Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Ciscenje sistema za gorivo - razne metode

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ciscenje sistema za gorivo - razne metode

Počalji od Goga_EG taj Pon Dec 16, 2013 1:47 pm

Zdravo svima,
prvo se izvinjavam administratoru na novoj temi u novoj rubrici, ni sam ne mogu da se pohvatam gde da postavim razgovor, a niti sam mogao da nadjem vec o tome neke konverzacije, pa bih...
Zamolio clanove foruma da daju svoje preporuke i savete o ciscenju sistema za gorivo, mozda prednost oni koji su cistili metodom na Wynns masini...
Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ciscenje sistema za gorivo - razne metode

Počalji od mishja taj Pon Dec 16, 2013 2:22 pm

koliko znam ciscenje wynns sistemom je ciscenje celokupnog sistema goriva tj. sa masinom se ispiraju cevi,pumpe i dizne kruzenjem tecnosti kroz njih, po meni to je dobro za neku preventivu ako si siguran da su dizne ispravne, ali ako je neki problem sa ubrizgavanjem u pitanju onda je to kocka dal su prljave dizne samo ili je potrebna jos neka intervencija, zbog toga ja glasam za klasiku. da napomenem da nisam to licno radio ali sam tako ukapirao taj wynns kroz razgovor sa nekim ljudima.ima jedan clan foruma kojem su dizne specijalnost pa se mozda javi da nam to malo objasni
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Dec 16, 2013 3:44 pm

Danima vec citam i trazim forume i razne web stranice, mislim nema tu neke nauke... cisti se celi sistem, ALI, nailazim na forumase gde kazu da ima vise stete nego koristi, jer stroka sa ventila i sitema zavrsava u cilindri, a samim tim to moze biti problematicno do j...
svidela mi se jedna prica gde tip u privatnoj reziji, izvadi pumpu iz rezervoaru, stavi pumpu u kantu napunjenu sa tim proizvodom, ukljuci motor i tako pusti da radi... stroka se vraca u kantu, sito pumpe ne da da stroka prodje dalje i tako par puta... jbg, da li je i to stvarno ok????
mene iskreno brinu dizne i cilindri, a po pricama deluje extra, i teba ici na svakih 10 000km...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Dec 16, 2013 7:45 pm

ne verujem da moze neka stroka da ode u cilindar jel pre bi zapusila dizna nego da prodje nesto kroz nju,e sad ne znam dal ima pranje u kontra smeru da se istera ta stroka iz dizne i filtera kao sto ti kazes, sad za ucestalost ciscenja na 10kkm to je suvise cesto pa i sam znas da ima auta na kojima se ne pipaju dizne 300kkm i dodje do zamora materijala pa dizne ne valjaju, to je malo fora da ne bude da im stoje masine dzabe
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 16, 2013 8:04 pm

Tamo jasno piše za šta se koristi taj tretman,lepo piše da je za:
Wynns Exhaust Recirculation 3 - Sprej za čišćenje usisnog sistema kod svih tipova dizel motora

Omogućava trenutno temeljno čišćenje usisnog sistema, usisnih ventila, EGR ventila, kao i kanala koji povezuje EGR ventil sa usisnom granom.
   Snažan mlaz sredstva potpomaže efikasnom čišćenju.
   Rastvara katran, garež i ostale naslage nečistoća.
   Jednostavan za upotrebu, čišćenje traje 5-10 minuta. Nije potrebno rasklapanje delova motora (osim kod direktnog čišćenja EGR ventila)
   Ponovo uspostavlja optimalan protok vazduha ka komori za sagorevanje.
   Omogućava stabilan rad motora u praznom hodu.
   Ponovo uspostavlja i održava optimalne performanse motora i potrošnju goriva.
   Eliminiše problem pri pokretanju motora.
   Poboljšava ubrzavanje.
   Smanjuje emisiju crnog dima.

Primena:

Za usisnu granu, usisne ventile i EGR ventile dizel motora.
   Preporučuje se pri svakom redovnom servisu radi održavanja čistoće.  
   Dodatna produžna cevčica sa rasprskivačem omogućava čišćenje i teže pristupačnih delova.

Upotreba:

A. Cišcenje usisne grane i usisnih ventila

Pokrenite motor i sacekajte da se zagreje.
   Skinite savitljivo crevo usisnog sistema, koje se nalazi između turbopunjaca/hladnjaka vazduha (interkulera) i usisne grane.
   Pustite da motor radi pri 2000 ob/min.
   Dok je motor topao, prskajte sredstvo u usisnu granu.
   Prskajte u kratkim intervalima kako bi izbegli nekontrolisano povecanje broja obrtaja i detonatni rad motora.
   Posle svakog prskanja sacekajte dok se ne uspostavi prvobitan broj obrtaja motora.
   Ako je neophodno, povecajte broj obrtaja da bi izbegli gašenje motora.
   Nastavite tretman sve dok ne utrošite 200 ml sredstva.
   Ostavite da motor radi u prazom hodu nekoliko minuta.
   Nakon ovog perioda, povecajte broj obrtaja 5 do 10 puta. Ne prekoracujte 3000 obrtaja. Ili umesto toga možete voziti auto 5 do 10 km.
   Pre nego što ugasite motor, ostavite ga da ponovo radi bar 1 minut.
   Vratite crevo na svoje mesto

B. Cišcenje dela usisnog sistema pre turbopunjaca i kompresujuceg dela turbopunjaca

Postupite na isti nacin kao pod (A), ali naprskajte u deo pre turbopunjaca. Skinite filter za vazduh da biste ovaj deo ucinili dostupnim.

C. Preventivno cišcenje EGR ventila

Ukoliko je ventil blizu mesta prskanja spreja, postupite na isti nacin kao pod (A).
   Ukoliko je ventil udaljen od mesta prskanja, koristite produžnu cevcicu (dostupna kao opcija) da biste primenili sredstvo što bliže ventilu, a onda postupite na isti nacin kao pod (A)

D. Lekovit tretman cišcenja veoma zaprljanog EGR ventila

Rasklopite EGR ventil (kucište).
   Prskajte proizvod direktno na ventil, kucište i ostale komponente sve dok ovi delovi ne budu potpuno vlažni.
   Ostavite sredstvo da deluje nekoliko minuta.
   Prskajte ponovo delove sve dok se ne ukloni sva prljavština.
   Preostalu prljavštinu možete obrisati krpom ili papirnim ubrusom.
   Osušite delove komprimovanim vazduhom, krpom ili papirnim ubrusom.

Primena:

Metod A, B, i C: Pri svakom redovnom servisu (15 000-20 000 km)
   Metod D: Kao uvod pre prvog tretmana na vozilu koje je prešlo veliku kilometražu  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 16, 2013 8:23 pm

mishja ::ne verujem da moze neka stroka da ode u cilindar jel pre bi zapusila dizna nego da prodje nesto kroz nju,e sad ne znam dal ima pranje u kontra smeru da se istera ta stroka iz dizne i filtera kao sto ti kazes, sad za ucestalost ciscenja na 10kkm to je suvise cesto pa i sam znas da ima auta na kojima se ne pipaju dizne 300kkm i dodje do zamora materijala pa dizne ne valjaju, to je malo fora da ne bude da im stoje masine dzabe
[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 16, 2013 8:27 pm

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Dec 16, 2013 8:47 pm

nije lose odraditi tretman ciscenja,mozda i ja odradim al mislim da na svakih 10kkm nema potrebe,cuo sam da tretman traje od pola sata do 45min. a za ove sprejeve nisam znao a i malo sam skeptik, mozda gresim, jel si ti probao Mrčela sprej ili nesto?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Dec 16, 2013 9:10 pm

Mene peckaju po glavi ideje, citajuci na forumu, tip koji sam to radi u privatnoj reziji... skine pumpu iz rezervoara, spoji ako je kraci kabl, na duzi dzek, sipa u neku cistu kantu "wynns sredstvo" stavi pumpu u kantu i upali auto da radi... cega se covek setio, u bukvalno mu sva stroka ostaje u kanti... jedino ga nisam razumeo da li daje gas prilikom tog ciscenja, jer sam ukapirao da to nije dobro....
krajne ste u pravu, ovaj tretman je vrh, ali moze biti poguban za dizne.... mada, opet odradis taj tretman sa tom "kantom", a sredstvo kosta oko 1200din, skines dizne (npr. gornji deo, ventil ne, i donji deo, ulozak, isprskas sa carb cleaner) ocistis sve to i vratis.... mislim da je preventiva do j..... uuuuuuuuu jjjjjjj eeeeeeee ........... nema vise majstor, dranje, repa, ovo ono.... mmmmmmmmmmmmmmmm
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Dec 17, 2013 6:43 am

pogresio sam... kod dizelasa prilikom ciscenja ne sme da se daje gas, vec sama "ta" masina ima regulator pritiska kojom daje "pitanje koliko bara" i tom prilikom cisti, dok auto radi na leru...kod benzinaca bi i moglo i to sigurno...tako da, moze solucija sa "kantom" ali nece imati efekat kao kod benzinaca,,,,,,,,bem u je sunce...opet benzinci imaju prednost...steta...mada, i onako da prodje kroz sistem sa sistemom zvani "kanta" ne bi bilo lose, ispere malo necistoce za sitnu kintu....     
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Dec 17, 2013 7:58 am

Nije loše odraditi tu proceduru s vremena na vreme

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Dec 17, 2013 9:28 am

Ma dok se ne operu ultrazvucno mozes sto tretmana da radis, samo ces potrositi novac dzabe...
To moze sto kaze Petrucci povremeno zbog loseg goriva, ali samo to nece resiti stvari.
shix

Broj poruka : 2414
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Dec 17, 2013 9:40 am

da, to da.... ali.... kad smo vec kod toga...to ultrazvucno je "opet" ok za benzince... ko zna kako i na koji nacin, moze sam u svojoj reziji da ih ispira, i da vozi dok se ne istope, a kod dizelasa, ultrazvucno????
-svi ih stavljaju na ultrazvucno, pre bilo kakve provere, kao ne valja, a sastavni je deo procedure kod majstora, ali tek onda, se rupe na ulozcima, otvore i onda je reparacija neizbezna, posto je to kod nas "dizelasa" pojava, sirenje rupa na ulosku, tako da....
probacu tu foru sa "kantom" cisto da vidim sta mi se vraca povratnim crevom, koja stroka i taman da vidim sito u kom je stanju....       
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 17, 2013 10:54 am

mishja ::nije lose odraditi tretman ciscenja,mozda i ja odradim al mislim da na svakih 10kkm nema potrebe,cuo sam da tretman traje od pola sata do 45min. a za ove sprejeve nisam znao a i malo sam skeptik, mozda gresim, jel si ti probao Mrčela sprej ili nesto?
Ja sam radi s mašinom,i majstor je rekao da to ide svakih 40 000-50 000km.Nikakvig dima ,nikakvih promena u rau motora,kada je završio neko vreme je lepo radio ubrzavao. Mada sam ja imao drugi problem el. ventil turbine nije radio dobro ,a 10 majstora sam obišao zbog potrošnje i prebacivanja motora u sigurnosni rad. Meni su se neki parametri dobro popravili,ne znam sada koji ,samo znam da je rekao ako pane nešto do 10 biće dobro,međutim sišlo je do 7 ,a bilo je 16 ,jebem li ga ako znam koja je mera u pitanju.A, kod mene je skidao diznu i gledao sa endoskopom ako se tako kaže,tako vidi ventile i čelo klipa.Ovo sa sprejem može se odraditi za svaki servis. Ja ću na proleće odraditi sa sprejom .  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 17, 2013 10:58 am

Petrucci ::Nije loše odraditi tu proceduru s vremena na vreme
Tako je ,preventiva je majka,a kada ode sve u pm možeš strugati šmirglom      

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Dec 17, 2013 4:47 pm

Goga_EG ::pogresio sam... kod dizelasa prilikom ciscenja ne sme da se daje gas, vec sama "ta" masina ima regulator pritiska kojom daje "pitanje koliko bara" i tom prilikom cisti, dok auto radi na leru...kod benzinaca bi i moglo i to sigurno...tako da, moze solucija sa "kantom" ali nece imati efekat kao kod benzinaca,,,,,,,,bem u je sunce...opet benzinci imaju prednost...steta...mada, i onako da prodje kroz sistem sa sistemom zvani "kanta" ne bi bilo lose, ispere malo necistoce za sitnu kintu....     
ako bi davao veci pritisak na pumpu za ubrizgavanje mozda bi doslo do zagusenja i loseg rada motora,valjda je bolje da ona  sama vuce tecnost za pranje koliko treba motoru za sagorevanje
cini mi se da je ovde mali pritisak oko 2bara verovatno imitira pumpu za gorivo to se da nabudziti
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Dec 17, 2013 6:12 pm

auuu, dobra stvar, kao prvo ocistim dizne, motor, creva, sa Wynn’s Fuel Serve a posle zbog svega ostalog foliram se pa na Fuel system Serve. To bi bilo vrh, kako za mog malopg tako i za mene... nego jbg, ovde sve sve stvari kace ispod haube, na ta dva (odvodno i dovodno) crevo, steta sto je glavni snadbevac tj. rezervoar ostao izuzet, te ostaje van funkcije, ali ok...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 21, 2013 3:04 pm

gde ima da se kupe setovi i alat za reparaciju dizni kod nas sa obukom, hocu da budem bosista?   
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Dec 21, 2013 6:14 pm

Kod kineza ima sveeee.....

kupis Nm kljuc, pogledas malo youtube, forume, i sve ok...

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 21, 2013 6:45 pm

nasao sam neke italijane koji prodaju setove i dizne po kataloskom broju, e sad kod nas to nema ili bar ja nisam nasao, nikako da nadjem katalog sa merama dizni i njihovih delova to bi mi dobro doslo, jel verovatno pasu delovi sa nekih jeftinijih na skuplje, ali djole nece slonce u lonce, neceee
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Dec 21, 2013 6:56 pm

Šta ce Ti italijani, ovde kod nas, pozoves radnju, kazes broj sasije, oni ti nadju sve... a, ako hoces sam, nesto imas isto i kod nas radnje koje snadbevaju uloscima, podloskama, to bar mozes u privatnoj reziji, a kuglice, ventil, mozes ali ti treba posle radni sto da podesis pritisak od 140 bara po dizni, ako ih rastavis... za moje dizne ulosci su 2660din x 4, podloske 300din x 4... kupis stavis nove uloske i vozis, ako te kuglica ili ventil zezaju, imaces samo vecu potrosnju...     
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 21, 2013 10:34 pm

Šumadinac,vreme je da se počneš ozbiljno baviti diznama.  
Ne vidim da nešto ne znaš!   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Dec 21, 2013 11:18 pm

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 22, 2013 10:12 am

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Dec 22, 2013 11:50 am

Goga_EG ::Šta ce Ti italijani, ovde kod nas, pozoves radnju, kazes broj sasije, oni ti nadju sve... a, ako hoces sam, nesto imas isto i kod nas radnje koje snadbevaju uloscima, podloskama, to bar mozes u privatnoj reziji, a kuglice, ventil, mozes ali ti treba posle radni sto da podesis pritisak od 140 bara po dizni, ako ih rastavis... za moje dizne ulosci su 2660din x 4, podloske 300din x 4... kupis stavis nove uloske i vozis, ako te kuglica ili ventil zezaju, imaces samo vecu potrosnju...     
znam ja da ima to kod nas, nego ja stvarno hocu da budem bosista i onda bih uzimao delove od uvoznika da bude jeftinije a ne 3-4 ruka, ne znam za koji ti je auto taj pritisak 140bara, ali bi ja kupio i sto do 1600bari za ove novije, ne zajebavam se   
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh