Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

egr ventil radi non stop na 307 hdi 79kw

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

egr ventil radi non stop na 307 hdi 79kw

Počalji od milano33 taj Čet Dec 26, 2013 11:03 pm

Poštovani ljubitelji francuskih automobila molim za pomoć.
Naime od nedavno sam vlasnik navedenog auta (pre njega scenik 1.8 16v i 106 koji je još uvek naš ljubimac). Sve je ok bilo kada smo ga kupovali, odradio sam veliki servis španeri, kaiš... itd stavio nove zimske gume i nekoliko sitnica ali sada imam problem. Kada startujem motor ustog momenta motor promeni zvuk odnosno cuje se egr ventil kako otvara i zatvara. Auto ide sasvim normalno ništa ne prijavljuje ali me zaista iritira i svakako ukazuje da nešto nije ok. U ponedeljak imam zakazano u servisu ali dajte mi neku predstavu sta može biti i koliko ozbiljno a svakako ne bih želeo da me neko izlovari sada pred praznike.
Hvala unapred.
milano33

Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.12.2013
Vozilo: : peugeot 307 hdi 79 kw sw , peugeot 106 1.1i

Nazad na vrh Ići dole

Re: egr ventil radi non stop na 307 hdi 79kw

Počalji od Petrucci taj Čet Dec 26, 2013 11:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Da li auto normalno radi na leru, da li normalno radi bez gasa? Da li se primećuje nedostatak snage pri punom opterećenju? Ako je na prvo pitanje odgovor 'DA', a na drugo 'NE', ja tu, što bi rekao Ćola, 'ništa ne bih dirao'.

Zašto, zato što je EGR problematičniji kada ostane (zaglavi garež) u otvorenom nego zatvorenom položaju. Ventil, inače, funkcioniše tako što otvara i zatvara, možda to i nije tako često kako ti se čini. Obrati pažnju na to kako auto radi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Čet Dec 26, 2013 11:47 pm

Auto radi potpuno normalno na leru i ne gubi snagu nikako. Majstor mi je savetovao da je to ok i teraj tako (inace nije pricljiv) ali reko idem po još koje mišljenje jer zvuk koji dopire je poput onoga kada se čuje bas iz audio sistema. Uvek secuje u rasponu od nekoliko sekundi kada u vožnji povećavam obrtaje onda se i on proporcionalno ubrzava.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Dec 27, 2013 8:31 am

Pa možda to zazviždi turbina, a pažljivi vozači njeno uključivanje uvek registruju. Jednostavno priključivanje na iole kvalitetnu dijagnostiku će ispisati kod greške ukoliko se EGR prerano ili prekasno uključuje, pošto će prijaviti višak gasova, manjak vazduha ili slično. Dakle, ako tre baš tišti - skokni na neku dijagnostiku, a ako ne prikaže nikakvu grešku onda nema razloga sa seCkiraciju. Ljudima koji su vozili samo benzince, ne znam kakav je slučaj sa tobom, ovi moderni dizelaši imaju gomilu nekih čudnih novih zvukova i vibracija.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Pet Dec 27, 2013 9:26 am

Otići ću čisto sebe da umirim. Kaže stari narod '' koga su zmije ujedale i guštera se boji,, a ja sam upravo imamo velikih problema sa mondeom tdci sa diznama i egr ventilom dok sa astrom dti i golfom ništa. Ovo mi je prvi dizel francuz verovatno ima razlike nadam se na bolje. Javim sta je pokazala dijagnostika i hvala ouno na info
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Dec 27, 2013 10:19 am

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 27, 2013 10:55 am

milano33 ::Poštovani ljubitelji francuskih automobila molim za pomoć.
Naime od nedavno sam vlasnik navedenog auta (pre njega scenik 1.8 16v i 106 koji je još uvek naš ljubimac). Sve je ok bilo kada smo ga kupovali, odradio sam veliki servis španeri, kaiš... itd stavio nove zimske gume i nekoliko sitnica ali sada imam problem. Kada startujem motor ustog momenta motor promeni zvuk odnosno cuje se egr ventil kako otvara i zatvara. Auto ide sasvim normalno ništa ne prijavljuje ali me zaista iritira i svakako ukazuje da nešto nije ok. U ponedeljak imam zakazano u servisu ali dajte mi neku predstavu sta može biti i koliko ozbiljno a svakako ne bih želeo da me neko izlovari sada pred praznike.
Hvala unapred.
Pozdrav,
ovo ne može biti:Kada startujem motor ustog momenta motor promeni zvuk odnosno cuje se egr ventil kako otvara i zatvara. Auto ide sasvim normalno ništa ne prijavljuje.-- Motor ne bi mogao raditi normalno,a na egr ventilu nema vakuma dok se ne zagreje! Začepi vakum crevo od egr-a i probaj. Da tako radi palio bi grešu,kako si opisao kvar. Probaj ovo pa javi. Probaj ti ovo bolje opisati. Francuzi su isto kao i drugi auti,nije to svemirska tehnologija. 

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Pet Dec 27, 2013 11:00 am

Ok probam pa javim. Hvala na predlogu.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 1:34 pm

Hm jedno pitanje a i slika bi mi dobro došla. Gde se nalati egr ventil na ovom modelu i kako se skida. Molim za razumevanje ja sam samo prosvetni radnik. Kupio sam neki preparat za čišćenje pa da probam.
Hvala unapred.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 2:07 pm

E drugari upravi mi je sada se pojavila poruka na bordu ANTIPOLUTION FAULT i upalio lampicu CHECK ENGIN, nece preko 2800 obrtaja. Muka me vec uhvatila....
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Dec 29, 2013 2:09 pm

Pozdrav za kolegu, jer sam i ja prosvetni radnik, ali za egr ce ti reci verovatno mrcela...
shix

Broj poruka : 2285
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 29, 2013 2:17 pm

milano33 ::E drugari upravi mi je sada se pojavila poruka na bordu ANTIPOLUTION FAULT i upalio lampicu CHECK ENGIN, nece preko 2800 obrtaja. Muka me vec uhvatila....
Od kud znaš da je egr? Ovo može biti zbog prepunjavanja turbine,zbog MAF senzora/protokomera. Staviću ti sliku.   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 2:22 pm

Crevo od turbine je naprslo na jednom delu i zvizdi prilikom veceg broja obrtaja motora. Kada se javila greska brzina je bila oko 130 km /h mozda ima to neke veze. Onaj zvuk se povremeno gubi posle rada na leru (5 min rada) ali kada mu povecam br obrtaja opet se cuje.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 29, 2013 2:29 pm

milano33 ::Crevo od turbine je naprslo na jednom delu i zvizdi prilikom veceg broja obrtaja motora. Kada se javila greska brzina je bila oko 130 km /h mozda ima to neke veze. Onaj zvuk se povremeno gubi posle rada na leru (5 min rada) ali kada mu povecam br obrtaja opet se cuje.
E moj druže ,tebe bi majstori opljačkali samo tako. Ovako,ne lutaj i ne traži ništa nego to crevo zameni,ako nisi pri parama ,dobro ga omotaj izolir trakom. Sve se dešava zbog tog creva,proveri i vakum creva na ventilu za regulaciju turbine.Javi šta si uradio!  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 2:31 pm

Evo idem odmah samo molim te ako imas ikakvu sliku posalji mi da vidim sta da trazim da ne lutam. Hvala unapred !
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 29, 2013 2:47 pm

milano33 ::Evo idem odmah samo molim te ako imas ikakvu sliku posalji mi da vidim sta da trazim da ne lutam. Hvala unapred !
To crevo tamo gde si video da pušta izoluj dobro steži traku,štaće ti slika za to,ako znaš gde pušta.  Evo ti ventil kako izgleda,a proveri sve te ventile što nađeš,i ova crevca gumena kao što su na slici.[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Dec 29, 2013 4:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 29, 2013 3:15 pm

Šumadinac, ajd postavi čoveku sistem prednabijanja,da vidi sve od turbine pa do interkulera i usisne grane. Ja imam za Citroen vozila.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 4:43 pm

Jel smem da se usudim da sam skidam to crevo i ako imate neka uputstva. Taj deo creva oko turbine je izuzetno masan i sav je od ulja. Egr sam očistio ulja ima takođe svuda ali mislim da je ta količina ok.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 4:44 pm

Jel smem da se usudim da sam skidam to crevo i ako imate neka uputstva. Taj deo creva oko turbine je izuzetno masan i sav je od ulja. Egr sam očistio ulja ima takođe svuda ali mislim da je ta količina ok.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milano33 taj Ned Dec 29, 2013 4:48 pm

Upravo taj ventil mi slobodno landara u motorbom prostoru i sada sam ga pričvrstio neznam jel taj čini mi se da ih ima više. Idem sada da ga rastavim pa javim šta sam uradio.
milano33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 29, 2013 6:36 pm

milano33 ::Jel smem da se usudim da sam skidam to crevo i ako imate neka uputstva. Taj deo creva oko turbine je izuzetno masan i sav je od ulja. Egr sam očistio ulja ima takođe svuda ali mislim da je ta količina ok.
Obavezno skini ako se može,ake ne dobro proveri da nisu oštećena,a možeš kupiti nova i sva zamenuti,koštaju 100 i nešto dinara .Dotegni sve šelne na crevima od turbine do interkulera(hladnjaka vazduha) ,iz hladnjaka vazduha do usisne grane ta creva su široka i ne možeš pogrešiti.Pogledaj i sve konektore na tim ventilima,podmaži wd-om. Javi šta si uradio pa ćemo dalje.
Taj ventil što landara u motornom prostoru,isprati crevo od vakuma gde ide na koju klapnu ili ventil. Profesore dokle si stigao?!    

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Dec 30, 2013 7:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Pon Dec 30, 2013 2:05 pm

Momci, ja bih se nadovezao (kao po obicaju  )na ovu temu i samo da kazem da otkad sam auto uzeo, imam problema za zvukom motora. Bas je cudan neki zvuk na leru i kad je hladno i kad je toplo, radi bas ostro, kao neko zveckanje u leru... Kad krecem s mjesta lagano cuje se kao da mu fali zraka, ventili se cuju i kad odvojim kvacilo sve prestaje... Provjerio sam sve cetiri dizne kod ovlascenog servisera i nije do njih. Isto zveckanje... Sta mislite sta bi moglo biti? Promijenjeno je ulje, veliki i mali servis, a na Peugeot Planet Dijagnostici ne prikazuje greske. Inace auto ne dimi, super vuce, presao preko 200.000Km
Batan

Broj poruka : 26
Datum upisa : 22.12.2013
Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 30, 2013 2:28 pm

Pozdrav,
Ako majstori nisu znali sa dijagnostikom i uživo slušali motor,teško da to ovako rešiš. Poklopac motora možda ili neka plastika vibrira,poslušaj ti to ponovo.Ako teže kreće može biti i do kvačula,lamele,egr ventila,prljavog FAP filtera ako ga imaš,gubi negde vakum ,proveri sva vakum creva,turbina ne puni,Maf senzor,regulator pritiska...Ajd ti ovo sve proveri što možeš pa javi. 
E,ajde obrati pažnju na egr,može on da zaglavi pa da lupa.

Nisam te pitao: da li se to počelo dešavati posle velikog servisa,ako nije kada je to počelo s lupanjem?  

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Dec 30, 2013 2:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Dec 30, 2013 2:35 pm

Hoće i plivajući zamajac da zvecka, nadam se da ga tvoj model nema.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Pon Dec 30, 2013 2:37 pm

E ovako: Stavio sam fiksni zamajac umjesto plivajuceg, Crijevo sa EGR solenoidnog ventila sam zacepio, ostavio sam vakum crijevo sto ide a onu drugu cjevcicu ostavio praznu, jer su mi rekli na taj nacin da blokiram otvaranje i zatvaranje EGR mehanickog ventila koji se nalazi iza motora.. a FAP filter su mi izvadili kad sam uzeo auto, i uradili softversko ciscenje... e sad je veliko pitanje da nije mozda tu nedje greska ako je lose softverski odradjen  scratch 
Batan

Broj poruka : 26
Datum upisa : 22.12.2013
Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh