Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Rasturanje km sata pug 206

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Rasturanje km sata pug 206

Počalji od Petrucci taj Sub Jan 10, 2015 12:01 am

Jel ti ovaj signal svetli?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14620
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Sub Jan 10, 2015 12:04 am

Petrucci ::Jel ti ovaj signal svetli?

Izgleda tako slicno, samo je u sastavu instrument table (sijalicica kao za akumulator ili bilo sta drugo). Uslikacu pa cu postaviti.
MarinaAleksandar

Broj poruka : 56
Datum upisa : 15.10.2014
Godina : 24
Vozilo: : Peugeot 206, 1.9 D, 2001. god.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Jan 10, 2015 12:08 am

MarinaAleksandar ::A sto se ta lampica za ABS nikad ne gasi? Suvo, lepo ide, valjda treba nekad da se gasi Very Happy

Mamu mu pinjonsku pokvarenu... To je jos 3k dinara :@

Kod mene nije tovaren, a da li je kod prethodnog vlasnika, nemam pojma Very Happy Od kad sam uzeo, isto je, nije se povecavalo... Mislis da ga je neko namerno spustio toliko? Kako da proverim?
bitno je da se nije smanjilo , najbolje da ne diras nista ako te nebude nesto teralo na to Very Happy e najbolje da vidis sa nekim ko se razumeme u to, nemoj kod onih sto misle da znaju sta je torzija a nemaju blage veze .. a sto se tice visine guglaj malo, mislim da kad se skine ruka jedna mozes da je spustis i podignes kako ti odgovara , ali barem tako mislim ..
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 27
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Jan 10, 2015 8:09 am

to kod puga hoce da zeki, ako je abs lampica, bilo koje crkavanje nekog elektronskog dela, hoce da zaludi ecu-kompjuter i da izbacuje da je greska u abs-u... meni je to bilo, npr. desna brava nesto kao zaludjivala, on pali abs gresku... mozes da probas samo sam da obrises memoriju racunara, pre nego sto nesto ozbiljno preduzmes oko toga, a to ces uraditi tako sto ces skinuti prvo + pa - klemu i tako ostaviti auto cele noci, pa ujutru povezati i videti da li se greska abs sklonila, ali,,,, pre nego sto skines kleme, tek posle 2-3 h od vadjenja kljuca iz brave, onda tek skidaj kleme...probaj, mozda ti uspe bez problema...
Goga_EG

Broj poruka : 1471
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 40
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Jan 10, 2015 11:38 am

torzija ako ne skripi nista ne diraj, ako kad opteretis zadnji kraj rukama i pustis vraca ravnomerno bez seckanja ne diraj, sto kaze Fica ode lezaj od vode i to zapece i onda bude kao zavareno
mishja

Broj poruka : 3223
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Jan 10, 2015 11:39 am

aj pogledaj ovde pa izaberi koja je od ovoh slicica kod tebe, sto se pali...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 10, 2015 12:14 pm

MarinaAleksandar :: I na ovom satu mi sad svetli jedna lampica stalno (izgleda onako kao onaj znam za putevima za klizavo), nacrtan autic i krivudave linije, za cega to sluzi i kako se gasi?
To je lampica od ESP-a , ona se može pojaviti ako je temperatura ispod 3stepena kao upozorenje na klizav kolovoz , drugo da si ručno uključio, treće da nešto ne valja oko ABS-a, ESP-a , instalacija negde prekinuta , nema kontakt dijagnostika će reći šta i kaoko. Znam i meni se digne kosa na glavo od pomena na majstora i dijagnostiku. Sumljam da ti išta možeš sam , pokušaj. Kako je auto toliko legao nazad odjednom? Ako nije odjednom, u šta si gledao kada si kupovao? Niko ne prodaje auto što je dobar i ispravan, to treba da znaš!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10065
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Jan 10, 2015 12:18 pm

Mrčela ::
MarinaAleksandar :: I na ovom satu mi sad svetli jedna lampica stalno (izgleda onako kao onaj znam za putevima za klizavo), nacrtan autic i krivudave linije, za cega to sluzi i kako se gasi?
To je lampica od ESP-a , ona se može pojaviti ako je temperatura ispod 3stepena kao upozorenje na klizav kolovoz , drugo da si ručno uključio, treće da nešto ne valja oko ABS-a, ESP-a , instalacija negde prekinuta , nema kontakt dijagnostika će reći šta i kaoko. Znam i meni se digne kosa na glavo od pomena na majstora i dijagnostiku. Sumljam da ti išta možeš sam , pokušaj.  Kako je auto toliko legao nazad odjednom? Ako nije odjednom, u šta si gledao kada si kupovao? Niko ne prodaje auto što je dobar i ispravan, to treba da znaš!!!
bas tako , tako i moj drugar otiso na plac kupio PUG 106 extra u ful stanju sve osim torzije koja je u katastrofa stanju goru nisam video u zivotu posle 5 dana mi kaze e brate izgleda da mi losa torzija , dosao na kanal a ono tocak mozes da pom eras gde hoces i kako hoces , rascepio se ukrutio se ma katastrofa Very Happy
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 10, 2015 12:31 pm

Ma koju maštu poseduju ti prevaranti što prodaju te kršine ne možeš poverovati.  Mi smo sami krivi, kažu vidi ga ko čaša, ma k....c ko čaša, kada je jedna dizna za moj auto 350 evra, a da ne pominje dalje. I neki ''kukavac '' to kupi i može, da se obesi kada počne redom da okazuju delovi. Sada bar ima auta, i ako se ima para ,strpljenja i znanja, odnosno poznavanja bar nekih osnovnih stvari na autu onda u kupovinu. Al sam se ja raspričao u pm!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Jan 10, 2015 12:41 pm

pa u pravu si skroz .. Kad kupujes nesto tako moras da otvoris cetvoro ociju ako je rekao da je sve dobro tako mora da bude . Ako kupujes auto od 5ooo tu odma mora dijagnostika i majstor koji poznaje u prste taj auto drugacije nemzoe nikako . sve je kocka .
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Sub Jan 10, 2015 2:17 pm

Izgleda da sam preuzeo temu sa svojim problemima Very Happy

Evo slike svih tockova, sve je tu kako izgleda i uzivo. I slika lampica. Ne moze da se uslika (nemam ni kameru Bog zna kakvu), ali raspoznacete o cemu se radi, moze da se zumira slika.

[You must be registered and logged in to see this image.] Prednji tocak

[You must be registered and logged in to see this image.] zadnji tocak

[You must be registered and logged in to see this image.] prednji tocak

[You must be registered and logged in to see this image.] zadnji tocak

Pomagajte molim vas Very Happy
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Jan 10, 2015 2:52 pm

Nema tebi pomoci kao ni meni .. ma jako tesko je nastelovati visinu to je sve zapeklo sad da nema dalje ... Mozes da proveris jedino kakvi su lezajevi kad ga podignes na dizalicu da cimas tocak levo desno ..
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Sub Jan 10, 2015 2:59 pm

Lezajevi su dobri, jer je teran kod majstora i zadnji desni je zamenjen. A ovo sto je spusteno, to mi nista nije rekao, kao i vecina, pravi se top i ostaje mi da ga vozim tako.
Meni ne smeta toliko, manje - vise, nego je l' bezbedno?
To mi je bitno da se nesto ne desi na sred puta.
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Jan 10, 2015 3:02 pm

Mislio sam na torzione lezajeve a ne na lezajeve tocka ... pa pravi se mutav jel ne zna sta je torzija ,onaj sto nikad nije rasturio torziju i ponovo sklopio on ne zna sta je to .. proveri ipak to ... ma nefali mu nista, samo teraj slobodno nemoze nista da mu bude visina je kakva jeste i to je to . moj drugar vozi 106 preso 50 hiljada km sa losom torziom jos uvek vozi :)
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Jan 10, 2015 4:22 pm

vozi slobodno i uzivaj, po meni nije nista toliko nisko, saka slobodnog prostora, a najbitnije je kad sednu pozadi da li krza tocak, to je bitno, ove godine kad sam natovario puga do mora, lego ko mrtav, presla sasija preko ruba tocka ali nije krzao i terao ko blesav... to si sigurno negde cuo zadnja torzija, skupo, problem kod puga.... ma jok, slobodno vozi...
a to sto se tice lampice eps, elektronik stabiliti kontrol, nije ni to nista strasno, osim ako ti bas negde na putu ne zatreba, a to treba pri velikim brzinama, a ako vozis lagano, nema frke, moze da ti napravi problem ako zaludi komp pa izbaci jos greska na bordu...
probaj foru sa skidanjem klema sa akomulatorima, nece da skodi, samo moze da pomogne, samo odradi pravilno i to je to....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 10, 2015 5:47 pm

Po meni, ovo nije normalno, pogledajte sve slike i uporedite , prva slika prednji točak po meni previše dignut prednji kraj, drugi točak , prednji prednji kraj spušten, tako i sa zadnjima ima razlike. kao da je parkiran na nekoj velikoj strani. Nije normalno!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jan 10, 2015 7:00 pm

Eeeeee prijatelju.... to je ono što smo ti pričali da menjaš amorte u paru. Parkiraj ga na ravno (mislim na bočni nagib) pa metar u ruke. Izmeri na svakom točku visinu od zemlje do vrha ruba. Visina mora biti ista na obe srane po svakoj osovini.
Možda su ti samo zadnji amorti loši.
mladenmi16

Broj poruka : 5671
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Sub Jan 10, 2015 7:07 pm

Ovo je bilo od kupovine auta, nema veze sa amortizerima prednjim. Od pocetka se nista nije spustalo.
Pokusacu :)
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jan 10, 2015 7:21 pm

A što se torzije tiče, ako ti auto ne ljulja po putu, ako lepo "upija" rupe, ako ne jede gume... jednom rečju ako se normalno ponaša, ona je u redu. Otvori gepek, jako pritisni ivicu gepeka i naglo pusti. Auto treba ravnomerno da se vrati u prvobitan položaj. Ako ljulja, odnosno skakuće gore-dole otišli zadnji amorti.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 10, 2015 11:07 pm

Ne znam, al mislim da moguće da su opruge zadnje propale, jer opruga je jedno ,a amurtizer drugo. Misli amortirer mema veze sa podignutim ili spuštenim autom. Opruge su te kojima se može podešavati visina.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jan 10, 2015 11:32 pm

Mislim, skoro sam siguran, da 206 nema opruge nazad, samo napred.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 10, 2015 11:44 pm

Moguće.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jan 10, 2015 11:44 pm

Nazad nema opruge

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 10, 2015 11:47 pm

Ovo kao kod Citroena.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Ned Jan 11, 2015 9:35 am

Hvala na savetima Very Happy Ja ga vozim normalno, nadam se da se nece nista desiti u putu, jer ne bi bilo lepo... Pokusacu to da pritisnem zadnji deo, pa cemo videti. A gume skidam kad budu potrebne letnje, pa cemo onda videti u kakvom su stanju ove.
Sve u svemu, hvala svima na trudu :)
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jan 11, 2015 9:45 am

Vidi, staneš iza auta i zagledaš u položaj točkova, ne smeju da 'beže' ni unutra ni ka spolja, karoserija ne sme da bude jako spuštena, treba da ide malo klinasto, napred nešto niža, i naravno, mora da 'špiluje'. Sedneš dvoje krupnijih pozadi i malo po neravnom putu, ako krene da lupa na svakoj rupi, a ovi pozadi dobiju utisak da se voze u zaprežnim kolima, a ne u 'francuzu', e onda treba spremiti parice za remont torzije.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content