Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

206 sedan HITNO

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 206 sedan HITNO

Počalji od dobrica - PA taj Pon Jun 30, 2014 7:49 pm

nkrivi, da li si kupio nov auto kad kazes da imas oko 40 000km. Ako je auto nov, ti imas garanciju i ovlasceni servis ce u tom roku popravljati sve nastale greske. Normalnom upotrebom vozila.

Da li se secas oznake greske, kad ti sledeci put upali lampicu, pravac u servis. Nemoj ga nikako sam resetovati.

Ja ti mogu izcitati greske i ispratiti rad motora u realnom vremenu, ako ti bude trebalo.

dobrica - PA

Broj poruka : 849
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Pon Jul 07, 2014 11:35 pm

Nastavak MISTERIJE ZUTA LAMPICA.,ovaj put u domacem okruzenju.05.07.2014,krenem do mesta u blizini BGD-a,samo sto sam izasao na Ibarsku magistralu,klik i upali se ZUTA LAMPICA,uz po meni slabiji odziv na pedalu gasa.Nastavim dalje,stignem gde sam krenuo,okrenem tel majstora,kazem sta se desilo,pitam da li da skinem klemu,on kaze NE nego da dodjem kod njega 07.07.2014 sa upaljenom lampicom.OK.Ne lezi vraze,06.07.2014,upalim ja ujutru auto,nista ne svetli,kola rade OK.Bez obzira na to ja se pojavim u servisu,oni gledaju i kazu/ponove pricu od prosli put/nemojte da vam uzimamo pare,nismo sigurni da li je klapna,ovo,ono itd,nego da cekamo da se ponovo pokvari pa da vidimo onda.Djavo mi neda mira,spustim se do servisa u D.Tucovica,nadjem sefa,ispricam pricu,a on mi ko iz yopa kaze:znam za te probleme i da jedino servis VERANO to moze da otkloni.Aj sad budi pametan.
nkrivi

Broj poruka : 20
Datum upisa : 06.06.2014
Vozilo: : 206 1.4 sedan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jul 08, 2014 7:59 am

Jel tebi auto u garantnom roku? Ako jeste, onda Verano, a ako nije, ja bih, u tom slučaju, poslušao prvog majstora i bio spreman da odem kod njega čim se ponovo simptom. Meni 'Verano' nikako ne uliva poverenje, a skupi su kao da rade transplantaciju jetre, a ne popravku auta.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Uto Jul 08, 2014 8:14 am

Slazem se sa tobom Petrucci, ako je auto nov ( neznamo, jer nam nije odgovoreno ), pravac u ovlasceni servis.
Steta sto ti nisu pogledali koja je prijavljena greska u servisu koji si bio. Da su raspolozeni ( kao sto ocigledno nisu ), mogli su da isprate ceo sistem ubrizavanja kako radi.
Pa da se na osnovu toga daju odredjene preporuke, ovako si u zacaranom krugu. Iz koga vidim nema kraja.
dobrica - PA

Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Uto Jul 08, 2014 10:11 am

U svakom slucaju cu IGRATI NA DVE KARTE:
1.10.7. AUTO IDE NA TEST U VERANO,PA CE MO DA VIDIMO.cca 2-3000 din,necu umreti od gladi,a oni imaju veoma veliko iskustvo sa time,posto su ih u garanciji promenili na 00.Kao odgovor na pitanje da li je auto u garanciji-auto je kupljen nov 2008 u Veranu,presao je do sada 41500 km STVARNIH,STO MU I PISE NA KM SATU/garancija ne vazi 6 godina/.Neko ce se cuditi i reci da je to NEMOGUCE,ali posto zivim u relativnom centru BGD,Poslovno i zivotno sam upucen na centar,tako da kola i ne koristim mnogo sto zbog guzve,sto zbog OTEZANOG PARKIRANJA.
nkrivi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 08, 2014 2:04 pm

Jesi li ti blizu Zemuna?
Ja ću ti to besplatno videti ,mislim ana greške.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Sub Jul 19, 2014 6:39 pm

1.10.7. AUTO IDE NA TEST U VERANO, nisam te najbolje razumeo kad ces otici na kontrolu u Verano servis. Ako mogu da pomognem slobodno se javi na pp, pozdrav..
dobrica - PA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Sre Avg 20, 2014 9:53 am

Evo da se javim jos jedanput,vezano za MISTERIJU ZUTA LAMPICA.
kao sto sam rekao autobio u Veranu na testu,osvezili mu SOFTVER.
POSLE OTPRILIKE MESEC DANA ,PONOVO SE UPALILA LAMPICA I OTISAO SAM ODMAH KOD NJIH.PROVERILI I KAZU MORA DA SE STAVI NOVI LEPTIR GASA.OK,STA DA RADIM,DEO NARUCEN I 23.8.2014,IDEM DA GA UGRADIM.CENA INTERVENCIJE NIJE DAIVNA CCA 28500 DIN.DA LI JE TO,TO,SAZNACU AKO MI SE PONOVO UPALI LAMPICA.
TAKO VAM JE TO DRAGI PRIJATELJI.
nkrivi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Avg 20, 2014 10:08 am

Verano je papreno skup. Lično, nisam baš uveren u neku njihovu naročitu stručnost, a tebi svakako želim da rešiš taj problem

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Pet Dec 12, 2014 9:32 am

Nastavak odiseje.
AUTO ENORMNO TROSI.Sipao pun rezervoar,resetovao km,presao 160 km,kazaljka na milimetar ispod polovkne.Sutra cu da sipam ponovo benzin do vrha,da vidim da li laze plovak ili stvarno trosi 20 litara.Ako ne laze plovak/kazaljka/,sta moze da bude.Da li je mozda u pitanju lambda sonda,senzor temperature,termostat,Mozda sve to zaludjuje kompjuter,pa auto stalno radi pod saugom.
Sada kada je hladnije,kolima treba veoma dugo da se zagreju.Juce sam se vozio po gradu,par km sa dva kraca prekida od po 5-10 min. I kazaljka temperature je svo vreme bila malo iznad 70 c.
Sta da se radi?
P.S. 6.1..2015,zbog ogromne potrosnje,bio u VERANU. I auto bio na diagnostici.Posle jedan sat,izasaomajstoor sa papirima i rekao mi da je auto u odnosu na parametre. Malte ne u fabrickim normama.
Prema njihovoj diagnostici ,trosi 8,6 litara.Ja usoku,lricam da ja zadnjkh mesec ipo merim pisgoljem za sipanje goriva,po meni trosi 15 litara..Odgovor nisam dobio,kao sto mi nisu naplatili i samu diagnostiku.U svakom slucaju hvala.
Ono sto je meni idikativno je da kola veoma tesko ppostizu radnu temperaturu kada je hladnoAko vozis bez velikog zastoja tem je oko 70c.Tek kada upadnes u veliku guzvu dodje do 90 i predje 90 i tada upali ventilator.U Veranu mi je majstor rekao da je taj model radjen u Iranu i da zbog toga oma veci hladnjak i da se zbog toga tesko greje/sticajem znam da iu Iranu postoje i te kako hladne zime/.
Zvao sam Jugoslava,elektronicara iz Zarkova,objasnio mu problem i dobio obavestenje da je uzrok velike potrosnje verovatno sto se kola voze na kratkim relacijama,sto je i istina.
Ispada da je ovo auto za lepo vreme.

Poslednji izmenio nkrivi dana Pet Jan 09, 2015 2:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
nkrivi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 12, 2014 11:43 am

[You must be registered and logged in to see this link.] prelistaj ovo do kraja pa ćeš znati šta da ti majstor ispita , ako ne zna ili ga mrzi.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Pet Dec 12, 2014 12:41 pm

Hvala.
nkrivi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Pet Dec 12, 2014 2:50 pm

nkrivi, javi mi se na pp, da se dogovorimo kad da dodjes do mene, ako ti odgovara. Nemoj uzimati jos nista od delova.

;traktorce
dobrica - PA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Pet Dec 12, 2014 4:31 pm

Javicu se,hvala
nkrivi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Pet Dec 12, 2014 4:49 pm

Moram ti priznati da sam sa svojom 206-icom prezadovoljan, na otvorenom pri brzini od 90 km/h.  Oko 4,7 l ( prosecno ) benzina, motor ima 108 000 km predjenih do sada.
Ja sam treci vlasnik, inace auto je kupljen kod nas u Veranu ( 2001 ).

;traktorce
dobrica - PA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Pet Dec 12, 2014 4:54 pm

Ja sam 2 vladnik,auto kupljen u VERANU I STVARNO PRESAO 43000KM.
nkrivi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Pet Dec 12, 2014 5:37 pm

nkrivi ::Momentalno se nalazim u Grckoj na odmoru/Sitonia/.Pri dolasku,auto mi je kom Kumanova upalio Chek engine lampicu i nije hteo da prima gas.Svratio kod mehanicara u Kumanovu,prikljucioga na Lap Top i rekao mi da je greska na elektro Klapni i da treba da se ocisti,sto je i uradio/nije bila prljava/,ponistio gresku i krenuli smo dalje.Pred Granicu sa GR.opet se upalila,pa posto nista nisam mogao da uradim,vozio sam do  Nikitija na Sitoniji,gde je auto opet prestao da prima gas.Svratio kod mehanicara,koji mi je skinuo klemu sa akumulatora i tako resetovao komp.Pre dva dana vozecoi se u lokalu odmah po palenju ,lampica se nije ugasila,skinuo sam klemu,resetovao komp,sada ne svetli sve radi OK,ALI SE TREBA VRATITI.Imam utisak da se malo vise cuje auspuh,da li je to mozda razlog.Auto je presao 39500 km ,nikada maltretiran.Ima li neko ideju sta moze da bude razlog.

Daj mi na pp broj sasije, mislim da kod tvog auta klapna gasa dobija el., komandu od pedale gasa. Nije klasicna klapna, kao kod mene ( sto jednostavnije to izgleda i dugovecnije ).

;traktorce
dobrica - PA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nkrivi taj Pet Dec 12, 2014 6:34 pm

Klapna je promenjena u Veranu/stavljena nova i ucitan novi softver
Inace br.vf32bkfwa72795052
nkrivi