Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Renault Laguna 1.8 16v dinamique

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: Renault Laguna 1.8 16v dinamique

Počalji od BojanSD taj Sre Nov 20, 2013 12:19 am

najzad pazarih tu famoznu lagunu

http://www.polovniautomobili.com/oglas4065083/renault_laguna/

izvukao sam je poprilicno jeftino,kada sam je isprobavao jbg iz zemuna covek pa sve ravno i ide auto kao zmaj ali kad sam se vracao za Smederevo uzbrdo bukvalno auto trazi 3 brzinu nece cetvrtom pokusavao sam da nastelujem tempomat da ide 80kmh ali cim naidje uzbrdica nece nikako pa moram da saltam u nizu.Da li ja radim nesto pogresno sa tempomatom jer je auto bio svaki put u 4 ili 5 brzini ili moram kod nekoga strucnog da to pogleda.Ili pak neko od vas zna sta mu je.Inace auto je ovako kao casa sve ispravno utegnut maximalno sutra cu izbaciti jos par fotki da se pohvalim jer sam poprilicno odusevljen sa komforom  

BojanSD

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Nov 20, 2013 9:56 am

Aj u zdravlje da se vozis ! A to za uzbrdo, ne vredi napamet da se prica.. Koliko uzbrdo? Na auto putu? To me malo plasi,ako je na autoputu iz BG-a prema Smederevu. Jel si proveravao kompresiju ?
Jel si gledao da li ne duva motor? Jel ne dimi kad se desi to da mu fali snaga uzbrdo?
shix

Broj poruka : 2868
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BojanSD taj Sre Nov 20, 2013 11:00 am

hvala druze,auto ne dimi ni malo a isao sam uzbrdo kod Boleca i posle Grocke.Upalio mi je lampicu za servis,zvao sam bivseg vlasnika kaze presao je 8500 od zadnjeg i kaze da je moguce da slabije vuce zbog toga   navodno zbog filtera.A da dva puta mi je palio na kratko posle uzbrdice lampicu neznam sta znaci ona kao neki grejaci.
BojanSD

Godina : 34
Vozilo: : Renault Laguna II
Raspolozenje : super

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 20, 2013 12:02 pm

Sa srećom i u zdravlju da se voziš. Kad budeš imao vremena u rubrici 'Automobili članova foruma - Renault' otvori temu o svom autu pa ćemo tamo da raspredamo naširoko i nadugačko.

Gde je na ovoj slici ta lampica o kojoj pričaš

Moj prijatelj je na Scenicu imao čudnu situaciju. Auto je gubio snagu, pa onda ide normalno, pa se davi i sve tako u krug. Stotinu dijagnostika, čišćenje EGR-a, provera turbine, falš vazduha i šta sve ne. Ode kod čoveka koji mu zameni grejač i auto radi 'kao doha'.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15376
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 20, 2013 2:22 pm

http://www.turboservis.rs/?troubleshooting,6 evo nekoliko razloga što neće da vuče,a ima ih mnogo. Pridružujem se čestitkama ,da te dobro služi:xexe: 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11035
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 20, 2013 2:29 pm

BojanSD ::najzad pazarih tu famoznu lagunu

izvukao sam je poprilicno jeftino,kada sam je isprobavao jbg iz zemuna covek pa sve ravno i ide auto kao zmaj ali kad sam se vracao za Smederevo uzbrdo bukvalno auto trazi 3 brzinu nece cetvrtom pokusavao sam da nastelujem tempomat da ide 80kmh ali cim naidje uzbrdica nece nikako pa moram da saltam u nizu.Da li ja radim nesto pogresno sa tempomatom jer je auto bio svaki put u 4 ili 5 brzini ili moram kod nekoga strucnog da to pogleda.Ili pak neko od vas zna sta mu je.Inace auto je ovako kao casa sve ispravno utegnut maximalno sutra cu izbaciti jos par fotki da se pohvalim jer sam poprilicno odusevljen sa komforom  
Očisti taj motor,promeni vazdušni filter,očisti :MAP i MAF senzor,sve te kontakte pregledaj i podmaži,očisti. Vakum instalaciju ,na el. ventilima kako to stoji,sve pregledaj.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11035
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BojanSD taj Sre Nov 20, 2013 4:57 pm

Petrucci ::Sa srećom i u zdravlju da se voziš. Kad budeš imao vremena u rubrici 'Automobili članova foruma - Renault' otvori temu o svom autu pa ćemo tamo da raspredamo naširoko i nadugačko.

Gde je na ovoj slici ta lampica o kojoj pričaš

Moj prijatelj je na Scenicu imao čudnu situaciju. Auto je gubio snagu, pa onda ide normalno, pa se davi i sve tako u krug. Stotinu dijagnostika, čišćenje EGR-a, provera turbine, falš vazduha i šta sve ne. Ode kod čoveka koji mu zameni grejač i auto radi 'kao doha'.  
iznad ikone za prikolicu
BojanSD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sre Nov 20, 2013 6:47 pm

BojanSD ::najzad pazarih tu famoznu lagunu

cestitam ti druze ,da predjes brdo kilometara,auto prelepo izgleda.. Ali to za vucu me brine on bas slabo vuce.. ja sa mojim autom od grocke ka bolecu uz najvecu uzbrdicu izlazim 5-tom i to se negusi ima gasa  
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BojanSD taj Sre Nov 20, 2013 6:57 pm

hvala druze,odradicu mu ovih dana servis pa onda videti ako bude isto onda cu morati jedno po jedno da proveravam srecom sam ga uzeo jeftino pa imam lufta za neko ulaganje da izadje na njegovu cenu.
BojanSD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sre Nov 20, 2013 7:02 pm

jel radi mirno motor ? ti bese rece da nema dima ?
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 20, 2013 7:40 pm

Kako stojiš sa engleskim? Imamo ovde uputstvo za tvoj model, ali je na engleskom.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 20, 2013 7:44 pm

Taj signal označava grejač, vodu u nafti/filteru goriva i grešku u elektronici. Evo LINK za uputstvo pa malo prouči:

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od XSARA PICASSO taj Čet Nov 21, 2013 8:28 pm

Sa srećom da se navozaš Lagune,dpbar je to auto i prostran kao karavan.A što se tiče brda da joj nije malo 100ks,obično su 120ks.Može i to da bude jedan od razloga,bar ja tako mislim.
XSARA PICASSO

Broj poruka : 324
Datum upisa : 11.03.2013
Godina : 41
Vozilo: : CITROEN XSARA PICASSO 2.0HDI EXCLUSIVE

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh