Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Tvrdo kvačilo kod Xsare Picasso

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Tvrdo kvačilo kod Xsare Picasso

Počalji od Drug Član taj Pon Dec 02, 2013 7:57 pm

Prije desetak dana primjetio sam da mi je kod ugašenog motora kvačilo na Xsari Picasso dosta tvrdo, međutim dok motor radi sve je kao normalnio. Zapravo takođe sam primjetio da kad krećem iz mjesta auto malo trese ukoliko ne dodam veći gas. Auto je prešao 113000 km, godina proizvodnje 2005.ta. Nije mijenjan set kvačila, drugi sam vlasnik pa nisam siguran da li je ikad mijenjano ulje u mjenjaču. Hvala unaprijed.
Drug Član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 02.12.2013
Vozilo: : Xsara Picasso

Nazad na vrh Ići dole

Re: Tvrdo kvačilo kod Xsare Picasso

Počalji od Petrucci taj Pon Dec 02, 2013 8:44 pm

Jel to dizelaš?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 02, 2013 9:32 pm

Drug Član ::Prije desetak dana primjetio sam da mi je kod ugašenog motora kvačilo na Xsari Picasso dosta tvrdo, međutim dok motor radi sve je kao normalnio. Zapravo takođe sam primjetio da kad krećem iz mjesta auto malo trese ukoliko ne dodam veći gas. Auto je prešao 113000 km, godina proizvodnje 2005.ta. Nije mijenjan set kvačila, drugi sam vlasnik pa nisam siguran da li je ikad mijenjano ulje u mjenjaču. Hvala unaprijed.
Mislima da on ima 1ili 2 hidraulična ventila na kvačilu,pa je u tom razlika. Neka objasne stručnjaci.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Dec 02, 2013 11:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Dec 02, 2013 9:45 pm

Trebalo bi da ima dva hidraulična cilindra, ili kako ih već zovu, nego pitam da li je dizelaš, možda čovek do sada nije vozio dizelaša pa mu je nepoznato to podrhtavanje. Mada, može biti i da je lamela malo pri kraju pa teže polazi.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Dec 02, 2013 10:08 pm

Kad ,,ode‘‘ cilindar kvačila pedala propada i ostaje u donjem položaju, takvo je bar moje lično iskustvo na nekim ranijim autima. Ulje u menjaču ne bi trebalo da ima veze sa pedalom kvačila, jer kvačilo ili ima svoj poseban hidraulični sistem, ili koristi ulje iz kočionog sistema.
mladenmi16

Broj poruka : 5795
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Dec 03, 2013 10:32 am

da je otisao cilindar imao bi problema pri saltanju on nije,moguce da je set za zamenu, korpa kriva ili ostecena na nekom mestu
mishja

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 03, 2013 3:51 pm

Čini mi se da je čovek rekao da je razlika kada auto radi i kada je ugašen.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Dec 03, 2013 4:55 pm

mishja ::da je otisao cilindar imao bi problema pri saltanju on nije,moguce da je set za zamenu, korpa kriva ili ostecena na nekom mestu
Moguće i to, ali nemoj odmah da plašiš čoveka. Kaže da mu se to dešava u zadnjih deset dana, možda je i neka potpuno banalna stvar, da se ulje zgusne od zime, ko zna... Ako je samo problem na ugašenom autu ne bih ja to dirao...
mladenmi16

Broj poruka : 5795
Datum upisa : 01.06.2013
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Dec 03, 2013 7:20 pm

sto rece kolega vozi to jos, mi teramo jednog pikapa sa takvim simptomima ohaha
mishja

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drug Član taj Sre Dec 04, 2013 9:56 pm

Petrucci ::Trebalo bi da ima dva hidraulična cilindra, ili kako ih već zovu, nego pitam da li je dizelaš, možda čovek do sada nije vozio dizelaša pa mu je nepoznato to podrhtavanje. Mada, može biti i da je lamela malo pri kraju pa teže polazi.
Izvinjavam se na kasnom odgovoru, inače u pitanju je benzinac 1,6. A što se tiče podrhtavanja ono se nije pojavljivalo ranije, međutim ono i nije tako primjetno ako dodam malo veći gas pri polasku. Ono što mi je baš uočljivo, to je ova tvrda papučica kvačila kad je motor ugašen. Dakle kad pritisnem tvrdo kao da sam pritisnuo papučicu kočnice tako da danas prije startovanja motora i nisam pritiskao papučicu kvačila. Kad kvačilo najzad odvoji, čuje se neki zvuk kao da neki hidraulični cilindar kratko ispusti vaduh. Dok motor radi sve je kao normalno, možda malčice ručica mjenjača ima teži hod, eli ne mnogo. Kad ovlaš dodatkem papučicu kvačila u vožnji, primjetim podrhtavanje pod nogom. Vjerovatno sutra odoh do servisa, pa vam se vratim sa njihovom "dijagnozom". Pozdrav i svima hvala na komentarima.

Poslednji put izmenio Drug Član dana Sre Dec 04, 2013 10:53 pm, izmenio ukupno 2 puta
Drug Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Dec 04, 2013 10:41 pm

'Miriše' na novi set kvačila

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drug Član taj Sre Dec 04, 2013 10:50 pm

Hvala da znam šta me čeka. Ne znam koliko je to kod vas u Srbiji, ali pretpostavljam da je to ovde u Citroenovom servisu u Banjaluci minimalno 600 maci. Opet nebi da mi to neko radi u "avliji", ako znaš na šta mislim. Pozz
Drug Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Dec 05, 2013 10:09 am

Ako se ispostavi da je kvačilo, ili neki njegov deo (u tim slučajevima se menja ceo set) pri kraju, to nije nikakva mudrost za iole dobrog mehaničara, a ni svi po servisima nisu ko zna kakvi stručnjaci. Raspitaj se malo po gradu, mora da postoji neko dobar i na taj način možeš da uštediš lepu sumu novca.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BAKI VS taj Čet Dec 05, 2013 10:20 am

ja sam kod mene menjao skoro ceo set i kostao je 12850 dinara,inace moj auto nema plivajuci zamajac
BAKI VS

Broj poruka : 226
Datum upisa : 01.02.2013
Vozilo: : renault espace IV
Raspolozenje : uvek spreman za drustvo i druzenja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Dec 05, 2013 12:35 pm

Ni na ovom nema zamajca, ne verujem da može biti tako skupo

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Čet Dec 05, 2013 9:41 pm

Meni više liči na cilindar. Jesi li proveravao ulje?
Peđa

Broj poruka : 346
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Citroen BX 1.9 lubeničar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drug Član taj Pet Dec 06, 2013 8:53 pm

Petrucci ::Ako se ispostavi da je kvačilo, ili neki njegov deo (u tim slučajevima se menja ceo set) pri kraju, to nije nikakva mudrost za iole dobrog mehaničara, a ni svi po servisima nisu ko zna kakvi stručnjaci. Raspitaj se malo po gradu, mora da postoji neko dobar i na taj način možeš da uštediš lepu sumu novca.
U pravu si. Danas uhvatio vremena da skoknem do Citroenovog servisa. Dakle korpa, lamela i druk ležaj, odnosno set kvačila. Ovo sve u servisu u BL je 540 maci dijelova, plus 2 sata rada i dodatnih 200, jeste minimalno 740 maraka. Trenutno za mene poprilična svota, jer mi sad za mjesec dana ide i registracija, tako da sad stvarno razmišljam da nađem kakvog iskusnog mehaničara. Gledam danas ovaj momak u servisu gotovo dijete, tako da kontam....hm.
Drug Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drug Član taj Pet Dec 06, 2013 9:02 pm

Peđa ::Meni više liči na cilindar. Jesi li proveravao ulje?
Ma ništa ovaj momak u servisu nije provjeravao, osim onoga što sam mu ja rekao da je manifestacija kvara. Samo sjede, pritisnu kvačilo (dok još nije bio upaljen motor), čuje se zvuk kao kad se zrak ispusti iz nekog cilindra. Upali motor dotakne papučicu kvačila vidim ja noga mu malo podrhtava na papučici i odmah dijagnoza nakon 5 sekundi. scratch Ne znam koliko mogu ovako voziti jer u vožnji je sve normalno. scratchscratch
Drug Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Pet Dec 06, 2013 9:18 pm

A ne vidim u profilu, odakle si?
Peđa

Broj poruka : 346
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Citroen BX 1.9 lubeničar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drug Član taj Pet Dec 06, 2013 9:23 pm

Ažurirano. Pardoniram, nov sam.
Onda, ima ovde još jedna stvar koja me kopka pošto nisam iskustan vozač. Naime u garažu ulazim iz jedne dosta tjesne uličice preko onako malo spuštenog ivičnjaka. Uglavnom svaki put moram postepeno popuštati kvačilo, može se reći da ga držim na tren na vagi da izvedem ovu "operaciju". Bojim se da bi i ovo moglo kumovati ovim problemima jer nekako mi je rano da mijenjam set kvačila ili možda nisam u pravu.
Drug Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PPZ taj Sub Dec 07, 2013 12:49 am

U kom si ovlastenom bio?  Ako vec nisi, autocentar "Ovnak" ti je blizu.Provozaj do njih pa vidi koliko ce te odrati.

U suprotnom razmisli da se provozas do Srbije, mogao bi poprilicno ustedeti.

Set kvacila za benzinca 1.6 je oko 120 eura kvalitetan i ruke maksimalno jos 60-80.Nek te put izadje jos 80 eura, i opet si ustedeo sasvim dovoljno.

Moja preporuka je da se zaletis do Beograda ili Novog Sada (mislim da ti blize BG).

Ako budes hteo preporuku majstora tamo javi.

PPZ

Broj poruka : 52
Datum upisa : 03.11.2013
Godina : 43
Vozilo: : Xsara Picasso 1.8/lpg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BAKI VS taj Sub Dec 07, 2013 8:30 am

12850 je mene izneo set-korpa ,lamela,druk lezaj original Valeo kupljen u PEUGEOT PARTNER beograd, i zamena 40e
BAKI VS

Broj poruka : 226
Datum upisa : 01.02.2013
Vozilo: : renault espace IV
Raspolozenje : uvek spreman za drustvo i druzenja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od thunderchase taj Uto Dec 17, 2013 3:41 pm

Ja sam iz Obrenovca, svi moji drugovi koji voze francuze a i ja, delove uzimamo isključivo u Panteru.

Imaju velik izbor i boljih i lošijih delova, svako može da bira kvalitet.

Poslaće vam na mail cenu seta, pitajte ih.
thunderchase

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.12.2013
Vozilo: : Citroen C3 1.4 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drug Član taj Sub Jan 11, 2014 4:29 pm

Evo tek danas (Nikoldan,N.Godina, Božić, ovo ono...) odvezao svog ljubimca u servis Brkić u Banjaluci [You must be registered and logged in to see this link.] Potvrdili su da je u pitanju set kvačila i da će zamjena sa "rukama" stajati oko 320 KM(što je više nego duplo jeftinije od citroenovog servisa). Danas ga ne mogu uzeti u rad, ali hoće u ponedeljak. Javim vam se ...Čuh onako usput da ugrađuju Valeo i Luk kvačila, kontam šta ugrađuju u servisu da je samo kvačilo 550 KM hm??? scratch 

Poslednji izmenio Drug Član dana Sub Jan 11, 2014 4:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Drug Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 11, 2014 4:43 pm

Dobro si prošao!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći