Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

ventilator kabine peugeot 307

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

ventilator kabine peugeot 307

Počalji od sasa77 taj Uto Jun 10, 2014 9:19 pm

Imam problem sa ventilatorom kabine kad je napolju veca temperatura gasi se pa se posle nekog vremena ponovo upali i tako nekoliko puta i onda proradi normalno. Molim za pomoc pozz
sasa77

Broj poruka : 138
Datum upisa : 26.11.2013
Godina : 41
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: ventilator kabine peugeot 307

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jun 10, 2014 9:28 pm

Jel problem u svim brzinama ventilatora?
mladenmi16

Broj poruka : 6562
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasa77 taj Uto Jun 10, 2014 9:36 pm

jednostavno se ugasi i posle sam proradi i kad ukljucim automatski i manuelno (klima je automatska)
sasa77

Broj poruka : 138
Datum upisa : 26.11.2013
Godina : 41
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jun 10, 2014 9:57 pm

Ja sam imao isti problem, ali kod mene je manuelna klima a problem je bio u ,,točkićima''. Može da bude do džeka na ventilatoru, da je prljav pa prekida. Navodim ti moja lična iskustva, možda je i nešto sasvim treće....
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 10, 2014 10:26 pm

sasa77 ::Imam problem sa ventilatorom kabine kad je napolju veca temperatura gasi se pa se posle nekog vremena ponovo upali i tako nekoliko puta i onda proradi normalno. Molim za pomoc pozz
Nisam siguran ,al' mislim da ima nekakve veze sa senzorima temperature.
Onaj na na retrovizoru i ima negde unutar na instrumentabli . A može biti i hladan lem na komjuteru klime. Ma svašta možebiti.  Da li ima dovoljno gasa u sistemu??

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11322
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Ned Maj 10, 2015 12:11 pm

Drugari,ima li neko uputstvo,lunk ili nesto slicno za skidanje ventilatora kabine?
Neven67

Broj poruka : 93
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 10, 2015 12:57 pm

Neven67 ::Drugari,ima li neko uputstvo,lunk ili nesto slicno za skidanje ventilatora kabine?
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Maj 10, 2015 1:04 pm

Ventilator kabine vidiš na 1:24 Koliko sam upoznat sa problematikom kod njih je redovan problem džek na ventilatoru. Pregledaj prvo njih da ne skidaš ventilator. Hoće čak i da se istope iz nekog razloga. Nadam se da će ti ovo pomoći.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 10, 2015 1:12 pm

Tako je zemljak, najpre džekove,kontakte.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Ned Maj 10, 2015 4:13 pm

Dzekovi nisu istopljeni,naspricao sam ih sa kontakt sprejom,vratio na mesto i ventilator sad radi.Verovatno je negde gubio kontakt,dobro je da nije pregoreo,bilo bi veliko zezanje zameniti ga.
Hvala na pomoci!
Neven67

Broj poruka : 93
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Maj 10, 2015 6:45 pm

Mrcela gde su kod C5 ti dzekovi da proverim i ja kontakte. Kod mene se u prvoj i frugoj brzini uopste ne cuje ventilator,a u trecoj i cetvrtoj radi normalno ? Klima je manuelna.
shix

Broj poruka : 2945
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 10, 2015 7:10 pm

Ni kod mene se ne čuje prva i druga brzina ,a i ima osam . Kod strane suvozača ispred njegove leve noge , možeš skinuti tapacirung na kome je svetlo za osvetljavanje tog dela, imaju debele crvene žice idu na jedan konektor, uključi ventilator na najače i te žce počinju da se greju, a možeš skinuti onu ladicu i tako ćeš imati bolji pregleda , ja znam zatvorenih očiju da sve to demontiram i namontiram skini ovo [You must be registered and logged in to see this image.]
kada skineš ladicu videćeš ovaj motorić za recirkulaciju, levo je ventilator, blizu tog konektora idu par debelih crvenih žica. Al sam ti objasnio! [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Maj 11, 2015 12:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Maj 10, 2015 7:27 pm

A jel se oseca kod tebe da duva u prvoj idrugoj ? Ja kad ukljucim prvu ili drugu i usmerim da duva u telo i stavim ruku na ventilacione otvore, ne osecam da duva. Osecam jedva neko strujanje vazduha ali mislim da u drugoj mora da se oseti.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 10, 2015 7:33 pm

Podesi da duva u grudi i tako ćeš videti , kod mene ima osam brzina, na pola se tek oseti. Kada skineš ladicu videćeš ventilator pa ga uključi i podešavaj tako ćeš znati jel sve ok. ja misli da on radi dobro. Svedno ti to otvri i očisti.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Maj 10, 2015 7:37 pm

Ok. Probam pa javljam. Jel je na srafove i ima li nekih zabica, da obratim paznju da ne zajebem nesto ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 10, 2015 7:40 pm

Na šta misliš? Vdi konektor koji je na strani suvozača, ne govorim o ventilatoru on je duboko unutra i moraš se zavući unutra gde je ona ladica i sa leve strane ti je ventilator na sredini table , u ravni ručice menjača. ispred nogu suvozaća vidi crvene debele žice ima ih mislim pet. i dva konektora koja idu u jedan.

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Maj 10, 2015 7:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Maj 10, 2015 7:50 pm

Na ladicu. Sta je drzi ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 10, 2015 7:55 pm

shix ::Na ladicu. Sta je drzi ?
Toraxi četiri vodoravno gornja , dva vertikalno , po jedan sa svake strane i na dnu imaš mislim dva levo i desno po jedan, kada to skineš moraš svetlo demontirati ono u ladici , i onaj džek za video ako ga imaš. vidi se na slikama što sam postavio, ladicu vadiš ka sebi napolje tako dobijaš veliki prostor da sve možeš da vidiš i pregledaš .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Maj 10, 2015 8:12 pm

Hvala.Probacu cim stignem, pa javljam.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 11, 2015 8:00 pm

Evo Mrco ja otvorih, izvadih ladicu i jedini konektor koji se vidi sam vadio i sprcao kontakt sprejem. To je ovaj na prvoj slici. Ali kad upalim auto i pustim da duva, a njega rasckopcam, ventilator i dalje duva. S tim sto ja ne provaljujem da duva u prvoj i drugoj brzini, a u trecoj i cetvrtoj osecam. Skapirao sam gde je ventilator, ali ne osecam da duva u prvoj idrugoj brzini.Ove druge zice sto se vide u pozadini jedna crvena i 2 crne idu skroz negde dole ka podu i nezna im se trag.

[You must be registered and logged in to see this link.]

A ovo na drugoj slici ovj kotur gde se vidi bela mast na sredini, je onaj kotur koji regulis smer duvanja vazduha. E sad ovi kablovi koji se vide pored njega idu ka pravcu ventilatora, negde prema radio cd-u. Ali im se ne vidi u sta ulaze tj. gde se ubadaju. Verovatno mora jos nesto da se rasturi, al ja nisam hteo da ne bi nesto zajebao. Ipak nisam majstor. Ocigledno da kod mene i tebe nije isto. Mozda zbog toga sto je moja manuelna a tvoja digitalna klima..A tvoja je mozda i dvozonska.. Prva slika je nastavak od ove druge slike pa nanize. Nadam se da sam uspeo da ti opisem situaciju Evo te druge slike :

shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 8:34 pm

Jeste moja je automatska dvozonska. Čekam da mi se slike otvor internet spor u pm. Pa ako si video ventilator onda si morao videti dal vrti ili ne. Te žice u podu su od klime ako su debele desno od mehanizma za recirkulaciju, a ove druge što si video idu na komandu klime. Pregledaj ti to pažljivije i sve ćeš videti gde šta ide. Sada sam video žice na slikama, te tvoje su tanje od mojih duplo. Idi žicama do konektora a on je dole kod tapacirunga ispod ladice.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 11, 2015 8:57 pm

Nisam ja video ventilator, samo sam skontao gde je. Trazio sam malo po citroen forumima. Kazu da uglavnom zeza taj modul koji se nalazi ispod tapacirunga kod leve suvozaceve noge. Obicno na njemu bude neki hladan lem ili crkne tranzistor koji svakako mora da zameni elektricar, ako je do toga. Evo kako izgleda :

A evo kad se otvori ;

shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 9:09 pm

Pa o tome sam ti govorio. Očisti te konektore, oni znaju od kondeza da nasradaju, kada si već rastavio sve unutra očisti, podmaži ,proveri instalaciju ,konektore
Pa moraš videti ventilator,on je levo od tog mehanizma za recirkulaciju, a isto tako treba da vidiš da li se vrti. Da li je bučan u četvtoj brzni?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 11, 2015 9:17 pm

Ja ga ne vidim. Nije bucan. Cuje se normalno. On u cetvrtoj mora da se cuje jace.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 9:33 pm

Ovako lezi na vozačevo sedište i suvozačevo i tako se zavuci u onu rupu , ventilator se nalazi na sredini table , moraš ga videti. Ja sam sa njega skidao parče sunđera koje je otpalo i on povukao i na najače kada sam pojačao hoće da iskoči koliko je lupao , a do tada sam skinu 12 puta ladicu u pm. , parče dužine pet cm i jedan cm široko bilo na onim rešetkama na ventilatoru. Uzmi baterisku lampu ako ne vidiš i upali ventilator mora da ga čuješ i vidiš

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći