Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen xantia za ili protiv

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: Citroen xantia za ili protiv

Počalji od Petrucci taj Sre 21 Dec 2011 - 20:07

E, možda je DS pa neka cifra, stvarno je bilo davno i nismo je imali nešto dugo. Kad podigneš haubu da se uplašiš, ispod nje kao 'Železara Smederevo', hauba dugačka u tri lepe, oni farovi što prate krivinu, sedišta kao fotelje kući, a klinci se skupljali kad je ćale pali, da gledaju kako se podiže. Sad se nešto prisećam, verovatno ni njoj nije bio ispravan taj ventil, stalno je ležala kad je ugašena.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sumi 72 taj Sre 21 Dec 2011 - 21:52

sumi 72

Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sre 21 Dec 2011 - 21:55

Ovo je super klip, nisam znao kako detaljno radi aktivno vešanje. U stvari znao sam ali nisam nikada video..
Ryan

Broj poruka : 9263
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sumi 72 taj Sre 21 Dec 2011 - 22:13

sumi 72

Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cacko75 taj Ned 1 Jan 2012 - 2:46

Oznaka ajkula je bila ID ili DS a SM je potpuno drugi auto. Što se tiče antišink ventila to imaju samo XM i Xantia i to serija 2. Kad su povratna creva u pitanju ona plastična su skoro neuništiva ali na nekim mestima postoje gumene račve koje tokom godina istrule i malo je dovoljno da to procuri
cacko75

Broj poruka : 209
Datum upisa : 23.12.2011
Godina : 43
Vozilo: : Citroen CX

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Ned 1 Jan 2012 - 9:16

Neunistiva su creva kada su nova i fabricka. Problem je što obično vremenon neko stavi druga creva koja nisu odgovarajuća. Tada kreće igranka bez prestanka..
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Uto 3 Jan 2012 - 1:47

Drugi link ne mogu da otvorim, što se tiče prvog...........serija jedan, motor 1.8 16V je najbolji izbor za taj auto. Ovaj je klot, cena bi trebala da ide dole na nekih 1500 realno, mada, ako je auto i stvarno kao na slikama, možda i nešto preko. Što se tiče hidraulike, ono što Rajko reče oko 5-te bombe.........punjenje je oko 10e, ako može da se puni, ali je bitno da ne curi, da diže i spušta normalno, da giba na pritisak i čim je pustiš da prestane da giba. Najbolje je da sedneš i voziš, auto treba da "pije put", da pegla neravnine, naravno ne kao da lebdiš, ali mnogo efikasnije od torzije, na koju si navikao. Caktanje regulatora pritiska, od 30 sek pa na više je dobro, ispod toga, ako ne curi je punjenje 5-te bombe. Ako pada dupe, kad je upališ, pa se podigne, u pitanju je 6-ta bomba, tzv. antisink, koju ovaj auto treba da ima. Ovaj auto ne traba da pada, kad ga ugasiš, kao stariji modeli. Ako u radu pada dupe, prilikom kočenja, verovatno je glavni kočioni, ili 6-ta bomba...............sve su to rešive stvari, koliko god ti to sada zvučalo komplikovano. Bitno je da je instalacija zdrava, da motor ne troši ulje i vodu, ostalo se sređuje. Osim hidraulike, auto je kao i svaki drugi, ako je hidraulika ispravna..............neopisiva razlika u odnosu na vožnju na torzijama
Peđa

Broj poruka : 337
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Citroen BX 1.9 lubeničar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Uto 3 Jan 2012 - 1:57

Zaboravih da navedem.................apsolutno za, da je bilo više xsantia u izboru po toj ceni, kad sam prodao PUG-a i kupio BX-a, sigurno bi nju kupio. Nemoj da te hidraulika uplaši, to se servisira normalno, sve ostalo je kao i kod bilo kog drugog auta. Jedino što hidrauliku mora da servisira neko ko zna da je servisira, a dobićeš spisak ljudi, gde možeš da teraš auto na servis
Peđa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Sub 19 Jan 2013 - 21:06

Izvinjavam se jer sam na temi "xantia activa"pisao o breaku 1,8 16v.Nisam ga kupio jer je vlasnik poreklom turcin,koji govori perfektno francuski "nisam primetio akcenat".trazio je 800e ja sam davao 500e.
Medjutim nasao sam 2,0I 16V iz 98' restajl za 450e otisao srednji lonac, tehnicki ispravna i sto je najvaznije ima ugradjen plin koji je u normi odnosno zaveden u carte grise"saobracana".
Automobil ne vozi jer stvara buku veliku a to ovde kosta.Srednji lonac je 280e bossalov.spremio sam plekove, shelne silikon za krpljenje rupa i u sledecu subotu ako sve bude kako treba bice pazara.
Ovde su bombe sve 25e komad.Svaka bomba ((sphers) ima svoje mesto i svoj broj zavisnosti od modela i tipa xantie.
Imam nameru sam da ih menjam medjutim nemam kjluc da ih odvijem iste.Kljuc za skidanje ulja sa lancom je slab za njih.
Ima li neko iskustva sa skidanjem istih.
buginjon

Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.07.2012
Vozilo: : renault master

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sub 19 Jan 2013 - 22:33

Verovatno ima Pedja ali moramo njega da sacekamo. Sto se tice auspuha 280 eura je ogromna cena. Mislim da je kod nas Imasaf koji je mnogo kvalitniji od bosala maksimum 150 eura. Trenutno nemam pristup katalogu pa ne mogu tacnu cenu da ti kazem ali verujem da je tako...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Sub 19 Jan 2013 - 23:24

za xantiu karavan cene u francuskoj sa pouzecem (preko 200e placanje u tri rate))

cena bombi u francuskoj sa pouzecem
[You must be registered and logged in to see this link.]
cena srednjeg lonca za isti
[You must be registered and logged in to see this link.]
rece mi franja da na otpadu ima lonaca i da kostaju od 50-80e u zavisnosti ko radi
Nista mi ne znaci cena u Srbiji posto ne zivim tu,imam samo zelju da nadjem neku dobru i prevedem na nase table
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Ned 20 Jan 2013 - 9:50

Mnogo su vece cene nego kod nas. Pogledaj na otpadima ako je lonac u dobrom stanju isplati se...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milosxm taj Ned 20 Jan 2013 - 10:37

buginjon ::Izvinjavam se jer sam na temi "xantia activa"pisao o breaku 1,8 16v.Nisam ga kupio jer je vlasnik poreklom turcin,koji govori perfektno francuski "nisam primetio akcenat".trazio je 800e ja sam davao 500e.
Medjutim nasao sam 2,0I 16V iz 98' restajl za 450e otisao srednji lonac, tehnicki ispravna i sto je najvaznije ima ugradjen plin koji je u normi odnosno zaveden u carte grise"saobracana".
Automobil ne vozi jer stvara buku veliku a to ovde kosta.Srednji lonac je 280e bossalov.spremio sam plekove, shelne silikon za krpljenje rupa i u sledecu subotu ako sve bude kako treba bice pazara.
Ovde su bombe sve 25e komad.Svaka bomba ((sphers) ima svoje mesto i svoj broj zavisnosti od modela i tipa xantie.
Imam nameru sam da ih menjam medjutim nemam kjluc da ih odvijem iste.Kljuc za skidanje ulja sa lancom je slab za njih.
Ima li neko iskustva sa skidanjem istih.
Prvo - cene su previsoke, drugo - ako hoćeš da odvijaš kugle (bombe) moraš prvo rasteretiti sistem, što znači da spustiš auto u najniži položaj i ostaviš ga tako par minuta. Da bi odvio kuglu treba ti sličan ključ sa lancem kao za filtere ali mnogo jači, možeš ga sam napraviti ukoliko imaš aparat za varenje.... kad odviješ kuglu pazi da ne ispadne gumica jer naravno bez gumice neće moći...
milosxm

Broj poruka : 144
Datum upisa : 27.11.2012
Godina : 38
Vozilo: : Citroen XM V6

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Ned 20 Jan 2013 - 16:37

Da li je to okrugla dihtung gumica ili mala gumica crna koja se nalazi na pipku(sisici)?
Da li je obican navoj ili kontra navoj kod bombi?
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milosxm taj Ned 20 Jan 2013 - 17:19

Obična okrugla crna gumica prečnika par centimetra koja naleže u žleb na mestu gde treba da naviješ kuglu, npr na kapu (šolju). Dešava se da kad odviješ kuglu slučajno zakačiš gumicu ona ispadne a ti ni ne primetiš, a kada već skidaš kugle onda bi svakako trebalo očistiti i ležište i gumice ili još bolje zameniti ih.

Navoj nije kontra...
milosxm

Broj poruka : 144
Datum upisa : 27.11.2012
Godina : 38
Vozilo: : Citroen XM V6

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Ned 20 Jan 2013 - 17:28

Hvala
zar kad se menjaju bombe ne dobijaju se gumice nove sa bombom?
Kako da znam da nije propao korektor visine.Hidraulicni cilindar koji se nalazi na sredini zadnjeg mosta koji zadaje visinu?
Dal se to moze otvarati cisti i vracati?
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Ned 20 Jan 2013 - 23:20

Čisti se normalno i oni su uglavnom skupljači đubreta. Vrlo bitna stvar, bombe možeš sam da zameniš, ali skidanje i čišćenje korektora prepusti nekome ko to zna.
Što se tiče skidanja bombi, u nedostatku odgovarajućeg ključa, ovde koriste i sekače .......malo čuknu pod uglom, da se samo pokrene. Dalje ide rukom.
Kad je budeš vraćao, zategni samo rukom, bez dodatnog alata, biće dovoljno
Kod skidanja zadnjih bombi, preporučujem početak odvrtanja pod pritiskom (auto na 3-ćem stepenu), samo da se pokrene bomba, zatim spuštanje kola i rasterećenje sistema, pa onda skidaš zadnje i prednje, centralnu i antisink.
Razlog je zaštita zadnjeg "amortizera", na koji je zašrafljena bomba, kad je sistem pod pritiskom, on ne može da mrda, kada je rasterećen, može doći do pomeranja i oštećenja nosača i povratnih creva
Peđa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Pon 21 Jan 2013 - 0:11

Hvala
Bice te obavesteni sa tokovima radova,pokusacu sve da fotografishem,na bolovanju sam imam svo vreme sveta pa cemo kroz slike studirati operacije.
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Ned 27 Jan 2013 - 15:27

Juce sam uzeo i doterao xantiu za 300e.limariski je izlupana ali nista strashno.pusta ulje ispod velikog crnog srafa(crni sraf nalazi se na vrhu) na pumpi za servo ispod njega slini.Lepo kaplje nisam dotezao samo sam dolio litar ulja i takog ga doterao.Paljenje mora celo da se pretrese.Kakav je rad motora kao se polomi ili napukne usisna grana?Razocarao me plin jer nije sekvent nego obican,ali boze moj.Gume su letnje michelin farovi rade centalna radi podizaci rade.Enterijer je zdrav ima dlaka od kera sedista su dobra i tvrda i nisu pohabana.automatski menjas je za staro gvozdje naizmenicno pali S i * ali videcu salta menja ne blokira.trba mu vremena da presalta ali opet salta.Motor drhti lose radi pa mozda zbog toga.Preko papucice gasa uspevao sam da mu nadjem idealni nacin rada tako da sam uspeo da doteram.
Temeartura motora je bila stabilna na nekih 70-80C nije mlatarala gore dole.
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned 27 Jan 2013 - 15:41

Au! Biće tu posla. Što se automatika tiče, pogledaj da li bi mu pomogla zamena ulja i filtera, trebalo bi da mu se stanje vidi i na dijagnostici

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Ned 27 Jan 2013 - 17:40

Polako sve se do ta srediti ali mislim da na kraju nece biti jeftino...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caki83 taj Ned 27 Jan 2013 - 19:08

Jel se vise isplati da ga sredjuje ili da uzme neku kasvetniju pa da manje ulozi???

Po meni ovo drugo mislim da je isplativije.
caki83

Broj poruka : 781
Datum upisa : 01.12.2012
Godina : 35
Vozilo: : citroen C5 2.0 hdi
Raspolozenje : zavisi koliko me auto sluzi!!!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Ned 27 Jan 2013 - 19:27

Nema pravila kod takvih stvari.Poznajem neke ljude koji su kupili auto za 4000e ulozili za godinu dana 2000e malu kilometrazu napravili i prodali za manje para nego sto su je u startu kupili.
Ja moram da napomenam da sam velsatisu izgubio 2000e i jedan kilometar predjen sa njim kostao je pola evra sa gorivom.Bolje da sam taksi koristio ali nema veze.
Ovde se dobrih kola prvo dokopa diler novih kola,u zameni staro za novo.Vlasnici koji ne menjaju vozila svake3-5 godine cuvaju svoj auto i za njega traze vise para nego obicno.Crnci prodaju crncima,arapi-arapima.Poljaci i Rumuni oterase dosta kola lagano udarenih.Nasi kupuju po licitacijama i eto.
Ovo sto sam uzeo ima upisano u saobracajnu da je instalacija plina u normi,da je tehnicki uradjen i da vazi 2godine.To mi je bitno.U slucaju da mora sve da se menja, xantije bez tehnickog sa ovakvim motorom i manuelnim menjacom su 500e pa radicu zamenu svega.To je krajnja varijanta ali nije iskljucena.Moguce je da to uradim u Srbiji i da uradim sekvent plin.Za sada sam zadovoljan jer mi je mala baza od samo 300e ali videcu na koliko ce se nakalemiti.
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Ned 27 Jan 2013 - 19:29

Prvo sredi motor, mora mirno da radi, zatim hidrauliku, pregledaj sve nosače cevi hidraulike, moraju svi da budu na mestu, gumene "šelne" u njima, da ne stružu po cevima. Ako ima lufta, vibracije mogu lako da pokidaju cevi.
Tek kada središ motor, vidi šta je sa menjačem, moguće da samo sajle treba da se prešteluju i da se uradi servis, ulje i filter.
Samo polako i biće to sve super i ne mora da bude skupo.
Plin samo sekvent, venturi ne valja za te motore
Peđa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned 27 Jan 2013 - 19:55

U jednom momentu si pitao i kakav je rad motora kad napukne usisna grana - rad je nikakav, nemiran, trese, a ako je otvor veći onda ne može ni da ostane u radu kad se skine noga sa pedale gasa.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buginjon taj Ned 27 Jan 2013 - 20:12

Hvala Petrucci mislim da se to desilo,bila je eksplozija na plinu eksplodirao je srednji lonac ne verujem da je usis ostao citav,sto veci gas sam davao to ga je vise gushilo.na leru posle nekog vremena se gasio.Strah me jedino za katalizator ako je i on nastradao,ponekad se palila lampa zuta K sto pise.
Da ne gatam kao neka baba javljam sta je bilo kada pocnem da ga radim.
buginjon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: