Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

C5 klima u kabini radi non stop

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

C5 klima u kabini radi non stop

Počalji od gica77 taj Sub Nov 30, 2013 10:45 pm

Pozdrav svima, od pre neki dan mi se javio problem sa autom(C5, 2002god., 100kw, 1997ccm), posle uklucivanja grejanja soferke nikako nisam uspeo da iskljucim duvanje, ne reaguje na komande, displej pokazuje da su propelercici iskljuceni mada klima i dalje radi i isklucuje se kada ugasim auto. Kad upalim auto ona krece i tako u krug...Mogu da promenim pravac duvanja i to je sve. Auto elektricar mi je rekao da je probio senzor brzine, pa me interesuje da li je neko imao slican problem ili ima neki predlog. Hvala unapred
gica77

Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.11.2013
Vozilo: : c5
Raspolozenje : kako kad

Nazad na vrh Ići dole

Re: C5 klima u kabini radi non stop

Počalji od Жиле taj Sub Nov 30, 2013 11:17 pm

Dao je električar predlog i rešenje. A ti bi to sam da popravljaš?[You must be registered and logged in to see this image.]evo ti taj deo a gde je senzor već će neko naći i pomoći ti kako da to rešiš.[You must be registered and logged in to see this image.] evo ti još jedna slika mada ti ovo teško može pomoć.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gica77 taj Ned Dec 01, 2013 6:19 pm

Hvala puno, nebih se sam upuštao u to, ali mi znači potvrda da je majstor u pravu. Da li možda znaš cenu senzora, mislim da je pomenuo 50 evrića za polovni.
gica77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 01, 2013 7:23 pm

Stvarno ne znam pogledaj po oglasima i prodavnicama pa uporedi. Raspitaj se ti još negde je li to do senzora . Možda su i tranzistori.Kako je došao do te dijagnoze?
Ovako ,sada sam se raspitao i čovek kaže da je to do potencijometra. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gica77 taj Pon Dec 02, 2013 11:38 am

Sad idem od majstora, nije ni on siguran 100% da je u pitanju senzor brzine, jer oni propolerčići na displeju se čas pojave max dva, a posle se izgube, a u međuvremenu klima konstantno radi istom brzinom. Skinuo je deo, ja mislim da je na gornjoj slici pod brojem 6, nalazi se sa strane suvozača, pa sam odneo kod servisera električnih aparata (tv i sl.) , Čovek je inženjer elektrotehnike pa će on nešto da ispita da li rade valjda sve brzine ili samo jedna, tako nešto. Hvala na angažovanju, rećiću da proveri i potencijometar. Pozdrav
gica77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Dec 02, 2013 12:02 pm

To ti je pametno što si odneo elektroničaru, još ako je dobar, to je za njih lak posao

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 02, 2013 3:29 pm

gica77 ::Sad idem od majstora, nije ni on siguran 100% da je u pitanju senzor brzine, jer oni propolerčići na displeju se čas pojave max dva, a posle se izgube, a u međuvremenu klima konstantno radi istom brzinom. Skinuo je deo, ja mislim da je na gornjoj slici pod brojem 6, nalazi se sa strane suvozača, pa sam odneo kod servisera električnih aparata (tv i sl.) , Čovek je inženjer elektrotehnike pa će on nešto da ispita da li rade valjda sve brzine ili samo jedna, tako nešto. Hvala na angažovanju, rećiću da proveri i potencijometar. Pozdrav
Pod br. 6 je filter klime,da nije pod 2 to je motorić za klapne a ima i sa suvozačeve strane.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gica77 taj Sre Dec 04, 2013 7:55 pm

Verovatno si u pravu, deo koji sam ja prekjuče odneo kod majstora se nalazi sa leve strane (suvozačeve), ali majstori ko majstori, naravno ne svi ako nisi tu pored njih zaborave na ono što im mušterija ostavi. Ja još uvek čekam, valjda će biti gotovo sutra pa javljam. Poydrav
gica77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gica77 taj Pet Dec 06, 2013 12:26 pm

Ponovo ja, javljam da je elektroničar ustanovio i popravio da je pregoreo regulator klime, tako da klima sad radi korektno. Jedno pitanje za vozače citroena, na displeju se javlja poruka ANTIPOLLUTION FAULT. Da li neko zna u čemu je problem, da li je gorivo u pitanju ili plin(auto ima Ag sekvent ugrađen u Holandiji) ili je nešto drugo posredi. Pozdrav svima
gica77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Dec 06, 2013 1:55 pm

'Antipollution fault' je famozna PSA poruka o grešci u radu motora koja može da znači mnogo ili ništa. U mom slučaju, najčešće se uključuje zbog problema sa gorivom, a jedini način da to precizno utvrdiš je dijagnostika koja će očitati kod greške. Pažljivo, ni tada neće napisati kratko i jasno 'gorivo je prljavo', nego čitavu grupu senzora, a znalci odmah prepoznaju šta je u pitanju.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gica77 taj Pet Dec 06, 2013 10:36 pm

OK, hvala tako sam i pretpostavio, jer kada odvezem auto kod majstora on obriše grešku, neko vreme je tako a onda se ponovo javi. Toliko o kvalitetu goriva. Pozdrav
gica77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Ned Mar 20, 2016 6:21 pm

Drugari , jel moze objasnjenje gde se na c5 nalazi filter klime , i jel problem zameniti je .
vladimirpas1

Broj poruka : 44
Datum upisa : 04.10.2015
Vozilo: : citroen c5 1.8 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Mar 20, 2016 7:44 pm

Nalazi se kod pedale od gasa , sa te strane.
Imaš jedan šaraf 6mm njega odšarafi vuci filter ka pedali kvačila, taman je toliki filter. Usisaj usisivačem , popršći asepsolom da se to dezimfikuje ubaci novi samo obrnutim redosledom.
Pitaj ako zapne. [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Mar 20, 2016 8:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Ned Mar 20, 2016 7:49 pm

Hvala brate Mrčo , uvek si tačan i precizan . Mislim da neće biti nekih problema .
vladimirpas1

Broj poruka : 44
Datum upisa : 04.10.2015
Vozilo: : citroen c5 1.8 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Mar 20, 2016 7:51 pm

Malo se sagneš i 10 min. posla, da ne kažem 5.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh