Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot se vuce kao stari Mercedes :(

Ići dole

Peugeot se vuce kao stari Mercedes :(

Počalji od zulleee taj Čet Dec 11, 2014 12:26 am

Ovako ekipa u zadnje vrijeme imam problema sa Peugeot 407 2.0 HDi. Imam osjecaj da ne ide kako je isao prije,u 1 i 2 brzini se vuce kao neki kamion,u prvoj brzini ne mogu nista sa njim. Druga stvar sto trosi vise nego drugi 2.0 dizeli koje sam vozio. Naspem 10 l goriva,predjem 60 km kazaljka pala sa prve crte na crvenu boju (koja oznacava rezervu).

Da li je to do fap filtera,erg ventila,da li je samo previse zapusen i treba da odvest na otvorenu cestu i malo procepit ? Sigurno znate vise od mene pa pomozite.
zulleee

Broj poruka : 21
Datum upisa : 16.10.2014
Vozilo: : peugeot 407 2.0

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot se vuce kao stari Mercedes :(

Počalji od Tanatos taj Čet Dec 11, 2014 8:50 am

Meni lici na protokomer...zbog potrosnje

Poslednji izmenio Tanatos dana Čet Dec 11, 2014 1:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tanatos

Broj poruka : 1253
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Dec 11, 2014 10:42 am

zulleee ::Ovako ekipa u zadnje vrijeme imam problema sa Peugeot 407 2.0 HDi. Imam osjecaj da ne ide kako je isao prije,u 1 i 2 brzini se vuce kao neki kamion,u prvoj brzini ne mogu nista sa njim. Druga stvar sto trosi vise nego drugi 2.0 dizeli koje sam vozio. Naspem 10 l goriva,predjem 60 km kazaljka pala sa prve crte na crvenu boju (koja oznacava rezervu).

Da li je to do fap filtera,erg ventila,da li je samo previse zapusen i treba da odvest na otvorenu cestu i malo procepit ? Sigurno znate vise od mene pa pomozite.
Ajd kreni od egr-a i turbine, pregledaj vakum creva kao što su na ovom ventilu [You must be registered and logged in to see this image.] Da li je kod tebe egr na vakum? ovakav [You must be registered and logged in to see this link.] Probaj da ga turiraš u mestu samo kada je zagrejan na radnu temperaturu, ako prima gas dobro onda je fap isključen.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Čet Dec 11, 2014 4:54 pm

Danas bio kodm majstora kaze da do fap filtera nije,prije 2-3 mjeseca mi se ugasio i na dijagnostici je izbacilo daq je problem u regulator pritiska goriva,eh ja ga nisam mijenjao jer nakon toga nije bilo problema,dal je do toga sto vise trosi ?
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Dec 11, 2014 5:25 pm

zulleee ::Danas bio kodm majstora kaze da do fap filtera nije,prije 2-3 mjeseca mi se ugasio i na dijagnostici je izbacilo daq je problem u regulator pritiska goriva,eh ja ga nisam mijenjao jer nakon toga nije bilo problema,dal je do toga sto vise trosi ?
Moguće, i sam deo se zove regulator pritiska. Zašto ti nije to majstor ispitao, kada si već bio na dijagnostici pa bi znao? Dizne , pumpu vp. sve je to trebao da vidi. ako su dizne loše uništiće motor. Skini filter od goriva sa dna uzmi malo goriva i sipaj u plastičnu čašu a ispod pomeraj magnet,ako vidiš bilo kakvo pomeranje u čaši onda si naebo Ovo koliko sutra uradi. Možda je regulator bio zaštopan opiljcima od pumpe. Ovo shvati vrlo ozbiljno!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Čet Dec 11, 2014 5:55 pm

Ovo gore nego kada odes doktoru Very Happy sve crno Very Happy,hvala na pomoci :) U slucaju da ima pomjeranja sta radit ?
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Dec 11, 2014 6:16 pm

Ispitati sistem ubrizgavanja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Uto Dec 16, 2014 9:04 am

Pratim temu od početka! Jeli imaš pomaka u rešavanju problema? Jeli neka banalnost ili je nešto vrlo ozbiljno?
jculum

Broj poruka : 286
Datum upisa : 09.12.2014
Godina : 41
Vozilo: : Fiat Ulysse 2.0 (jtd) HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Uto Dec 16, 2014 12:13 pm

Prvo si provjeri da ti se ono crijevo koje ide na turbinu od vakuma nije izmaklo ili ispucalo.Provjeri potlakom membranu da nije ona otišla ili da se štangica nije zajela pa ne otvara leptiru turbu.Provjeri one ventile na koji se kopća taj šlafić i također vakum pumpu na motoru.Ako ima inter culer provjeri protok da se nije zamastio,provjeri usis prije zračnog filtera da se nije stisnuo,te zračni sve do usisa.KAd si na usisnoj grani provjeri tamo gdje ulazi EGR da nije zaštopalo oko leptira te da se nije nabrala ogromna garež u usisnoj grani.Provjeri da ti nije egr stalno otvoren.KAd si to eliminirao sljedeće provjeri odušak od rezervara i promjeni filter goriva možda je i u njemu problem.nakon toga pogledaj povrat na diznama da vidiš da li ti koja prelijeva previše jer ako je tak onda i nemože nabiti pritisak u cijeli sistem jer kad dođe do te dize da ubaaci gorivo ona tog momenta pusti veću količinu goriva u povrat i pada sav pritisak u sistemu od regulatora do dizni.Ako i to ne pomaže ,pogledaj regulator pritiska.NE vjerujem da je neki veći kvar već se radi o nekom kvaru koji veže više stvari na sebe.TAkođer provjeri zadnji lonac da nije istrunuo pa ušla velika vlaga u onu vunu pa se štopa i nema snage
citromen

Broj poruka : 351
Datum upisa : 22.06.2014
Godina : 44
Vozilo: : C5 V6 break automatic
Raspolozenje : Zadovoljan onim što imam,ma k...c želim više

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ljubanm taj Sre Dec 17, 2014 8:06 pm

Ja imam slican problem u pitanju je peugeot 307 79kw dok je hladan kao da mu se neukljucuje turbina,cim se malo motor ugrije on onda radi normalno.Dal neko zna kako da rijesim problem?
ljubanm

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.12.2014
Vozilo: : peugeot307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Dec 17, 2014 8:34 pm

Probaj skinuti vakum crevo sa klapne na usisu i vidi ima li vakuma dok je hladan,

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Sre Dec 17, 2014 9:52 pm

Provjeri si ono onak kak sam napisal na postu gore .Znači crijevo,vakum pumpa ,klapna turba ,,,,,sve što se tiče tog crijeva i cijelog vakuma do pumpe
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zulleee taj Čet Dec 18, 2014 5:54 pm

Dosta toga sam provjerio i nisam nasao nigdje moguc problem,spajao na comp izbacilo je gresku u dovodu goriva,tacna greska je na regulatoru pritiska goriva...to cu da zamijenim pa cemo vidjet dalje,momci hvala na pomoci. Imam jos par sitnica pogledat sto je citromen rekao.
zulleee

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Čet Dec 18, 2014 6:03 pm

Regulator pritiska nalazi se na pumpi viskog pritiska ili na vodu nafte i poprilično je skup!
jculum

Broj poruka : 286
Datum upisa : 09.12.2014
Vozilo: : Fiat Ulysse 2.0 (jtd) HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Dec 18, 2014 6:24 pm

ne,,,,kakav regulator pritiska... ne diraj!!!!!!
imali smo mnogo prica oko toga.... AKO NE MOZES DA POKRENES AUTO ONDA JE CRKO REGULATOR PRITISKA...
ako mozes da upalis auto onda je on ok,,,,, nemoj da bacas pare..... idi kod majstora, ne znam odakle si, neka ti izmeri pritisak na manometru iz pumpe visokog pritiska i pritiske na svakoj dizni.....takok ces za sitnu lovu da vidis gde pravi zalud......
Regulator pritiska ce svakako pokazati gresku, jer ne moze da izregulise pritisak u komonrajlul, sipci.... tu sad moze da bude pumpa, znaci pre regulatora i dizne posle regulatora... probaj ako znas gde je senzor pritiska regulatora pritiska na sipci da ocistis konektore, jer bas taj konektor stalno pravi zbrku ECU zbog loseg slanja podataka, pa te onda idu problemi....
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Dec 18, 2014 7:22 pm

zulleee ::Dosta toga sam provjerio i nisam nasao nigdje moguc problem,spajao na comp izbacilo je gresku u dovodu goriva,tacna greska je na regulatoru pritiska goriva...to cu da zamijenim pa cemo vidjet dalje,momci hvala na pomoci. Imam jos par sitnica pogledat sto je citromen rekao.
ovo ti je regulator i probaj ga skinuti i očistiti,ako ne  uspe sa čišćenjem moraće nov,a nov je skup Pregledaj i kontakte na regulatoru i konektoru. [You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji put izmenio Mrčela dana Čet Dec 18, 2014 10:41 pm, izmenio ukupno 2 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od citromen taj Čet Dec 18, 2014 8:56 pm

Ne,NE goga dobro veli ako i koja diza propusti opet nebu pritiska i tog momenta bu komp  registriral pad pritiska i izbacil regulator.To sam baš pokušaval objasnit svi se vežemo na taj regulator koji ispada lažni krivac jer uzrok je nešto sasvim drugo ,napokon da je netko shvatil zakaj sam pisal da terba početi od nekog početka  i provjeravati stavku po stavku.To je isto kad izbaci sondu na dijagnostitci a za njeno prikazivanje može biti hrpa kvarova radi kojeg če sonda ispasti glavni krivac a uopče nije do nje.
citromen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Dec 18, 2014 9:53 pm

Licno sam imao taj problem...
moze da skine regulator, ali nista ne dobija sa tim, dobija samo da mora malko da ozraci sitem, i nista vise....
ako ti auto pali ok, ne diraj regulator,,,,ako ne mozes da pokrense auto, kontakt kljuc, onda je crko regulator....
sve greske na sistemu ubrizgavanja se pokazuju uglavnom na regulatoru i senzoru pritiska....jer oni bas regulisu pritisak....tako da ako hoces da sredis problem sa malo para,.....idi kod majstora i odradi spomenuto....izmeri koliko bara pumpa visokog pritiska daje i svaka dizna...odmah, znaci odmah ces znati gde ti je zaglup..... i pre toga proveri kontakr zice na senzoru pritiska....skoro mi majstor u cacki reko...dolaze mi a obican kontakt....
znaci....
nadji dobrog majstora neka ti odradi kompresiju...
pa onda ako uvidis gde je kvar...
znaces sta dalje...
ako je pumpa....ako je dizna....ako je senzor...
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: