Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Info: Peugeot Planet 2000

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: Info: Peugeot Planet 2000

Počalji od Petrucci taj Sre Dec 18, 2013 8:18 am

Mislim da je tvoj model sa jednom sondom, a labmde se proveravaju zagrevanjem i merenjem vrednosti. Dijagnostika ume da pokaže da sonda brljavi, a da ona bude potpuno ispravna. To je zato što je u raskoraku sa računarom, često i zbog banalnog razloga lošeg goriva (prelasci benzin / plin i obratno) kao i drugih problema sa paljenjem.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15511
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Dec 18, 2013 10:43 am

Evo zašto sam ja pomislio da imaju dve,citat: (zadnju sam stavio univerzalnu Beru sa 4 žice, pa je možda majstor pogrešno prikačio)... Ja sam pomislio da imaju dve.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11240
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Dec 18, 2013 10:49 am

Ne smem da se zakunem ali mislim da tek modeli iza 2001. imaju ulaznu i izlaznu sondu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Dec 18, 2013 11:02 am

NikolaPg406 ::Ovaj ventil je upitanju... Svi ostali rade, samo je on problem. [You must be registered and logged in to see this link.] Ovo je poseban kvar... Čim skinem njega, auto ekstra ide, vuče dobro, čim ga stavim, auto slabo ide, ne otvara turbinu dovoljno... Na dijagnostici kad je jedan majstor gledao ventile i provjeravo ispravnost (preko dijagnostike ih palio-cukanje, ovaj ventil nije reagovao)
Jebiga nismo se razumeli,kada si pričao o ventili turbine,ja sam mislio na ove što sam postavio,a ovo je onaj što spada crevo sa njega što ide sa interkulera,na na njega.Jel' tako?  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PPZ taj Sre Dec 18, 2013 11:29 am

Ako je Euro 2, onda ima jednu lambda sondu.Tzv. "zadnja" ili ti kontrolna lambda sonda se nalazi izmedju katalizatora i zadnjeg lonca, ili izmedju srednjeg i zadjneg lonca i ne utice mnogo na rad automobila, osim sto pali gresku ako je neispravna.Nalazi se SAMO kod Euro 3 automobila.
    Lambda sonda ispred katalizatora nece pokazati gresku ako sam katalizator ne postoji ali hoce ako je smesa neispravna (siromasna ili bogata).

Moram da ispravim zemljaka Petruccija, lambda sonde se NE ZAGREVAJU, jer se mogu ostetiti.Drugo je zagrevanje u izduvnoj grani, a drugo kad je ti zagrevas uz prisustvo kiseonika.Tada lambda meri stalno bogatu smesu i daje lazna merenja.
    Da ne duzim, lambda sonda se moze izmeriti prostim uredjajima.Na ler gasu, njen napon mora da varira od 0.2-0.3V do 1V, u intervalima od par sekundi.
    Ako je napon lambde zakucan na jednu vrednost, onda je neispravna.Sve dok se oscilacije napona desavaju lambda radi kako treba.
    Najbolje je meriti osciloskopom, ali ako nemas, jedan prost analogni univerzalni instrument sa kazaljkom ce uraditi posao.
    Na lambda sondi imas cetiri zice.Ako ti je majstor stavio univerzalnu, onda ce ta sonda imati dve bele, crnu i sivu zicu.
    Dve bele su grejanje lambda sonde (za rezim dok motor ne postigne radnu temperaturu), siva je masa, a CRNA JE SIGNAL.
    Znaci spojis jednu pipalicu unimera na crnu zicu, a drugu na masu, i postavis merenje do 2V ako ima na instrumentu.

Takodje, kazes da je majstor pogresno spojio plin? Proveri da li je signal za plinski ECU uzet sa crne zice lambda sonde.

Dalje, ako sumnjas i pored merenja da je lambda u problemu, otkaci je sa konektora.Upalice ti upozorenje na tabli (MIL) ali ce ECU tada koristiti fabricke podatke za doziranje goriva a ne podatke sa lambda sonde.Ako bude sve ok sa otkacenom lambdom, sa nesto vecom potrosnjom, tada je menjaj.
    I na kraju, neispravna lambda sonda moze izazvati oscilacije u ler gasu, tipa podizanja i spustanja broja obrtaja.To je isto jedan od znakova neispravne lambde...

