Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pomoć pri kupovini

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: Pomoć pri kupovini

Počalji od Tanatos taj Čet Jan 30, 2014 4:29 pm

Gde nadje taj od 85kw? 85*1,36 je 115ks..taj ne postoji u 2.0HDi,tu imaš  varijante od  66kw (90ks) 80kw (110ks) 100kw (136ks) i ove poslednje verzije 120kw (163ks) i 150kw (204ks) koji idu u 508,RCZ,3008... Potrošnja  kod 2.0 HDi od 90 i 110...pa gotovo i da ne postoji neka razlika,evo baš sam pisao kod mene,za moj auto

,,500km gradske i prigradske vožnje (do sela i tako) potrošnja 7,9l i to ga ja upalim da se malo zagreje,ako istrčim do pekare ili slično ne gasim ga...mislim da je to sasvim OK..ali danas me je oduševio rešio da isprobam...pun do kraja,vozio 326km,stao opet na pumpu do kraja 20l...20 podeljeno sa 326 ispadne 0,061 ili 6.1L      mada je brzina bila 110 autoput,pa po BGu,Batajnica...za auto od 1700kg,plus 3 čoveka u kolima,plus temperatura 0 do -2 stepena...mislim da je ovo odlično,super"

Ali,pazi imam auto od 1700kg,teži je 400kg od 307 sa 2.0 HDi motorom,plus nije aerodinamičan...pa ti vidi kolika može da bude potrošnja.A,da 2.0 HDi sa 136ks ide od 2004 / 2005 godine...i mislim da ti je od 110 tu bolja varijanta nego 136ks...posle su izbacili 2.0 od 90ks i od 110ks i ubacili su 1.6 HDi od 90 i 110ks...sada iz poslednje generacija ima 1.6 od 85kw (115ks) ali taj ide u 208,novi 308...

Tanatos

Broj poruka : 1269
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Jan 30, 2014 5:21 pm

Kolega, izvolite link sa detaljima svakog modela, potrosnje, godine vozila i sve sto Vas zanima u vezi 307-mice...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Goga_EG

Broj poruka : 1622
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Jan 31, 2014 9:57 am

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15511
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od XSARA PICASSO taj Pet Jan 31, 2014 8:42 pm

E super je katalog.A evo i ja sam našao jedan baš je detaljan /www.automobile-catalog.com/timeline-citroen.html
XSARA PICASSO

Broj poruka : 324
Datum upisa : 11.03.2013
Vozilo: : CITROEN XSARA PICASSO 2.0HDI EXCLUSIVE

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Pet Jan 31, 2014 8:46 pm

Aaaaaa,koliko je lep ovaj GS   

Izvinjavam se za off,ali sam morao da prokomentarisem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tanatos

Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Pet Jan 31, 2014 8:58 pm

pozz kolege, danas nasao Peza 307-cu 2.0 HDI 79 kW 2003 god uvezen iz Njemacke kostao bi me oko 7000 KM ili otprilike 3450 € sa registracijom, uradjeni servisi i 4 nove gume metalik plava boja ima neke opreme mnogo između ostalog: klima, 4x el podizaci stakala, stakla u boji, abs, asr ( iako ne znam sta je asr)   podesavanje volana, podesavanje svjetala neki info displej, multi funkcion za muziku i to ne znam sta je Very Happy senzor za kišu, senzor za potamnjivanje unutarnjeg ogledala (ne kontam) cd-changer 6 kom. sad da li je ovo sva oprema standardna kod svakog ili ne ne znam auto je lijepo a i mogao bi proci sa cijenom koju sam zamislio maximalno da mogu.
inzenjer87

Broj poruka : 28
Datum upisa : 28.01.2014
Godina : 30
Vozilo: : peugeot 307
Raspolozenje : poprilično uvjek

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Jan 31, 2014 9:02 pm

DS i CX meni najlepsi :)
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Jan 31, 2014 9:08 pm

Šta je i kako funkcioniše ASR?

TCS (traction control system) ili popularnije ASR (anti slip regulation) predstavlja sistem aktivne bezbednosti i to kako u putničkim vozilima, tako i u teretnom programu. Ovaj sistem protiv proklizavanja pogonskih točkova uglavnom, mada nije pravilo, ide uz ABS sistem, pa se danas može susresti kod većine automobila i to ne samo u višim kategorijama, već i god manjih, gradskih automobila.

Kako funkcioniše ASR?

Kada je funkcionisanje u pitanju, ASR radi na sličnom principu kao i ABS sistem. Naime, ASR ne dozvoljava da prilikom naglog startovanja vozila, dođe do proklizavanja pogonskih točkova. Takođe, on se pokazao kao izuzetno dobar kada je u pitanju savladavanje uspona po klizavom terenu, bez obzira da li je napolju sneg, kiša, blato ili pesak. Naime, senzori detektuju da je došlo do proklizavanja jednog ili oba pogonska točka, dolazi do aktivacije kočnica na pogonskim točkovima i time se zaustavlja dalje proklizavanje vozila. Sve ovo dešava se u deliću sekunde. Još jedna dobra strana ASR sistema uočava se prilikom bržeg ulaska u krivine, jer omogućava da se vozilo mnogo lakše vrati na željenu putanju ukoliko dođe do iznenadnog isklizavanja. Kako vas ne bi iznenadilo, potrebno je da znate da će se prilikom aktiviranja ASR uređaja na instrument tabli upaliti žuta signalna lampica u obliku trougla u kojem se nalazi uzvičnik. To je znak da je uređaj aktivan i u tom momentu čućete i zvuk aktiviranja kočnica, koji je dosta sličan onom kod ABS sistema. Važno je napomenuti da tokom rada sistema aktivne bezbednosti, ne treba pritiskati dalje papučicu gasa, jer veoma lako može doći do pregrevanja kočnica, a samim tim i do njihove umanjene efikasnosti. I na kraju, napomenućemo vam da ovaj, kao i ostali elektronski sistemi aktivne zaštite u vozilu, iako vam pružaju dodatnu sigurnost, ne oslobađaju vas obaveze da brzinu prilagodite uslovima i stanju na putu, jer oni mogu sprečiti neželjene i rizične situacije, ali sve u granicama zakona fizike.

'Multifunkcioni' - moguće je da se radi o MF volanu, tj komandama za upravljanje muzikom smeštenim iza kola upravljača.

Senzor za zatamnjivanje unutrašnjeg ogledala - ima senzor svetlosti, kao i prekidač, na samom retrovizoru pa na određeni intenzitet svetla reaguje poput foto grej naočara, potamni tako da ti svetlo iza vozila ne bije u oči. Nemaš potrebe da pomeraš ogledalo da ti ne bi smetalo. A koliko je km prešao?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Pet Jan 31, 2014 9:29 pm

Tako mi treba kada ne čitam lepo sve postove,mada nisam ni video petručijev,nešto sam se ubagovao  

Daj link da vidimo ako ga ima na netu

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Sub Feb 01, 2014 7:37 pm

presao 153.000 km sad koliko je tacno to da nije vracen mozda, uvezen iz Njemacke evo link : [You must be registered and logged in to see this link.]
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 01, 2014 7:46 pm

Ako je to tako kako piše onda je ok.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11240
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Feb 02, 2014 12:01 pm

Ja sumnjam prema vozacevom sedistu da je samo toliko presao...Ili sad prave mnogo losa sedista....
shix

Broj poruka : 2911
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Feb 02, 2014 2:29 pm

Mislis zbog originalnih sedista koja po proizvodnji ubacuju na 206-tice, materijala...To su verovatno zadnje serije sa 5 vrata iz 2003 godine...posle 2003.god su ih stancovali sa 3..
Moja zapazanja su sledeca:
Na prvi pogled spolja, sasija je ok, teget boja extra, slaze se sa svim felnama, crvenim prednjim kljestima  Very Happy , ispod haube deluje sve ok, vodilo se racuna, ali ne volim kad vidim na uvezenim automobilima pisano belom farbom (sto je cest slucaj) kako na svim delovima, sto koliko sam provalio da se pre uvoza radilo nesto (svaki deo koji je pregledan ima na sebi crtu-tacku bele boje i taj deo je ok, sta nema nije), ovaj ima nesto na motoru, znaci da je pregledan ali se ne zna sta i kako, unutra fino sredjen za svoje godine, brine me kod "tih" prednjih vrata, levih, napred kao da je nesto udaren, skinuta farba, moguce da se tu nesto peglalo, a taj deo "obavezno" ofarbati, posebno sad zimi...
Za 6.650km ili 3400evr nije lose, s obzirom da se ne zna u kom su stanju, fap, dizne, PVP, katalizator, potapajuca pumpa, elektronika. Svaka do ovih stavki nosi po 200-300evr minimum, tako da ako se odlucis vodi racuna, to ti je moj savet...
Evo trenutno kod nas imas za 3300evr 2004 god istu mahinu, vise komada, da biras, cak i oko 3000evr...
Goga_EG

Broj poruka : 1622
Datum upisa : 07.08.2013
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Pet Feb 07, 2014 8:31 pm

Pozz drustvo, eto ja kupio hvala Bogu 307-cu, 2.0 HDI 66kW, 90 ks, decembar 2003 god metalik sivi (srebro) 4 vrata, nadam se da ce sluziti kako valja Very Happy i hvala vam na sugestijama
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Feb 07, 2014 8:54 pm

Sa srećom, želimo ti mnogo bezbednih kilometara. Daj neku sliku, otvori svoju temu pa da vidimo i prokomentarišemo tog lava

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Pet Feb 07, 2014 8:57 pm

hvala puno, pa dotjerao sam ga otprilike prije 2 sata tako da nisma uspui slikati jer je vec noc ali mozda sutra kad se vratim s posla napravim koju fotografiju pa cu svakako postaviti, ne mogu ga voziti jos koji dan dok ne stignu papiri sa carine, jos uvjek je na francuskim tablama
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Feb 07, 2014 9:01 pm

sa srecom kolega, u zdravlju i veselju da sluzi
mishja

Broj poruka : 3743
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Feb 07, 2014 9:05 pm

inzenjer87 ::hvala puno, pa dotjerao sam ga otprilike prije 2 sata tako da nisma uspui slikati jer je vec noc ali mozda sutra kad se vratim s posla napravim koju fotografiju pa cu svakako postaviti, ne mogu ga voziti jos koji dan dok ne stignu papiri sa carine, jos uvjek je na francuskim tablama

Naravno, lagano, kad budeš imao vremena. Jel se kod tebe smirila gužva, nemoj da ostavljaš auto negde na ulici, vidim na TV-u da su zapalili gomilu auta. Da se čovek ubije kao siroče, grči, štedi, zaduži se i kupi auto, a onda mu ga neki ljudi, besni na bogataše, zapale...e jbga

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Pet Feb 07, 2014 9:25 pm

ma ja sam ti na selu 10 km od grada Very Happy u garazi je, pa nadam se da necu biti te sudbine aBd, a ovamo je pravi haos u BiH pogotovo danas izgleda da ce ovaj datum biti pravo za pamtiti Very Happy
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Feb 07, 2014 9:35 pm

Valjda će se smiriti, iskazali su nezadovoljstvo, podsetili na snagu i potencijal naroda i tu bi trebali da stanu. Mada, na ovim prostorima se masa teško pokreće, ali i još teže zaustavlja. Biće to dobro, izduvali su se danas, a i ide vikend, ko je lud da protestvuje neradnim danima   

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 07, 2014 10:53 pm

Neka ti je sa srećom,i da pređeš mnogo km bez majstora.   Kupio si dobru makinu.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Sub Feb 08, 2014 3:39 pm

hvala vam puno, iskreno se nadam da ce sve biti super imam nekih sitnica da kupim između ostalog onu plastiku ispod motora kako kazu šustpleh da ne prlja motor, onaj poklopac motora i ventilator klime ispravan je samo dodirne prilikom obrtaja maloonu plastiku okolo pa kaze majstor zamjeni jer se obrce velikom brzinom, ostalo sve super trapovi pregledani kocnice podignut bio, cekam papire sa carine jer je na Fr tablama a kaze majstor na veliko cudo nije mu skinut katalizator a valjda to redovno skidaju objasnio mi je kasnije da to u sebi ima platine i srebra ili zlata sta vec nije ni bitno. I da uspio sam da sjebem cd player originalni jer sam ubacivao odmah nekakve razne Cd-ove i cackao sam ona dugmad i sad je zaglavio jbg mozda ce bit da moram kupit drugi ali vidio sam nisu nimalo skupi ovi originalni njegovi polovni cak sto vise mislim da ima klega s posla samo ne znam da li se moze zeznuti sta na elektronici ako se to zamjeni.
inzenjer87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 08, 2014 3:57 pm

Ne verujem da si sa cd-om/ima to pokvario . Neka to pogleda neko ko se bolje razume.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sub Feb 08, 2014 6:12 pm

Ako ikad skidas katalizator,samo da znas mozes da prodas za oko 100tinak eura   Radio mozes neki sa mp3 da uzmes pa da preradis da ti ostanu komande na volanu...

Tanatos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 08, 2014 6:24 pm

Ne skidaj katalizator ako je još uvek propustan, nema nikakve potrebe da se to skida bez razloga. Radio aparati se skidaju 'viljuškama' i sigurno će ga majstor popraviti

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 08, 2014 6:52 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Evo alat,  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći