Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Kako odzračiti prednji kraj na c5 sa sport modom

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kako odzračiti prednji kraj na c5 sa sport modom

Počalji od citromen taj Čet Okt 30, 2014 9:15 pm

Mjenjao sam onaj tanki lajtung (nije povratni ni onaj od ovjesa),koji ide iz pumpe na srednju kuglu ,iscurilo mi ulja i prdnji kraj potonuo.Sutra stavljam motor pa ga bum upalil.Interesira me da li če se on sam odzračiti ili treba ja da ga ručno odzračim i gde.Problem je što mi je auto na dizalici i da li mogu tako da ga odzračim ili baš točkovi moraju da budu na tvrdoj podlozi pošto su sad obešeni.Ako neko zna kako svako savet dobrodošao.
citromen

Broj poruka : 354
Datum upisa : 22.06.2014
Godina : 43
Vozilo: : C5 V6 break automatic
Raspolozenje : Zadovoljan onim što imam,ma k...c želim više

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kako odzračiti prednji kraj na c5 sa sport modom

Počalji od shix taj Pet Okt 31, 2014 10:13 am

C5 se koliko su meni pricali ozracava preko Lexie. Znaci na dijagnostiku da ona iskljuci neke opcije, pa onda mehanicki.
shix

Broj poruka : 2419
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 31, 2014 10:30 am

Spust ga na točkove upali i napravi nekoliko sklekova i javi da li je ok. apitao sam jednog majstora koji je radio ta creva kako ga odzrači i takav je postupak. A lexiu imaš i uvek možeš to proveriti. Znači samo sklekovi .

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Okt 31, 2014 9:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Pet Okt 31, 2014 8:47 pm

Eto me mrki ma forumu ,sredio makinu, radi ko urica,hidraulika radi ,napravio par sklekova i to je to.Getriba mjenja bez trzaja,malo smrde tekučine koje sam obrisao po motoru ili auspuhu ali to valjda samo dok ne izgore.Za par dana ga bum digel da vidim da gde nešto ne curi.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 31, 2014 9:35 pm

Nisam ni sumljao da neće raditi, nisi ti amater ko ja.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Sub Nov 01, 2014 11:08 am

Ma mrki nisi ti više amater ,ali znaš ponekad da za..eš stvar
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 01, 2014 12:01 pm

Nije ponekad već često!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 01, 2014 12:15 pm

A šta je umirilo šaltanje menjača, to što si zamenio ulje?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Sub Nov 01, 2014 7:47 pm

Ne ulje i filter sam stavio u 3 mjesecu kad sam vadio motor i getribu.Na motoru sam mjenjao leteće i glavne ležajeve,varijatore bregastih ,sve semeringe,a na getribi novi filter i svi ležajevi konusni u getribi te semerinzi i dihtunzi komplet+ kompletni servis oko 10000 kuna materijala.Jedna polutka letećeg ležaja 600 kuna,,,,,zupčasti promenjen prošle godine(4000 kuna samo potrošni materijal).Znači već smo na 14000 kuna bez posla mehaničara.
E onda sam skužio da su mi pri kupnji dali jedan specijalni ležaj koji je bio 1.5 milimetar predugačak.Pošto je stari ležaj imao podlošku ispod košuljice 2 mm,onda su mi samo dali 0.50 podlošku.Sve sam to sastavio ali prvi put kad sam zastartao  nakon toga mi se čulo ono KLOP,pa kad stajem akoje pod klimom KLOP.,pa kod puštanja gasa i dodavanja KLOP.Od onda me kopkao taj zupčanik jel ona pločica koju su mi dali bila malo kao valovita pa su rekli da ako ima lufta ona će to odraditi.Onda sam skužio da najvjerojatnije kad sam zastartao veliki pritisak zupčanika je gurnuo košuljicu dublje na pločicu i skroz je izravnao.Tako sam se vozio ,sli mi pomalo smrdilo ulje.E sad kad je pustio lajtung onda sam sve izvadio da se zaliječim i utvrdio slijedeće.Kod motora sve ok ali mi poluosovina bacala mast po glavi motora(Vmotor pa se nije moglo vidjeti) i ona se cijedila točno pokraj zupčastog  i po auspuhu io smrdila.Mislio sam da nije koji semering ili varijator jer sam varijatore kupio iz auta koji je gorio pa da nije šta sa njima.NA sreću samo poluosovina sve ostalo prekontrolirano,,,duša na mjestu.
E kod getribe kad sam sve rastepao sve bilo OK ali mi taj ležaj nije dao mira pa sam izvadio košuljicu i onda je poniovo nabio ali ne do kraja već sam išao tri puta tako da sam getriba stisne sa tim ležajem košuljicu do kraja kad sastavim polutke.To mi bila zadnja šansa jer sam na tri načina pokušao utvrditi kvar ali nisam mogao.I sad kad sam to uradio  išao sam mjeriti i između košuljice i one valovite pločice išao mi  žilet 0.10 .Tada sam skužio da mi je to bio luft onog momenta kad mi zupčanik gurnuo košuljicu i stisnuo pločicu.Znači ni onaj ležaj nije bio točno 1.5 već 1.4.Naravno kad je pod velikim pritiskom zupčanik gurnuo košuljicu nastao je taj 0.10 luft između košuljice i valjčića i toliko se kompletni zupčanik rotirao.To se možda čini malo ali kod getriba su jako bitne nijanse.E sad sam i to riješiio  i duša mi mirna.Hidraulika proradila ,auto ne smrdi po ulju ,mjenjač za svojih 300000 km savršeno mjenja brzine.Znači vozim ;traktorce ali naradio sam se ko konj.A da sam morao da platim mehaničara zapalio bi ga.Evo petrucci za tebe malo duže objašnjenje pošto smo stalno u kontaktu i smatram te prijateljem na daljinu.

E da se još nadovezem mrčela bio u prvu dao bi se lajtung od hidraulike zamjeniti i bez vađenja motora,samo komplicirano izgledalo ,ali kad sam već vadio motor po drugi puta onda sam ga i jednostavnije izvadio (nije mi trebalo više od 4 sata da izvadim motor,a prvi put dva dana),ali nakon toga sam vidio da pol stvari netreba da odpajam i da oba kilera iventilatore vadim sa prednjim krajem u sat vremena i motor mi ostaje ko na dlanu
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 01, 2014 9:43 pm

Mnogo posla, važno je da to sada fercera kako treba

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Ned Nov 02, 2014 9:40 am