može da varira. Natpritisak kompresora zavisi od same
geometrije lopatica ( to je uglavnom fiksno , mada je Porsche sa zadnjim iteracijama 911 turbo modela ekperimentisao sa varijabilnim lopaticama)ali pre svega od broja obrtaja . I ovde je kljuc problema da se shvati pojam recu TURBO LAG . Sam kompresor ima neku svoju INERCIJU i ako je veci tada izduvnim gasovia treba vise vremena da ga zavrte dovoljno da bi se ostvario veci efekat punjenja cilindra . Manji kompreosr ima manju inerciju i tada se efekat TURBO LAGA oseca manje .
Tako neki koriste umesto jednog većeg kompresora , naprimer dva manja i ublazuju efekat TURBO LAGA , kao i varijabilne lopatice, ali to je skuplja opcija itd.
Kompresor (turbo) ima kao i svaka pumpa takozvanu „krivu napora” i to je teorijska karakteristika tog uredjaja. Zajedno sa masom to bi bili glavni faktori koji određuju efekat turbo laga jednog kompresora. Ali pre svega to je broj obrtaja. Zato se uglavnom oseti na niskim obrtima efekat turbo laga a onda posle nekog broja obrtaja krene punjenje i to se i te kako oseti u voznji kada motor cimne .'

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14620
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Sub Nov 23, 2013 5:48 pm

Na osnovu ovog što je rekao Peđa sam pomislio... "Ovaj motor uopšte nije veliki potrošač, turbo sa velikim obrtnim momentom, konstantnim od 1300 obrtaja. Vozi se skoro kao dizel, ako hoćeš ekonomičnu vožnju, a troši kad se cepa. Plin isključivo sekvent, ali ćeš imati malo muke oko uštelavanja, zbog turbo rupe, koja je na plinu izražena. Tu ti može pomoći naš drugar iz Knjaževca, koji je uspeo svoju Xsantiu 2.0 CT da ušteluje. Vodi računa o dihtungu glave, to im je boljka, kao i dihtung izduvne grane. Ostalo je manje više poznato, kao i kod ostalih XM-ova.
Jako zahvalan auto, ali traži dobro održavanje, ako ti je zapao neodržavan auto, imaćeš muke i nije jeftino dovođenje u red. Sa fotografija deluje jako dobro, u kakvom su stanju šolje prednje, jesi li ih pregledao
Mislim da ti HHO nije pametan potez, baš zbog osetljive glave, a zato i plin mora baš dobro da se ušteluje"
NikolaPg406

Vozilo: : Peugeot 406, 2.0 turbo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Nov 23, 2013 9:12 pm

Jel tebi to puca na leru dok je auto na benzinu ili samo na plinu? To je vrlo bitan podatak.
shix

Broj poruka : 2284
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 7:43 am

na benzinu....
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 24, 2013 10:34 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Ovde ima interesantnih stvari, o plinu , benzinu i detonacijama:miloica: 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10065
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Nov 24, 2013 11:34 am

NikolaPg406 ::na benzinu....
Dzabe ces onda stelovati plin. Dok ne sredis da ti radi na benzinu kako treba, ne diraj plin. Rekoh ti da sam imao isti problem i da sam ga resio pranjem dizni i restartovanjem ecu-a. Ovo drugo sam uradio sam tako sto sam ostavio kontakt ukljucen , skinuo plus klemu, ostavio tako 10 min i posle vratio. Tada je radio jedan dan na nizim obrtajim nego obicno, a potom se sve normalizovalo i vise nije bilo pucanja i gusenja.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 24, 2013 12:25 pm

Ja ECU restartujem bar na šest meseci, ali ja moram softverski, dijagnostikom, ne šiša skidanje klema.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Nov 24, 2013 12:48 pm

Upravo to sam razgovarao sa Mrcelom. Nece kod kazi ga mladjih auta...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 12:49 pm

za dijagnostiku mi je najmanji problem, 5 min da odem do majstora i 5 minuta da odradi posao... Kada mi je majstor pregledao vakumska crijeva, pitao sam ga za dizne, a on mi je rekao da nema potrebe... Tako da cu sjutra poci do drugog automehanicara, skinuti dizne i ocistiti ih...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Nov 24, 2013 12:52 pm

Probaj. Ja ciscenje platio 1200 za svih 4. Ne znam koliko je kod vas.
I zaboravio sam da ti kazem, posle ciscenja vozi ga par dana samo na benzin. Aj pa javi sta se desava. Bas me zanima.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 1:02 pm

od 5 do 10 eura uzimaju po dizni, to je najmanji problem... Sipaću kvalitetnije 98 gorivo...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 24, 2013 1:07 pm

Vidi, ja sam sa mojim autom imao problema jer je stalno (i dalje to radi) brkao mape za paljenje na plin i benzin (ima daptivno paljenje). Hteli su da mu rade svašta, od skidanja katalizatora, menjanja sondi, MAF, MAP i senzora za temperaturu...ma bruka. Odem nekim drugim poslom kod čoveka koji drži Bosch servis (vozi Pežoa) i on mi kaže da je to 'očas posla'. Brcne dijagnostiku, klik ovde, klik onde i auto radi kao sat, ali kao sat! A dođe dotle da uopšte ne mogu da ga vozim na plinu ili, češće, na benzinu. Posle par meseci (obično pred proloće ili zimu, kad se menja sastav TNG-a) odem u ovlašćeni PSA servis. Bilo mu usput i kontam da ne gubim vreme. Prvo su me neki majstori ubeđivali kako treba da se zamene sonde, pa onda dođe njihov poslovođa pa kaže 'A, ovaj motor je na izdisaju', pa im ja objašnjavam za adaptivna podešavanja, a oni me gledaju u fazonu 'vidi što je neko nalago ovog slepca' i tu ja malo popizdim pa dođe glavni, koji je i vlasnik servisa. Čovek se ubio, na vrh glave mi se popeo, više od sat vremena je pokušavao, sto puta je za to vreme detonirao i ugasio, i na kraju uz izvinjenje rekao da je ipak po sredi nešto veće (bilo mu glupo da mi kaže da sam slepac). Šiznem, zabatalim sve obaveze i kašnjenja, gas i pravac u Bosch kod onog lika. Dva minuta, u vr' glave, okrenem se i nazad u onaj PSA servis. Uparkiram auto unutra i počnem da turiram. Oni me gledaju i ćute. Onoj dvojici majstora kroz prozor dobacim da taj posao nije za njih i da pređu u vulkanizere, oni okrenu glavu i ćute. Gazda ništa ne pita, ode na kasu i vraća se sa parama (naplatili mi dijagnostiku). Ne uzmem pare, čovek se stvaaaarno živ ubio tražeći to resetovanje o kom sam im pričao, mahnem i odem. Posle par meseci sretnem tog vlasnika i on mi kaže da su tog dana čitav dan ćutali svi mehaničari jer su ispali neznalice, sa njim na čelu.
E, zašto sam vas davio ovom pričom, zato da bih vam dočarao koliko te softverske zavrzlame umeju da budu 'španska sela' za mnoge. Pa meni je taksista, na ovu priču, rekao 'brate, spasio si me, pa ja sam svaki put skidao kompjuter i slao ga u Beograd na popravku, zamalo sam prodao auto'. Ima ljudi sa znanjem, samo ih treba naći.

Da, zaboravih reći da su mi svi majstori prvo čistili ili tražili da čiste dizne.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 1:13 pm

Ja sam lutao manje od godinu dana, prvo sam mislio da imam problem sa plinom, pa kada sam nabavio program za NX-gas (drugi u CG), vidio sam da nije problem sa plinom, nego sa benzinom, e onda po preporukama od prijatelja i drugova, kolega od majstora do majstora, svi različito, dok nisam otišao kod čovjeka koji drži ovlašteni servis u CG "KNEŽEVIĆ" ostavio mu auto na 2 dana, on mi je jedini dao dijagnozu da je problem sa ECU-om i eto tada je naglasio dizne (a to ću vidjeti sjutra)
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 24, 2013 1:18 pm

Petrucci ::Vidi, ja sam sa mojim autom imao problema jer je stalno (i dalje to radi) brkao mape za paljenje na plin i benzin (ima daptivno paljenje). Hteli su da mu rade svašta, od skidanja katalizatora, menjanja sondi, MAF, MAP i senzora za temperaturu...ma bruka. Odem nekim drugim poslom kod čoveka koji drži Bosch servis (vozi Pežoa) i on mi kaže da je to 'očas posla'. Brcne dijagnostiku, klik ovde, klik onde i auto radi kao sat, ali kao sat! A dođe dotle da uopšte ne mogu da ga vozim na plinu ili, češće, na benzinu. Posle par meseci (obično pred proloće ili zimu, kad se menja sastav TNG-a) odem u ovlašćeni PSA servis. Bilo mu usput i kontam da ne gubim vreme. Prvo su me neki majstori ubeđivali kako treba da se zamene sonde, pa onda dođe njihov poslovođa pa kaže 'A, ovaj motor je na izdisaju', pa im ja objašnjavam za adaptivna podešavanja, a oni me gledaju u fazonu 'vidi što je neko nalago ovog slepca' i tu ja malo popizdim pa dođe glavni, koji je i vlasnik servisa. Čovek se ubio, na vrh glave mi se popeo, više od sat vremena je pokušavao, sto puta je za to vreme detonirao i ugasio, i na kraju uz izvinjenje rekao da je ipak po sredi nešto veće (bilo mu glupo da mi kaže da sam slepac). Šiznem, zabatalim sve obaveze i kašnjenja, gas i pravac u Bosch kod onog lika. Dva minuta, u vr' glave, okrenem se i nazad u onaj PSA servis. Uparkiram auto unutra i počnem da turiram. Oni me gledaju i ćute. Onoj dvojici majstora kroz prozor dobacim da taj posao nije za njih i da pređu u vulkanizere, oni okrenu glavu i ćute. Gazda ništa ne pita, ode na kasu i vraća se sa parama (naplatili mi dijagnostiku). Ne uzmem pare, čovek se stvaaaarno živ ubio tražeći to resetovanje o kom sam im pričao, mahnem i odem. Posle par meseci sretnem tog vlasnika i on mi kaže da su tog dana čitav dan ćutali svi mehaničari jer su ispali neznalice, sa njim na čelu.
E, zašto sam vas davio ovom pričom, zato da bih vam dočarao koliko te softverske zavrzlame umeju da budu 'španska sela' za mnoge. Pa meni je taksista, na ovu priču, rekao 'brate, spasio si me, pa ja sam svaki put skidao kompjuter i slao ga u Beograd na popravku, zamalo sam prodao auto'. Ima ljudi sa znanjem, samo ih treba naći.

Da, zaboravih reći da su mi svi majstori prvo čistili ili tražili da čiste dizne.
Svaka čast,lepo si ovo opisao. Uvek sam govorio, i sada mislim isto: 95%'' majstora''ne zna da radi kompjutersku dijagnostiku,a vole da uzmu pare. Treba da se puno uči,a oni su na Vi s knjigom! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 1:19 pm

posle Kneževića sam bio, kod "najboljeg autoelektričara u PG" (al malo sjutra, kad je čovjek lopov, nekorektan, neprofesionalan, itd) 8 dana mi je auto stajalo kod njega, gasio cigare po auto, kad god sam se interesovao za auto, tražio mi je da mu nabavim kompjuter, dok mi nije 8 dan prekipjelo, pa sam mu očitao bukvicu, uzeo auto i otišao kući, posle par dana sam otišao do Nikšića, našao čovjeka: i on mi je relano rekao, da ovi stariji kompjuteri ne crkavaju, da može da strada jedno kolo eto slučajno, on mi je za sat i po vremena ispregledao auto što se tiče kompjutera, zamijenio kolo MAP senzora i učitao najnoviji softver... Jedino što je omanuo zbog detonacija je to što je rekao da imam problem sa kablovima svećica...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 1:22 pm

Sramota me je da pričam i prenosim pojedine dijagnoze, ovdašnjih majstora... Imaju dijagnostiku na kojoj bi im mnogi majstori u regionu pozavidjeli, ali ne umiju da rade na njima...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 24, 2013 1:26 pm

Što reče Mrčo, za kvalitetan rad sa dijagnostikom je potrebno znanje; znanje se stiče učenjem, a oni da su hteli da uče ne bi ni bili mehaničari. Prosto ka' pasulj!

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Ned Nov 24, 2013 2:05 pm

Svi ovi majstori koji su se nagađali sa kvarovima: motor, turbina, itd, kad sam im predložio da ako poprave auto, naplate duplo, ali ako ne riješe problem da oni snose troškove, niko nije pristao, svi su imali izgovore... Evo još jedan primjer, moj kum vozi Ford Mondeo 2.0 TDCI, imao je problem zbog divljeg goriva sa turbinom, diznama, pumpom goriva... Na moju preporuku je uradio servis turbine u Užicu, remont pumpe i čišćenje sistema do dizni u "BELIM VODAMA", nije mogao da se dogovori oko dizni, tada mu se učinilo skupo, preko 600 eura pored svega su mu tražili za remont, on je htio da uradi ovdje, na početku se dogovrio za 400, posle 5 dana ga je pozvao majstor i rekao mu da će koštati 600, pristao je i na tu cijenu (ista kao što su mu tražili u belim vodama), juče ga je pozvao da je auto gotovo, otišli smo zajedno do majstora, uzeo sam auto da probam i između 3000-4000 obrataja čuje se kvrcanje, vratio sam se i rekao majstoru za to, on mi se pravdao pokazivanjem svih djelova dizni koje je zamijenio, kako će to provjeriti i kad sam ga malo "pritisnuo", napomenuo mu da ako ne sredi auto od 600 eura može da se pozdravi, on je priznao da treba da se pomoću profesionalne dijagnostike unesu kodovi za dizne.... Eto mogao je kumu da uzme 600 eura, dizne posle određenog vremena nebi radile kako treba, tjerao bi šegu sa njim, itd...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 24, 2013 2:34 pm

Eto, vidiš taj bezobrazluk, a 600€ nije malo para. Ima mnogo ljudi koji ne znaju za to da deo mora ponovo da se 'venča' sa računarom da bi radio kako valja.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 24, 2013 2:36 pm

NikolaPg406 ::Svi ovi majstori koji su se nagađali sa kvarovima: motor, turbina, itd, kad sam im predložio da ako poprave auto, naplate duplo, ali ako ne riješe problem da oni snose troškove, niko nije pristao, svi su imali izgovore... Evo još jedan primjer, moj kum vozi Ford Mondeo 2.0 TDCI, imao je problem zbog divljeg goriva sa turbinom, diznama, pumpom goriva... Na moju preporuku je uradio servis turbine u Užicu, remont pumpe i čišćenje sistema do dizni u "BELIM VODAMA", nije mogao da se dogovori oko dizni, tada mu se učinilo skupo, preko 600 eura pored svega su mu tražili za remont, on je htio da uradi ovdje, na početku se dogovrio za 400, posle 5 dana ga je pozvao majstor i rekao mu da će koštati 600, pristao je i na tu cijenu (ista kao što su mu tražili u belim vodama), juče ga je pozvao da je auto gotovo, otišli smo zajedno do majstora, uzeo sam auto da probam i između 3000-4000 obrataja čuje se kvrcanje, vratio sam se i rekao majstoru za to, on mi se pravdao pokazivanjem svih djelova dizni koje je zamijenio, kako će to provjeriti i kad sam ga malo "pritisnuo", napomenuo mu da ako ne sredi auto od 600 eura može da se pozdravi, on je priznao da treba da se pomoću profesionalne dijagnostike unesu kodovi za dizne.... Eto mogao je kumu da uzme 600 eura, dizne posle određenog vremena nebi radile kako treba, tjerao bi šegu sa njim, itd...
Kolega,svi bi trebali ovako da opišu svoja iskustva s majstorima i obavezno navesti ime majstora kao i ime servisa,jedino ovako im možemo stati na kraj njihovom pokvarenošću. Trebalo bi da ljudi izbegavaj te servise i garaža majstoer. Ja sam već jednom napisao nekoliko. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Pon Nov 25, 2013 9:43 pm

Očisćenje dizne u ultrazvučnoj komori, skinuta klema sa "-" sa upaljenim kontaktom na 10 minuta, auto je provozano, opet ista stvar... Majstor koji mi je čistio dizne, dao je svoju dijagnozu da je možda višak vazduha ili pumpa ne daje dovoljno goriva, da mu ga dovedem u četvrtak da ispita sve... Majstor koji će mi štelovati plin, mi je prskao sa nekim sprejom slični kao "WD" kontakte gdje je prikačen plinski uređaj (dizne, filteri, itd) da provjeri da li negdje vuče vazduh, ništa. sve zadihtovano...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 25, 2013 9:56 pm

Teško će ECU da se resetuje prostim skidanjem klema. Šta kaže dijagram, kakvi su parametri smeše, kakve podatke šalje lambda sonda? Treba utvrditi da li motor dobija prebogatu ili siromašnu smešu, ili menja jedno i drugo pošto ga zbunjuje sonda. Treba tu malo više angažovanja i znanja.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Pon Nov 25, 2013 10:01 pm

Posavjetuj me šta da uradim, na koje parametre da kažem majstoru da obrati pažnju... Lambda sonda je stavljena prije 3 mjeseca #BERU#, auto nema katalizator (prethodni majstor) ga je skinuo, ona se nalazi ispred katalizatora (neko kaže ima veze, neko ne), ona očitava.... Prije nego što sam zamijenio kolo na ECU, dešavalo mi se da stanem na semaforu i da osjetim gorak smrad iz auspuha, gust bijeli dim... ČIm se zamijenilo kolo i učitao novi softver, toga više nema...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 25, 2013 10:11 pm

Majstor bi morao da zna šta treba da gleda na dijagramu, i to se gotovo uvek radi u vožnji, na hladan, pa onda i na zagrejan motor. Softver će mu ispisati vrednosti i iscrtati krivu sa podacima o temperaturi, potrošnji, smeši, paljenju itd. Ako to ne ume da očita, onda slaba vajda od njega.
Nije retkost da majstori menjaju sondu upravo zato što ne poznaju sistem po kom motor radi. Sonda dobije prejaku smešu i onda pošalje signal za slabiju smešu, kad to kompjuter upegla onda motor štucne, do sonde stigne podatak o slaboj smeši i onda ona traži jaču - motor se na njoj davi i detonira, i tako u krug. Neiskusan majstor zameni sondu misleći da je ona crkla, a ona, ustvari, odlično odrađuje svoj posao. Sonde se ispituju i dobrom majstoru to i nije neki problem da utvrdi. O sondama naviše znaju Ryan i njegov brat. Ne znam šta bih ti rekao, stvarno moraš da nađeš nekog ko se razume u dijagnostiku, pa taman ne znao ni okasti ključ da drži u rukama. Danas takvi popravljaju auta, a ne zamašćeni mehaničari iz prošlog veka koji izmenjaju pola motora dok ne ubodu šta se dešava. Probaj da voziš malo samo na benzin, i samo na benzinu ga i ušteluj. Kad na benzinu proradi kako valja, onda utegnuti rad na plinu. Radi li na nekom gorivu (plin ilo benzin) bolje nego na onom drugom?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Pon Nov 25, 2013 10:25 pm

Od kad sam remontovao ECU, vozim ga non stop na benzinu i naravno da mi je primat da ga namjestim da mi perfektno radi na benzinu... Auto bar po meni ide odlično, ima miran rad, eto danas jedino po prvi put, 2 sata posle čišćenja dizni, vozio sam auto, parkirao se i ugasio ga na kratko, posle 5 minuta sam probao da ga upalim, verglao je i iz 4 puta sam ga upalio, posle sve normalno... Pisao sam o tome kakav neprofesionalizam vlada ovdje, vide majstori starije auto, neće da se zamajavaju oko njega, ne mogu da naplate svoj rad, pa im mrsko da se bahću sa tim... Ne znam više šta da radim, sad nisam trenutno u mogućnosti da vozim auto van CG jer ovdje očigledno nema vajde
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: