Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pokvarena turbina

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pokvarena turbina

Počalji od Жиле taj Čet Jul 10, 2014 8:43 pm

Jel nije MAP na interkuleru evo ti slika:[You must be registered and logged in to see this link.] tu pokraj tog debelog creva što ide sa interkulera u usis ,vidiš ove brojeve . Ako nije tu onda ga traži na usisnoj grani,od egr levo na sredini motora. Evo gde se nalazi na interkuleru,već sam ti stavio istu sliku ,ispod ove šelne [You must be registered and logged in to see this link.] Jesi li osetio da bolje vuče kada si očistio MAF senzor?
Obrati pažnju ono crevce sto ide sa te plastične cevi prema akumulatoru 
Sada skini i egr ventil i vidi u kakvom je on stanju. Postavio sam ti sliku ,lako ga je skinuti . Verujem da je i on prljav! Njega naftom ili benzinom opereš, nema tu puno posla.  

Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Čet Jul 10, 2014 11:46 pm

Ma ok nekil agani luft mora imat,nije nova.Mislim da možeš sa tim lufom da voziš bez brige,ako nije velik onda je ko u večini rabljenih auta i trenutačno nezabrinjavajučem luftu.Inače ulaz povratnih plinova hoče jako čađat usisnu granu kao i leptir na usisu te stvarat probleme kao što je crni dim i gušenje zbog zaštopavanja (večinom na cdi mercedesima).Imao sam slučaj da grana koja ima usis debeo 2 cm ima samo rupicu za olovku pri samom ulazu pred ventilima.
citromen

Broj poruka : 354
Datum upisa : 22.06.2014
Godina : 43
Vozilo: : C5 V6 break automatic
Raspolozenje : Zadovoljan onim što imam,ma k...c želim više

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jul 11, 2014 9:53 am

[quote="vixzrc"] Moraću uslikati motor ako budem znao postaviti sliku na ovu stranicu
-Pošalji slike na moj fejbuk i ja ću ih postaviti ovde.
Može tako?  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Pet Jul 11, 2014 10:19 pm

Pozdrav sliko sam maloprije motor nadam se da će slika biti jasna i vidljiva ako ne bude slikaću preko dana. Danas sam nešto radio kod jednog čovijeka i on je ko bajagi majstor - mehaničar i tako pitam ga imam to i to vozilo i baca mi ulje na odušak- liber lauf i šta bi to moglo biti kad čovijek spuca ja kad nepade kaže to je otišo motor - karike koliko troši ulja i tako ja reko na neke dvije hiljade dosuo sam nepuni pola litra stim da auto izbacuje ulje u crijevo. Pa znaš neznam nebi trebo tako malo uzimati ulja. I tu je dilema završena nisam više ništa zapitkivao. Može postaviću slike kod vas pa vi prebacitena stranicu. Pošaljite mi zahtijev na zorić vitomir.
vixzrc

Broj poruka : 28
Datum upisa : 03.07.2014
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 12, 2014 9:45 am

Poslao sam ,mada si mogao da se javiš na moj fb.eto ti ga na forumu.   Daobro sada , nema veze. Da li na tvom profilu ima neko dete sa klavijaturom?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sub Jul 12, 2014 11:58 am

Da to su moji klinci. Probao sam na forumu ali nisam uspio. Poslao sam slike biće ih još koja uslikaću danas u toku dana.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 12, 2014 3:55 pm

vixzrc ::Da to su moji klinci. Probao sam na forumu ali nisam uspio. Poslao sam slike biće ih još koja uslikaću danas u toku dana.
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] Makina je ok.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jul 12, 2014 5:17 pm

Lepa limuzina, meni se taj model C5-ice najviše sviđa, svaka čast

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sub Jul 12, 2014 5:46 pm

Hvala vam drugari!!!! Mrčela hvala na pomoći oko slika. Embarassed 
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 12, 2014 9:53 pm

Uz akumulator ide plastična cev na turbinu, jel tako?
Do te cevi ima gumeno crevo što ide sa interkulera na usis ,jel tako? Map bi trebao da bude ispod one šelne što je na gumenom crevu što ide na interkuler. Ako neka zna tačno na ovom autu neka pomogne čoveku.
Probaj kada bude na radnoj temperaturi da : skineš čep od ulja za motor,merač ulja.
Pogledaj jel dimi iz motora ili baca ulje na čep i merač. Javi šta si uradio. 
MAP je izgleda iznad ovog creva što ide s leve strane pokraj ulja za hidrauliku ,kada završi crevo pet centimetara pravo i onaj mali deo je MAP treba da je pričvršćen sa dva mala šarafa skini ga i vidi u kakvom je stanju ,pa onda operi onim sprejom. konektor isto očisti. Evo ovako bi trebao da izgleda : [You must be registered and logged in to see this link.]  

Poslednji put izmenio Mrčela dana Sub Jul 12, 2014 10:36 pm, izmenio ukupno 2 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 12, 2014 9:55 pm

vixzrc ::Hvala vam drugari!!!! Mrčela hvala na pomoći oko slika. Embarassed 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Ned Jul 13, 2014 9:51 am

Probo sam jutros da vadim mijerač i nema ulja na mijerač ne baca ništa skidao sam i čep nema ulja ali ima dim sad dali to treba biti od vrućeg ulja ili ne ne znam. Uglavnom ulja nema e sad dalje upute i jeli dobro ili nije.  
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 13, 2014 10:01 am

Koliko dimi na čep?
Dobro je da ne baca ulje, jer to bi značilo da probija kompresija u karter.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Sub Jul 19, 2014 6:26 pm

Samo zvizdane turbine na vecim obrtajima, govori da lezajevi imaju zazora ( lufta ), vise nego sto trebaju. Osovina turbine pocine da se pomera i ostecuje zaptivni prsten ( semering ).

Zaptivni prsten hoce da propusti ulje i kad otvrdne ( pregori ), a na osovini ( konkretno na turbini ) napravi zljeb - kanal. Izgubi se zaptivanje izmedju osovine i zaptivnog prstana, motorno ulje pocinje da izlazi - curi - vlazi.

Preporuka je da ne forsiras motor ( vozi ga koliko je moguce u nizim obrtajima ) i da se sto pre remontuje turbina.
dobrica - PA

Broj poruka : 849
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sub Jul 19, 2014 10:38 pm

Hvala Dobrica vozim u nižim obrtajima i po lokalu ne idem nigdije na dužu relaciju. Dali turbina - pokvarena može da pravi pritisak u motoru pa da mi zato izbacuje ulje na odušak motora -liberlauf. Nedavno sam promijenio ulje i filter ulja i baš da vidim oće li uzeti- potrošiti koliko prešao sam sto km još se ništa ne dešava još uvijek je ulje na istoj crtici. stim da ga zna izbaciti na odušak od motora pa povremeno očistim crijeva. Ili je produvao motor na vozilu pa baca ulje na odušak sad mi ide registracija pa dok to riješim idem na remont turbine i mijerenje kompresije da vidim šta je u pitanju pročitao sam hrpu štokakvi postova - stranica ali ništa konkretno.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 20, 2014 10:01 am

Moje skromno znaje , da je produvao bacao bi ulje na šipku merača i na čep. A što nije slučaj kod tebe, tako si bar rekao. Videdćemo šta će majstor reći. Za turbinu je opisao za 10-ku.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Ned Jul 20, 2014 12:44 pm

Pri vecim obrtajim motora turbina je srazmrno tome aktivna ( ukljucena ). Pa ti onda ( proporcionalno koliko je aktivna ) ulje koje je "uslo" u turbinu gura sa vazdusnom strujom u sistem. Nije ti masina produvala samo nemoj dozvoliti da motor radi na visim obrtajima.
dobrica - PA

Broj poruka : 849
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Pon Jul 21, 2014 8:49 am

Hvala vam ljudi!!! Dobrice držim se uputa i vozim do dvije hiljade obrtaja. Nije teško to izvesti pošto je pretežno gradska vožnja. Da Mrčela ne baca a sad kako sam promijeno ulje i filter kad izvadim šipku- mijerač jedva da se i dim primijeti. Na čepu mi zna baciti koju kapljicu čim skinem čep pa me bilo zabrinulo ali ima neki -hepek- Radilica šta li je što se vrti ispod čepa nema možda pet centimetara od čepa . Pa kad skinem čep kao da ima pritiska bude dima i po koja kapica ulja i kad ostavim i dalje da radi bez čepa nema ulja i dim-para štali je se znatno smanji.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 21, 2014 10:02 am

Znači razlog je bilo ulje.
Dobro je to.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Pon Jul 28, 2014 6:56 pm

Pozdrav drugari nije me bilo neko vrijeme Mrčela očistio sam ono sve osim EGR ventila kako sam promijenio ulje prešao sam preko tristo i pedeset kilometara i ulje je bez znatnonih promijena na mijeraču- šipci. Znači kako sam usuo još uvijek je na istoj crtici. Danas sam probao skinuti crijevo što ide sa filtera zraka na turbinu i pokušo sam malo turbinu zatvoriti rukom i vuče zrak mada žviždi. Ali problem je što ima dima na liber laufu-odušku i kad obrišem ulje na izlazu liber laufa - odušku motora i dodam malo gasa tako bez crijeva kad pogledam i prođem prstom opet ima ulja. Izvadim ponovo mijerač od ulja -šipku i ima dima ne mnogo stavim dlan od ruke blizu otvora da vidim da nema kapljica i ništa nema kapljica ulja. To su nove informacije što sam eksprimentisao.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Pon Jul 28, 2014 7:02 pm

U ponedeljak idem na registraciju. I dogovorio sam sa kolegom pregled vozila pošto on radi u jednom servisu ali je trenutno na godišnjem odmoru. Pa kad počne da radi vidijećemo šta će knjige reći. Nadam se da nije nešto strašno i da neće morati na sirovinu u staro gvožđe. Ha ha ha..
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 28, 2014 8:57 pm

Meni to izgleda dobro.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pon Jul 28, 2014 9:20 pm

Ma nemaš brige .To ispod čepa se vrti bregasta i normalno je da kad skineš čep izbaci ulje po poklopcu i da sve okolo poprsaka ,a ne samo jednu kap.Svaki auto kada klip ide dole ima i sabijanje zraka u karteru zato i motori imaju iberlauf da kroz njih to puše i normalno je da malo puhaju na iberlauf .Ako je motor vruć onda će i da malo dimi.Najbolje vidiš kad je motor hladan i dok se klipovi nisu raširili.Zapališ motor i onda vidiš kak puše ,pa poslije pogledaš kad je motor na radnoj temperaturi  i to si usporedi.Svaki motor koji ima iznad 100 000 km je normalno da malo puše na iberlauf  i da potroši na 10 000 km od maximuma do polovice .A gledajući aute oni čak i ne potroše ili samo koji milimetar ispod maximuma tak da večina auta koja i potroši ako su turbaki ,70 posto potroši turbina .Znači ako na 10 000 km fali 2 deci ulja  onda je to zanemarivo jer se turbina vrti i do 30 000 okretaja u minuti i to nije nikakav kvar.Kad turbina ode auto izgubi snagu više od 50 posto i počnre dimit ko lokomotiva a ulje pije ko pijanac i do 3 deci dnevno.Dok ne pije 5 litre na tjedan nemoraš se brinuti,samo teraj.Jedini problem je kad jako baca na iberlauf  i počne trošit  ulje pa ga stisneš maximalno na autoputu je da ode u iberturažu i počne ubrzavat i kad makneš nogu sa gasa .Tad imaš  oblak dima iza sebe i ako se nakon par sekundi ne smiri staviš auo u ler da ga možeš zaustavit ,staviš auto u  četvrtu brzinu stisneš kočnicu (držiš ju ) i lagano pustiš kuplung da auto krepa  ako se neda na ključ ugasiti.Ako nakon nekog vremena auto normalno upali znaš da mu je vrijeme da se ode do mehaničara  i pripremi dosta love (ili generalka ilo drugi motor),iako se još možeš voziti sa takvim motorom samo ga nemoj tiskati(naravno ako se nije razletel nakon iberturaže) ;traktorce
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 28, 2014 9:45 pm

scratch   Trebalo mi je malo vremena da shvatim, ne poznajem baš turbince, ali kad sam na kraju shvatio - postalo mi je drago što sam ipak kupio benzinca

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Uto Jul 29, 2014 7:31 am

Hvala Citromen na opširnom odgovoru. Znači da počnem skupljati lovu na vrijeme jer u svakom slučaju sam donji. .. I da ponesem malo veću macolu - čekić ako se ne htijedne ugasiti ja ću mu pomoći.  Izvini malo šale dobro dođe hvala ti još jednom na objašnjenju svaki savijet dobro dođe. I još jedno pitanjce gdije mu dođe filter za gorivo sve filtere sam promijenio ali taj nisam.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Uto Jul 29, 2014 11:36 am

Ne znam za filter.Ali nemoj ono o iberturaži shvatit kao da se buto dogodilo jer po ovom kaj čitam tebi je auto sasvim ok.Te finese nemoj ić mam sanirat jer neš puno postigel a mehaničari te budu oderali.Ovo sve kaj ti se na autu događa to je normalno ,samo kaj ti posvečuješ dosta pažnje pa to kontroliraš i vidiš.Garantiram da sad pogledaš bilo koji drugi auto tog godišta potpuno ista stvar ko kod tebe.Dok on nebu mastilsve oko šlafiča iberlaufa i dok se masnoća ne taloži na leptiru usisne grane samo vozi.Inače ti usisna grana može imati gareši u sebi zbog egr ventila ,pa da se ne splašiš i to je normalno.Ako ne troši ulje vozi.Ako troši najprije pogledaj da negde ne curi.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći