Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen Xantia 1.8i 16v problem sa katalizatorom

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Citroen Xantia 1.8i 16v problem sa katalizatorom

Počalji od veseli11 taj Sub Jun 14, 2014 2:28 pm

Pozdrav svima,

nov sam na forumu a i kao vlasnika francuskog automobila. Kupio sam jako lepo ocuvanu Xantiu 99god. Neopisiv je osecaj udobnosti i komfora koji pruza hidraulika kod ovog automobila. Medjutim, imam jedan problem koji mi zadaje glavobolju vec par dana. Auto je benzinac sa sekvent plinom. Lep, nov i jako kvalitetan plinski uredjaj.

Desava se vec par puta da se upali zuta lampica za katalizator. Gori povremeno i ugasi se. Takodje mi se desilo da se na benzinu ugasi tokom voznje ili da secka u voznji. Majstor koji mi je servisirao plin je rekao da mu u dijagnostici auto trazi mnogo veci protok plina nego sto bi trebalo za taj motor, tj kao da je motor 2.5 a ne 1.8. Na plinu se nije gasio, ali se desavalo da upali lampicu za katalizator. Takodje se desava da mu se i na benzinu i na plinu desavaju oscilacije u leru, prosto ler gas varira i kao da sam dodaje gas i oduzima, tj kao da ga turira sa automobil bez mene :)

Da li mi moze neko dati neki savet, uputstvo ili slicno? Sta bi trebalo raditi ili gde ici, koji su dalji koraci?
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen Xantia 1.8i 16v problem sa katalizatorom

Počalji od Petrucci taj Sub Jun 14, 2014 4:35 pm

Prvi korak je da se privikneš na te gremline koji ovladaju motorom od momenta kad se on adaptira za pogon na gas. Šala, mada ne u potpunosti. Ja imam isti problem i odustao sam od rešavanja istog, jednostavno, naučio sam da vozim sa tim simptomima, povremeno odem na dijagnostiku, kad se baš 'zabudali' i to je to. Meni su preporučivali zamenu plinskog uređaja, pošto čitav sistrm, jednostavno, nije kompatibilan sa elektronikom vozila. Kod tvog auta bi trebalo da je situacija nešto svetlija, samim tim što je elektronika nešto manje zahtevna. Sačekaćemo da se pojavi član Dobri - Pa, on je iz Pančeva, majstor, a sve mi se čini da se razume i u LPG. Ima u Beogradu nekoliko stvarno pismenih 'plinaša', tu treba malo znanja, nije komplikovano ali nije ni banalno.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Sub Jun 14, 2014 7:39 pm

Da stvar bude jos gora, od juce je pocela jako da zuji pumpa za benzin, toliko da mi se cak jutros ugasio i nije hteo posle da ga upali nikako...medjutim posle malo stajanja je upalio, ali pumpa i dalje jauce neverovatno, da se cak cuje i kada stojim pored zadnjeg desnog tocka...

Sto se tice kompatibilnosti sigurno si u pravu, ipak da je trebalo pravila bi ga fabrika odmah na gas a ne mi dodavali naknadno :) ali sto se majstora tice tu si u pravu...

Ipak cu otici do servisa da ga nakace na dijagnostiku i da vidim sta mu je ciniti...

Hvala puno za odgovor
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jun 14, 2014 9:51 pm

Nema na čemu. Tu je bitno imati na umu da majstori često umeju da predlažu zamenu labmda sondi, MAP senzora, čišćenje dizni pa čak i skidanje katalizatora, a da od svega toga ne bude ništa, te da je potrebno samo dobro štelovanje. Što se tiče benzinske pumpe, one često stradaju kod vozila sa plinskom adaptacijom, naročito starijoh modela, upravo iz neznanja vlasnika koji ne shvataju da uvek moraju da imaju benzina u rezervoaru da bi se pumpa hladila. Kod novijih modela, zato što su stalno na rezervi, problem napravi nagomilani mulj iz rezervoara. Možda joj se samo tako 'naišlo', možda više neće zviždati.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Sub Jun 14, 2014 9:58 pm

Videcu sta ce mi reci na dijagnostici, nadam se da je to ipak moguce nastelovati kako treba...a sto se pumpe tice, imala je uvek goriva, nije da joj je to sada bio problem, ali ko zna, dok ne pogleda majstor ja stvarno nemam pojma, vrlo sam prosecan korisnik :)
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Jun 15, 2014 9:41 am

Dobrodosao na forum!
Da bi sredio plin moras da prvo sredis auto da na benzinu radi perfektno. Vidi sta je sa pumpom, a proveri i dizne. Imao sam ja tih problema sa XM-om. Od kad sam oprao dizne izamenio isparivac i kompjuter za plinski uredjaj, sve sam resio i n ikad vise nije zajebavao. Evo ako te ne mrzi procitaj u mojoj temi sledeci deo, amozes i celu :
[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2420
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Ned Jun 15, 2014 11:22 am

Hvala shix...tako mi je i rekao covek kod koga sam servisirao plin, da mora da radi na benzinu perfektno da bi na plinu radio kako treba...sto se mog kompjutera i isparivaca tice, covek mi je rekao da su perfektni i da ne treba nista menjati, samo treba srediti taj benzin, da mu ne variraju obrtaji, tj da radi mirno i da ne stuca...videcu dok odem na dijagnostiku sta je sa tom pumpom, pa i sa tim benzinskim sistemom
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Jun 15, 2014 12:24 pm

Nema na cemu. Meni je tako varirao na benzinu, narocito na prvo paljenje ujutru, dok nisam oprao ultrazvucno dizne. Posle toga nije vise, ali s!obzirom da se tebi bas cuje pumpa, prvo vidi nju..
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Ned Jun 15, 2014 2:55 pm

A ako budem radio ciscenje dizni, da li uv ciscenje ili ovo pomocu wynns masine, vidim po netu vrlo oprecna misljenja...i da li mozda znate koji je red velicine cena toga?
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jun 15, 2014 6:21 pm

[quote="veseli11"]

Probaj očistiti step motprić,vidi sva creva : vakuma, goriva, vazduha sve to pregledaj ,pritegni ,proveri . Očisti i konektor  na step motoriću. To bi bilo najeftinije i sam to vidi.  Javi šta si uradio.  

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Jun 15, 2014 6:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Jun 15, 2014 6:23 pm

veseli11 ::A ako budem radio ciscenje dizni, da li uv ciscenje ili ovo pomocu wynns masine, vidim po netu vrlo oprecna misljenja...i da li mozda znate koji je red velicine cena toga?

Wynnsom je oko 40 evrica, a za uv meni majstor prosle godine naplatio 1200 dinzi, pa ti vidi..
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Ned Jun 15, 2014 8:10 pm

Mrcela, ja bih vrlo rado, kad bih znao gde je step motoric  

Sutra ide u servis, da vide sta je sa pumpom, jer vec sad mi je upalio lampicu da nema goriva i pokazuje da je prazan rezervoar, mada za neko cudo sad na benzinu radi kako treba, stucnuo nije, ali na plinu hoce da se ugasi...jbg, nemam pojma vise od tog stelovanja poludeh...
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jun 15, 2014 10:18 pm

Evo dela pod br. 15 to očisti pregledaj , br. 17 ti je motorič ler gasa: [You must be registered and logged in to see this link.] srećan rad!  Evo i regulator pregledaj : [You must be registered and logged in to see this link.]

RAMPA NAPAJANJA BRIZGALICE  Pod 1. i pod 4. pogledaj. Ni ovo nebi bilo loše proveriti :[You must be registered and logged in to see this link.] prečistač rezervoara benzinske pare  i to može praviti problem.  

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Apr 24, 2016 6:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pon Jun 16, 2014 8:06 am

Ti si kralj    ipak sam ostavio jutros u servisu, pumpa je verovatno otisla i morace da se zameni, a onda ce da ga prikace na dijagnostiku da mu pregledaju ostatak...pa ako bas nista od toga ne pomogne moracu da zasucem rukave i to pokusam sam da rastavim, mada mislim da ga posle ne bi niko sastavio   
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jun 16, 2014 10:07 am

Ma ja sam ti obični mučenik  
Javi šta si uradio.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Sre Jun 18, 2014 12:27 pm

E sada izvestaj za drugove forumase...zamenjena benzinska pumpa i filter goriva (koji je bio gotovo pa potpuno zacepljen), ociscen step motor, u dijagnostici ponistena greska koja je pokazivala pojacanu kolicinu benzina u smesi. Sada radi kao bombona i ide kao zmaj...ostaje jos samo podesavanje plina, ali sada ne bi ni on vise trebao da pravi problem.

Ako to pravila foruma dozvoljavaju pohvalio bih Citroen servis Kulici na Bogosloviji. Sjajni ljudi i usluga  
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jun 18, 2014 1:37 pm

Samo napred, dobre i korektne majstore uvek treba pohvaliti, a prevarante javno popljuvati.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Sre Jun 18, 2014 3:03 pm

Stvarno odlican servis, usluga, strucnost, sve bas onako kako treba da bude kada odes kod strucnjaka...
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jun 18, 2014 11:52 pm

E super da si ga sredio. Sad ce plinsku mapu napraviti zmurecki...   
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Čet Jun 19, 2014 9:58 am

Pa ja se nadam da ne bi sad sa plinom trebalo da bude problema, jer su nove dizne, radi benzin kako treba...ajde da ne otvaram novu temu, ako moze neko da mi preporuci u Beogradu nekog dobrog majstora za plin, moj dosadasnji je covek uvek prebukiran i nasao bih nekog novog, nekog koji je malo rastereceniji.
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Sre Jun 25, 2014 10:58 pm

Ljudi, problem mi se opet vratio, posle menjanja pumpe i resetovanja gresaka radio je lepo, medjutim poceo je ponovo da brljavi, da varira na leru i malo da stuca...prosto mislim da mu je nemoguce podesiti da lepo rade i benzin i plin, jedno mora da zezne drugo...
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 25, 2014 11:11 pm

Javiće se citroman on je majstor i reće ti šta da radiš.
Jebiga može tu svašta biti.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Čet Jun 26, 2014 2:49 pm

najvise sumnje ide na nepoklapanje kompjutera benz plin, pa pobrljave jedan od drugog, ali voleo bih da cujem necije misljenje za resenje
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jun 26, 2014 3:06 pm

Ja, na mom autu, otkad sam ga kupio nisam uspeo da dobijem jednak rad na plinu i benzinu. Jedan majstor mi je na pitanje 'pa šta da radim', odgovorio 'menjaj komplet plinski uređaj u prednjem delu, nije kompatibilan sa računarom motora'. I kad sam ga pitao da li on garantuje da će sa drugim raditi, odgovorio mi je da ništa ne plaćam dok se ne uverim da je sve OK (njegovi su i delovi i ugradnja), kaže čovek da se takvih slučajeva nagledao, naročito kod francuza i Fordova. E sad, da li je ista priča i kod tebe, to mora da kaže neki pismen majstor, spreman da izgubi malo vremena u dijagnostici.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Čet Jun 26, 2014 3:16 pm

E odprilike to sam i ja do sada skontao....samo kad mi se benzinski deo ne bi trokirao bilo bi super, ali evo od resetovanja gresaka proslo je 15 dana i ponovo je poceo da mu poigrava ler gas
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh