Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Cemu sluzi ....

Ići dole

Cemu sluzi ....

Počalji od vlnikolic taj Ned Okt 26, 2014 3:51 pm

"Steering Power Pressure Switch" ili ti senzor pritiska servo ulja.
Juce sam nesto zagledao oko auta i vidim da je taj senzor slomljen i izleda ovako
[You must be registered and logged in to see this image.]
Izgleda da je to mjastor polomio kad je skidao ono kompletno crevo od serva (curkalo je malo na onom gumenom delu iznad izduvne grane)
[You must be registered and logged in to see this image.]
vratio je sve nazad i nikom nista.
E sad poentaje da je u takvom stanju sve bilo dve godine unazad i da ja nista cudno nisam primetio, pa se pitam cemu tu slizia pritom i ne radi :shock: :shock:
Ima li iko ideju cemu sluzi i na koji nacin se manifestuje njegov kvar?
vlnikolic

Broj poruka : 26
Datum upisa : 15.03.2012
Vozilo: : Peugeot 206 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Re: Cemu sluzi ....

Počalji od Жиле taj Ned Okt 26, 2014 6:25 pm

Jesi li imao nekakvih problema ili imaš sada ?
Senzor pritiska, najverovatnije kontroliše pritisak u sistemu i ako dođe do prevelkog pritiska da reguliše isti, ili do smanjenja.
A, pre će biti samo senzor koji obaveštava o padu pritiska u sistemu.
Nešto kao senzor u gumi/točku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vlnikolic taj Ned Okt 26, 2014 7:33 pm

Evo da odgovorim samom sebi posto sam malo detaljnije trazio na netu, mozda ce nekom zatrebati.
POWER STEERING PRESSURE SWITCH

On vehicles equipped with power steering, a power steering pressure switch is used to improve the vehicle's idle quality. The pressure switch improves vehicle idle quality, by controlling engine idle speed when required.

The pressure switch functions by signaling the power train control module, that the power steering system is putting additional load on the engine. This type of condition exists when turning the front tires of the vehicle, when the vehicle is stationary and the engine is at idle speed. When this condition is sensed by the power train control module, through a signal from the power steering pressure switch, engine idle speed is increased. This increase in engine idle speed compensates for the additional load, thus maintaining the require engine idle speed and idle quality.

The power steering pressure switch is mounted directly to the power steering gear on vehicle's requiring its usage.
Ako mogu da uprostim, sluzi da kad se namotava volan u mestu, na ler gasu, da podize br obrtaja i tako kompenzuje opterecenje koje pravi servo pumpa.
Prosto receno ne sluzi skoro nicemu
vlnikolic

Broj poruka : 26
Datum upisa : 15.03.2012
Vozilo: : Peugeot 206 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Uto Okt 28, 2014 1:19 am

Ajde da se ja nadovezen na ovu temu,imam problema sa volanom kod Peugeot 407 ,kazu da je to standardni problem kod 407 ca,konstantno mi izbija ulje servo pumpe na cep,reultat toga je da mi steka volan blokira na sekundu kada okrecem naglo u stranu,kada recimo parkiram bocno i skroz tesko bude motati volan,kada dolijem ulja popravi se situacija ali brzo izbije tako da sve ide iz pocetka...molio bih za pomoc ako neko zna sta da se radi,cuo sam d treba promijeniti crijevo visokog pritiska nije skupo i kao to crijevo moze da napravi svaka firma koja pravi crijeva za neke masine itd itd.
zulleee

Broj poruka : 21
Datum upisa : 16.10.2014
Vozilo: : peugeot 407 2.0

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 28, 2014 9:43 am

Sam si odgovorio, da treba zamjenuti crevo. Crevo nije skupo košta 250 evra . Gore dole 10-20 evra. Crevo se može uraditi košta 20evra i ruke toliko.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Uto Okt 28, 2014 1:28 pm

A kaze mi prijatelj on radio kod sebe ispalo ga 10 tak eur sto su mu napravili crijevo i nesto malo dao za ugradnju,i sve super ispalo. nisam budala dat 250 eur Very Happy
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 28, 2014 1:47 pm

Pa namerno sam napisao malo 250 evra. Ako imaš nekog druga možda uradi za 10, a ruke su 2000 i niko neće jeftinije to raditi. Pa zamena ulja je 1000 din. Creva serva i vešanja u ovlaštenom servisu su 780 evra za moj auto. Pitao sam ponovo telefonom kada sam došao kući, da nije to neka greška, kažu znali smo da ćete pitati.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Uto Okt 28, 2014 5:07 pm

Ma ima 35 km od mene neka firma koja pravi ta crijeva pa cu otici jednom da vidim mogul da srede a nac majstora da mi to zamijeni i super. Nadam se da ce da otkloni probleme kada uradim to crijevo.
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 28, 2014 9:39 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] ovi rade u Inđiji i ovde u Zemunu, na Novosadskom autoputu.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Okt 28, 2014 10:10 pm

zulleee ::Ma ima 35 km od mene neka firma koja pravi ta crijeva pa cu otici jednom da vidim mogul da srede a nac majstora da mi to zamijeni i super. Nadam se da ce da otkloni probleme kada uradim to crijevo.
U principu to crevo mogu da naprave sve firme koje prave hidraulična creva, nije to neka nauka. Svi oni rade na isti system, creva uvoze na veliko, a krajeve tokare na strugovima i sastavljaju. Ako ta firma kod tebe radi hidrauliku za sve i svašta (automobile, bagere, viljuškare...) a verujem da je tako, verovatno će ti tražiti da im doneseš crevo koje hoćeš da radiš, zbog uzorka. Savetujem ti da ih nazoveš da se dogovorite.
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Uto Okt 28, 2014 10:39 pm

Mrčela ::[You must be registered and logged in to see this link.] ovi rade u Inđiji i ovde u Zemunu, na Novosadskom autoputu.

NAsao sam blize meni Very Happy hvala ti.
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Uto Okt 28, 2014 10:40 pm

mladenmi16 ::
zulleee ::Ma ima 35 km od mene neka firma koja pravi ta crijeva pa cu otici jednom da vidim mogul da srede a nac majstora da mi to zamijeni i super. Nadam se da ce da otkloni probleme kada uradim to crijevo.
U principu to crevo mogu da naprave sve firme koje prave hidraulična creva, nije to neka nauka. Svi oni rade na isti system, creva uvoze na veliko, a krajeve tokare na strugovima i sastavljaju. Ako ta firma kod tebe radi hidrauliku za sve i svašta (automobile, bagere, viljuškare...) a verujem da je tako, verovatno će ti tražiti da im doneseš crevo koje hoćeš da radiš, zbog uzorka. Savetujem ti da ih nazoveš da se dogovorite.

Da,da u pravu si,nasao sam par firmi koje to rade pa cu da se raspitam i na kraju da im odnesem crijevo.
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu