Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

ventilator kabine peugeot 307

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: ventilator kabine peugeot 307

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 9:33 pm

Ovako lezi na vozačevo sedište i suvozačevo i tako se zavuci u onu rupu , ventilator se nalazi na sredini table , moraš ga videti. Ja sam sa njega skidao parče sunđera koje je otpalo i on povukao i na najače kada sam pojačao hoće da iskoči koliko je lupao , a do tada sam skinu 12 puta ladicu u pm. , parče dužine pet cm i jedan cm široko bilo na onim rešetkama na ventilatoru. Uzmi baterisku lampu ako ne vidiš i upali ventilator mora da ga čuješ i vidiš

Жиле

Broj poruka : 10599
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 11, 2015 9:45 pm

Aj probacu i to. Ali on se ne cuje u prve dve brzine. Sve mi mirise na onaj modul, ali probacu svakako.
shix

Broj poruka : 2649
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 9:50 pm

Vidi ti najpre da li se vrti u prvoj i drugoj, konektore na modulu poplaši kontakt sprejom

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 10:20 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Evo ovako izgleda ventilator, ovu rebrastu stranu ćeš videti jer je okrenut prema strani kako sam opisao, možda možeš sa vozačeve strane da pokušaš, odmah je iznad filtera klime, pa to sve asepsolom sredi, mislim na svu ventilaciju ,kućište filtera klime ....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 11, 2015 10:44 pm

To svakako mogu uraditi. Menjao sam filter kabine, tako da znam za tu stranu. Brckacu ovih dana, pa nastavljam sa izvestajem...Hvala ti na pomoci, a svakako ce jos nekom biti od koristi.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 11, 2015 10:59 pm

Svakako. Svi bi trebali na kraju opisati kako su rešili, radi drugih kojima će tako pomoći.
Ne treba da se zahvaljuješ i ti si meni pomogao, tako i drugima. Knjigu sam do sada posala na preko 20 adresa.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Maj 12, 2015 11:49 am

Dosao sam do motorica klapne,motoric radi,zakrece klapnu,kako povecavam i smanjujem temperaturu tako se okrece i osovina klapne(ali u temperaturnom opsegu od 21 do 28 stepeni C).Kad smanjujem temperaturu ispod 21 C,klapna se dalje ne okrece.Cevi kod vozacevih nogu vrele(cini mi se da nema razlike da li je temperatura podesena na 14 C ili 28 C).Ima li neko ideju sta se tu desava?Nije mi normalno da cevi budu tako vrele jer je od njih vruce.
Neven67

Broj poruka : 76
Datum upisa : 28.10.2014
Godina : 50
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 12, 2015 4:07 pm

Ako je automatska klima normalno je , cevi se greju kako se antifriz zagrejava. Motorić preskočio za jedan ili više zubaca, i zato ne možeš da podesiš. Ako možeš izvadi ga i vidi u kakvom je stanju osovina (šuplja je i u nju ide motorić) na njoj znaju zubci da se pojedu. Kada skineš motorić klapnu ručno okreći i tako ćeš znati da li je čitava, ako klapna radi, onda su zubci koje sam već poninjao , ili motorić, kontakti. evo ovde se vidi osovina [You must be registered and logged in to see this image.] motorić [You must be registered and logged in to see this image.] rastavljen [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Uto Maj 19, 2015 8:54 am

I kod mene isti problem. Upalim klimu AC, na recimo 18, hladi.. sve radi normalno. Kada je ugasim, nakon odredjenog vremena iz ventilacionih otvora pocinje da struji topal vazguh i imam osjecaj kao da je grijanje upaljeno koliko je vruce. Tada opet upalim klimu da rashladi sve, pa opet prodje neko vrijeme dok ne pocne da grije.
Jesu i kod mene otisli ti zupcanici na motorcicima ili jednostavno se neka klapna nikako ne zatvara? Sta mi je raditi?
Fellini

Broj poruka : 74
Datum upisa : 05.09.2014
Vozilo: : Peugeot 307 2.0HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 19, 2015 10:24 am

Nisam baš razumeo , hladi na 18c i ugasiš klimu , kako onda samo od sebe greje.
Da li je tada ventilator uključen? Ako nije uključena  posle nekog vremena se ugreje instrumentabla i sva ventilacija i kada uključiš klimu mora neko vreme da izlazi topao vazduh. To nije automacka , dvozonska klima ,ili jeste?

Poslednji izmenio Mrčela dana Sub Mar 12, 2016 3:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Uto Maj 19, 2015 10:55 am

Izvini sto nisam napisao detaljnije. U pitanju je 307 iz 2002.g, automatska klima.
Znaci ovako.. ja upalim klimu, hladi.. ugasim klimu i nakon 15-20 min kad stavim ruku na otvore osjetim topal vazduh. Ne radi tada ventilator, al jednostavno je topla sva tabla i izlazi topal vazduh na otvore.
Isto tako, ako spustim recimo na 15 i upalim samo ECO (znaci hladnje samo, ne klimu), izduvava skoro topal vazduh. Ovo mi se samo desava kad je toplije vrijeme, zimi se toliko ne osjeti.
Ljeti stalno moram paliti klimu jer imam osjecaj kao da se grijeanje ne moze iskljuciti, ona kutija dole pored noga je sva vruca i od toga toplota u kabini i kad ne radi grijanje :/
Fellini

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 19, 2015 11:31 am

Dole je radiator i one cevi su uvek vruće dok radi motor. Evo ovako izgleda kod mene [You must be registered and logged in to see this image.] te cevi moraju da budu vruće , gas je taj sto pretvara toplotu u hladan vazduh preko isparivača. Da li si ti siguran da da ta toplota nije od sunca? Pogledaj ti to kod nekog ko ima isti auto. Meni se čini da je to ok. Bilo bi loše da jedna strana hladi a druga greje ili obe greju kada uključiš klimu.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Uto Maj 19, 2015 12:01 pm

Nije od sunca, jer grije isto i navece. Pa moze biti da je neka klapna toplog vazduha uvijek otvorena, tako da kad ukljucim klimu preovladava hladan vazduh, a kad je ugasim, dolazi toplota sa malog hladnjaka na resetke ventilacije. To je po meni jedino objasnjenje..
Znaci samo mi je potrebno da mi neko kaze raspored klapni, da ne skidam svaki onaj motorcic i zupcanike na kutiji.
Fellini

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 19, 2015 12:16 pm

Ne znam kako je kod tebe.
Kod mene je za levu strnu ,grejanje ,hlađenje jedan motorić , a drugu drugi, za podešavanje usmeravanja izduvavavanja jedan i na levoj je strani, za recirkulaciju vazduha ima jedan i on je sa desne strane iz one ladice 20cm od poda. Ne mogu da verujem da kod tebe to duva na obe strane.
Ne znam na koju klapnu misliš ja sam napisao na C5 kako stoje i koliko ima motorića i gde stoje.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Uto Maj 19, 2015 12:23 pm

Mislio sam na klapnu koja otvara/zatvara topli i hladni vazduh.. tj. koja pusta topli zrak sa hladnjaka kad ukljucis grijanje. Ne znam ni ja sad kako je to rijeseno na 307, pa evo nadam se da ce neko znati ko je to vec rastavljao.
Hvala na odgovorima druze ;)
Fellini

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 19, 2015 12:33 pm

Da li je ista temperatura na obe strane kada e to dešava? Ako jeste bilo bi mnogo jasnije. Odvojene su klapne , na levu i desnu ,za svaku ima po jedan motorić koji to reguliše, barem bi trebalo tako biti. Kod mene jeste.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Uto Maj 19, 2015 1:02 pm

E vidis to nisam provjeravao.. znam samo da je toplo na mojoj strani i na sredini, za desnu cu morati provjeriti.
Fellini

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 19, 2015 3:29 pm

Fellini ::E vidis to nisam provjeravao.. znam samo da je toplo na mojoj strani i na sredini, za desnu cu morati provjeriti.
E pa to mi je bitno kako bih ti mogao pomoći.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Maj 27, 2015 6:43 pm

Da nastavim pricu o mom problemu sa ne duvanjem u prvoj i drugoj brzini. Naime posle vadjenja kasete tj ladice i otvaranja druge strane, zajedno sa mojim  majstorom, provalili smo da kod mog C5 nije kao kod ovih sa digitalnom klimom. Reostat ventilatora kabine je kod mene na vozacevoj strani i to desno od letve volana. Nisam stigo da slikam ali izgleda ovako isto :

[You must be registered and logged in to see this link.]

A kad se skine izgleda ovako :

Oznaka je KR2464 . Testirao ga je majstor na nekoj svojoj spravi i kao i sto jeste kad testira pipke za 3-cu i 4-tu brzinu pale mu se sijalice na test uredjaju, a za 1-vu i 2-gu brzinu se ne pale. I ako izgleda ok, ocigledno je da je negde izgorelo ispod ovog zelenog gde su zicice. E sad moram samo naci takav i mislim da ce to biti to. Ali problem je sto sam trazio ovde i nema. Pa ako imate neku ideju gde da nadjem, javite.
Evo i ovde o tome :
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 27, 2015 7:32 pm

Potraži na otpadu.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Maj 27, 2015 7:34 pm

Pa znam, evo nadjoh na oglasima 20 evrica traze, ali se cimam da li je to ispravno, jer im je to mana pa cesto crkava. Ako je nov priblizna cena, onda mi je sigurnije da nadjem nov.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 27, 2015 7:57 pm

Negde sam prošle godine čitao baš o tom delu neznam koliko je nov.
Kada bi mogao probati taj.
O tim žicama sam ti ja govorio , kod mene su sa desne strane ispred leve suvozačeve noge. To se zagreje u pm.
Malo ti to prostudiraj , možda i popraviš.
Probaj da prelemiš lemove na ploči

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Maj 27, 2015 8:15 pm

Ne mere. Gledo moj elektricar. Mora drugi. Rikne ispod ovog zelenog, a ono je kao neka zalivena plastika koju ne mozes da skines...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa ventilatorom u kabini

Počalji od Pazuzu taj Pet Jun 16, 2017 11:08 pm

Pozdrav u pitanju je peugeot 307sw 2005god automatska klima.
Pisano je vec na forumu na ovu temu ali to ne resava moj problem, pa se odlucih otvoriti novu.
Naime stvari stoje ovako ventilator u kabini radi potpuno normalno pri temperaturama do 30° C(ispod 30° C nikad nije zastucao pa mi nije logcno da su kontakti problem) Kada krenem na posao ujutro sve ok, ali kada se vracam kuci oko 4h i napolju je oko 30° a u kolima blizu 50° ( zahvaljujuci panorama krovu i parkiranju na suncu)  upalim klimu ventilator se upali radi 3-4 minute i ugasi se. Ne radi 3-4 min i opet se upali. Kada se ventilator ugasi kompresor klime ostaje da radi, ako to sta znaci.

Vadio sam ventilator i proverio konektore na njemu i reostatu sve ok. U pitanju je reostat u obliku potkovice montiran na samom ventilatoru. Pa me zanima mogu li ga ja nekako sam ispitati unimerom ili kako li vec? I da li je mozda problem u senzorima temperature ako jeste gde se nalaze i ako moze neko uputstvo kako do njih doci, ispitati. I ako mislite da je do bsm modula mogu li tu sta da proverim.
Da napomenem da radim kao autoelektricar, ali radim poljoprivredne masine malo novije generacije pa se kao razumem u tematiku.
Unapred hvala na pomoci
Pazuzu

Broj poruka : 23
Datum upisa : 15.06.2017
Godina : 34
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jun 16, 2017 11:24 pm

Već sam pisao o tome u temi Klima.
Pokušaj ovako. Isključi dugme AUTO.
Uključi AC. Smanji ventilator na recimo 3(4.
Isti problem imam i ja, mada neznam da li je to veliki problem, možda je samo senzor unutrašnje temperature zaprljan nisam imao vremena da se time bavim.
Mada je glupo, na gore opisan način klima radi odlično.
Ovo nije automatki rad ali klima oladi kola odlično.
Sa tim načinom rada se izbacuju senzori iz funkcije.
Sad sam se setio da mi je skoro neko udario desni retrovizor gde bi trebalo da je senzor spoljne temperature, pa je mođda ispao konektor.
vojkan

Broj poruka : 1200
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pazuzu taj Pet Jun 16, 2017 11:35 pm

Probano i na auto i manuelnom rezimu isto, nebitno u kojoj je brzini ventilator ima ih 8 uvek isto radi par minuta i stane. I vreme rada ventilatora uvek isto 3-4 min bez obzira da li je na 2 ili 8...
Da napomenem nema veze ni sa sruckanjem predjem poprilicno brzo preko loseg pruznog prelaza i stanje ostane ne promenjeno ako radi nastavi da radi ako je stojao nastavi da stoji... Vucem ja taj kvar godinu dana otkad sam kupio auto i poprilicno sam prostudirao sve to... Samo nisam imao vremena da se ozbiljnije upustim u problematiku
Pazuzu

Broj poruka : 23
Datum upisa : 15.06.2017
Godina : 34
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh