Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pokvarena turbina

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pokvarena turbina

Počalji od citromen taj Uto Jul 29, 2014 11:36 am

Ne znam za filter.Ali nemoj ono o iberturaži shvatit kao da se buto dogodilo jer po ovom kaj čitam tebi je auto sasvim ok.Te finese nemoj ić mam sanirat jer neš puno postigel a mehaničari te budu oderali.Ovo sve kaj ti se na autu događa to je normalno ,samo kaj ti posvečuješ dosta pažnje pa to kontroliraš i vidiš.Garantiram da sad pogledaš bilo koji drugi auto tog godišta potpuno ista stvar ko kod tebe.Dok on nebu mastilsve oko šlafiča iberlaufa i dok se masnoća ne taloži na leptiru usisne grane samo vozi.Inače ti usisna grana može imati gareši u sebi zbog egr ventila ,pa da se ne splašiš i to je normalno.Ako ne troši ulje vozi.Ako troši najprije pogledaj da negde ne curi.

citromen

Broj poruka : 354
Datum upisa : 22.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 29, 2014 1:14 pm

Evo ti filter : [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.] Nadam se da ćeš sada naći filter.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Uto Jul 29, 2014 5:15 pm

Hvala ti drug pokušaću ga naći sad bar znam kako izgleda da znam šta tražim. Tako jednostavan a tako skup zanimljivo mislio sam da je to sad nešto konplikovanije napravito a on je u suštini sličan filteru ulja.
vixzrc

Broj poruka : 28
Datum upisa : 03.07.2014
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 29, 2014 11:08 pm

Ama skineš creva, odšarafiš plastični šaraf na poklopcu filtera zameniš gumicu i filter , sva mudrost. Ovakav filter nije skuplji od 6-7 evra. Možeš sam zamjeniti.
Pa , da li ti moraš sve sa kućištem da menjaš ili samo uložak? Uložak ti nije skup ,takav i kod mene ide , samo što je kućište drugačije.  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sre Jul 30, 2014 6:44 am

Neznam drug znam da mu je cijena oko 25€vra. Zato me i zanima što je toliko para. Nisam još našao gdije se nalazi kad nađem javiću ti šta i kao je.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sub Avg 02, 2014 10:55 am

Pozdrav drugari promijenjen je i filter goriva bio sam na dijagnostici ne pokazuje nikakve kvarove i greške na motoru. Majstor kad doda gas čadi ko sami đavo a pokazuje da je na FAP filteru nula čestica pa sumnja da je izvađen pa da zato čadi. A što se tiče izbacivanja ulja na iberlauf pitao sam kao to mora kao sve i jedno vozilo pežo citroen preko sto hiljada baca ulja na iberlauf kao bregasta mu je na vrhu motora pa i to još doprinosi tom izbacivanju. Kao turbina puni ima devet i nešto bara. Ali ipak ima na sastavu turbine ulja jer naravno kad izlazi kroz crijevo od iberlaufa i mora proći kroz turbinu. Kažu da to tako mora mada čisto sumnjam dizne-injektori su ispravni i td. Mada ću ja otići ponovo na neki drugi servis jer nemoguće da mora bacati na iber-odušak mora biti nešto da je pokvareno ili turbina pa nabija pritisak u motr ili nešto drugo.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Avg 02, 2014 12:24 pm

Sačekaćemo da se pojavi Citromen, to je njegov fah, ali mislim da nije ništa strašno ako baca malo ulja. Istini za volju prava je retkost da bilo koji PSA posle samo 100k krene da baca ulje, pre će biti da je to majstor video da tako stoji na satu, a ko zna koliko su ta auta stvarno prošla. Sve u svemu, kakav god da je bio taj majstor, sigurno je stručniji od nas.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Avg 02, 2014 1:57 pm

Ako su dizne ok. , onda može da dimi zbog : oštećenog interkulera, falš vazduha , egr ventil, MAF, MAP senzori, sva creva gumena proveri. Ne može da dimi zbog izvađenog filtera, ako je opšte izvađen. Ja bih krenuo od interkulera ,pa sve redom . Majstor je goli k....c! Sam ovo proveri.   Koje boje je dim? Da li je'' ljen ''na gasu? 
Ako je crni evo šta može biti:
1. Filter vazduha
2. Usisni sistem ograničenje u propuštanju vazduha
3. akutator ventila za povrat izduvnih gasova (EGR)
4. Davač protoka mase vazduha (MAF)
5. Brizgaljeke
6. Elektromagnetni ventil kontrole turbo punjača (TC)
7. Davač pritiska punjenja turbine(TC)
8. Senzor temperature usisnog vazduha (IAT)
9. Senzor temperature vazduha punjenja turbine/kompresora (TC/SC)
10. Senzor temperature rashladne tečnosti (ECT)
11. Davač pritiska u vodu goriva (FRP)
12. Ventil kontrole protoka goriva
13 Elektromagnetni ventil za kontrolu regulatora pritiska goriva (regulator pritiska koji se nalazi na pumpi V.p.
14. Pumpa visokog pritiska goriva
15. Davač položaja papučice gasa( APP)
16. Izduvni sistem/katalizator - ograničenje
17. Programiranje računara motora (ECM)
Druže promeni majstora!
Ovde napiši sve simptome ,koji se dešavaju na motoru. Da bi ti lakše pomogli.   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Avg 02, 2014 2:45 pm

[quote="vixzrc"] Kao turbina puni ima devet i nešto bara. To je nemoguće da toliko puni, nije to avion.   Tvoja turbina na 2000 obrtaj treba da puni 1.0 bar. A da se nije taj dim  pojavio od kako ste menjali fulter goriva? 
Ovaj el. ventil ili sama klapna ako ne radi dobro eto ti dima k'o iz ćire! A i baca motor u sigurnosni režim rada . Evo ti slika :[You must be registered and logged in to see this link.]
znači čto reguliše dozator vazduha što ide sa interkulera.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Avg 02, 2014 6:28 pm

Možda je 0.9 bara

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sub Avg 02, 2014 7:40 pm

Moguće je daje 0,9 bara pa je pogrešio u čitanju jer je rekao devet bara. Nebitno ali se razumijemo.  Nije mi se svidio jeb..š to jeb..š ono pa imali neko riješenje ima kao kupeš novog citroena ma nije kao to do turbine nego kao Fap filter je. Polovan ti dođe oko dvijesta eura i dok ga očisti još osamdeset eura. Mrčela druže neznam šta da ti kažem kakvi su simptomi. Kad sam otišao na tehnički pregled za registraciju kad je čovijek puko po gasu prvo oblak-crni kad se sve smirilo hrpa čađi iza možeš metlom čistiti. Čađ je bila suva nije ljepljiva ono ko da je ulje nego tijeraš je metlom ona leti. Prešo sam 500km od mijenjanja ulja i nije se još pomijerilo sa crtice to strogo pratim. Auto ide solidno i solidno ubrzava ali čadi. Crijeva redovno čistim od ubačenog ulja u sistem pošto izbacuje na odušak u turbinu i onda turbina naj vijerovatnije tijera dalje kroz sistem crijeva od zraka. Nije velika količina ulja u crijevima ali ga bude i crijevo donje od inter kulera-malog hladnjaka skinem često da očistim da se nebi nakupila veća količina ulja. E sad dali da tijeram i nek to ulje curi gdije curi ili sam ja mnogo opterećen buljeći u to. Vidijeću otići u Pežovov ovlašteni servis pa ću vidijeti šta ćemi oni reći ali dok se malo oporavim financiski.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Avg 02, 2014 9:25 pm

To što je na tehničkom izletio dim,odnosno čađ, to ti je od lagane vožnje i nakupilo se u auspuhu i tada je izletelo napolje . Teraj ti to oštrije! Ako ima FAP i ako budeš imao problema ,isključi ga softverski i saće izbi i istog i sve vrati nazad. Pitaj kada budeš čačkao oko toga, jer ja sam zbog gradske vožnje to sranje izbacio. Jel on tebi dimi stalno ili pri naglom dodavanju gasa? Ajd vidi ti taj egr da očistiš. To nije teško, ja ću ti opet poslati sliku gde stoji .
E da beži od tih majstora što ti savetuju kako da središ FAP , to je obična bitanga, ni slučajno sa njim više ne savetuj se o ničemu u vezi auta. To mnogo više košta i ne čisti se reparirani FAP. Napisao sam koje je rešenje. Očisti još egr. I piči to po gasu to se svega nakupilo u motoru i zato ti dimi. Vidi samo crevo od interkulera ka usisu da li se ono masti, ako ne puno samo piči!
Evo možeš i ovo uraditi to bi ti bilo najpametnije i najeftinije : A jebiga ne znam i ne mogu ovde ubaciti link evo ti u sledećem postu.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Avg 02, 2014 9:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] ovo ti odradi sa nekim drugom jer moraju biti dvojica i nakon nekog vremena još jednom ponovi i ima da ide k'o mig! Nemoj da to ne odradiš.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Ned Avg 03, 2014 9:32 am

Važi druže tražiću taj aditiv- sprej pa ću probati i to samo EGR ventil se nalazi znači tamo gdijei map senzor bude. Kad uhvatim slobodnog vremena uslikaću ti ulje koje bude u crijevima od sistema od interkulera pa ću ti na fejs poslati.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 03, 2014 9:35 am

Nema od čega drugog dimiti ,ako je sve ok ,auto vuče dobrio , ao ovo sve si očistio i pregledao.
Auto hoće tako da dimi ako je stalno u gradu, njemu je potreban gas, vidio si na tehničkom.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 03, 2014 10:39 am

vixzrc ::Važi druže tražiću taj aditiv- sprej pa ću probati i to samo EGR ventil se nalazi znači tamo gdijei map senzor bude. Kad uhvatim slobodnog vremena uslikaću ti ulje koje bude u crijevima od sistema od interkulera pa ću ti na fejs  poslati.  
Evo ti egr :[You must be registered and logged in to see this link.] 01

ZATVARAČ R G E to je za 2,0 HDi 138 ks i sa FAP-om ,a ima isti motor bez FAP-a kako ne znam. Evo samo lonac nema Fap[You must be registered and logged in to see this link.] FAP je pod br. 16[You must be registered and logged in to see this link.] Pogledaj ti pod auto i vidi jel imaš ili ne . kako ovaj seronja od majstora ne zna za to? Da ponovim: imaju dva ista motora i jedan nema FAP, tako kaže tehnička dokumentacija.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Avg 04, 2014 9:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Ned Avg 03, 2014 8:13 pm

Mrčela druže u mene ima ovaj burić sa zadnje slike i iz tog burića - lonca kako li da ga nazovem već ide ova fleksibilna cijev i onda ide ispod čitavog auta cijev i zadnji lonac izduvni. Na ovaj burić sa donje slike imaju uvrnute neke kao sonde neka čudesa. Da ima znači ovo čudo sa zadnje slike pod brojem 16. Vidijećeš i na onoj slici što sam poslo od motora to je pod onim limom lijevo od turbine. Jedan dan ću odvrnuti taj lim da vidim šta se krije ispod i kako tačno izgleda. A ovo sa predzadnje slike nemam na cijevi ovaj kao mali lonac ovaj kao krug što ima na cijevi. Kod mene je znači taj lonac pričvršćen na motor i u njega imaju sa lijeve strane dvije cijevi sa nekim sondama a na desnoj ima neki kablić sa sondom i jedna cijev sa istom sondom sondu podrazumijevam nešto uvrnuto slično grijaču sa golfa dvice.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Avg 03, 2014 9:44 pm

Da , onda imaš FAP . Jedna sonda mjeri temperaturu ,a druga pritisak u sistemu. Kada sve ovo odradiš što sam napisao, nađi neki kanal ili da ti neko pozajmi dizalicu, imaš 4 šarafa koja drže FAP i šelnu sa kojom je spojena cev auspuha , onda nađi neku tečnost odmašćivač i naspi u njega neka malo odstoji i onda ga odnesi u perijonicu da ga pod pritiskom oni isperu , a to ćeš uraditi ovako: skineš filter okreneš ga na širi deo i na onaj uži što se spaja sa cevi sipaš odmašćivač ,isto tako u tom smeru treba da se pere. To možeš sam ili uz pomoć prijatelja, mani se ovo bitangi koji bi te oderali k'o jarca za pare. Ako nešto nije jasno pitaj. E da, proveri jel ima aditiva za filter, on se nalazi bliže desnom točku ispod kraj rezervoara ima plastična posuda ,a i na dijagnostici ti je trebao to proveriti.Ako se odlučiš da pereš ; kod br. 18 tu imaš prikazan dihtung i tu ima 4 šarafa i zaboravio sam ti reći da oviješ obe sonde ,samo il tog filtera i šelna na kraju i to ti je sav posao. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Uto Sep 16, 2014 8:23 pm

Pozdrav drugari !!!! Nije me bilo neko vrijeme ovako išao sam na više servisa i potrošio višak para ha ha... Ovako išao sam na četiri dijagnostike na različita mijesta i sve pokazuje da je ispravno to jest da nema grešaka. išao sam i u servis ovlašteni neću imenovati za koja vozila nebitno i rekli su mi da trebam mijenjati hrpu tog pa će onda da vide dali će prestati dimiti motor je ok uljane karike ok. dizne ok. mijenjati od protokomijera zraka pa MAP senzor pa vakum turbine pa hrpu tog mada je i kod mene ispravno zaključak to su monteri a ne mehaničari. na kraju sam bijo kod jednog lika kao isključen ti je softver kao izbijeno ti je saće od FAP-filtera i softverski je izbačen. Ali kao nisu vraćene mape kako treba pa mi je tražijo 150 eura da mi ukuca taj program-softver orginalni pa kao onda ćemo vidijeti koje su greške. I naravno naivčina pristane i pitam ja njega može li šta povoljnije kao nemože i on uplaćuje sto eura preko interneta da dobije taj program. Odvezem auto i odem uveče po njega nije urađeno šta je reći kao nije mogo dobiti softver poslo je mejl ali mu nisu odgovorili pošto to ide na divljanera i tu se već gubi ti moji sto eura što se plaća kao fol. Kao dođi u pnedeljak pa ćemo to odraditi i nisam otišo pošto mi se to čini ko čisto kupanje za budale. Međutim bio sam kod još jednog koji mi je posli tog promijnio protokomijer zraka i auto sad znatno manje dimi i što ima crnog dima kaže da je zbog tog što je izbijeno sasće iz FAPa pa zato malo više izbacuje gasove. Uh ali se raspisa i nabaca svega valjdaće te skontati kroz šta sam sve prošao.
vixzrc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 16, 2014 9:19 pm

Sve u svemu, prilično su te odrali ti raznorazni 'majstori'. Ako ti je zamena protokomera rešila problem, a potvrđeno je da je stanje sa turbinom, karikama i motorom OK - ne diraj ništa dalje. Moguće je da je izbačen FAP filter, ali 150€ za remapiranje je baš mnogo. Barem 50€ preko cene. Ali, dobro, svaki majstor ima svoju cenu, ali ne mora da ima svoju 'ovcu' koja će mu popunjavati budzet i planove za sledeće letovanje. Ako auto lepo radi, samo teraj i uživaj, ne nerviraj se više.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Sep 16, 2014 9:27 pm

Ortak mi kaže da je za 307 isključivanje FAP-a i  mapiranje platio 60 evrića. Meni to nešto malo
mladenmi16

Broj poruka : 5673
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 16, 2014 9:36 pm

Znam šta si prošao, naišao si baš na prave bitange!
Ako ti auto dobro radi i vuče preko 3000 obrtaja onda je protokomer ok.Bolje ovde postavi 100 pitanja nego da imaš posla sa tim lopovima najgore vrste. Ja sam alergičan na njih , to treba pobititi u pm.!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 16, 2014 9:38 pm

mladenmi16 ::Ortak mi kaže da je za 307 isključivanje FAP-a i  mapiranje platio 60 evrića. Meni to nešto malo
Neko tu laže! Pravi kršteni elektroničar neće ispod 100 e da radi softver,a trea i fizički izbiti saće ili navariti cev.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 16, 2014 9:54 pm

Nije to više kao što je bilo, a i namnožilo se ljudi koji to rade. Koliko su svi stručni, e to je drugo pitanje.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Sep 16, 2014 9:58 pm

Mrčela ::
mladenmi16 ::Ortak mi kaže da je za 307 isključivanje FAP-a i  mapiranje platio 60 evrića. Meni to nešto malo
Neko tu laže!
I meni se učinilo. Kad sam mu rekao da tu nešto smrdi, čovek se skoro naljutio na mene, a i ja budala guram svoj nos gde mu nije mesto, neka plaća dva puta kad je tvrdoglav...
mladenmi16

Broj poruka : 5673
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 16, 2014 10:06 pm

Postoji fizički deo posla - odsecanje ili izbijanje saća i zamena odgovarajućim promerom, i 'umni' - instalacija softvera sa modela od 90ks. Za nekoga ko vlada računarom i ima odgovarajući softver, 60€ za jednu cev i malo autogenog i nije mala para.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content