Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Sesti clan nase porodice :)

Ići dole

Sesti clan nase porodice :)

Počalji od Vlada83 taj Pet Dec 27, 2013 3:38 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vlada83

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2013
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 HDI automatic

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sesti clan nase porodice :)

Počalji od Djurica taj Pet Dec 27, 2013 3:40 am

u zdravlje voznja :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1732
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 33
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlada83 taj Pet Dec 27, 2013 4:00 am

Inace,auto je uvezen iz Holandije 2009,a godina proizvodnje je 2001.Jedva smo uspeli da nadjemo takav sa automatskim menjacem.Dobio cale neku otpremninu od firme,pa se zagrejao za citroena pikaso,a meni ono ruzno,da umres..I ubedim ja njega da je ovo bolje Very Happy
Po meni,ovo je najlepsi model pezoa zajedno sa starim 404.Ostali modeli mi nisu nesto lepi.Vidim da ih taksisti dosta voze,a to bi trebalo znaci da je izdrzljiv.Inace,on je uglavnom u garazi,predje godisnje oko 3500 - 4000 km.Zimi se gotovo i ne vozi.Dakle za 100 godina - 400 000   
Vlada83

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2013
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 HDI automatic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Dec 27, 2013 8:23 am

Lepota od auta, pravo uživanje i u vožnji i u izgledu. Srećno i puno bezbednih kilometara.
Izdržljiv kao mazga, prava drumska krstarica upravo zato jer je najudobniji na otvorenom putu i krstarećim brzinama, osetljiv trap pa obrati pažnju na škljocanja i zvukove iz prednjeg dela auta. Delovi nisu naročito skupi pa te nedostatke ne treba ignorisati da ne bi izazvali veći kvar.
HDI motor - pouzdan dizelaš, mnogo zavisi od prethodnog održavanja i načina vožnje. Dizelaši umeju da budu nezgodni kad 'ih krene', pa pitaj ako te šta bude mučilo, ovde imamo par momaka koji su tajne HDI motora savladali do tančina.
Ko nije vozio auto sa automatskim menjačem taj ne zna šta je luksuz. Mislim da je i tvoj menjač na fazon 'Sealled for life', odnosno - bez održavanja. Međutim, i tu ima nekih finesa. To što je za proizvođača 'doživotno zatvoren', ne znači da može da se vozi 15 - 20 godina bez održavanja, kako mi to zamišljamo. Zamena ulja i čišćenje su vrlo dobro došli u nekom momentu kada se na satu pojavi cifra od oko 150k. Ulje i filter se menjaju uz skidanje i otvaranje menjača i cena tog zahvata varira od 300€ (Temerin, Novi Sad) pa do 400 - 450€ (Mladenovac, Beograd). Postoji i varijanta kojoj se često pribegava, a to je 'polovična zamena ulja', tj, istočiti ulje i doliti novu količinu, pa posle stotinjak kilometara ponoviti postupak. Nekada je potrebna i treća zamena. Obrati pažnju na levi pokazivač temperature, temperatura ulja. Ona kod manuelaca opušteno ide i na 115 - 117C i to motoru ne pravi problem, osim što skrati interval zamene. Međutim, kod automatika tako visoka temperatura 'ubija' menjač. Ja sam moj umalo uništio samo zato što mi ventilator nije uključivao drugu brzinu pa je ulje leti 'gorelo'. Ima tu nešto oko nekog hladnjaka ulja koji se, valjda, nalazti u onom velikom, ali da sada ne tupim. Sve u svemu, uz dobro održavanje taj menjač traje i radi bez ikakvih problema mnogo kilometara.
Ne znam koliko je to motor i koliko ima KS, tj da li ima FAP filter, a to mu je mala zamka za neupućene. O tom potom. I to se lako rešava.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15376
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Dec 27, 2013 7:31 pm

Peugeot stvarno dobro izgleda. Srećna ti vožnja i da se dugo družite.
mladenmi16

Broj poruka : 6454
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Dec 27, 2013 9:48 pm

Sa srecom, auto je vrh :)
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980