PPZ

Broj poruka : 52
Datum upisa : 03.11.2013
Godina : 44
Vozilo: : Xsara Picasso 1.8/lpg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Dec 18, 2013 3:18 pm

Sada ima podatke kako da izmeri sondu,a i da vidi jel plin ima veze sa njom,ja mislim da je ovo dragoceni podatak ,za nekog ko ne zna šta gledati i merit.
Hvala ,ovo će poslužiti i drugima.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Sre Dec 18, 2013 5:20 pm

Našao sam jednog majstora, upamtio sam ovo što ste mi rekli i u subotu ću da uradim ovo, hvala PPZ... ECU plina nije povezan sa labmda sondom, kada sam pogledao podatke sa ECU plina, vidio sam da je pritisak plina-prejak, da MAP senzor plina-daje previsoke podatke... Da li može da pregori zbog toga lambda sonda?
NikolaPg406

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2013
Vozilo: : Peugeot 406, 2.0 turbo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PPZ taj Sre Dec 18, 2013 5:29 pm

Ne moze.Ali moze da pregori ako majstor nije dobro povezao zice sa univerzalne sonde na prikljucak (na primer obrnuo grejanje sonde sa signalom...)

Treba da proveris da li je na konektoru sve dobro povezano.
Signal lambda sonde sa strane motornog ECU-a je ljubicasta zica na konektoru, pa proprati kabl od lambde do konektora, i vidi da li se crna zica sa sonde dalje nastavlja na ljubicastu.
Ako je tako onda je sve dobro povezano.

PPZ

Broj poruka : 52
Datum upisa : 03.11.2013
Godina : 44
Vozilo: : Xsara Picasso 1.8/lpg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Sre Dec 18, 2013 7:30 pm

Majstor koji mi je postavljao slagao je zice po bojama, vjerovatno je on pogrijesio... A sa kog drugog auta moze da se ubaci lambda sonda? da li odgovara sa 2.0 16v
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Dec 18, 2013 7:37 pm

2.0 16v ima dve sonde.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Sre Dec 18, 2013 10:58 pm

Pogledao sam na jednom sajtu, sad ne znam koliko je on pouzdan, da pasuje labmda sonda sa 2.0 16v
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Dec 18, 2013 11:53 pm

Nikola, ako trazis da uzmes novu sondu, sto je opet najbolje, izvoli sajt gde mozes da vidis i tacan serijski broj sonde pa pod tim istim brojem zoves vise prodavnica (euro7, kit komerec, parnter, sve koje imaju ove delove) i pitas za cenu...

ova sonda je bas za tvoj 406 2.0 turbo, italijanska roba....

[You must be registered and logged in to see this link.]

p.s. proveri samo npr, na ovoj strani posto ne znam godiste auta ali to je to, ubaci sam godiste

Goga_EG

Broj poruka : 1622
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaPg406 taj Pet Dec 20, 2013 10:13 am

Hvala Gogo, izgleda da po ovom prvom kodu ona ne odgovara...
NikolaPg406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Ned Maj 11, 2014 8:57 pm

Goga_EG, da li si dobio moju poruku, ima li sanse za mene?
dobrica - PA

Broj poruka : 888
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Maj 11, 2014 9:20 pm

sve je ok, idem na privatan mejl...   
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Ned Maj 11, 2014 9:46 pm

Ti si bio i ostao drug, kao i ostali clanovi foruma, pozdrav svima.....

;traktorce
dobrica - PA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Pet Maj 16, 2014 12:24 pm

NikolaPg406, sta si uradio po pitanju sonde, mogu da pogledam da li ih bosch radi i koja je VP cena.
dobrica - PA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Sre Dec 31, 2014 8:49 am

Drage kolege,

Htio bih da pitam da li sa ovim bluetooth konektorom (link dolje):

Mogu da koristim software koji Goga Preporucuje (full verziju ) ?
Batan

Broj poruka : 26
Datum upisa : 22.12.2013
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Dec 31, 2014 9:52 am

npr, umesto da kupis sa amazon linka kupi 2 razlicita sa aliexpresa... cekaces nekih 15-tak dana i to je to...
nisam bas siguran sta podrazumevac pod tim "full verzija"... uzmi jednu bluetooth i usb konekciju...jednu mozes i na telefon da instaliras dok vozis da gledas parametre a usb ako imas laptop za detaljan scan... mada imas ovde i nekih dijagnostickih uredjaja koji nisu elm i obuhvataju sve obd II konekcije....

ovaj cip elm mi se cini dobar jer je skoro za sva vozila....

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Dec 31, 2014 11:39 am

Goga šta je ful verzija?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Dec 31, 2014 12:18 pm

imas programe koje koristis jedan period i posle ne radi
mishja

Broj poruka : 3743
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Dec 31, 2014 12:48 pm

Softverska licenca daje korisniku pravo da koristi program u licenciranom okruženju. Postoje razne licence: licenca koja se dobije kad korisnik kupi neki komercijalni program, OEM licenca softvera koji dolazi s hardverom (npr. OEM licenca operacijskog sustava), softverska licenca softvera otvorenog koda koja daje korisniku pravo da modificira i dedistribuira softver, freeware te na kraju shareware licenca.

Softver je može patentirati u nekim, ali ne u svim zemljama. Softverski patenti mogu biti kontroverzni u softverskoj industriji gdje razni ljudi imaju razne poglede na njih. Kontroverza je u tome da se specifični algoritmi ili tehnike koje softver koristi drugi ne smiju duplicirati jer spadaju u intelektualno vlasništvo, a njegova povreda se smatra kršenjem autorskih prava.

- Otvoreni softver ili u engleskom originalu Open source software se odnosi na softver čiji je izvorni kod dostupan unutar "open source" license svim korisnicima koji mogu mijenjati, prepravljati i poboljšavati njegov sadržaj. To znači da uz 'open source' programe dolazi i čitav izvorni kod u nekom programskom jeziku, pa se može i mijenjati sam program. Ovo nije slučaj sa plaćenim softverom.
1998. godine, grupa pojedinaca je predstavila "open source" termin koji bi zamijenio "slobodni softver". Taj potez je označio početak open source softvera koji se mogao slobodno skidati sa interneta te u isto vrijeme vidjeti i prepravljati njegov izvorni kod. Cilj otvorenog softvera je napraviti programe razumljivijim i dostupnim.

- Shareware, ili u direktnom prijevodu sa engleskog jezika "dijeljena roba", je pojam pod kojim se podrazumjeva način distribucije proizvoda (najčešće softvera) na taj način da je kupcu omogućeno prethodno isprobavanje proizvoda prije nego isti bude plaćen. Ovaj pojam se najčešće koristi u informatici za softver koji je distribuiran uz odgodu plaćanja na neki unaprijed definisani period. Shareware softver je obično potpuno funkcionalan neki određeni period nakon čega ga je potrebno ukloniti sa računara. U ugovoru (EULA) koji dolazi uz instalaciju softvera, opisane su obaveze korisnika prema proizvođaču. One mogu biti pravne ili moralne.

- Freeware (od riječi "free" - besplatno i "software") je računalni softver koji je dostupan za korištenje besplatno, u kontrastu s komercijalnim softverom koji se tipično prodaje za dobit. Za razliku od slobodnog softvera otvorenog koda (engl. open source software) kod freeware programa autor zadržava vlasnička prava na program (ili igru) tako da njegova promjena od strane korisnika nije dopuštena.

Tako da je full verzija, program (softwer) koji je predhodio kupovinom, znaci program u kome sve opcije rade, a usledio je kupovinom licence.

p.s. ako mislis da li su programi koje dobijes uz kupovinu dijagnostickog uredjaja full, naravno da nisu, ali, uz uredjaj dobijes i disk na kome je krek ili kod generator koji omugucava programu da radi kao u ful verziji, a imas i na netu gomilu programa koji su kompatibilni sa elm cipom...

cak i za profesionalce (meni najdrazi scan xl, koji je sve sto autu teba)

dalje....

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dmomirski taj Sre Jun 24, 2015 12:45 pm

Postovani, mogu li dobiti link za download softvera PeugeotPlanet 2000 ili
dmomirski

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.06.2015
Vozilo: : peugeot 406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jun 24, 2015 1:41 pm

bolje ti je diagbox, u njemu ima  pezo planet i lexia, a linkove imas ovde

inace dobar dan, mogao bi da se predstavis
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dmomirski taj Sre Jun 24, 2015 1:55 pm

Dobar dan mishja, kao što vidiš danas sam se registrovao i nemam iskustva sa forumima. Hvala na savetu i odgovoru ali ne vidim linkove
dmomirski

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.06.2015
Vozilo: : peugeot 406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jun 24, 2015 2:01 pm

imas na ovoj strani i jedno i drugo, linkovi su zelene boje, obelezis ih i kopiras u pretrazivac, koju dijagnostiku imas?

imas temu za predstavljanje, ako imas neki problem postavi pitanje u odgovarajucoj temi na forumu, to nije niciji hir vec da bi pretraga u buducnosti bila laksa

Poslednji izmenio mishja dana Sre Jun 24, 2015 2:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći