Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pomoć pri kupovini 407

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Pomoć pri kupovini 407

Počalji od Tanatos taj Sre Jan 29, 2014 9:58 pm

Da vas čujem šta imate da kažete o ovom automobilu,možda uradim neku zamenu,pa me kopka...što više to bolje.Znam za elektorniku,da je osetljiva do 2007.,da ima problem ako se naknadno ubace xenoni,da im crku brisači...znam nešto i oko FAPa i to,ali opet nedovoljno.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]
Tanatos

Broj poruka : 1269
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pomoć pri kupovini 407

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 29, 2014 10:11 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15294
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 29, 2014 10:46 pm

Ja mislim da je to makina,i lep auto.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10936
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 29, 2014 11:30 pm

Ja samo znam da je lep u p.m., a mozda mi se cak karavan i vise svidja :

p.s. Sto bi mu stavljao ksenone ?
shix

Broj poruka : 2832
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sre Jan 29, 2014 11:48 pm

Pa ovo je extra nisam znao da je toliko lep   
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Čet Jan 30, 2014 12:35 am

Ovako,ja tu klasu automobila nikad ne gledam tipa 405,406,407,R21,laguna...uvek sam gledao i gledaću 605,607,reno 25,safran,vel satis i ovu klasu u kojoj sam ja epsace,806,807,evasion,c8...ali ovo sam dobio ponudu,pa mi je onako zvučilo primamljivo..inače radi se o limuzini...dobio sam par odgovora od ljudi koji poseduju ovaj auto i samo hvale motor HDi,kao motor ,ostalo   :

Tanatos

Broj poruka : 1269
Datum upisa : 03.01.2014
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jan 30, 2014 9:29 am

Znam da im je elektronika, u prvim verzijama, pravila problem ali da je to, kasnije, rešeno. Zamajac i FAP su stari znanci vlasnicima dizelaša, ostalo bi trebalo da je bez većih razlika u odnosu na, recimo, C5, ne računajuči ogibljenje.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15294
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Jan 30, 2014 10:01 am

Mane Peugeot 407:
- Felne 17' i DPF filter
-Auto je veoma skup mislim na novog jer je jako nepouzdan, sklon kvarovima. Stalno kompijuter javlja neke greške I kada grešaka faktički nema. Često otkazuju raznorazni senzori
-Displej na centralnoj konzoli osetljiv na temperaturu, osetljiva rucica za migavce
-Za ovo vreme koliko vozim 4o7 ,jedino sto mi je zasmetalo,jeste to sto je dosta nizak(u prednjem delu) i par puta sam zakacio sa njime na nekim neravninama
-odrzavanje u beogradu je zalostan, majstori ne znaju pola stvari, motor 2.0 16V tuga, trosi kao kamion, na malim obrtajima kao da se gusi, motor ne-elastican...na visim obrtajima se preglasno cuje u kabini
-FAP filter :)
-mane su mnogostruke...nemam nista protiv ovog modela ali nemam nameru vise da ih vozim,dok se ne poprave fabricke anomalije...vrlo nepouzdan,trazi mnogo oko odrzavanja

Prednosti Peugeot 407:
-Jak automobil sa malom potrosnjom
-Mali potrošač, veoma komforan I udoban. Lep I atraktivan izgled. Motor 2.0 hdi je odličan I lepo se uklopio sa veličinom I težinom automobile
-Auto je je u potpunosti opravdao moja ocekivanja,potvrdio je mit o udobnosti Francuskih vozila,potrosnja po gradu uz neku malo dinamicniju voznju je izmedju 7,5-8 l .Na auto-putu se pokazao kao veoma stabilan,...Moja preporuka ;)
-Necujan, Mala potrosnja. Dobar za duga putovanja
-Najbolji odnos cena/kvaltet. 2.0hdi je duplo bolji od 1.6hdi, ekonomicnije je, brzi, ima 6 brzina itd...
-Odlican dizajn, odlicni, ekonomicni hdi motori, potrosnja za 1.6 hdi na otvorenom 3.5-4.0 l/100 km, veoma udoban i pouzdan, odrzavanje nije nista skuplje nego kod automobila u istoj klasi, izuzetno stabilan, presao 145.000 bez ikakvih vecih problema...
-lep,necujan

p.s. preuzeti podaci sa raznih foruma

Poslednji izmenio Goga_EG dana Čet Jan 30, 2014 2:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Goga_EG

Broj poruka : 1613
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Jan 30, 2014 12:28 pm

Tanatos ::uvek sam gledao i gledaću 605,607,reno 25,safran,vel satis i ovu klasu u kojoj sam ja epsace,806,807,evasion,c8... :

Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Jan 31, 2014 10:50 am

Goga_EG ::Mane Peugeot 407:
- Felne 17' i DPF filter
-Auto je veoma skup mislim na novog jer je jako nepouzdan, sklon kvarovima. Stalno kompijuter javlja neke greške I kada grešaka faktički nema. Često otkazuju raznorazni senzori
-Displej na centralnoj konzoli osetljiv na temperaturu, osetljiva rucica za migavce
-Za ovo vreme koliko vozim 4o7 ,jedino sto mi je zasmetalo,jeste to sto je dosta nizak(u prednjem delu) i par puta sam zakacio sa njime na nekim neravninama
-odrzavanje u beogradu je zalostan, majstori ne znaju pola stvari, motor 2.0 16V tuga, trosi kao kamion, na malim obrtajima kao da se gusi, motor ne-elastican...na visim obrtajima se preglasno cuje u kabini
-FAP filter :)
-mane su mnogostruke...nemam nista protiv ovog modela ali nemam nameru vise da ih vozim,dok se ne poprave fabricke anomalije...vrlo nepouzdan,trazi mnogo oko odrzavanja

Prednosti Peugeot 407:
-Jak automobil sa malom potrosnjom
-Mali potrošač, veoma komforan I udoban. Lep I atraktivan izgled. Motor 2.0 hdi je odličan I lepo se uklopio sa veličinom I težinom automobile
-Auto je je u potpunosti opravdao moja ocekivanja,potvrdio je mit o udobnosti Francuskih vozila,potrosnja po gradu uz neku malo dinamicniju voznju je izmedju 7,5-8 l .Na auto-putu se pokazao kao veoma stabilan,...Moja preporuka ;)
-Necujan, Mala potrosnja. Dobar za duga putovanja
-Najbolji odnos cena/kvaltet. 2.0hdi je duplo bolji od 1.6hdi, ekonomicnije je, brzi, ima 6 brzina itd...
-Odlican dizajn, odlicni, ekonomicni hdi motori, potrosnja za 1.6 hdi na otvorenom 3.5-4.0 l/100 km, veoma udoban i pouzdan, odrzavanje nije nista skuplje nego kod automobila u istoj klasi, izuzetno stabilan, presao 145.000 bez ikakvih vecih problema...
-lep,necujan

p.s. preuzeti podaci sa raznih foruma

Na raznim forumima mnogo raznih ljudi lupeta. I oni koji znaju i oni koji nista ne znaju, tako da je ovo vrlo relativno...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 10:56 am

Kolega slažem se da ljudi komentarišu i ono o čemu pojma nemaju,a takvih je najviše!   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Jan 31, 2014 11:03 am

Sta je sa vama??? to su komentari ljudi koji voze 407-micu... Ne kapiram Vas, sta lupate.... bzv...
Mane i prednosti su preuzete od prica samih vozaca koji ih voze i znaju mnogo dobro sta i kako...
Izvolite pa pogledajte link........

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 11:08 am

Čoveče,moj komšiluk više zna o c5 nego ja,a ne znaju ni sijalicu na svojim autima zamenu. Ja sam na takve mislio.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Jan 31, 2014 11:13 am

To sto neko vozi neki auto ne znaci da zna sve o tom autu. A najcesce komentarisu oni koji ne znaju, a misle da znaju. Takodje, ako nekom uvale npr 407-icu kojoj je uzeta dusa, normalno da ce da mu se pale sve lampice ili da mu se gusi i sl... Tako da je jako bitno u kakvom stanju je konkretan primerak auta. Kada bih pricali o novom to bi bila druga stvar.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 11:24 am

Auto koji je koštao 30 000 dok je bio nov ,Srbi bi da kupe 6-10 godina star takav auto i duša mu u ''nosu'',za ako može 2000-5000 evra i da voze još toliko bez kvara.
Goga znao sam neke na forumim da uhvatim u laži u vezi komentarisanja o nekom autu,primer,neko kome je golf majka i otac ne mogu smisliti ništa drugo,a pod lažno mislim da nije nikada seo u auto koji pljuje,a ima i onij koji hvale i isto tako nisi imali takav auto. Ma ljudi počinju da se mrze kao političari,jebali ih auti.    

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Jan 31, 2014 11:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Jan 31, 2014 11:27 am

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Jan 31, 2014 1:18 pm

Mrčela ::Čoveče,moj komšiluk više zna o c5 nego ja,a ne znaju ni sijalicu na svojim autima zamenu. Ja sam na takve mislio.
I sta kazu za C5 ????   
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 1:53 pm

Da je najlepši auto koji su videli!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Jan 31, 2014 1:59 pm

samo to ?? to znam i da mi nisi reko   .. Nego kako te slusa hidraulika ??  :citroen 
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 2:30 pm

Hidraulika je ok.,zamenio sam crevo od desne strane,a i od leve vlaži ,moraću kada otopli i to zameniti. Crevo od serva sam isto zamenio. Ta creva što sam nabrojao su u ovlaštenom Servisu 780 evra.,bez ruku. Izvini ja sam se malo našalio. Ma kažu kako je Citroen skup ,pa hidraulika,održavanje ,delovi uglavnom ispada da bolje znaju od mene,a ja poznam svaki šaraf na njemu. Pa to je auto od 25 ooo evra,nije to bicikli,a neki ni bicikli ne mogu održavati. Ljudi se brinu za mene,a kada sam ga kupio nisu me mogli smisliti,nisam znao da je narod do te mere iskvaren. Još sam ja ovde podstanar i iz Pakraca sam ,e to je njima najgore. onda ide pička mu materina odake,kako zašto itd.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Jan 31, 2014 2:38 pm

Mislis crevo od teleskopa ?? Ja vec 6 meseci vozim bez levog creva   . Ma boli te krastavac sta ko prica ... Kolko su te creva, jel me zajebavas da su 780 e ??  affraid 
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 3:06 pm

Creva su toliko koliko sam napisao,nisam mogao doći sebi kada sam čuo u servsu.Creva se daju reparirati,po komadu je bilo 1500 do 2000 dinara,ja to nisam znao ,i poverim majstoru koji mi je održavao auto da zameni crevo od serva i to naplati 5000 bez ruku i ulja,pa za godinu dana crevo od desne hidraulike ,ono što ide na bombu,za to mi uzme 10500din. Ja se raspitam kod ljudi koji to rade i kažu mi kolko je reparacija,i gle čuda baš pogodim na toga što je radio za tog majstora,ja se njemu požalim kako me ovaj izvćario,i naravno nije znao tog majstora dok nisam stavio 9mm za pojas i kod govnara od majstora,kaže ti došao po pare,ja čutim ,a on izvadi 6000 i baci mi u auto i popizdio.Umalo ga nisam umlatio. Tako da creva nisu skupa ,mogu se reparirati. majstori su takve bitange da ja nemam reči.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Jan 31, 2014 3:18 pm

Au kakva su to govna od ljudi ... da covek ne poveruje...
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jan 31, 2014 3:32 pm

ma mora da se bije, nema druge
nego kolega Tanatos ako ti je ponuda za auto dobra i ima racunice ne razmisljaj
mishja

Broj poruka : 3659
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 31, 2014 3:38 pm

Evo kako izgledaju creva:[You must be registered and logged in to see this link.] ovo je od serva,a ova za prednje napajanje [You must be registered and logged in to see this link.] crevo dva i tri e to košta 780 evra.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći