Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od radestruja taj Čet Okt 30, 2014 9:37 pm

kada je hladan motor upali na par sec. i ugasi se, dodavanjem gasa tj turiranjem uspeva da se zagreje i prebaci na tng i posle par min pocine da se gusi ,ide uz znacajno trzanje - isto se desava i na benzinu,pritiskanjem papucice gasa do kraja prima gas i ubrzava ali se ponavlja gusenje i opet isto. Prvo je to bilo samo na tng-u a na benzinu je bilo podnosljivo sto je pravdano voznjom na tng,i zaprljanim diznama
Povremeno se desava da ide normalno ali ti intervali su kratki .Potrosnja tng-a je enormna- 11.8 l na 60km,a bila je 10.5-11l na 100 km u gradu i 8 i na otvorenom
Majstor koji je ugradio tng ne moze da podesi tng jer comp prepisuje mapu od benzinskog compa
Inace problem nastaje posle prvog redovnog servisa plinskog uredjaja ,gde se povecava potrosnja tng-a,sto je signalizirano servisu ,pokusali su da to isprave podesavanjem i to je trajalo 10ak dana pa opet problemi oko potrosnje i tako 5-6 puta
Dizne ociscene ,benz pumpa zamenjena pre mesec dana,drzi pritisak izmedju 3 i 4 bara.
Vrlo nemiran rad na leru,trese motor.pri leru drzi vreme ubrizgavanja na 4.8ms a pri pritiskanju gasa ide na 2.7-3.4ms
Pre izvesnog vremena dijagnostika je pokazala stalni poremecaj -upravljanje zagrevanjem uzvodne lambda sonde,stalni poremecaj komanda zagrejavanja nizvodne lambda sonde ,stalni poremecaj -signal senzora reference cilindra,stalni poremecaj-komanda elektrozatvaraca odzracivanja kanistera -otvoren krug
zamenom jednog osiguraca od 15 A nestaju greske ali auto se i dalje ponasa isto gusi
taj osigurac je pregoreo jos dva puta u roku od 7 dana pa sam ga zamenio sa 20A(nisam imao vise od 15) i od tada se greske ne pale vec 20-ak dana
majstor koji je cistio dizne posumnjao je u fals vazduh,kada je skinuo plasticni poklopac usisnog kolektora culo se jako sistanje ,nasao je gumeno crevo koje je preseceno i nalazi se odmah ispod prikljucka creva povratnih uljnih para na usinom kolektoru ali se nista ne desava kada to crevo zacepi-proveren i step motor i on je ok,,cuje se da radi, mada je moguce da bas on pravi problem...  covek je odustao jer ne zna vise sta da gleda
POMAGAJTE - unapred hvala
radestruja

Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.12.2013
Godina : 48
Vozilo: : xsara picasso 1.8 16v

Nazad na vrh Ići dole

Re: xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od mladenmi16 taj Čet Okt 30, 2014 9:55 pm

Koliko su ti prešle svećice? Pitanje je možda smešno, ali kad iscrpiš sve mogućnosti a stanje se ne popravlja, obično je tako neka budalaština u pitanju.
mladenmi16

Broj poruka : 6299
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Re: xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od Жиле taj Čet Okt 30, 2014 10:16 pm

Bombine, svećice, lambda sonda, senzor u step motoriću.
Taj osigurač što si pojačao , nađi od čega je ,i vidi zašto je pregorevao. Vidi ponoći kada upališ auto jel iskri na kablovima. Izmeri punjenje akumulatora.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10826
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Okt 30, 2014 10:22 pm

Jel se to sve dešava samo dok je hladan, ili i kad se ugreje?
mladenmi16

Broj poruka : 6299
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Čet Okt 30, 2014 11:10 pm

svecice nisam menjao,taj osigurac po shemi napaja sve to sto je prijavljeno kao greska,kad sam ga zamenio sam je ugasio lampicu i na dijagnostici nije pokazivao greske
a sve to se desava kada se ugreje ,s tim sto dok je hladan ne mogu da ga vozim bez velikih trzaja na benzinu a na plinu radi ok par min i onda pocinje ista prica kao i na benzinu samo sto pritiskanjem pedale gasa do patosa primi gas i ubrzava kao da je sve ok ali to traje u intervalima
na otvorenom putu ponekad ide normalno i u 4.i 5. brzini pocne da trokira pa moram da pritisnem pedalu do patosa da se ne bi tresao...
predhodni vlasnik je radio kompletnu generalnu i sve je bilo ok do pojave hladnih jutara ,kada se i desava da ne mogu da upalim na benzin
a kada ga upalim sa paljenjem je sve ok,ugrejan  pali na pola kljuca dok se ne ohladi ,tada ga pokusam upaliti na benzin i ako posle par verglanja nece ,palim ga bez problema na plin
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Čet Okt 30, 2014 11:17 pm

generalna je radjena bas zbog crkavanja bobine i dugotrajne voznje u takvom stanju-neko pametan mu je rekao da moze tako da vozi i da se doveze iz Madjarske pa ce srediti to-ali nije uspeo pa je morao na slep i pravac servis
Bar mi je tako rekao - ne zamerite ako pisem neke nebulozne stvari,prvi put imam citroena tako da se u tu pricu i ne razumem bas-do sada vozio nemce ...
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Čet Okt 30, 2014 11:24 pm

inace sam tehnicki dovoljno obrazovan da ne lupetam gluposti vec samo prenosim ono sto mi se dogadja
u par servisa nisu imali resenje mada niko nije gledao svecice i ako sam ja to odmah trazio,ali su mi rekli da je to najmanji problem da treba prvo resiti greske
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 31, 2014 10:08 am

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] majstor je to mogao da sredi, samo što njima ne odgovara da se zaebavaju sa tim nekoliko sati. najbolje je ubaciš dijagnostiku očita greške i obriše . Daj pare za dijagnostiku i doviđenja. Tu su Dobrica i Citromen a da pomognu oni su majstori. A Citroen je isto ko i drugi auto, ne radi on na nuklearni pogon, majstorima je tako najlakše reći kada nešto neće ili ne znaju da reše.
Evo nekih delova na koje trebaš obratiri pažnju i proveriti:
1.Ventil za ozračivanje rezervoara(EVP)
2.Senzor temperature usisnog vazduha(IAT)
3.Ventil za kontrolu vazduha na praznom hodu(IAC)
4.Davač položaja zaklopke (TP)
5.Senzor temperature rashladne tečnosti(ECT)
6. Davač broja okretaja motora.
7.Usisni sistem vazduh/vakumski sistem- curi
Sve žice, konektore i nabrojane senzore očistiti,posebno one što je dijagnostika očitala. Ne znam koliko je ovo od pomoći.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Okt 31, 2014 11:10 am

Plin, odnosno njegova mapa paljenja, ume da napravi brojne probleme i to je i ovde vrlo verovatno. Trebalo bi auto podesiti da dobro proradi na benzinu, resetovati paljenje ukoliko ga memoriše, malo voziti, a onda otići u servis za plinski uređaj da tamo podese i plin. Jednostavno, to moraju da urade, a ako ne znaju onda otići u neki od renomiranih gde se redovno susreću sa ovakvim problemima, naročito kod francuza

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15169
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 31, 2014 11:58 am

[quote="Petrucci"] Plin, odnosno njegova mapa paljenja, ume da napravi brojne probleme i to je i ovde vrlo verovatno.

-Ne razumem se u to puno,a isto mislim da to treba da se sredi.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pet Okt 31, 2014 7:54 pm

rade druze, ako pogledas moju temu za xantiu i problem sa plinom, videces puno slicnih stvari o kojima smo diskutovali na dugo i siroko celo leto...

a na kraju posle puno para, zamena, odlazak u AC Rasic, stelovanje mape i plinskih dizni je resilo sve probleme!
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Sub Nov 01, 2014 12:11 am

meni je jasno da nesto ne valja sa benziskim delom a mapa plina se prepisuje sa mape benzina tako da o stelovanju plina mogu razmisljati tek kad sredim benzin
danas mi je prilikom uparkiravanja opet pregoreo osigurac ,onaj isti i zamenio sam ga odmah i sam je ugasio lampicu za proveru motora i malo bolje se ponasao, iako na leru i dalje trese pod plinom a na benzinu katastrofa samo sto se ne ugasi
pada mi na pamet i provera katalizatora
Mrcela hvala na savetima -pokazacu majstoru to pa da vidimo sta ce biti
inace kada crkne osigurac daje gresku evap i sve one koje sam naveo ,probali smo i skidanjem njegovog creva sa usisnog kolektora i nista se ne menja...
baksuzzzzzz a tako je dobro radio
Zna li neko kakav je servis u Bgd-u na Karaburmi u ul Garsija Lorke ,tamo su me uputili neki drugari koji ne poznaju dovoljno citroene-kazu da tamo rade francuze i da imaju originlnu dijagnostiku
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Sub Nov 01, 2014 12:13 am

Veseli -puno hvala na postu sad cu da pregledam
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 01, 2014 10:01 am

Dok osigurač pregovreva tu treba tražiti , nešto je u kratkom spoju ili negde se žice dodiruju ,istopila se instalacija,a možda u konektoru nekom nešto nevalja. Vidi i tu lambda sondu, pretresi instalaciju možda je i ona uzrok tome.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 01, 2014 10:17 am

Evo nekoliko delova koje da proveriš
EGR [You must be registered and logged in to see this image.] lambda sonde [You must be registered and logged in to see this image.] benzinske pare, elektriku pregledati [You must be registered and logged in to see this image.] usisnik vazduha,ovo je jako bitno [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 01, 2014 12:13 pm

Ne diraj katalizator, lambda sonde, dizne benzina, svašta će ti preporučivati - 90% je da nema veze ni sa čim od toga već da je ovo o čemu priča Veseli, a i ja. Plin i benzin, u lošoj kompatibilnosti (bez obzira da li je izazvana nekompatibilnim računarom ili lošim podešavanjem uređaja) daju upravo sipmtome o kojima pričaš. Fakat je da treba prvo podesiti benzin, ali to je 'Vrzino kolo'. Podesiš benzin, prebaciš na plin i računar promeni podešavanja paljenja, 'adaptira ga' na nove parametre goriva. On nekako 'sastavi', prebaciš na benzin, računar dobije drugačije podatke sa sonde i počne da 'se šteluje' prema novom gorivu...i tako do besvesti. Samo dobar majstor koji ZNA šta se dešava i šta treba da uradi može da reši problem. Ako ga podesiš na bezin i on krene da radi kako treba, ni slučajno ne prebacuj na plin i prepusti to plinskom serviseru kojem ćeđ prethodno objasniti o čemu se radi. Da bi on znao kako i odakle da počne.
Taj osigurač malo buni, ali mislim da bi i to trebalo ostaviti za vreme pošto motor počne normalno, ili bar približno dobro da radi na oba pogonska goriva, a onda pratiti šta se dešava sa tim osiguračem. Naravno, ne bi smetalo da se malo opipaju unutrašnji prekidači, da se zagledaju sijalice, da li negde greje i pregreva.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15169
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 01, 2014 3:18 pm

Ne znam koliko ovo može pomoći, preuzeo sam sa jednog foruma :
- Digni haubu (bez kontakta, bez da motor radi) i otpoji minus kleme na akumulatoru, neka akumulator bude otpojen minimum sat vremena. Ponovo spoji minus natrag i upali auto - kad auto pališ samo daj kontakt i ne diraj gas pedalu kad auto upali pusti ga da radi u leru sam minimum pet minuta. Nakon toga auto ugasi i pričekaj minutu dvije - ponovo upali i to je to... Sretno i javi kaj si riješil!

Ovaj postupak resetira parametre u ECU-u, zabilježenu temperaturu zraka, količinu kisika, količinu goriva da se napravi adekvatna smjesa za ubrizgavanje i ostale parametre koje ECU-u mjeri pri upravljanju rada motora (pa tako i čok).

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Sub Nov 01, 2014 4:34 pm

ja sam slicne probleme, a sami i znate koliko sam kukao..resio sam podesavanjem plinske mape na pravi nacin...mislim da vredi da odes da ti ljudi pogledaju i kazu sta treba, a posle da radis komplikovanije zahvate ukoliko bude potrebe...
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Ned Nov 02, 2014 12:56 am

Hvala svima , hteo bih jos nesto da vas pitam na slici koju je Mrcela poslao,poslednja u nizu na ovoj stranici
"usisnik vazduha " vidi se sastavnica - zanima me sta se kaci na cevcicu koja se nalazi iznad motora ler gasa na crtezu ? meni je tu neko crevo duzine 20-ak cm i ne ide ni na sta,kao da je preseceno ...vec sam opisao da se nista ne desava kada ga prstom zatvorim tj otvorim pri radu motora na ler
Da ne bude zabune to niko nije dirao barem od kad sam kupio vozilo,znaci ili je puklo odppalo ili je to tako bilo pre kupovine ne mogu da provalim kuda je islo
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Ned Nov 02, 2014 1:18 am

pokusali smo i nekoliko puta da podesimo plinsku mapu ali kacenjem na comp se vidi da je vreme ubrizgavanja 4.nesto pa cak i preko 5 ms tako da plinadzija odustaje i kaze da nema smisla posesavati dok se ne sredi benzinski deo
inace ima jedan detalj koji moze da bude interesantan -kada se desava to gusenje ponekad se i ugasi motor a nekad ga ja ugasim i upalim npr.dok stojim na semaforu ,posle toga neko vreme auto ide normalno bez gusenja
Danas sam probao da vozim na benzinu i to u trecoj brzini 80-90km/h da ga malo produvam i desava se sledece: primi gas i ubrza ali nakon svega par sec se zagusi i ponasa se kao da je ostao bez goriva pa onda naglo primi gas i opet se ugusi ,gas do daske a nista se ne desava,pa opet sastavi itd.nekako sam uspeo da izvozim 2 km u tecoj i nista se nije poboljsalo ,znam da treba mnogo duze ,ali nisam se usudio
I jos nesto ,sad se setih,kada motor gusio na plinu,gas do daske pa tek onda prihvati,i to je posebno mucno na uzbrdici -pokusao sam prebacivanjem na benzin i isao je znacajno bolje nego na plinu ,bez gusenja uz poneko stucanje ali ni blizu ovog sada- sada se to sve promenilo-na plinu nekako i ide a na benzinu pravo mucenje
veceras pri povratku kuci primenio sam onaj trik sa gasenjem motora na semaforu i poslednja 2 km do kuce presao bez problema...
ZONA SUMRAKA
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Ned Nov 02, 2014 1:30 am

i jos nesto sam primeto danas,zvuk motora je drugaciji ujutru kad ga palim ,kao da je negde progoreo auspuh ,pa se to utisa posle nekog vremena
pre nekih 2-3 meseca sam menjao pletenicu na auspuhu
svasta mi pada na pamet jer su tada vadili lambda sonde ,pa da se tada nije dogodilo nesto sa njima pri vracanju ???
pokusali smo u servisu i da otkcimo lambda sonde ali vreme ubrizgavanja se nije menjalo 4.1 ms...
ideja o skidanju kleme mi je padala na pamet i htedoh da vas pitam da li bi bilo nekog efekta ako bi se resetovao ecu npr kao kad se na mobilnom uradi hard reset i on se vrati u fabricko podesavanje ?
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 02, 2014 10:36 am

Ako je motor bio na radnoj temperaturi i skinuli ste lambda sondu i ništa se ne dešava onda je trebalo ispitati lambda sonde. Ako je skidana pletenica i lambda sonde velika je verovatnoća da su negde sjebali instalaciju na jednoj od sondi, mislim da ja bitna ona prva do motora ,a to je izbacivalo na dijagnostici kao grešku i osigurač ckava. Proveri te žice. Što nije sonde ispitao dijagnostikom? Možda je glupo ja bih probao sa čišćenjem egr ventila i one cevi , isto klapnu na usisu ona zna da se zaprlja od egr ventila. Očistiti senzore: MAP, MAF ispitati lambda sondu ,očistiti senzor radilice,da li radi ispravno davač temperature vazduha, davač temperature rashladne tečnosti? Ja ne znam kakav je to majstor da nije u stanju da pronađe kvar? Probaj ono sa skidanjem kleme. Jer motor se guši ako nema dovoljno vazduha, goriva, ili neki od senzora brljave.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 02, 2014 10:56 am

[quote="radestruja"]Hvala svima , hteo bih jos nesto da vas pitam na slici koju je Mrcela poslao,poslednja u nizu na ovoj stranici  
"usisnik vazduha " vidi se sastavnica - zanima me sta se kaci na cevcicu koja se nalazi iznad motora ler gasa na crtezu ?
Ima li vakuma u crevu kada ga začepiš prstom ? Probaj da dodaš gas na 2000 pa vidi ima li vakuma. Onda je tu problem u tom sklopu ,egr, klapna usisa pregledaj sve to kao i konektore da očistiš. Ajd slikaj to crevo . Ja nisam majstor,a majstori se ne javljaju voleo bi da ga vidim. Mora od nekud da ide do usisne grane
Ovako to izgleda i da li je tako kod tebe [You must be registered and logged in to see this image.] Ta klapna to ti je protokomer i može da zaglavljuje .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 02, 2014 11:34 am

[You must be registered and logged in to see this link.] možžda bi bilo dobro i svećice proveriti.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Ned Nov 02, 2014 4:39 pm

Na slici protokomera to fantomsko crevo se nalazi kod žutog konektora iznad step motora
Nisam baš 100%siguran jer koliko mogu da vidim na slici ima nešto što skreće pod 90stepeni i ne vidi se gde ide a ima nešto i ispod step motora što mi liči na to
Kod mene to crevo ide pravo pored step motora na kontra stranu od creva egr-a... Slikaću pa šačjem -samo mi kažite kako se kače slike
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu