Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

307 hdi fantomska greska????

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

307 hdi fantomska greska????

Počalji od deki01 taj Sre Avg 13, 2014 6:13 pm

Pozdrav,ja se danas uclanio na forum pa odmah o problemu ali dobro  . Ovako pre petnestak dana mi se javila cuvena antipllutin greska i po gasenju i ponovnom paljenju auta je nestala od tad sam presao nekih 2500km, da bi se pre dva dana isto to pojavilo samo ovaj put sam ga tako dovezao kuci znaci nisam gasio. Sutradan kad sam upalio auto greske nema i oba puta su obrtaji bili limitirani mislim malo ispod 3000. Kad mi se prvi put to desilo oterao sam auto na dijagnostiku i nije bilo nikakve greske i po recima majstora naletelo neko prljavo gorivo a pre toga sam radio mali servis znaci nisu ni filteri. Onako usput na dijagnostici mi majstor rece da mi je EGR ventil zapusen 45% ali posto sam isao na more da ga stisnem na auto putu i sve ce biti ok. Ja bih taj egr skinuo i ocistio ali znam da mu je tesko prici predpostavljam da moram da skidam brisace i onu plastiku i crevo od turbine ako je to neko od vas radio pa da mi malo detaljnije objasni  bounce . Hvala Samo da napomenem motor je 2.0hdi 9oks 2001 godiste
deki01

Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 42
Vozilo: : 307 hdi
Raspolozenje : odlicno

Nazad na vrh Ići dole

Re: 307 hdi fantomska greska????

Počalji od Petrucci taj Sre Avg 13, 2014 6:46 pm

Vrlo je nepristupačan kod modela sa 90 ks. Kako stojiš sa engleskim?

To obeleženo crvenom bojom, to je solenoid EGR-a. Imam link ka jednom forumu, objašnjeno je kako začepiti cevi EGR-a na obeležena dva mesta i dobiti efekat zatvaranja ventila. Inače, ako misliš da ga čistiš, što je dobra ideja, moraćeš malo da se pomučiš da bi došao do njega.

[You must be registered and logged in to see this image.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15621
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Sre Avg 13, 2014 8:34 pm

Ok znam za tu foru sa solenoidom citao sam malo na stranim forumima ali sta ako je meni ostao egr zaglavljen u nekom polu otvornom polozaju. Mislim da to sto mi je izbacivao gresku nema toliko veze sa EGR ventilom ali posto dijagnostika kaze da je 45% zapusen reko nece stetiti da ga ocistim samo ako budem mogao da mu pridjem scratch .Probacu sad za vikend da ga raturim pa javljam rezultate,i da primetio sam da kad ga saltam iz nize u visu 1 u 2 i iz 2 u3 malo kao posustane pa primi gas. Nista zabrinjavajuce ali predpostavljam da je zbog egr-a.
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 13, 2014 10:47 pm

Da moguće je da je do egr-a, to što neće da vuče dobro.
Ako je zaglavio u otvorenom položaju ne bi moga da voziš auto, dimio bih , vukao se ko mrcina. Pregledaj ti najpre vakum creva i to dobro , tek onda kreni na egr.
Ja prvi put čujem da se to može izmeriti ,mislim na zaglavljen egr. FAP da, a ovo mi je čudno.
Da li je majstor sa dijagnostikom pokretao el. ventil koji upravlja sa egr-om?
Može da bude do el. ventila ,vakum creva. A da je otvoren u tolikom položaju ne bi ti to mogao voziti.   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11322
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Sre Avg 13, 2014 11:22 pm

Pazi ne vuce se on ko mrcina i ne dimi ali se oseti taj nedostatak snage bar ja to tako osetim,probao sam od druga isti motor kao moj90ks i kod njega je za nijansu bolje nego kod mene i tecnije je to prebacivanje iz nize u visu. I meni je malo cudno to 45% zapusen verovatno ne bi isao uopste ali ajd sad ne vole majstori da ih mnogo zapitkujes nego ako hoces da se odradi i to ti je to  Za el.ventil nisam siguran da li pokretao a vakum creva sam ja propratio pre izvesnog vremena oba i nijedno nije puklo.
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 9:45 am

Druže probaj to ovako: zatvori vakum crevo na egr ventilu ili na el. ventilu jer ti je dostpačnije pa probaj onda. Javi šta si uradio, pa da vidimo šta dalje. Ma pregledaj sva vakum creva, i od el. ventila turbine, skini MAF senzor i vidi jel mastan,prljav, tako uradi i sa MAP senzorom. Pregledaj creva od goriva  , kao i filter od goriva. Takođe i prelivna creva. Imaš li ti FAP u tom autu?  

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Avg 14, 2014 10:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 14, 2014 10:03 am

Nema, na modelu od 90ks nema FAP filtera

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 10:07 am

Tim bolje. A nisam bio siguran pa sam pitao. Hvala  
Čovek ima drugara, od koga predpostavljam da može posuditi el . ventil pa probati ,a tako i ove senzore što sam pobrojao. Ili da on to opiči dobro po gasu!
Da ta čađ sagori.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 10:18 am

[quote="deki01"] sta ako je meni ostao egr zaglavljen u nekom polu otvornom polozaju.  --- A šta ako to prouzrokuje el. ventil i u trenutku kada ga je majstor ispitivai izbacio je taj postotak. Pozajmi el. od drugara i probaj, ako ne valja proveri sve što je nabrojano. Kada si menjao filter goriva?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 11:37 am

Pa napisao sam da sam pre par hiljada menjao sve filtere MAF senzor je ciscen pre par meseci ali u svakom slucaju bi prijavio neku gresku na dijagnostici da nije u redu (bar tako mislim) a probacu da zapusim to crevo od el.ventila pa cu javiti  . Taj MAP senzor ne znam gde se nalazi ali bi ocistio i njega. Auto sam doooobro produvao na auto putu kad sam se vracao sa odmora i da zaboravio sam da kazem da se greska oba puta palila kad je auto bio na radnoj temperaturi ako to nesto znaci  
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 14, 2014 11:56 am

Vidi, opšte je iskustvo, i to ne samo kod nas, da Pežo ima problema sa prijavljivanjem tzv fantomskih grešaka. Možeš misliti kakva je situacija kad se na to doda ovaj naš čorbuljak! Ne bi bilo loše da se taj EGR očisti, on ume da pravi probleme i da jako nervira, ali možeš i da preduzmeš sledeće: sedneš, voziš i uživaš. Kad, i ako, bude počeo da pravi stvarne probleme, da se gasi, davi, staje, e onda se ozbiljnije posvetiš. Do tada, ti si većinu stvari odradio, možeš da očistiš još MAP i pomenuti EGR, sipaš neki bolji dizel (recimo na MOL-u, onaj skuplji), napanjiš ga malo i nakriviš kapu.
Inače, MAP je senzor (apsolutnog) pritiska u usisnoj grani, spada u taj začarani krug senzora koji utiču na rad motora. Neki mehaničari ga smatraju ključnim jer registruje opterećenje motora

"MAP senzor je kljucni senzor u vozilu jer registruje opterecenje motora. Senzor daje signal koji je proporcionalan kolicini vakuuma u usisnoj cevi. Kompjuter vozila koristi ovu informaciju da bi podesio vreme paljenja i ubrizgavanja.
Kad motor radi pod punim gasom, prigusni leptir je potpuno otvoren, vakuum opada, motor usisava vise vazduha, sto zahteva i vise goriva da bi se odrzala ravnoteza smese gorivo/vazduh. Kada racunar vozila registruje opterecenje pomocu signala sa MAP senzora, on obogacuje smesu kako bi motor proizveo vecu snagu. Istovremeno EKM lagano smanjuje (vraca) vreme paljenja da bi se izbeglo detonantno paljenje u cilindrima koje moze ostetiti motor. U ovim uslovima vakuum je veoma nizak ili jednak nuli.
Suprotno tome, kada se vozilo krece konstantnom brzinom, bez velikog opterecenja, ili kada usporava, prigusni leptir nije potpuno otvoren i postoji odredjen vakuum u usisnoj grani. EKM osiromasuje smesu tj. smanjuje dotok goriva – vreme ubrizgavanja i pomera vreme paljenja unapred.

MAP senzori meri apsolutni pritisak u usisnoj grani odnosno razliku izmedju atmosferskog i potpritiska u usisnoj grani. Atmosferski pritisak varira u zavisnosti od nadmorske visine i vremenskih uslova.Senzor registruje atmosferski pritisak u okviru primarne kalibracije (ukljucenje kontakta)."

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 12:47 pm

Eto Petrucci je više nego dobro ovo opisao sa MAP senzorom. A i postavio ti je slike . Traži ga na usisnoj grani .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 12:57 pm

[quote="deki01"] MAF senzor je ciscen pre par meseci ali u svakom slucaju bi prijavio neku gresku na dijagnostici da nije u redu
-Izvini, ali nekada ljudi nabroje sve filtere, a na kraju je zaboravio baš taj od goriva. Proveri da ne vuče falš vazduh na njega , možda nije dihtung/gumica legla dobro. Za MAF ne pokaže dijagnostika uvek grešku. Majstori ili neće ili ne znaju da urade kvalitetnu dijagnostiku. Nego pitanje majstora: šta mu je ,i stavi dijagnostiku i obriše greške ako ima i teraj. Mnogo ljudi dolaze na forume da pitaju kako nešto popraviti, a bio je kod majstora i dijagnostiku radio. Kako tek mi koji nismo majstori da odgovorimo na hrpu takvih pitanja.   Mislim da si me razumeo?
To se masovno dešava .   

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 1:38 pm

Toliko brzih odgovora i pojasnjenja u tako kratkom roku svaka vam cast na tome ovaj forum je ekstra  . Sutra najverovatnije (kad malo zaladi) se bacam na rasturanje i skidanje EGR valjda cu uspeti i videcu gde stoji MAP senzor pa cu i njega ocistiti. Auto je kod mene 5 godina ko zna mozda je i zatvoren javicu vam to kod mene nije dirano.
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 2:10 pm

deki01 ::Toliko brzih odgovora i pojasnjenja u tako kratkom roku  svaka vam cast na tome ovaj forum je ekstra  . Sutra najverovatnije (kad malo zaladi) se bacam na rasturanje i skidanje EGR valjda cu uspeti i videcu gde stoji MAP senzor pa cu i njega ocistiti. Auto je kod mene 5 godina ko zna mozda je i zatvoren javicu vam to kod mene nije dirano.

MAP ti je pod br. 25 [You must be registered and logged in to see this link.]  [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 14, 2014 2:12 pm

MAP je uvek na grani. Ja nemam Autodatu na ovom računaru pa ne mogu da ti postavim skicu mesta. Mislim da ćeš do EGRa teško doći bez kanala.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 2:28 pm

Ma evo slike sa MAP-om, ja egr ne bih dirao dok ne vidim ima li razlike kada ga blokira, zatvori vakum.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 2:35 pm

Mrčela ::
deki01 :: MAF senzor je ciscen pre par meseci ali u svakom slucaju bi prijavio neku gresku na dijagnostici da nije u redu
-Izvini, ali nekada ljudi nabroje sve filtere, a na kraju je zaboravio baš taj od goriva. Proveri da ne vuče falš vazduh na njega , možda nije dihtung/gumica legla dobro. Za MAF ne pokaže dijagnostika uvek grešku. Majstori ili neće ili ne znaju da urade kvalitetnu dijagnostiku. Nego pitanje majstora: šta mu je ,i stavi dijagnostiku i obriše greške ako ima i teraj. Mnogo ljudi dolaze na forume da pitaju kako nešto popraviti, a bio je kod majstora i dijagnostiku radio. Kako tek mi koji nismo majstori da odgovorimo na hrpu takvih pitanja.   Mislim da si me razumeo?
To se masovno dešava .   
Druze u pravu si ti ali ima na forumima pa i na ovom ljudi koji imaju iskustva i mogu da pomognu sa savetima da ne bi morali da trcimo kod "majstora" za svaku sitnicu. Da ne bude zabune svaka cast ljudima koji imaju profi dijagnostiku i hoce da se posvete malo svog vremena tvom problemu a ne kupis amatersku dijagnostiku i laptop i ti si majstor a takvih je mnogo. Moj auto je13 godina star i ima na satu 182000 (verovatno jos 100000) i normalno je da mu otkazuje sve i svasta ali dosta stvari sam i sam sposoban da odradim. Imam servis u koji redovno odlazim radi izmene ulja i filtera takodje sto se tice mehanike i trapa ali nemam za preporuku dobrog dijagnosticara bar kod mene ovde. Bilo je price ovde koliko sam citao zakaciti majstor na dijagnostiku ocita greske pa menjaj redom i ako ubodes SUPER pa mogu i ja tako  ili pobrise greske i teraaaj. Da ne davim mnogo,sto se tice mog pezoa stvarnom sam prezadovoljan i ovo je drugi put da mi se ova fantomska greska pojavila za pet godina sto je   .Ja cu se truditi da ga odrzavam sto bolje mogu jer za bolje trenutno nemam i da mnogi mi kazu nije to nista teraj ali bar nesto da pokusam eto da ocistim tajEGR i map pa cemo videti :peugeot 
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 2:39 pm

deki01 ::Toliko brzih odgovora i pojasnjenja u tako kratkom roku  svaka vam cast na tome ovaj forum je ekstra  . Sutra najverovatnije (kad malo zaladi) se bacam na rasturanje i skidanje EGR valjda cu uspeti i videcu gde stoji MAP senzor pa cu i njega ocistiti. Auto je kod mene 5 godina ko zna mozda je i zatvoren javicu vam to kod mene nije dirano.

MAP ti je pod br. 25 [You must be registered and logged in to see this link.]  [You must be registered and logged in to see this link.]
Mrcela slike su mi mutne kad ih uvecam jel 25 ovo ispod filtera za vazduh  
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 2:43 pm

Petrucci ::MAP je uvek na grani. Ja nemam Autodatu na ovom računaru pa ne mogu da ti postavim skicu mesta. Mislim da ćeš do EGRa teško doći bez kanala.
Petrucci probacu jer sam cuo da kad skines brisace i onu plastiku pa izolaciju ima neki lim kojeg drze nekoliko srafova pa kad to skines mozes mu malo lakse prici ne znam probacu pa javljam bilo uspesno ili ne bounce 
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 2:55 pm

deki01 ::

Tačno iznad datuma ,08 gde piše  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 3:07 pm

Nešto me zeza sve sam obeležio na jednoj slici i nemogu je postaviti ,drkam je već sat. Sada sam otišao opet u auto datu i slikao ponovo ,al' bez blica [You must be registered and logged in to see this link.] iste su slike ,a pod br. 25 je MAP[You must be registered and logged in to see this link.]  Naradih se u pm. !
Da li je sada ok.?! Srećno druže!  

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Avg 14, 2014 3:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 3:08 pm

Tačno iznad datuma ,08 gde piše  
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 14, 2014 3:17 pm

deki01 :: MAF senzor je ciscen pre par meseci ali u svakom slucaju bi prijavio neku gresku na dijagnostici da nije u redu
To se masovno dešava .   
Druze u pravu si ti ali ima na forumima pa i na ovom ljudi koji imaju iskustva i mogu da pomognu sa savetima da ne bi morali da trcimo kod "majstora" za svaku sitnicu. Da ne bude zabune svaka cast ljudima koji imaju profi dijagnostiku i hoce da se posvete malo svog vremena tvom problemu a ne kupis amatersku dijagnostiku i laptop i ti si majstor a takvih je mnogo. Moj auto je13 godina star i ima na satu 182000 (verovatno jos 100000) i normalno je da mu otkazuje sve i svasta ali dosta stvari sam i sam sposoban da odradim. Imam servis u koji redovno odlazim radi izmene ulja i filtera takodje sto se tice mehanike i trapa ali nemam za preporuku dobrog dijagnosticara bar kod mene ovde. Bilo je price ovde koliko sam citao zakaciti majstor na dijagnostiku ocita greske pa menjaj redom i ako ubodes SUPER pa mogu i ja tako  ili pobrise greske i teraaaj. Da ne davim mnogo,sto se tice mog pezoa stvarnom sam prezadovoljan i ovo je drugi put da mi se ova fantomska greska pojavila za pet godina sto je   .Ja cu se truditi da ga odrzavam sto bolje mogu jer za bolje trenutno nemam i da mnogi mi kazu nije to nista teraj ali bar nesto da pokusam eto da ocistim tajEGR i map pa cemo videti :peugeot 
--Kao da sam ja ovo pisao, svaka čast. Vidi i ja mislim da treba terati, i da treba bar pokušati naći šta zeza. Ne bi bilo loše da ti i sve konektore pregledaš stanje instalacije ,konektora i to podmažeš,očistiš. Možda senzor temperature goriva to radi i mnogi drugi. Ma rešiće se, vidim ja da si ti sposoban i da voliš svoj auto.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deki01 taj Čet Avg 14, 2014 3:28 pm

Mrcela verovatno je svasta a verovatno i nista znas i sam kako je sa francuzima  mada citao sam i po drugim forumima za ostale marke vozila(vw,opel,audi mazda,alfa.....) samo oni u javnosti cute i ne pricaju o tome. Kad bi pitao vlasnike golfova i ostalih neunistivih marki kako ih sluzi auto odgovor bi bio nikad kvar,nikad problemi a u stvarnosti suprotno.
deki01

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći