Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 radna temperatura

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Peugeot 307 radna temperatura

Počalji od ivy037 taj Pet Maj 23, 2014 6:32 pm

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje u vezi radne temperature motora na Pezou 307 1.6 16v 80kw (2002 god). Naime temperatura varira izmedju 90 i 100, da li je to normalna pojava i ako nije, zna li neko sta moze da bude u pitanju?

Hvala unapred.
ivy037

Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.05.2014
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 307 radna temperatura

Počalji od mishja taj Pet Maj 23, 2014 8:06 pm

dobro je to, samo puni i ne brini, to zavisi od termostata, na koliko otvara, verovatno ti je oko 90-95 temperatura
mishja

Broj poruka : 3833
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivy037 taj Pet Maj 23, 2014 8:22 pm

Hvala puno na informaciji. Bas me je bacilo u rebus to sto ide do 100ke, znam da mi za ove 2 godine koliko ga imam nije prebacilo 90. Ventilator je proveren, radi lepo i prva i druga brzina, skoro je odradjena i glava motora posto je pustao vodu na (ne znam kako to oni strucno zovu) i gubio je vodu u onoj posudi, tj antifriz a ne vodu, pa je zamenjen dihtung i izravnata glava, i sad vise ne pusta nigde i normalan je nivo u posudi, ali mi nije dalo mira to sto podize temperaturu pa rekoh da proverim za svaki slucaj da ne napravim neki haos.
ivy037

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Maj 23, 2014 8:28 pm

kad si radio glavu, dal je posle sistem lepo ozracen, ispusten vazduh iz sistema?
mishja

Broj poruka : 3833
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inzenjer87 taj Pet Maj 23, 2014 8:53 pm

a kod mene je 2.0 HDI 66kW, i radna temperatura je mu je kako znam 80 stepeni i otprilike tako i najvise varira,međutim u posljednje vrijeme i kod mene ide na 90 pa i do 95 cak. Mislim da nije jos doslo do 100 ali ono sto je mene zabrinjavalo sto se ne ukljucuje propeler ne znam koji mu je fazon a za klimu obrce normalno, i imao sam nekih polemika sa kolegama na poslu upravo za te propelere, oni mi kazu da ima posebno za hladnjak a posebno za klimu ja sam najmanje 2-3 puta zavirivao detaljno ali propeler je samo jedan .
inzenjer87

Broj poruka : 28
Datum upisa : 28.01.2014
Godina : 30
Vozilo: : peugeot 307
Raspolozenje : poprilično uvjek

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Maj 23, 2014 9:03 pm

Ako govorimo o temperaturi rashladne tečnosti (ne ulja) onda je 100 stepeni mnogo, pogotovo u ovo doba godine, šta će raditi na +37, na usponu, sa uključenom klimom. Moguće je i da merač 'laže' pa bi temperaturu rashladne tečnosti valjalo izmeriti, najbolje nezavisno, a može i dijagnostikom, i rezultat uporediti sa podatkom na tabli.

Inzenjer, mislim da je kod tebe samo jedan ventilator ali bi morao da primetiš da vrti kad već dođe na tako visoku temperaturu. Moguće da je otišao relej ili drajver. Svakako, stiže leto i to treba, kao i nivo rashladne tečnosti, proveriti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivy037 taj Pet Maj 23, 2014 9:26 pm

mishja ::kad si  radio glavu, dal je posle sistem lepo ozracen, ispusten vazduh iz sistema?

Glava je radjena pre 6 ili 7 dana, ne znam ni ja tacno. Medjutim, pukla mi je pre 2 dana ona dupla cevka sto ide u mali hladnjak, pa mi je antifriz iscureo u auto. Majstor je skinuo taj mali hladnjak i nesto prespojio da mogu da "vozim" auto dok ne nadjem taj deo (koji ocigledno ima da trazim kao da trazim deo za avion a ne za auto), i namestio neko crevo ili sta god se vec tu namesta. Odmah posle toga ga je i ozracio, medjutim opet ista prica sa temperaturom. Danas je cak uspeo da padne sa 100 na 80 pa se vratio na 90 pa se podiglo na nekih 95, sto mi je skroz cudno jer znam da koliko god da ga vozim i sta god da ukljucim (mislim na klimu) nikad 90 preslo nije.  scratch
ivy037

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Maj 23, 2014 9:29 pm

Nije to dobro sređeno ili nije dobro odzračeno pa nailaze vazdušni dzepovi. Mora to majstor ponovo da pogleda, 100 stepeni nije kuvanje, nije to dramatično kao na starinskim automobilima, ali na duži period nije dobro za auto.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivy037 taj Pet Maj 23, 2014 9:39 pm

Hvala puno na pomoci. Sutra cu opet da odvezem auto kod majstora i da mu dubim nad glavom dok mi sve ne isproverava. Ako ni to ne bude pomoglo, zamolicu ga da mi bar zaglavi necim onu skazaljku na 90 da ne moze da se pomeri, da me ne nervira vise. lol! 
ivy037

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Maj 23, 2014 9:42 pm

Hehehee, dobar recept za rešavanje problema.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivy037 taj Pet Maj 23, 2014 9:49 pm

Pa kad ne znam vise sta cu od muke, moram da se salim inace cu osedeti od nerviranja. Jos kad mi kaze ono cuveno sredio sam ti auto mozes da vozis, pa ako opet bude isto ti dodji, automatski mi se okrene zeludac naopako, jer znam da cu sutradan da zaglavim opet kod njega da "sredi" jos nesto.  
ivy037

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Maj 23, 2014 10:17 pm

Ne nerviraj se, sredi se to, nije problem

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 25, 2014 10:23 am

ivy037 ::Pa kad ne znam vise sta cu od muke, moram da se salim inace cu osedeti od nerviranja. Jos kad mi kaze ono cuveno sredio sam ti auto mozes da vozis, pa ako opet bude isto ti dodji, automatski mi se okrene zeludac naopako, jer znam da cu sutradan da zaglavim opet kod njega da "sredi" jos nesto.  
Majstora za grkljan, auto mora da bude ispravan! Koji k....c je radio onda ako ima problema ?
Znam šta su majstori ,ospem se na samu pomisao da ću ga možda trebati.
Ovo kod tebe ,ako ventilator uključuje na vreme, onda može biti do termostata,ne odzračenog sistema, lošeg antifriza. Temperaturu izmeri ručno ,termometrom itako ćeš znati sigurno kolika je temperatura. Može i ona kazaljka malo da se pomeri ,a da nije problem sa temperaturom rashladne tečnosti.  

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Maj 25, 2014 8:26 pm

Ne bi bilo pozeljno da ide na 100, temperatura kljucanja antifriza je 118, tako da posle voznje ako ostavljas auto na leru da radi, trebalo bi da ide i vise...
Bez obzira, sto su releji ok, brzine, termostat, verovatno, npr. nesto nije u redu sa motorom, usled cega podize temperaturu na 100..
Imao sam isti problem kao ti, zamenio sve i desavalo mi se i posle toga opet, meni je islo cak i preko 100, a problem sam spontano resio ciscenjem dizni, posle cega ne podize temperaturu... sad bi to bilo, npr, zapusena dizna, cilindar ne dobija gorivo, i radi na suvo, te se tu greje i prenosi temperaturu, u mom slucaju dve dizne, primer dajem, gde napominjem da mi se posle ciscenja dizni temperatura ne podize i ne prelazi 90...
Radi preventive sam otisao kod elektricara, ugradio mi je prekidac u kabini, gde palim sam ventilator, odmah druga brzina, extra, cisto radi preventive, zbog sebe, da budem miran   
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Maj 25, 2014 9:06 pm

Ja mislim da je njemu motor OK ali da uopšte ne uključuje drugu brzinu, ili ne otvara na vreme.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Maj 25, 2014 10:55 pm

Plašim se prijatalju da je tebi majstor samo dihtung zamenio, a obradu glave samo naplatio. Ako slučajno grešim, a daj bože da je tako, odvezi ga kod nekog malo stručnijeg da ti to lepo izluftira na radnoj temperaturi i to bi trebalo da odradi posao.
mladenmi16

Broj poruka : 6570
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 26, 2014 9:25 am

Petrucci ::Ja mislim da je njemu motor OK ali da uopšte ne uključuje drugu brzinu, ili ne otvara na vreme.
Moguće 99%. A ne bih ja zanemario ni izdvni sistem pored svega što je goga nabrojao.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jun 06, 2016 9:34 pm

Desilo mi se par puta da mi kazaljka za temperaturu, i to kad je motor hladan ode do kraja i na bordu poruka da je tem. rash. tečnosti prevelika uz stop na bordu.
Zna li neko gde je kod pezoa 2.o hdi 79kw 2003 senzor temperature rashladne tečnosti?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jun 06, 2016 10:24 pm

Da nije na termostatu, onom što otvara da topla voda ode u hladnjak?
Utiče li taj senzor i na porošnju i paljenje?
Ima li neko iskustvo sa njim?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jun 07, 2016 8:36 am

Ne mogu da nađem sliku, a video sam je negde na netu. Treba da je u blizini termostata, na tom crevu koje vodi antifriz, recimo, ovo je na 207-ici, u principi svi automobili su slične osnovne konstrukcije

A ovo je 307 2.0 HDI, pod brojem 9

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 07, 2016 9:56 am

vojkan ::Desilo mi se par puta da mi kazaljka za temperaturu, i to kad je motor hladan ode do kraja i na bordu poruka da je tem. rash. tečnosti prevelika uz stop na bordu.
Zna li neko gde je kod pezoa 2.o hdi 79kw 2003 senzor temperature rashladne tečnosti?
Senzor temperature je u problemu ili kontakti na njemu. Senzor treba da bude na bloku motora tu gde je termostat. A evo ga Petruci je označi da je na kučištu od termostata.
Utiče na povećanju potrošnu i loš rad motora, tako i na paljenje.  
ovako izgleda [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jun 07, 2016 10:16 pm

Zahvaljujem na pomoći.
Danas nisam imao vremena da očistim kontakte i proverim ga. Doduše nisam imao par dana problema.
Na instrument tabli je sve normalno.
Ovo liči malo na kratak spoj usled kvašenja.
Izleda da je kod mene ispd poklopca ili usisnog creva za vazduh. Nije loše i nakačiti se na dijagnostiku radi provere.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Choda86 taj Čet Dec 01, 2016 6:30 pm

Pozdrav svima! Moj Peugeot je 2.0 Hdi, 110ks, 2002.godište.Problem koji sam primetio pre par dana je taj da mi kazaljka za temperaturu uopste ne reaguje, a vozio sam po par sati bez prestanka. Jednostavno stoji na nuli i ne registruje zagrevanje motora. Grejanje u samom autu radi perfetkno i sto se ostalog rada tice, sve je OK. Zanima me da nije problem u senzoru temperature, tj. onom dzeku koji ide u glavu motora, sa strane? Mozda kontakt ili kratak spoj neki? Hvala unapred!
Choda86

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Dec 01, 2016 8:20 pm

Ja sam moj zamenio skoro prilikom zamene antifriza.
Sve je u redu od tada.
Treba proveriti da nije nešto u prekidu do njega, probati čišćenje konektora. uostalom nije on toliko skup a može napraviti štetu.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Choda86 taj Čet Dec 01, 2016 11:32 pm

Hvala Vojkane na odgovoru. Probacu da ocistim kontektor pomocu spreja za konektore.
Choda86

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: