Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Renault Clio

Strana 4 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Renault Clio

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Nov 13, 2014 9:47 pm

hvala vam puno momci .. pa ja to ne planiram da radim sam nego da platim coveku .. jel ja to ne bi uspeo jel sam glup za te stvari kontaktirao sam jednog seko sam mu bio neka drva i moj drugar je extra sa njim tako da ono mislim da ce da mi odradi kako treba , im i da se ofarba nesto i to je to ..

Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Nov 13, 2014 9:52 pm

Zašto glup? Pa to je tvoj auto, raspitaj se dobro i uradićeš bolje nego ti preko preporuka i to za 30e što rade ti tek ne rade ništa. Sve ispod 120 za taj auto nije poliranje. Pitaj ako hoćeš da radiš sam.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10396
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Nov 13, 2014 9:55 pm

Sačkaj lepše vreme, ohladi par piva, zovni par drugara i rešen problem
mladenmi16

Broj poruka : 5901
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Nov 13, 2014 9:58 pm

Pa jeste moj zile , ali ja ne smem jel se ne razumem u to u opste .. necu da se zalecem sa ovim prvo cu da popricam sa njim itd, ne kazem da ce sigurno da mi radi ... Kako da ga proverim dal ce da odradi kako treba ? sutra cu da vidim drugarov auto kako je ispao ...
Filip BX 14 tge

Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Nov 13, 2014 10:07 pm

a cenu je reko da nemoze da mi kaze dok ne vidi sta sta je potrebno autu kaze od 30 do 150 e ...
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Nov 13, 2014 10:16 pm

Filip BX 14 tge ::Pa jeste moj zile , ali ja ne smem jel se ne razumem u to u opste .. necu da se zalecem sa ovim prvo cu da popricam sa njim itd, ne kazem da ce sigurno da mi radi ... Kako da ga proverim dal ce da odradi kako treba ? sutra cu da vidim drugarov auto kako je ispao ...

Kako ćeš ga proveriti, nikako jedino kada vidiš auto da se sija i da nema holograme.
Za 30 e se ne radi niša, sem boljeg pranja. Ako nema ogrebotina uzmi pastu na merenje i piši ručno,deo po deo. Ja sam siguran da bi ti to uradio, neći da te nagovaram. Ja sam prvi put ovo radio na mom autu,a radio sam : Vodobrusni šmirgli,P1000,P1500,2000,P2500, G3 pasta,3m pasta u mleku za finiš. Možeš da zamisliš koliko je to posla. Al sam uradio ,a komšiluku se nije svidelo, jer su jedva čekali da ga šmirglom s*ebem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Nov 13, 2014 10:22 pm

nema ogrebotina on samo sto je mnatirao stajao je dugo na suncu i to nije ceo auto matirao nego od vrata pa ceo zadnji kraj ....
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Nov 13, 2014 10:24 pm

tj ima na jednom mestu ogrebotinu ali tu nema ni farbe gde je ogrebotina Very Happy
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Nov 13, 2014 10:30 pm

Filip BX 14 tge ::nema ogrebotina on samo sto je mnatirao stajao je dugo na suncu i to nije ceo auto matirao nego od vrata pa ceo zadnji kraj ....
Daj nabaci sliku dve. Ma uradi to sam ,ostaće ti paste ,a i pare u džepu,a i lep osećaj kada sam nešto uradiš. Ručno ne može ništa da zezneš.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Nov 13, 2014 10:34 pm

videcemo .. uf jedino prekosutra na poslu da ga slikam jel je stalno mrak kad dodjem kuci a sutra nije moj red da vozim Very Happy
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Nov 15, 2014 4:10 pm

ako nemas ogrebotina ne treba ti smirgla ni neka gruba pasta, moze samo mleko i vosak na kraju ako hoces da bude ful, mada bez masine neces uspeti bas mnogo
kupi samo vosak i udari u tri prolaza, nakvasis sundjer, moze i onaj kuhinjski najjeftiniji stavis vosak na njega i trljas bez pritiska onako normalno koliko je potrebno da razmases vosak, mazes samo mali deo ne ceo auto i kad se osusi obrises sa pamucnom krpom i tako predjes auto 2-3 puta, videces i sam po potrebi, i dva je dosta mozda. probaj prvo tamo gde je najvise matirao kako izgleda kad ga predjes, ja mislim da ces sa voskom da zavrsis posao a pasta rukama ima da umres da bude pasje mudo
kupi samo vosak on ti svejedno treba i on sluzi kao zastita a pasta sluzi za korekciju i ne bi trebalo da se radi ispod 15 stepeni bilo da je napolju ili u garazi i ne radi se na direktnom suncu
ja sam pre neki dan kupio polirku da sredim moje makine al cekam toplije vreme ako nista onda prolece, nisam nikad to radio al sam pricao sa ljudima dosta o tome i citao i imam neko teorijsko znanje da ne userem stvar, e sad jos samo praksa sto je najbitnije al bice i toga
cekaj prolece pa cu da ti uradim ja sto da ucim samo na mojim kolima
mishja

Broj poruka : 3433
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 15, 2014 4:36 pm

Ništa sa voskom neće uraditi, mogu mu se muda vući za autom ništa od te rabote!
Neka uzme vodobrusni šmirgli p2500, p3000 Neka proba vrata gepeka koja su matirala , ima da se sija samo tako,i vosak u mleku na kraju.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Nov 15, 2014 6:09 pm

ako nema ogrebotina dubokih ne treba vodena smirgla, samo pravi posao bez posla
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Nov 15, 2014 6:10 pm

hvala vam momci sutra idem kod tog farbara da pogleda auto pa cu da vidim dal cu da radim sam ili ce on da radi .. :)
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 15, 2014 6:15 pm

mishja ::ako nema ogrebotina dubokih ne treba vodena smirgla, samo pravi posao bez posla
Druže , vidim ja da se mi nerazumemo
Ja govorim o ovom jer sam to praktično radio.
Kakvu ti ogrebotinu možeš da skineš sa 2500 šmirglom? Ajd probaj pa javi!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Nov 15, 2014 7:02 pm

Filip BX 14 tge :: Ja sam prvi put ovo radio na mom autu,a radio sam : Vodobrusni šmirgli,P1000,P1500,2000,P2500, G3 pasta,3m pasta u mleku za finiš. Možeš da zamisliš koliko je to posla. Al sam uradio ,a komšiluku se nije svidelo, jer su jedva čekali da ga šmirglom s*ebem.
ako si krenuo sa 1000 ti si sa autom naleteo na tigrove pa su ti grebali auto        
ako si ceo auto radio tako stanjio si lak i nemoj koristiti neka agresivna srestva za pranje jer ce ga podici, to ti je drugarski savet
moze 1000 ako ga je tigar izgrebao pa da vadis fleku, al za to treba majstorska ruka i merac debljine laka jer bez njega je puka sreca da ne dodje do osnove, 1000 je vise za pocetak poliranja farova pa redom druge smirgle, za farbu-lak je obrnuti redosled uvek kreces od sitnije pa vidis kako radi posao pa onda krupnija
stoji to da 2500 skida skoro nista ali se debljina laka meri u mikrometrima zato je to malo jebitacno zbog toga se ide od sitnije ka krupnijoj
i za kraj nebitno al da kazem da sam  farbao kola i polirao rucno i prodavao ih bez zamerke na to, planiram da saniram lak ili prelakiram ponovo na mom autu na prolece zato sam i uzeo polirku da finisiram ako budem uspricavao bice slika kad budem radio
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 15, 2014 7:53 pm

Jedva čekam da vidim tvoje radove.
Mi se i dalje nerazumemo, al nema veze.
Jedino je tačno da sam imao sreće da nisam sjebo neke delove gde sam na desetine ogrebotina izvlačio.
Ja sam to uradio profesijonalno.
Nađi mi majstora koji meri stanje laka. Dosta njih nezna da ispolira auto.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Nov 15, 2014 8:18 pm

ima momaka koji znaju ali je njima 100e pocetna cena reklamiraju se po forumima i neki od njih imaju merac laka
i tacno je sto si rekao da ko radi poliranje za 30e da ne uradi nista
nemam nikakvu sumnju da si ti svoj auto uradio dobro jer je to jednostavno tvoje i zato meni nece moj auto niko polirati ni ne daj lose srece mozda farbati, zato Fico krpe u ruke i pasta-vosak i radi, sta ti nije jasno pitaj a tebi Mrki cestitke za posao
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 15, 2014 8:24 pm

Hvala druže!
Auto se obično polira sa tri paste,a i voskira se na kraju obavezno i to košta 150e
Cena ne znači da će dobro biti i urađeno.
Pa meni čovek koji se bavi folijama iskasapio grejače na 120 mesta , pa sada nema navodno pare da kupi drugo staklo. Hoće najverovatnoje rebra da mu namestm. A cena mu je isto ko u najboljim servisima.

Poslednji izmenio Mrčela dana Sub Nov 15, 2014 8:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Nov 15, 2014 8:29 pm

Mrčela ::
Cena ne znači da će dobro biti i urađeno.
slazem se, zbog toga sve sto mogu i imam alat radim sam, ne plasim se posla
da ne punimo Ficinu temu moja podrska da to Fica odradi sam, tu sam za pomoc

mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Nov 15, 2014 8:43 pm

hvala Miso, sutra idem da vidim kolko kosta da ofarba i dase isporavi nesto pa cu da vidim za poliranje mozda cemo ja i ti to da uradimo .. drugaru je extra odradio auto ali bas extra bez greske ali videcemo posle nekog vremena kako ce da bude jel njemu auto stoji napolju necu da se zalecem u svakom slucaju ;)
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 15, 2014 8:47 pm

Ja sam danas na aku bušilicu stavio polir vunu, namazao far zubnom pastom i sasvim solidno ga ispolirao. Sutra ide glazura pa ću da škljocnem, da vidite kako je ispao.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14862
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Nov 15, 2014 8:50 pm

ajde jedva cekam Very Happy
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 15, 2014 8:54 pm

Pasta za zube može ,al samo da ih malo osvežiš daš im sjaj, to važi za očuvane farove. A matirani i izgrebani šmirgla pasta i udri.
I ja sam radio aku bušilicom i ručno, znači kombinovano.

Poslednji izmenio Mrčela dana Sub Nov 15, 2014 9:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 15, 2014 8:58 pm

Ja sam jedan već očistio pastom za zube, doduše, taj sam otvarao i čistio ga i iznutra pa sada izgleda kao nov. Sa ovim me mrzi da se zaebavam pa ću samo spolja da ga upicanim.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14862
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 15, 2014 9:03 pm

Znam da si pisao o skidanu stakla i to šarafcigerom.
Moram priznati da sam dolazio u iskušenje da i ja jedan otvorim.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Sledeći