Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pomoć pri kupovini

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Pomoć pri kupovini

Počalji od inzenjer87 taj Uto Jan 28, 2014 6:35 pm

Pozdrav, ne znam da li ce ovo uspjeti jer tek sam se registrovao i nekako se jedva snalazim :). Ali da ne davim sa uvodom, naime prosle god sam zavrsio fakultet i hB zaposlio se odmah, tako da sam evo napokon docekao trenutak kad treba da kupim prvi automobil u zivotu.  bounce  Dugo sam razmišljao između Peža 307 ona starija generacija (2001,2002 i 2003) i jos dva brenda koja su manje vise vazna jer sam veliki zaljubljenik u ovo auto. Od mnogo ljudi sam cuo da je "kao" najbolja verzija "2.0 HDI 66 kW 90 ks" jer on kao nema taj famozni FAP filter koji zna stvarati probleme a i na nekim forumima sam citao da je OK auto i da se ne kvari bas tako cesto. posljednjih godinu dana im je pala cijena konkretno ovdje u BiH i sada sam u dilemi sa tim motorima jer ima i nekih 1.4 HDI 50 kW onda opet neki 2.0 HDI 79 kW itd. Nisam baš upućen u istorijat svakog pojedinacno ali evo dobro bi mi doslo svako novo saznanje. P.S u obzir dolaze samo dizel motori. HVALA
inzenjer87

Broj poruka : 28
Datum upisa : 28.01.2014
Godina : 30
Vozilo: : peugeot 307
Raspolozenje : poprilično uvjek

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pomoć pri kupovini

Počalji od Tanatos taj Uto Jan 28, 2014 6:47 pm

Prvo si trebao ovde da napišeš par reči o sebi...
[You must be registered and logged in to see this link.]

Drugo,1.4HDi je glupost u odnosu na 2.0HDi,plus što je slab za taj auto.Sa 2.0 HDi ne možeš da pogrešiš.Razlika izmedju 66 i 80kw je u toj stazni od 20ks i većem obrtnom momentu kod 80kw i plivajućem zamajcu kod jačeg modela i da,interkuleru.Plivajući zamajac i set kvačila ti je oko 550eura,a kod ovog od 66kw ti je oko 250eur.Boljka tog motora je regulator pritiska koji košta 100tinu eura i ništa više.Pri kopovini obrati pažnju na turbinu i stanje dizni,kao i kod svakog drugog dizela cena za dizne ti je oko 300eur,čišćenje i turbina ti je 250eur,remont...A,da trebao bi da obratiš pažnju na ubrizgavanje da bude bosch-ovo,zaobidji siemens.To ti je to što se tiče motora.Što se tiče FAP filtera on se ugradjuje u sve modele od 2002. godine...ali njegovo skidanje ti je 80ak eura.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tanatos

Broj poruka : 1253
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Uto Jan 28, 2014 7:01 pm

Aha, hvala puno, iako iskreno da kazem meni i nije bitna ta neka "jacina, brzina itd" nije bitno ima li 66 50 ili 79 i preko kW ja vozim umjereno i nisam uopste brzac 100 kmh najbrze i to je rijetkost s obzirom da su putevi katastrofa pa i kad bi htio nemam gdje, u biti 60-80 kmh je neka najcesca brzina tako da mi je najvaznije da motor ne zeza
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Jan 28, 2014 7:40 pm

Kao vlasnik motora 2.0 hdi 66kw mogu reci sve najbolje, iskreno ja sam imao problema sa regulatorom, te sam morao da kupim nov, ali to je cest slucaj kod svih high pressure motora... 307 odlicna komfortna varijanta... mogu da savetujem (zbog novcanih sredstava) da se ne zuri sa kupovinom, sacekaj odgovarajuci auto, u kom smislu???
trebas prilikom kupovine da pogledas na dizne, pumpu visokog pritiska, potapajucu pumpu, senzore i egr ventile, te stvari koje cine srz dizel motora, zbog kasnijih problema sa majstorma i delovima, cenama, savetujem da fap filter i katalizator obavezno pogledas i ocistis, mozda i softverskim iskljucivanjem... to je ono sto moze da ti izvuce nekih 1000evr cas posla... ostalo ok...
sve u svemu meni se licno 307 mnogo svidja...
srecno   
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jan 28, 2014 8:17 pm

Ako kupuješ 307-icu, svakako modele '03. i novije, zato što su od te generacije rešene neke 'dečje bolesti' sa elektronikom. Model sa 1.4 motorom je idealan u dve situacije: za penzionere i za Vojvodinu. Izuzetno mali potrošač ali na usponima i opterećenjima ispušta dušu pa traži odmor i hlađenje. Po ravnom se čovek zapita da li mu je ispravna ona skala za gorivo, ne pomera se. Lično, ja bih gledao i model od 90ks - nema FAP i plivajući, a tih 20ks se skoro dostigne običnim čipovanjem, ako se ispostavi da je bitno. Srećno

Poslednji izmenio Petrucci dana Uto Jan 28, 2014 8:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Uto Jan 28, 2014 8:51 pm

Daj detetu od 12 godina da nosi džak od 50kg i daj nekom od 30godina da nosi isti taj džak...ko će više da se umori....tako je i sa 1.4HDi i sa 2.0HDi,lakše nosi težinu.

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jan 28, 2014 8:55 pm

1.4 motor za BiH i nije neko najsrećnije rešenje. Ja bih najviše voleo kad ne bi bilo ovog kretenskog oporezivanja po kobukaži, nikada ne bih sišao ispod 3000 ccm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 29, 2014 12:27 am

Tanatos ::Prvo si trebao ovde da napišeš par reči o sebi...

Drugo,1.4HDi je glupost u odnosu na 2.0HDi,plus što je slab za taj auto.Sa 2.0 HDi ne možeš da pogrešiš.Razlika izmedju 66 i 80kw je u toj stazni od 20ks i većem obrtnom momentu kod 80kw i plivajućem zamajcu kod jačeg modela i da,interkuleru.Plivajući zamajac i set kvačila ti je oko 550eura,a kod ovog od 66kw ti je oko 250eur.Boljka tog motora je regulator pritiska koji košta 100tinu eura i ništa više.Pri kopovini obrati pažnju na turbinu i stanje dizni,kao i kod svakog drugog dizela cena za dizne ti je oko 300eur,čišćenje i turbina ti je 250eur,remont...A,da trebao bi da obratiš pažnju na ubrizgavanje da bude bosch-ovo,zaobidji siemens.To ti je to što se tiče motora.Što se tiče FAP filtera on se ugradjuje u sve modele od 2002. godine...ali njegovo skidanje ti je 80ak eura.
Sve ti je covek rekao!
Ja bih samo dodao : 1.4 hdi na 307-icu, ne biva. Slab je to motor za te gabarite, a trosice isto kao 2.0 hdi, samo ce se muciti vise...
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Jan 29, 2014 9:04 am

1.4 hdi je slab motor, ali se pokazao kao pouzdan, za auto-put, ravnice, mirniju voznju ( za zene prva liga  Exclamation ) a ako ga budes cepao jace, saranices ga brzo, tako da ti je 2.0 hdi super jedino dobra varijanta za 307, s tim da obavezno gledas sta kupujes, opet je to high pressure motor koga moras da dobro pogledas pre kupovine....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sre Jan 29, 2014 5:10 pm

Zaboravili smo da ti kažemo da obavezno prikačiš auto na dijagnostiku,ali za PSA Peugeot Citoren,da ti provere sve...kako turbina radi,stanje dizni...da vidiš da li ima neke greške.

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Sre Jan 29, 2014 7:01 pm

aha hvala vam mnogo drugari, iskren da budem a i da ponovim ne volim brzu voznju, divljanja, preticanja i takao to vise sam ono gotivac u voznji lagano ali samo da je pouzdano ne bolujem za kubicima, konjama, i kilovatima znaci sto navede taj drug gore primjer za žene isto tako puno ne odstupam od toga jer nikako nisam agresivan i ne cijedim auto. kratke relacije ono posao-kuca-grad i to je to znaci nisam presao nikad relaciju dužu od 50-70 kilometara ali ne bitno. uglavnom procitao sam dosta dobrog za ovog 2.0 66 kw 90 ks jer nema fap-a i tog nekog plutajuceg zamajca. a sto se tice dijagnostike to ima rodjak koji ce da ide zajedno sa mnom gdje god da nadjem i on ce mi sve pregledati stucnjak je za nova auta i on mi je između ostalog i preporucio da nikako ne bjezim od pezoa po njegovom iskustvu jer sam mu bio rekao prvenstveno za neki vw i skodu, ali kad mi je rekao ovo za 307-cu odmah sam poceo da gledam samo njih jer mi je i ljepsi i komforniji i jednostavno imam utisak da si veci gospodin u 307-ci nego u golfu 4 ili fabiji.  :peugeot 
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 29, 2014 7:22 pm

Sto si veci gospodin, nego sto je vozna udobnija jedno 17 puta.
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sre Jan 29, 2014 7:32 pm

Ne voliš ti brzu vožnju,ali pazi...1.4HDi su kupovali mladji,tj početnici i žene...svaka čast izuzecima,ali znaš i sam kako žene voze...a što se tiče početnika,njima se kupuje takvo vozilo dok se ne nauče,jer narod umisli da je 2000 kubika mnogo jak auto...i do neke crte su u pravu,ali šta posle...taj početnik obično posle manje od godinu dana krene da divlja,da se pokaže pred društvom i uglavnom ga vozi kao benzinca,jer se ama uopšte ne razume u vožnju i taj motor uniši.Onda i da nije to radjeno i da je normalno vožen,opet je trpeo veće opterećenje i više se zamarao nego 2.0,samim tim mu je i rani vek kraći.Ne znam kako se kreću cene u BIH,u SRB je cena registracije za 1.4 160eur,a za 2.0 190,što na godišnjem nivou nije ništa.

Malo da offujem,uopšte mi se ne svidja ovo novo što svi smanjuju kubikaže...klio od 900kubika i 90ks,koliko će taj motor da traje...gde su oni dobri motori kod renoa 2.2 od 107ks koji su išli od sredine 80ih do sredine 90ih...imao sam takva 5 motora u kući,poslednji je imao 300kkm,jedva da je bila povećana potrošnja ulja,na 10kkm možda 0,2l...ovo što vozimo (do 2005) to je nešto poslednje što vredi,možda ima par motora koja bi mogla da prodju i to je to.

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sre Jan 29, 2014 7:37 pm

Što se tiče golfa,mogli bi da otvorimo posebnu temu...poznajem neke koji ne znaju za drugi auto osim za golfa,tj znaju da postoji samo golf kao auto,a ostalo im nisu automobili.To je narod zavoleo zbog TASa i jeftinih delova,jeste bio malo izdržljiviji,naparvo je tu klasu automobila...ali sve posle dvojke preživljava zbog legende o kvalitetu i dugotrajnosti.  

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Jan 29, 2014 7:42 pm

Druze, nisam Ja mislio nista lose.. taj motor 1.4 hdi je vrh vrha, kazu da je jedna od najboljih serija motora, a ovde kod mene u kg-u ih voze samo tako, nego sam mislio, da je bolji 2.0 hdi, jer je odlican u svemu... 1.4hdi je ok, ali veci gas zahteva vecu potrosnju goriva, grejanje turbine... dok kod 2.0 hdi na 3000 obrtaja masina prede kao mace, i trosi bar kod mene sveha 3-4l na 100km.... sala je bila to za zene i 1.4 hdi...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 29, 2014 8:10 pm

Taj 2,0 66kw-90ks je vrh.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 29, 2014 8:22 pm

Mrčela ::Taj 2,0 66kw-90ks je vrh.
i ja glasam za ovaj, manje ce da te boli glava, sve su drugari rekli, bitno je da bude dobar auto, a za satiranje motora, sve moze da se satre, puno srece u kupovini i otvori cetvoro oci, napravi spisak sta treba da pregledas kod auta
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Sre Jan 29, 2014 8:27 pm

hvala vam mnogo svima, ma nadam se da cu se koliko toliko namjeriti na auto a dok izvoljim jedno 2-3 god ostavit cu starom a sebi kupim neko malo novije i vece mozda nekog pezoa ukoliko me iznenadi 307-ca ako kupim ovih dana, nadam se da cu i u poslu napredovati u skorije vrijeme pa mozda i 407-ca bude sledece god :Dali da ne budem previse opimistican. u svakom slucaju razbili ste mi mnogo monotoniju koju su sam slusao od raznih ljudi koji izgleda nisu ni sjeli nikad u pezoa i puno vam hvala  
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 29, 2014 8:39 pm

Održavanje Pežoa nije ništa skuplje od bilo kog auta iz klase, čak bude i jeftinije. Jedino je stvar u tome što, recimo, za Golfa postoji gomila jeftinijih, zamenskih, delova, a za 'francuze' toga nema ili ima u neuporedivo manjem obimu. Dakle, tu famu odmah možeš da zaboraviš osim ako ne spadaš u one 'žena može biti odakle god, ali auto mora da je iz Nemačke'. Pežoi imaju mekši/osetljiviji trap i vešanje u celini i to činjenično povećava cenu održavanja kod ljudi koji misle da Pežoom prelaze preko ležećeg policajca u punoj brzini. To imaš u glavi, malo vodiš računa o rupama (što na ovim prostorima uopšte nije jednostavno) i rešio si jedinu 'zamerku' Pežoima.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Jan 29, 2014 8:43 pm

žena može biti odakle god, ali auto mora da je iz Nemačke

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sre Jan 29, 2014 11:23 pm

Goga_EG ::žena može biti odakle god, ali auto mora da je iz Nemačke

i samo da bude Gnjolf II ili Prassat Very Happy
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 979
Datum upisa : 30.07.2013
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Čet Jan 30, 2014 12:39 am

'žena može biti odakle god, ali auto mora da je iz Nemačke'.

Ne ide ovako...ispravno je ovako

žena može biti odakle god , ali auto mora da je iz Nemačku

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Čet Jan 30, 2014 4:06 pm

Pozdrav, a sta je sa ovim verzijama 2.0 HDI od 79 kW i 85 kW   , i koja je otprilike potrošnja kod ovog od 66 kW 90KS   
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 30, 2014 4:15 pm

To je više nego dobar motor za tvoje potrebe,a potrošnja zavisi od mnogo faktora. Mislim na :66 kW 90KS

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Čet Jan 30, 2014 4:29 pm

Gde nadje taj od 85kw? 85*1,36 je 115ks..taj ne postoji u 2.0HDi,tu imaš  varijante od  66kw (90ks) 80kw (110ks) 100kw (136ks) i ove poslednje verzije 120kw (163ks) i 150kw (204ks) koji idu u 508,RCZ,3008... Potrošnja  kod 2.0 HDi od 90 i 110...pa gotovo i da ne postoji neka razlika,evo baš sam pisao kod mene,za moj auto

,,500km gradske i prigradske vožnje (do sela i tako) potrošnja 7,9l i to ga ja upalim da se malo zagreje,ako istrčim do pekare ili slično ne gasim ga...mislim da je to sasvim OK..ali danas me je oduševio rešio da isprobam...pun do kraja,vozio 326km,stao opet na pumpu do kraja 20l...20 podeljeno sa 326 ispadne 0,061 ili 6.1L      mada je brzina bila 110 autoput,pa po BGu,Batajnica...za auto od 1700kg,plus 3 čoveka u kolima,plus temperatura 0 do -2 stepena...mislim da je ovo odlično,super"

Ali,pazi imam auto od 1700kg,teži je 400kg od 307 sa 2.0 HDi motorom,plus nije aerodinamičan...pa ti vidi kolika može da bude potrošnja.A,da 2.0 HDi sa 136ks ide od 2004 / 2005 godine...i mislim da ti je od 110 tu bolja varijanta nego 136ks...posle su izbacili 2.0 od 90ks i od 110ks i ubacili su 1.6 HDi od 90 i 110ks...sada iz poslednje generacija ima 1.6 od 85kw (115ks) ali taj ide u 208,novi 308...

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole