Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od radestruja taj Ned Nov 02, 2014 4:39 pm

Na slici protokomera to fantomsko crevo se nalazi kod žutog konektora iznad step motora
Nisam baš 100%siguran jer koliko mogu da vidim na slici ima nešto što skreće pod 90stepeni i ne vidi se gde ide a ima nešto i ispod step motora što mi liči na to
Kod mene to crevo ide pravo pored step motora na kontra stranu od creva egr-a... Slikaću pa šačjem -samo mi kažite kako se kače slike

radestruja

Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od Жиле taj Ned Nov 02, 2014 5:29 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] postavljanje slika slika
Jesam li označio to crevo ovim strelicama [You must be registered and logged in to see this image.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Uto Nov 04, 2014 9:00 pm

A sto ne odes do servisa koji sam ti rekao da ljudi nakace na komp i kazu da li treba da se steluje plin ili ne...jer ja sam se debelo namucio da sve moguce promenim i sredim na benzinu, a bilo je samo lose podesavanje plina koje me je jeb**** citavo vreme....
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Nov 04, 2014 9:10 pm

Verovatno je to vakuum crevo od plinskog uređaja ali tu je stvarno najpametnije otići u dobar servis, sve ostalo je gubljenje vremena i novca

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Nov 04, 2014 9:25 pm

Ma bio je kod čoveka za plin.
Jebiga rekao mu da ne može ništa dok se ne sredi benzin. Mogao je pitati i tog majstora nije toliko nepismen ako radi plin da nezna ništa oko benzina.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Uto Nov 04, 2014 9:44 pm

Ma mrki bio sam i ja kod plinadzije koji mi je govorio da zamenim dizne, pumpu, da sve dok ne sredim benzin ne moze da mi sredi plin, pa na kraju dobar plinadzija sve sredio…
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Nov 04, 2014 10:16 pm

Ma i meni je čudno kada je rekao : da treba da sredi benzin i da je odustao, meni je to obični šarlatan.
Slažem se ja sa tobom i Petruccijem .
Nahodaće se on dok to popravi,a i potrošiti para.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Čet Nov 06, 2014 6:05 pm

Vaistinu druze moj
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Sub Nov 08, 2014 11:36 am

Prvo da se izvinim sto se nisam javio pre... jbg posao
Drugo bio sam u servisu koji radi francuze i vozilo kao popravljeno
Zasto to kao
Pa zamenili su protokomer ili kako se vec zove taj deo koji lici na karburatot - leptir vazduha
Skinut sa auta koji radi ,benzin proradio plin nastelovan odmah
Dva dana sve ok i oopet pocinje da se gusi na benzinu ali neuporedivo manje ,voznja auto-putem u cetvrtoj pri voznji konstantnom brzinom 90 km/h pocinje da stuca i po malo da se davi ali po prebacivanju u petu to prestaje,i dobro prihvata ubrzanje ,prebacio sam na plin da vidim kako se ponasa ,i sve ok ,bolje radi na plinu jer isti postupak kao i na benzinu,cetvrta konst. brzina nema stucanja i gusenja
Ok kazem moguce da treba jos voziti na benzin da se razradi ,predjoh 100-tinak km na benzinu kao sto su mi rekli u servisu,vozi dva tri dana na benzinu ,i pocinje da se desava opet to gusenje doduse ne tako jako ali ga ima i oseca se,ali je zabrinjavajuce to sto je poceo da se gusi i na plinu ,takodje kao i na benzinu ne tako jako kao pre ali se oseca
Trece -crevo koje sam pominjao je deo creva koje dovodi uljne pare iz motora samo sto je skinuta
racva pa umesto dva creva ja imam jedno koje je povezano na gornji konektor plasticnog poklopca
leptira vazduha
Cetvrto - kada upalim hladan motor sve je ok( mada je ovih dana bas toplo) ali posle par minuta cujem kako step motor par puta zaredom podigne pa spusti br obrtaja ii posle je sve ok
Inace motor sada radi na leru mirno bez trzanja i prekida
Vreme ubrizgavanja je i dalje 4ms sto se menja pri dodavanju gasa,ali mi nije jasno to sto su mi majstori za plin rekli da to treba da bude na leru 2.5-3.5ms ,a ovi sto su ga popravljali kazu sve je ok ,vozi...
Jos su mi rekli da bi morao da zamenim set kvacila jer se ne prenosi dovoljno snaga ,to sam i ja znao jer sam osetio proklizavanja pri ubrzavanju ali to je bilo neminovno kad sam svaki put pri kretanju morao da dam gas do daske pa da se borim da se ne ugasi
Pitanje - da li treba sve da se menja ili moze samo lamela,pitam jer smo na nemcima prvo kontrolisali stanje korpe i lezaja a lamelu menjali ,cena takve operacije nije bas zanemarljiva

Za dan -dva cu otici na kontrolu ako se gusenje bude ponovilo
Pozdrav

radestruja

Godina : 48
Vozilo: : xsara picasso 1.8 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 08, 2014 11:44 am

Teško je sa našim servisima, stalno su u fazonu da su nešto 'kao' popravili. Strpljenja i odlučnosti sa njima, nema druge. Dakle, ako je uzeo pare jer je 'kao' popravio, onda mora stvarno i da popravi ili da vrati lovu, nema druge.
Što se seta kvačila tiče, naravno da može da se zameni samo lamela ali u dzepu valja imati novca i za korpu kvačila, ako se ispostavi da je u problemu, kao i za druk lager.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 08, 2014 1:41 pm

Da li je stavljen polovan protokomer ili?
Tu može svašata biti.
Možda je davač temperature vazduha, senzor položaja leptira. Možda secka zbog egr ventila jer ti imaš taj ventil.
Ja sam ogorčen na majstore,a pogotovom na ovlaštene  servise.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Nov 21, 2014 7:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Sub Nov 08, 2014 1:45 pm

Da taj deo je promenjen ,polovan sa auta koji je ok radio
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 08, 2014 1:50 pm

Proveri instalaciju na konektoru , možda je do nje. Očisti to da se sija. Nisam siguran , mislim da treba podešavanje leptira.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Nov 21, 2014 7:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Čet Nov 20, 2014 9:42 pm

Neznam da li je tema jos aktielna, ako jeste, radestruja javi mi se na pp.
dobrica - PA

Broj poruka : 865
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radestruja taj Pet Nov 21, 2014 12:06 am

Pozdrav svima
problem nije jos resen
promenjen leptir vazduha komplet,i opet isto,prvo vrlo malo gusenja da bi se sada vratilo na isto...
pre 4 dana zamenjen senzor bregaste jer je od letos pri dijagnostici prikazivana ta greska, problem ostao, mada pali bez problema kada je hladan i ide na benzinu  pa pocne da se gusi i prilikom pritiskanja pedale gasa , malo jace, prima gas i vraca se u normalu pa sve radi kako treba neko vreme pa opet pocne da se gusi...ali se greska ne pojavljuje pri dijagnostici
pre dva dana zamenjen el.ventil brnzinskih para, i ovu gresku je prikazivao kao privremenu ali se vracala ....i opet isto...
na moje pitanje majstoru koji je zamenio leptir zasto ga je menjao kad problem nije resen vec je sve isto dobio sam odgovor -to je i onako trebalo menjati....
na plinu auto ide dobro mada i tu ima malih gusenja ali ne kao pre iako je potrosnja i dalje velika 65km sa 11,5 l plina
idemo dalje.... neko ce vec uspeti da resi ovaj problem
radestruja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Nov 21, 2014 11:05 am

Jesi li ti siguran da je dobro uzubčen motor?
Svašta tu može biti,a čudno da nema greške.
To treba pregledati dobar majstor.
Evo Nidžo je tu i verujem da bi znao to da reši.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Pet Nov 21, 2014 7:18 pm

Neznam na osnovu cega su majstori menjali odgovarajuce komponente sistema ubrizgavanja goriva? Ali sta je tu je, cujemo se i vidimo u servisu, pozdrav svim clanovima foruma.

Ujedno koristim priliku da cestitam krsnu slavu svetog Arhangela Mihaila ili Arandjelovdan.
dobrica - PA

Broj poruka : 865
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu