Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od LjuboKV taj Sub Dec 23, 2017 3:23 pm

Giza ::Za tih 9 god. jesi li menjao jos nesto na plinu ili samo zamena filtera?
rađen je atest kada je postavljen pa prošle godine reatest kada je rađena dorada...
zašto bih išta drugo menjao ako sve radi kako treba?

LjuboKV

Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Re: xara picasso 1.8 16v tesko pali hladan motor na benzinu,a na tng-u bez problema

Počalji od LjuboKV taj Sub Dec 23, 2017 3:31 pm

Petrucci ::Svakako treba ispodešavati gas i remontovati ga, ali pre toga auto mora da radi na benzinu bez greške. Dakle, dok god 'ljulja' na benzinu - džaba ste krečili.
naglas razmišljam... nešto se na plinskom sistemu zeznulo, ecu je potom razdesio parametre i za benzin jer je kopirao parametre plina.
ako se namesti plin da radi dobro, zašto ecu ne bi to dobro iskopirao nazad na benzin?
kada može loše, zašto ne može i dobro?

ili kako neko reče ovde, da raskačim kleme na minut-dva i vozim na benzin par dana, u nadi da će ecu vratiti dobre parametre.
pa onda da odem do plinadžije za dalje.

liči mi na ono... šta se starije, kokoška ili jaje.
LjuboKV

Godina : 45
Vozilo: : Citroen Xsara Picasso 1.8 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Sub Dec 23, 2017 6:29 pm

Ljubo nemoj mnogo naglas da razmisljas jer tvoje predpostavke nemaju veze sa radom sistema ubrizgavanja goriva.

Slazem se sa Petrucijem da na par dana vozis auto na benzin, ali pri tom zatvori ventile u tecne faze plina na boci. Mozes slobodno skinuti + klemu na par minuta i posle upaliti auto na benzin.

Ako auto radi normalno nekoliko dana na benzin, znak je da taj sistem radi normalno. Odvrni ventile tecne faze plina i nastavi da vozis auto na benzin jos dan dva. Ako auto pocne da radi lose na benzin imas problem nekontrolisanog ulaska plina dok auto radi na benzinski sistem. Tada znas sta ti je ciniti...
dobrica - PA

Broj poruka : 871
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sub Dec 23, 2017 7:54 pm

Ljubo ja ti nijesam rekao da moras bilo sta menjati samo sam te pitao jesi li ili nisi osim filtera jos nesto menjao. A,to sam te pitao zato sto si se zalio na los rad motora na plinu.
Giza

Broj poruka : 1723
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LjuboKV taj Sub Dec 23, 2017 11:06 pm

Giza ::Ljubo ja ti nijesam rekao da moras bilo sta menjati samo sam te pitao jesi li ili nisi osim filtera jos nesto menjao. A,to sam te pitao zato sto si se zalio na los rad motora na plinu.
ok, izvini ako sam te povredio.
LjuboKV

Godina : 45
Vozilo: : Citroen Xsara Picasso 1.8 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Ned Dec 24, 2017 7:13 am

Ma ne taman posla prijatelju moj...nit si me uvredio nit povredio.
Giza

Broj poruka : 1723
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dobrica - PA taj Ned Dec 24, 2017 8:10 am

Mislim da je u ovoj temi dosta objasnjeno i pisano sta nas clan treba da uradi kako bi sebi i majstoru pomogao. Samo neka uradi kako smo mu objasnili pa ce sam videti gde lezi problem...
dobrica - PA

Broj poruka : 871
Datum upisa : 07.06.2013
Vozilo: : plava ptica
Raspolozenje : umereno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Dec 24, 2017 12:56 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1570
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoran021 taj Sre Jan 03, 2018 9:07 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zoran021

Broj poruka : 180
Datum upisa : 25.05.2015
Godina : 53
Vozilo: : Citroen C3

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu