Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Poludeh više :((((

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Poludeh više :((((

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 5:30 pm

Ja ne znam više šta da radim sa ovim kolima.... Pre neki dan sam imao problem,sipao sam gorivo(iz kante,ali čiste) nisam prešao ni 50 metara i upali mi grešku i blokadu na 2000 obrtaja,pri tom da auto normalno radi,i tako sam ga dovezao iz priboja(90 km od užica),nije se gasio,normalno radio ali samo do 2000 obrtaja....oterao sam kod majstora,inače kažu najboljeg u ovom kraju(radi samo francuze),kod njega mi je auto bio 5 dana,kada sam otišao po kola rekao mi je da mi je zamenio senzor pritiska(koji sam inače menjao mesec dana pre) i jednu diznu koja je navodno prelivala malo više(remont dizni sam radio pre pola godine i sve 4 su me izašle 150e) i uzeo mi 130 eura!!!!!!!! vozio sam auto nekoliko dana,prešao nekih 200km i malopre mi se opet desi isto.... POMAGAJTE!!!! Niti imam više para ni živaca,samo ovo da sredim i auto ide na oglas pošto poto!!!
djuro2.0hdi

Broj poruka : 52
Datum upisa : 15.07.2013
Vozilo: : peugeot 206 2.0 hdi xs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Poludeh više :((((

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 11, 2013 6:40 pm

Muka je velika kad dizelaš počne da pravi probleme, nikad kraja. Čekaj da se pojavi Mrčela, on dobro poznaje dizelaše, samo strpljivo, rešićeš to.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 6:57 pm

djuro2.0hdi ::Ja ne znam više šta da radim sa ovim kolima.... Pre neki dan sam imao problem,sipao sam gorivo(iz kante,ali čiste) nisam prešao ni 50 metara i upali mi grešku i blokadu na 2000 obrtaja,pri tom da auto normalno radi,i tako sam ga dovezao iz priboja(90 km od užica),nije se gasio,normalno radio ali samo do 2000 obrtaja....oterao sam kod majstora,inače kažu najboljeg u ovom kraju(radi samo francuze),kod njega mi je auto bio 5 dana,kada sam otišao po kola rekao mi je da mi je zamenio senzor pritiska(koji sam inače menjao mesec dana pre) i jednu diznu koja je navodno prelivala malo više(remont dizni sam radio pre pola godine i sve 4 su me izašle 150e) i uzeo mi 130 eura!!!!!!!! vozio sam auto nekoliko dana,prešao nekih 200km i malopre mi se opet desi isto.... POMAGAJTE!!!! Niti imam više para ni živaca,samo ovo da sredim i auto ide na oglas pošto poto!!!
Taj majstor za 5 dana nije ni dirnuo auto,a ne bi se čudio da ni haubu nije digao.Ovo je toliko ludo da jednostavno ne može normalan čovek da poveruje. Kako auto sada radi? Kako je radio pre ''remonta dizni'',kako posle? Jesi li gledao kada je menjao senzor pritiska,jeli kod tebe taj ''pokvareni''? Ovako nazad kod majstora i neka ti peva šta je bio kvar,kako ga je dijagnostikovao,kako ga je rešio,a da auto nevalja?To su pitanja za majstora,a nebi bilo loše tražiti pare nazad!!!! Pozdrav!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pon Nov 11, 2013 7:00 pm

Mrčela :: tražiti pare nazad!!!! Pozdrav!
Zemunac
Ryan

Broj poruka : 9058
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pon Nov 11, 2013 7:08 pm

Klasika rajko  
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 27
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 7:18 pm

[/quote]Taj majstor za 5 dana nije ni dirnuo auto,a ne bi se čudio da ni haubu nije digao.Ovo je toliko ludo da jednostavno ne može normalan čovek da poveruje. Kako auto sada radi? Kako je radio pre ''remonta dizni'',kako posle? Jesi li gledao kada je menjao senzor pritiska,jeli kod tebe taj ''pokvareni''? Ovako nazad kod majstora i neka ti peva šta je bio kvar,kako ga je dijagnostikovao,kako ga je rešio,a da auto nevalja?To su pitanja za majstora,a nebi bilo loše tražiti pare nazad!!!! Pozdrav! [/quote]
Auto radi sasvim normalno,bez drhtanja,na 800-900 obrtaja,ne gasi se,samo što na 2000 ima blokadu,tako je radio i kad sam oterao kod majstora,i senzor i dizna što ih je zamenio su kod mene,tad je gledao i pumpu i regulator,oni su u redu,ne znam više,poludeh.... 
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 7:51 pm

Kako u mestu radu,kada dodaš gas je li lagano prima,a kazaljka od obr. ide lagano do 4000-5000 obr?Je li ovo sve gledao dijagnostikom? Pregledaj sva creva od usisa ,pa ona što idu od turbine do interkulera,crevo od interkulera prema usisnoj grani. Sva creva od vakuma,pregledaj,sve konektore očisti. Da li se čuje turbina ? Mora oko 2000 da se čuje. Kakvo si sipao gorivo,s benzinske ili nekog drugog? Kako se to  dešava,je li odmah ograniči obrtaje ili tokom vožnje ,ubrzanja,je li dimi kada se to dešava?
Drugarski savet: vozi to nazad i sedi i čekaj dok auto ne popravi ili mu nabi usta tu diznu i taj senzor,ili da vrati pare. To su tvoje pare,a ne njegove to je lopov!
Probaj da otkačiš MAF senzor i probaj,a ovo sve da pogledaš. 

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Nov 11, 2013 8:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 7:57 pm

Ryan ::
Mrčela :: tražiti pare nazad!!!! Pozdrav!
Zemunac
Slavonac iz Pakraca,a pun mi je k....c majstora!! 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Nov 11, 2013 8:28 pm

i meni ima blokadu na 2000, a deo je nov.... samo u 2 brzini, cepam ga pun gas on ne prelazi.... kazu mi juce, da za svako novo stavljanje delova koji imaju pogotovo te "senzore", tj. regulator (koji je elektromagnetni, dizne, bukvalno sve sto se menja, radi, treba ubaciti fabricke kodove u ecu....
u njemu su stari kodovi, npr, tog regulatora, tog senzora, i cim se napravi neko odskakanje u parametrima, auto ode u safe mode i limitira ti na 2000.... probaj, a menjao si gomilu delova....
kazu mi isto tako, da svaka promena, rad, u smislu kada deo menja karakteristiku kod ecu-a, treba da se odradi. svi kazu da delfi i ostale dizne koje imaju zastitu od 16 cifara, ne teba dirati, ali mi isto tako kazu da npr, odradis diznu, ecu je zapamtio njenje karakteristike u memoriju i ti stavis tu odradjenju, ecu vidi nove karakteristike rada, i pravi sranja do jaja..... npr. jos jedna stvar, na koju sam nabasao kod ljudi, jer radim punom parom, altenator, koji mozda ponekad sjebe sve.... max je kod ecu da prima od 11v-15v, u slucaju da dobije tokom voznje (pogotovo duze voznje) struju od 16v, isto tako ide u safe mode i limitira ti obrtaje...
posto si menjao sve, i ne trese ti vise, idi neka ti obrisu memoriju, ubace fabricke parametre i vozi....
covek mi kaze odmah, iz prve, to francuzi, to je problem ecu i elektronika.....
Pozdrav  
Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 11, 2013 8:54 pm

Dobro se Goga setio ove činjenice. To majstori zovu 'venčavanje' i neophodno je kod brojnih modela. Nije zgoreg proveriti

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 9:07 pm

Slažem se. Ako je vrhunski majstor i radi samo Francuze,kako mu ništa od toga za 5 dana nije palo na pamet?! Ja sam mu za sada napisao šta da proveri sam,a i punjenje akumulatora,alternatora može da odradi.Ne može čovek sve da ovde nabroji jer ima 20 razloga zašto je to tako. Ako neće ili ne zna sam da čačka onda je pravo rešenje nazad majstoru delove na sto i ajd majstore objasni kako si ovo sve uspeo da uradiš/neuradiš,a pare si mogao da smotaš u džep.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:11 pm

Mrčela ::Kako u mestu radu,kada dodaš gas je li lagano prima,a kazaljka od obr. ide lagano do 4000-5000 obr?Je li ovo sve gledao dijagnostikom? Pregledaj sva creva od usisa ,pa ona što idu od turbine do interkulera,crevo od interkulera prema usisnoj grani. Sva creva od vakuma,pregledaj,sve konektore očisti. Da li se čuje turbina ? Mora oko 2000 da se čuje. Kakvo si sipao gorivo,s benzinske ili nekog drugog? Kako se to  dešava,je li odmah ograniči obrtaje ili tokom vožnje ,ubrzanja,je li dimi kada se to dešava?
Drugarski savet: vozi to nazad i sedi i čekaj dok auto ne popravi ili mu nabi usta tu diznu i taj senzor,ili da vrati pare. To su tvoje pare,a ne njegove to je lopov!
Probaj da otkačiš MAF senzor i probaj,a ovo sve da pogledaš. 
U mestu radi normalno,bez drhtanja,prima gas malo sporije do nekih 1800 obrtaja tu verovatno pali turbinu i brzo zaleti do 2200 i tu stane...znači turbina se čuje tu negde na 1800...gorivo sam sipao iz kante,istočeno iz kamiona(sipao sam i ranije nije bilo problema,euro dizel je čisto gorivo)...ograniči obrtaje bez obzira da li je auto u vožnji ili radi na leru...ne dimi... teram kola ujutru kod tog što mi je radio,ili će mi popraviti to ili ću kupiti kantu benzina i zaspaliti i njega i pežoa!
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 9:15 pm

Dobro je turbina nije. Ovo liči na egr ventil. Jel' ti imaš FAP u njemu pošto je 2,0?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:16 pm

Mrčela ::Dobro je turbina nije. Ovo liči na egr ventil. Jel' ti imaš FAP u njemu pošto je 2,0?
Je li FAP katalizator?
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 9:21 pm

Ima i katalizator i FAP,a fap ti je filter za čađ,ajd proveri ili ako neko zna jel ima FAP!
Ovako izgleda kod mene:[You must be registered and logged in to see this image.] Kada daješ gas jesi li gledao izduv ? U leru stavi ruku na cev od auspuh i treba da osetiš izduvne gasove,a kada dodaš gas treba da sve počisti iza sebe ,prašinu:xexe: Ako to nije onda izduv začepljen.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Nov 11, 2013 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:24 pm

Mrčela ::Ima i katalizator i FAP,a fap ti je filter za čađ,ajd proveri ili ako neko zna jel ima FAP!
katalizator sam izvadio,tj ono iznutra,ostao samo lonac,a taj fap mislim da nema,nznm ni kako to izgleda,ali čini mi se da posle katalizatora ide pletenica pa izduvna grana...
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:28 pm

Mrčela ::Ima i katalizator i FAP,a fap ti je filter za čađ,ajd proveri ili ako neko zna jel ima FAP!
Ovako izgleda kod mene:[You must be registered and logged in to see this image.]
nema ovo sigurno,primetio bih
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 9:33 pm

E sada egr je li kod tebe na vakum,ako jeste probaj skinuti to crevo i zatvoriti,pa probaj. da se nije odlomilo nešto u filteru/katalizatoru pa začepilo izduv:xexe:

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Nov 11, 2013 9:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:36 pm

jeste na vakum,ali iskreno nisam baš toliko stručan,plašim se zeznuću nešta,napraviću još gore... rećiću ovom da obrati pažnju i na to ujutru kad mu oteram,ali džaba kad je on ''majstor'',može mi složiti 101 priču kad se ja ne razumem! Poludeću života mi.....
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 11, 2013 9:42 pm

Kad auto ode u 'safe mod' to je uvek zbog nečega što može da ugrozi motor ili vožnju i vozača (u safe mod ide i kad senzor na gumama pobudali pa stalno prijavljuje da je guma prazna, recimo). Neka ti očita kod greške koju ECU prijavljuje, nema tu neke ko zna kolike mudrosti, ali majstor mora da se potrudi i kod ovih novijih automobila otkrije kvar.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:43 pm

a malopre sam išao da se provozam,prešao sam nekih 15-ak km i ugasio mi se 4 puta :( loš znak
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Nov 11, 2013 9:47 pm

Postoji čitav niz senzora koji su u međusobnoj vezi i koji moraju da rade da bi sve bilo OK. Recimo, kod ovog gašenja meni na pamet pada senzor bregaste, ali sve je to nagađanje dok majstor ne odvoji malo vremena i ispita prvo sve te senzore, eventualne greške u elektronici, pa tek onda krene sa remontom dizni. Doduše, dizne su najmanji posao i najlakša kinta.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 11, 2013 9:47 pm

djuro2.0hdi ::a malopre sam išao da se provozam,prešao sam nekih 15-ak km i ugasio mi se 4 puta :( loš znak
Kakav je filter od nafte?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:47 pm

Petrucci ::Kad auto ode u 'safe mod' to je uvek zbog nečega što može da ugrozi motor ili vožnju i vozača (u safe mod ide i kad senzor na gumama pobudali pa stalno prijavljuje da je guma prazna, recimo). Neka ti očita kod greške koju ECU prijavljuje, nema tu neke ko zna kolike mudrosti, ali majstor mora da se potrudi i kod ovih novijih automobila otkrije kvar.
Pa znači sigurno je upalilo taj safe mod i njemu na dijagnostici mora pokazati koja je greška,tj oko čega je problem..?
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djuro2.0hdi taj Pon Nov 11, 2013 9:48 pm

Mrčela ::
djuro2.0hdi ::a malopre sam išao da se provozam,prešao sam nekih 15-ak km i ugasio mi se 4 puta :( loš znak
Kakav je filter od nafte?
skoro sam radio mali servis,menjao sam ga...
djuro2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: