Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 206, 2001, 1.9 D

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Peugeot 206, 2001, 1.9 D

Počalji od MarinaAleksandar taj Pet Okt 17, 2014 9:29 am

Auto registrovan na moje ime 09.10.2014. Od tada se super ponasa, za sada nista nije radjeno, niti menjano na autu. Planiram pred zimu da uzmem novi akumulator (ako moze neki savet, marka, snaga i to?), i tako da preguram zimu, a posle bih ga sredjivao (farovi (prednji, zadnji), mozda xenon napred, za rikverc xenon, diode za dnevna svetla (da stedim ove sijalice sto vise mogu), unutra osvetljenje (kilometar sat, kazaljke na satu, kod nogu osvetljenje, sijalicu u autu)).
Evo par slicica od tog dana kada smo ga dovezli kuci.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sto se tice auta, ide super, samo mi se cini kao da je kvacilo visoko. Mekano je skroz, samo kao da je visoko. Svi ostali koji su probali auto kazu da je sve dobro, samo je meni problem. Ne gasi mi se, ne smeta mi za voznju, nego kao da pusta visoko. Sta moze biti?
I kilometar sat mi ne radi. Kazaljka ne pokazuje brzinu, ali predjenu kilometrazu meri. Sta to moze biti?

Da cujem komentare, kritike, savete :)

MarinaAleksandar

Broj poruka : 56
Datum upisa : 15.10.2014
Godina : 25
Vozilo: : Peugeot 206, 1.9 D, 2001. god.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 206, 2001, 1.9 D

Počalji od Жиле taj Pet Okt 17, 2014 9:55 am

Auto izgleda na slikama dobro.
Od koga ste to kupili?
Ispoliraj farove odmah!
Kazaljka jel stoji kako treba, u pravom položaju?
Ako da ,a kilometre prikazuje , otišao motorić .
Možda da probaš očistiti kontakte na konektoru i satu,mada ne verujem da je do toga. Svedno bi mu dobro došlo čišćenje svih konektora ma gde su postavljeni. Vakum creva pregledati , eventualno zameniti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fermevc taj Pet Okt 17, 2014 10:08 am

Lep autić!
Što se tiče kazaljke brzinomera:
1. Loši kontakti motorića na štampanoj ploči koji vrti kazaljku (kad se rasturi tabla sa instrumentima, pogledaš kontakte na štampi ili premeriš unimerom)
2. Crko motorić (može se proveriti dijagnostikom, opcija "actuator test")
3. Jako nabijena kazaljka na osovinu motora (ja sam imao ovaj problem, rešava se lako, potrebno je samo skinuti kazaljku i nežno je ponovo utisnuti ali ne do kraja da kači podlogu na kojoj su ispisane oznake. Motor koji pokreće kazaljku je toliko slabašan da mu smeta i najmanji otpor).

Nemoj žuriti sa kozmetičkim ulaganjima, uživaj u vožnji i prati razvoj situacije.
fermevc

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2014
Godina : 45
Vozilo: : Peugeot 206 sedan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 17, 2014 10:15 am

Kao zaludjenik za :peugeot automobile, zdravo Tebi i neka je sa srecom...Da ga teras, vozis, cepas, kidas jos dugo dugo...

Naravno, ako nisi siguran u taj akomulator koji je u njemu, jer ako radi i ne prazni se, za sad, teraj, a ako zelis nov, 60-70Ah je sasvim dovoljno, zavisno koliko ga altenator puni, dzaba 70Ah ako ga puni 60Ah,  a marka, to je diskutabilno, od novca, mesta kupovine, izbegavaj samo akomulatore koji se ne mogu otvarati, tj, u koje se ne moze dosipati destilovana voda, jer kod njih postoji opasnost od eksplozije prilikom punjenja...
Sto se tice Tunning ili sredjivanja farova, dobosa, felni, xenon, prednje led sijalice, sve ok, licno mislim, da je na putu xenon zakon, tj. H7 sijalice su vrh ali je pozicija slaba, zadnje (farove i stop svetlo) ostavi kako je jer se bolje vide od xenona. Na prednjem desnom faru vidim da je voda prodrla unutra i to zahteva sredjivanje, te savetujem detaljno skidanje farova (prednjijh-zadnjih) ciscenje kontakta i prskanje kontakt sprejom, a zatim popunjavanje rupica silikonom da voda ne bi prodrla unutra, zima je na pragu. Farovi su prilicno skupi te ih je bolje srediti.
Sto se kvacila tice, 206 ima samostelujuci sajlu koja se sama prilagodjava korpi menjaca, te ako je kvacilo mekano znaci da je ok, a ako kvacilo (sajla) zapinje, tvrdo, to ukazuje da su se lageri na sajli istrosili...
Kad sajla hvata visoko, koliko visoko je sad pitanje, kod 206 to ukazuje da se set kvacila nov mora ugraditi, jer je lamela pri kraju, ali ako ne proklizava i ne krci prilikom ubacivanja u rikverc, ne zeza prilikom saltovanja, onda je 99% da se sajla koja je samostelujuca tako prilagodila korpi, znaci vozi dok ne pocne da krci prilikom saltovanja, itd... Set kvacila za 206 je sa rukama oko 200evr... Kad je set kvacila nov, onda hvata dole, pa polako vremenom kako se trosi, ide ka gore, i na kraju prokliza i onda se menja, ali kazem ti, moguce da se sajla tako prilagodila korpi...
Sad generalno, savet, prilagodi se vremenu koje ide, tj, zimi, kisi   Promeni antifriz, pogledaj sve oko grejanja, temperature motora da li je ok, odradi farove, i akomulator ako se prazni, gume jer guma glavu cuva...Ako nemas donju i gornju zastitu motora, kupi, jer ce ti cuvati i motor i akomulator (stari -nov) od minusa, i teraj, pa lagano na prolece kreni u tunning...

Pozdrav i neka je sa srecom  
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Okt 17, 2014 10:59 am

Autić je odličan, poliranje farova i cepaj. Pre koliko je rađen veliki servis?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Pet Okt 17, 2014 11:24 am

Farovi sredjeni, nisu profesionalno polirani, samo dobro izribani i to se sredilo. Kupili smo u Somboru, nepoznati prodavac (nasli na netu, otisli, videli, kupili).
Sto se tice akumulatora: auto je stajao napolju neko vreme dok se prodavao, mi kada smo probavali upalio je iz prve, ali sutradan nije palio. Bio na punjacu celu noc i sada uvek pali iz prve, ne zeza sto se toga tice, ali bih voleo zbog zime da ga sredim. Kazaljka stoji skroz dole na 0 i ne pomera se odande, a predjenu kilometrazu redovno prikazuje. Taj motoric, kako se menja, mora majstor? Very Happy
U rikverc ubacuje dobro, kao i u svaku brzinu (ima 5), nikada ne zeza, ne udara, ne zulja, nista nista, samo sto je visoko... Ako sam dobro skontao, to onda ne bi trebao da bude problem?
Servis radjen prosle godine u avgustu, kaze mi neki majstor da bi trebalo na 2 godine otp, tako da kao na leto da ga radim ponovo. Jedino nije promenjen filter goriva, to pred zimu isto treba.

Hvala na savetima :)
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 17, 2014 1:37 pm

Majstor mora ako ne znaš da demontiraš kilometar sat, i dođeš do motorića. Nije teško rastaviti, ako znaš,ako ne znaš treba pažljivo raditi da ne polomiš nešto. Kolega iz Obrenovca će ti pomoći , odnosno opisati kako da to uradiš. Ja sam skidao sa mog C5 sam. Ako je kilometraža vraćana ,a jeste , skini sat i doši do kazaljki i lagano skini tu od kilometraže pa vrati nazad lagano . Pisao je kolega iz Obrenovca o toj mogućnosti, kao i odrugima mogućnostima. Evo ja ću ga zamoliti da ti slika tablu i opiše i označi mesta gde treba da ubodeš šarafciger i sat lagano izvdiš.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Pet Okt 17, 2014 2:28 pm

Danas sam skinuo sat (SAM) :) Nista nije puklo, lepo vraceno na mesto.
Taman sam video da nazad nemam 4 sijalice, jbg, i to moram da uzmem Very Happy
Dosao sam do kazaljke, ali nisam skidao onaj deo da dodjem do ploce. Malo sam kazaljku pogurao rukom, malo teze ide i vratio sam je do 0 km/h. Sastavio sve, sve isto, sve ostalo radi, ali to i dalje ne radi, s tim da se sad kazaljka mrda. Izgleda kao da hoce da pokaze brzinu, ali se muci, gura malo iznad 10 i padne dole, i tako stalno...
Nije mi to najbitnije sad, instalirao sam na telefon kilometar sat, mislim da do proleca necu ulagati u to :)
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pet Okt 17, 2014 2:34 pm

Evo ovako.Na peugeotu je otišao pnjon plastični koji ima el.utičnicu u sebi.Nalazi se na vrlo nepristupačnom mjestu iznad desne poluosovine i dosta teško ga je promjeniti ,te treba da se pazi da onaj klizni zupčanik ne padne u mjenjač prilikom vađenja ili stavljanja novog pa onda novi vakumišemo tako da ga najprije turnemo u mast pa kad ga stavimo na dio da se drži za njega.Oring najbolje ostaviti stari jer novi teško sjeda.Znači peugeot 206 2.0 hdi bio kod mene na servisu sa istim kvarom.
Sljedeće..kupling sajla je samoštelajuča i radi na principu dva valjčiča i federa te blagog konusa koji mse hoče poderat i kuplung hoče nekad lošije primit ili uopće ne pritišće košaru lamele.Ako kuplung dobro radi i mekan je a malo je previsok ili se upravo sajla sama porihtala pa treba određeni tok vremena i privikavanja na novo kuplanje ili je toliko koliko je dugačak hod pedale potrošena lamela.Inače što je lamela tanja to korpa dublje ulazi na nju ali japanski šešir izađe koji mm. više van pa dok na njega ođe druk ležaj i sve skupa dobije se malo dulji hod pedale ali i to bi se dalo regulisati odpuštanjem sajle i ponovnim namještanjem što ona vrši automatsko.Treba pokušati malo jače par puta pritisnuti pedalu kuplunga možda se tulikoprilagodi
citromen

Broj poruka : 351
Datum upisa : 22.06.2014
Godina : 44
Vozilo: : C5 V6 break automatic
Raspolozenje : Zadovoljan onim što imam,ma k...c želim više

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Pet Okt 17, 2014 2:47 pm

U sustini, sto se tice kvacila, ne diram nista dok ide Very Happy Tako sam i mislio, ali bolje da se posavetujem. Taj pinjon sam samo gledao kad sam digao haubu. Ta plastika sto se vidi izgleda novo, kao da je nedavno menjano... To cu oterati ipak majstoru, mada ako je nesto veliko, nije hitno da se radi nista.
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pet Okt 17, 2014 2:54 pm

Nemreš ga vidjeti kad otvoriš haubu ,možeš samo ako je auto na dizalici i nalazi se pokriven anti temperaturnom krpom.Znači možeš ga rukom da napipaš ,drži ga jedan inbus šaraf.Odi u trgovinu da ti ga pokažu.Ono što možeš da vidiš je rikverc šalter.Ovo ti je komad 6 centimetara sa đek utičnicom i jedno 4 cm širok u krug.Daj si proveri da li si siguran .
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 17, 2014 3:00 pm

MarinaAleksandar ::Danas sam skinuo sat (SAM) :) Nista nije puklo, lepo vraceno na mesto.
Taman sam video da nazad nemam 4 sijalice, jbg, i to moram da uzmem Very Happy
Dosao sam do kazaljke, ali nisam skidao onaj deo da dodjem do ploce. Malo sam kazaljku pogurao rukom, malo teze ide i vratio sam je do 0 km/h. Sastavio sve, sve isto, sve ostalo radi, ali to i dalje ne radi, s tim da se sad kazaljka mrda. Izgleda kao da hoce da pokaze brzinu, ali se muci, gura malo iznad 10 i padne dole, i tako stalno...
Nije mi to najbitnije sad, instalirao sam na telefon kilometar sat, mislim da do proleca necu ulagati u to :)

Skini ponovo i rastavi sat, to je do motorića ili kontakta. Možda je čak i koroziralo. to ti je 1 sat posla da središ sam. Mogao si malo rsnuti kontakt spreja u osovinu prošlo bi do motorića i moguće da bih proradio. Kakav je konektor na satu , mislim u kakvom stanmju? Proveri sve žice da se ne klimaju , isto očisti kontakt sprejom .

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Okt 17, 2014 3:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 17, 2014 3:08 pm

citromen ::Nemreš ga vidjeti kad otvoriš haubu ,možeš samo ako je auto na dizalici i nalazi se pokriven anti temperaturnom krpom.Znači možeš ga rukom da napipaš ,drži ga jedan inbus šaraf.Odi u trgovinu da ti ga pokažu.Ono što možeš da vidiš je rikverc šalter.Ovo ti je komad 6 centimetara sa đek utičnicom i jedno 4 cm širok u krug.Daj si proveri da li si siguran .
Da li misliš na senzor brzine?
Ja mislim ako je čačkao po kazaljki , da je jako pritisnuta ili je zarđala osovina ili kontakt na motoriću.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Pet Okt 17, 2014 4:51 pm

Kad skinem sat, nazad ima 2 kabela, ulaze jedan u drugi (beli i zuti), dobri su, cisti. To ipak ne bih dirao, jer nikada se nisam razumeo u to. Znam da rastavim, da sredim sijalice bar.

Sta mislite o ovom tocku? Je l' malo previse izbacen u stranu? :S

Da dodam i ove slicice:

Motor izgleda ovako. Bez ciscenja.

Ovo sam nasao taj jedan "utor" koji visi i ne sluzi nicemu. Je l' znate sta moze biti? Je l' normalno da ima viska?

I tabla sa osiguracima:
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pet Okt 17, 2014 5:29 pm

Kilometar sat nema sajlicu do pinjona ,barem ovaj nije imao ,imao je samo konektor odozgora i bio je bijele boje i stari i novi.Digni auto na malu dizalicu ,da točak bude odvojen od podloge i dobro podloži auto da ne padne te rukomprimi točak na donjoj i mgornjoj strani i donju stranu povuci prema sebi i vidjet češ kolikoima lufta.Meni izgleda da je zabačen nešto malo.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pet Okt 17, 2014 5:34 pm

Mrčela ::
citromen ::Nemreš ga vidjeti kad otvoriš haubu ,možeš samo ako je auto na dizalici i nalazi se pokriven anti temperaturnom krpom.Znači možeš ga rukom da napipaš ,drži ga jedan inbus šaraf.Odi u trgovinu da ti ga pokažu.Ono što možeš da vidiš je rikverc šalter.Ovo ti je komad 6 centimetara sa đek utičnicom i jedno 4 cm širok u krug.Daj si proveri da li si siguran .
Da li misliš na senzor brzine?
Ja mislim ako je čačkao po kazaljki , da je jako pritisnuta ili je zarđala osovina ili kontakt na motoriću.
Ma peugeotu je boljka taj pinjon,malo bi kazaljka radila ,pa onda nebi ,pa se malo digne ,pa padne ,pa pokušava da se pokrene itd, 99posto je problem u tom sklopu na diferencijalu
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 17, 2014 7:36 pm

Pa onda ne bi bilo loše i to dobro očistiti pa probati, nema tu puno posla.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Okt 17, 2014 9:53 pm

Super vam izgleda auto Izgleda da ga je prethodni vlasnik dobro čuvao. Što se sređivanja tiče, sredi samo taj sat, da ne bude zbog prekorašenja brzine Very Happy
Pogledao sam malo na netu, i mogu ti reći da ti dobro ide

Poslednji izmenio mladenmi16 dana Pet Okt 17, 2014 11:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Okt 17, 2014 10:46 pm

Ma sta se mucis ako je to najveci problem...Nadji polovni i zameni, ako je frka sa starim... Imam ja ovde u KG-u nekoliko njih koji prodaju delove za 206, salju postom...
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Sub Okt 18, 2014 7:06 am

Ma ne bi bio problem da ja znam da treba promeniti bas instrument tablu, ali kad ne mora biti do toga... Videcemo kada majstor neki pogleda Very Happy

Hvala "mladenmi16" :)
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Sub Okt 18, 2014 10:39 am

Neznam zakaj me u tom pogledi ignorirate kad vam velim gde je problem.Isti slučaj sam imao i taj dio se neda očistiti jer je zaljepljen.Ako ne kaže kilometražu a radi ono kao da se hoče pokrenuti stvar je u pinjonu i treba da se zameni .Kod nas je novi 15 evra.Na njemu se nikakave greška ne vidi samo što ne radi.Pogledasj onaj konektor sa prijašnje slike da ti nije to taj konektor sa njega samo se izmakao jer i njegov je smeđi a i mjesto na kojem se nalazi taj iščupani konektor bi mioglo biti blizu
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 18, 2014 12:27 pm

Ako majstor kaže da je do senzora brzine onda je tako.
Nema tu nagađanja , ako čovek zna i radi svaki dan aute.
Ako imas nekog druga sa istim autom posudi za probu i nećeš lutati. Mada je majstor Citromen rekao šta je problem.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Sub Okt 18, 2014 9:25 pm

Ne sumnjam ja u majstora, verujem ja, samo je on daleko da to namesti, a ja sam ne znam... Ima jedan dobar majstor u blizini kod mene, susedno mesto, ali trenutno pare gledaju na drugu stranu... Plata kasni i te gluposti, pa se trenutno snalazimo drugacije :)

A to sto je istaknuto, gledao sam jedno 20 min, pomerao, mrdao, nema mesto gde bi mogao da se utakne :S
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 18, 2014 9:35 pm

Ajd ti to slikaj pa ti možemo lakše pomoći.
Ja verujem da ćeš ti to moći i sam uradit.
Gledaj da što manje ideš majstorima.
Ja imam pare i nije mi teško platiti, nego su većina bitange i ološ. Pa da me takvi prave budalom , e , pa , neće!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarinaAleksandar taj Ned Okt 19, 2014 10:28 am

Slikacu sutra, sad nisam u mogucnosti. Sto se tice foruma, spominju pinjon, kao i vecina ovde. I ja kontam da moze biti, ali kada nemam mogucnosti da proverim to.
A slika... Ne znaci mi nista, gledam, skontao sam kako je sve povezano, ali ne mogu da se snadjem najbolje Very Happy
MarinaAleksandar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu