Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Farovi

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Farovi

Počalji od Danilo C5 taj Pon Maj 30, 2016 2:44 pm

Petrucci ::Ja sam razumeo da oba svetla istovremeno gube snagu, što bi sijalice izbacilo iz sumnje. Ima jedan balast za oba fara?

Da da, oba istovremeno gube snagu, nisam proveravao, ali koliko kontam trebalo bi da ima 2 balasta

Danilo C5

Broj poruka : 14
Datum upisa : 30.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Maj 30, 2016 2:49 pm

I ja mislim da ima dva = nisu balasti, jer je ravno čudu da oba identično gube potencijal; ista je stvar i sa sijalicama; jedino što je moguće je variranje struje u sistemu, pre balasta koji bi to upravo i trebao da 'pegla' i radi i na jako malom naponu, ili je ipak u pitanju jedan balast koji se sprema da 'baci kašiku'. Svejedno, majstor će to rešiti očas posla, ali nije loša ideja steći neku predstavu o mogućem uzroku da ne bi bilo šišanja od strane gore pomenutog.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 30, 2016 3:55 pm

Nisi ti prvi kome se desava ta pojava na C5. Na mom bivsem C5 se desavalo isto sa obicnim svetlima. Drugar sto ga je kupio od mene, bio kod 2 elektricara i nisu mu resili. Dobar akumulator, dobro punjenje. Rekli mu regler, kupio drugi,zamenio i opet isto.
shix

Broj poruka : 2285
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Danilo C5 taj Uto Jul 12, 2016 9:15 am

Pozdrav ljudi, samo da se javim da je problem rešen.

Naime, prethodni vlasnik je stavio "falš" philips xsenon sijalice, i umesto male pozicione sijalice iznad xsenon svetla je ubacio neke led sijalice koje su svetlele sa gubljenjem kontakta. Ono što sam primetio jeste da su te kinekse xsenon sijalice radile malo manje od godinu dana.

Majstor je postavio xsenon sijalice koje idu za C5 i passata, i zamenio te male ledice gore koje su gubile kontakt..i sada sve radi kako treba. Zamena ovih sijalica je koštala ukupno 80e. Ako budem našao u telefonu, postaviću sliku pre i posle zamene sijalica.
Danilo C5

Vozilo: : Citroen C5 2.0 16V
Raspolozenje : Nikad bolje...da dođe :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Uto Jul 12, 2016 9:28 am

Meni se isto to desava samo su obicne slijalice. I isto sam isao kod majstora vise njih. I shvatio sam da mi se to desava preko losijeg puta i da on u tom trenutku upali pumpu za hidrauliku i da mu ona povuce struju. Da li je to normalno nemam pojma. Ali isto ima led komplet u kolima. Jedino da vidim da to izvadim i da vratim obicne sijalice
serviser

Broj poruka : 48
Datum upisa : 05.04.2016
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Danilo C5 taj Uto Jul 12, 2016 9:39 am

@serviser, pa da, ja bih definitivno pokušao da stavim obične sijalice, pošto vidim da mi je ovo urodilo plodom. Javi šta si uspeo, baš me interesuje :)

Pozdrav
Danilo C5

Vozilo: : Citroen C5 2.0 16V
Raspolozenje : Nikad bolje...da dođe :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2