Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pokvarena turbina

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pokvarena turbina

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 16, 2014 10:06 pm

Postoji fizički deo posla - odsecanje ili izbijanje saća i zamena odgovarajućim promerom, i 'umni' - instalacija softvera sa modela od 90ks. Za nekoga ko vlada računarom i ima odgovarajući softver, 60€ za jednu cev i malo autogenog i nije mala para.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Sep 16, 2014 10:19 pm

Cena je OK, ako nisu bačene pare, ali kad mi je taj ortak rekao da će posle "intervencije" zadržati svih 115ks, odmah sam znao koliki je to "stručnjak". Čak sam i ja ovde na forumu naučio da to nije moguće uraditi (bez naknadnog čipovanja) za te pare
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 16, 2014 10:23 pm

Meni je urađeno za 150 e već sam rekao.
Auto ništa na snazi nije izgubio. Ja to zovem stručno odrađen posao, ima skoro dve godine i nemam nikakvih problema.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 16, 2014 10:26 pm

Može da zadrži postojeću snagu, tj da zadrži originalnu mapu, ali to su već druge varijante, zezanje oko senzora temperature i pritiska u filteru, itd i čisto sumnjam da može za tako malo para. Mada, teška su vremena i ljudi se bore za svaki dinar, rade i za minimalnu zaradu.
Inače, instalira mapu sa 90ks, onda ga čipuje i doda mu nekih 20-tak ks i 'vrati ga gde je i bio', a sve to za 60€

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 16, 2014 10:33 pm

[quote="Petrucci"]Može da zadrži postojeću snagu, tj da zadrži originalnu mapu, ali to su već druge varijante, zezanje oko senzora temperature i pritiska u filteru,

-- Tako je odrađeno kod mene. Isključivanje senzora temperature, senzora pritiska u filteru, kompjuter za aditiv... Uglavnom ja sam zadovoljan kako auto radi, i mislim da je korektno odrađen posao. Čitao sam po forumima kako ljudi nasradaju sa nestručnim majstorima koji to pokušavaju da urade i zeznu čoveku auto. Onda mora raznim majstorima dok se nađe šta je stvarni uzrok problema. Dobro treba proveriti elektroničara koji radi takve stvari.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Sre Sep 17, 2014 7:07 am

Da kod ovog momka sam stigao preko preporuke ali meni je izbijeno saće iz FAPa i odjavljen aditiv ne ubacuje ga i sve je to odrađeno i ja sam ga takvog kupio to je neko odradio prije. Ovaj traži 150 eura samo da vrati kako on meni kaže tvornički softver od Citroena pa će on onda sve greške pokazati, pa će onda nariktati parametre šta i kako. Kolega na Fordu imao problem ugasio ga i sve ok on poslije neće da upali samo klikće radi kontakt i svijetla ali ne pali kupi drugi akumulator jopet ništa. Dođe taj majstor i kao izgubio je auto kod od ključa i uze laptop i jedno pet minuta kuc kuc.. i auto upali koliko je 65 eura kao on ista priča plaća nešto neznam šta kao da mu se pošalje taj kod. Ma najbolje nigdije ne ići toliko se ljudi izbubetaju da njih pola nema pojma bože dragi kakvi sve ima.
vixzrc

Broj poruka : 28
Datum upisa : 03.07.2014
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 17, 2014 10:02 am

Pa onda on tebi nije baš ništa radio,a uzeo ti pare. Ako je to već bilo odrađeno. Imao si problema sa Protokomerom kako si rekao. A taj za ključ je mogao otići kod majstora koji prave i kodiraju ključeve. Drugi put beži od takvih priča.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vixzrc taj Čet Sep 18, 2014 8:00 pm

Da Mrčela druže baš tako sve je odrađeno ali kao on će nariktati neke mape kao nije odrađeno kako treba. Ali fala bogu vozilo sad ide ko mazija i ne dimi što je najbitnije. Rekli su mi da mi turbina ima lufta ali da vozim dok god ne počne ulje uzimati. Još jedno usputno pitanje sad će sezona još malo permanta - Antifriza koji se sipa u Citroena plavi ili onaj rozi neznam koja je razlika osim u boji pa me zanima da nebi nešto zeznuo.
vixzrc

Broj poruka : 28
Datum upisa : 03.07.2014
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 18, 2014 8:05 pm

Ja sam sipao rozi, koncentrat i pola pola sa  destilovanom vodom. Naravno, Total.
U moj ide 10,7 l antifriza.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Sep 18, 2014 9:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Možda ovde nešto pomogne
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Uto Sep 05, 2017 10:09 pm

Ljudi... ne otvara mi se tema za pitanje pa reko aj da iskoristim vec neku Very Happy Jel moguce da zbog busnog auspuha (pletenice) turbina dobija manji pritisak?
Menjao sam pletenicu i sad turbina dobila drugaciji zvuk malo...mozda auto malo i bolje vuce a mozda mi je to i samo subjektivni osecaj...

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1664
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Sep 05, 2017 10:18 pm

Manji pritisak ne moze da daje moze samo veci jer lakse dise ako govorimo o pritisku u usisnoj grani.
fap 1

Broj poruka : 402
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Uto Sep 05, 2017 10:22 pm

Pa tako nesto i ja kapiram drugacije ponasanje nakon zamene pletenice...

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1664
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh