Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

egr ventil radi non stop na 307 hdi 79kw

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: egr ventil radi non stop na 307 hdi 79kw

Počalji od Batan taj Uto Dec 31, 2013 12:08 pm

Mrčela ::
Batan ::Ovaj pod brojem 1 - kad sam makao donje crijevo auto bolje ide, a ovaj pod brojem 10. - on meni otvara klapnu koja se nalazi na pocetku usisne grane (klapnu vidim kad maknem crijevo od interkulera). A tu PRVU klapnu ne vidim   
Onda taj ventil ne radi ili je negde probušeno vakum crevo,proveri.Ovo drugo ništa ne diraj. Kada skineš crevo pod br. 1 jel se motor smiri ,mirno radi?

Jok, on radi standardno isto...stuckanje :) A sto se tice ovog el. ventila pod br. 1 on regulise otvaranje i zatvaranje klapne gasa? gdje je ta klapna, moze li se vidjet otvara li i zatvara li klapnu?

Batan

Broj poruka : 26
Datum upisa : 22.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 12:23 pm

Batan ::
Batan ::Ovaj pod brojem 1 - kad sam makao donje crijevo auto bolje ide, a ovaj pod brojem 10. - on meni otvara klapnu koja se nalazi na pocetku usisne grane (klapnu vidim kad maknem crijevo od interkulera). A tu PRVU klapnu ne vidim   
Onda taj ventil ne radi ili je negde probušeno vakum crevo,proveri.Ovo drugo ništa ne diraj. Kada skineš crevo pod br. 1 jel se motor smiri ,mirno radi?

Jok, on radi standardno isto...stuckanje :) A sto se tice ovog el. ventila pod br. 1 on regulise otvaranje i zatvaranje klapne gasa? gdje je ta klapna, moze li se vidjet otvara li i zatvara li klapnu?
Imaš na ovoj šemi gde stoji,broj 26. A ovi senzori što sam ti rekao da očistiš se nalaže:MAP br.17 ,MAF br. 21,najpre proveri jesu li prljavi i masni,ako jesu očisti sa odmaščivačem za kočnice ili kontakt sprejom ,ništa dirati rukam ,krpom štapićima za uši i sl. Jesi proverio crevo od interkulera što ide u usisnu granu ima li ulja u njoj? Ovo što ti zoveš štuckanjem,je li neko čačko oko filtera goriva,ako jeste ,proveri creva i poklopac kućišta možda ti vuče falš vazduh,a teko onda dizne ,pumpu ,opiljke.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Dec 31, 2013 12:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Uto Dec 31, 2013 12:28 pm

Batan ::

Imaš na ovoj šemi gde stoji,broj 26. A ovi senzori što sam ti rekao da očistiš se nalaže:MAP br.17 ,MAF br. 21,najpre proveri jesu li prljavi i masni,ako jesu očisti sa odmaščivačem za kočnice ili kontakt sprejom ,ništa dirati rukam ,krpom štapićima za uši i sl. Jesi proverio crevo od interkulera što ide u usisnu granu ima li ulja u njoj?

Vidim gdje je na semi, ali ne vidim gdje je na motoru mom   Senzor za MAF ociscen, MAP nijesam cistio, al ocisticu...mada ne znam sto bi on problem pravio? Kad vuce vrhunski... a crijevo sam bas juce mijenjao novo, moje je puklo    i ima ulja u njoj malo.. (rekose da to mora da ima)
Batan

Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 12:38 pm

Ako vidiš na šemi,onda vidi i na motoru jedno pored drugog,pa vidiš dava vakum ventila na tim crecima što regulišu klapne. Sada si tek rekao da je puklo crevo što ide na usis,pa i zbog toga nije mogao vući dobro
To što je malo crevo masno je ok.,kao što su ti rekli. Proveri to oko goriva,creva,kućište,možda vuče falš vazduh,to sam ti već rekao.  
Pa je li tebi radi dijafragma,sada sam video da ima kod tebe,ona reguliše rad usisnih klapni a ima ih 4 ,a nalazi se na ovoj šemi br.3 neka ti to vide ako ne znaš sam.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Dec 31, 2013 12:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Uto Dec 31, 2013 12:42 pm

Mrčela ::Ako vidiš na šemi,onda vidi i na motoru jedno pored drugog,pa vidiš dava vakum ventila na tim crecima što regulišu klapne. Sada si tek rekao da je puklo crevo što ide na usis,pa i zbog toga nije mogao vući dobro.

Ja ovo na mom motoru ne mogu vidjeti... vjerovatno se moze vidjeti na Citroen-u, ali ne i na Pezou. Izgleda da nije bas sve identicno. A sto se tice crijeva od interkulera, malo je samo puklo, osjetio sam to odmah da nesto ne valja, ali to je samo jedan Dan problem trajao. :) Generalno, ranije sam imao problema sa klapnom koja ide na pocetku usisne grane, to sam vec u prethodnim post-ovima objasnio, jer su mi crijeva od njega bila izgorela i spekla. :)
Batan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 1:24 pm

Je li ovako izgleda kod tebe:[You must be registered and logged in to see this image.] Dozator vazduha br 15 i isti br. 16. Ti ne znaš gde je br.15 ,što kontroliše el ventil br. 1 je li tako?

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Okt 18, 2015 7:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Uto Dec 31, 2013 1:33 pm

Sad vidjeh sliku...pa broj 15 je na kraju creva debelog od interkulera, i tu je ovaj dozator vazduha... njega vidim (i crijevo do njega meni ide sa drugog el. ventila), a sa najgornjeg - crijevo negdje ide iza motora....
Batan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 1:42 pm

Evo ti egr sistem ,trebalo bi da su isti:[You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 1:47 pm

Batan ::Sad vidjeh sliku...pa broj 15 je na kraju creva debelog od interkulera, i tu je ovaj dozator vazduha... njega vidim (i crijevo do njega meni ide sa drugog el. ventila), a sa najgornjeg - crijevo negdje ide iza motora....
Mi se ne razumemo,pa imaš dva široka creva i na njim su dozatori vazduha,i svaki ima svoj el. ventil,jedan br.1,a drugi br. 10. Šta sada nije jasno?     

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Uto Dec 31, 2013 1:51 pm

Batan ::Sad vidjeh sliku...pa broj 15 je na kraju creva debelog od interkulera, i tu je ovaj dozator vazduha... njega vidim (i crijevo do njega meni ide sa drugog el. ventila), a sa najgornjeg - crijevo negdje ide iza motora....
Mi se ne razumemo,pa imaš dva široka creva i na njim su dozatori vazduha,i svaki ima svoj el. ventil,jedan br.1,a drugi br. 10. Šta sada nije jasno?     

Ja imam samo jedno debelo crijevo gdje vidim ovaj jedan dozator vazduha kad maknem crijevo. To drugo debelo nemam??

ovako motor izgleda [You must be registered and logged in to see this link.]
Batan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Dec 31, 2013 1:52 pm

to verovatno ide na turbinu, ne mogu da vas pohvatam
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 1:57 pm

Mora da je ispod tog što ide sa interkulera,možda i ovo što ide pod poklopac motora,uglavnom mora imati taj dozator na sebi moraš je videti tu mora da je,ne može da bude iza. Pa jebiga na slici što sam postavio stoji ispod tog creva sa interkulera na samoj usisnoj grani ,ispod njega.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Dec 31, 2013 2:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batan taj Uto Dec 31, 2013 1:59 pm

Ok. Hvala. Provjericu dobro jos jednom :) Ne znam kad cu vam odgovoriti posto necu biti par dana na netu, mora se nedje ova nova godina docekati kako treba    Cujemo se i svako dobro momci  
Batan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 31, 2013 2:27 pm

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3